Choroba onkologiczna

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
Seboth
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2022 20:54

Choroba onkologiczna

Post autor: Seboth »

Witam.
Osiem lat temu stwierdzono u mnie nowotwor jadra, przeszedlem uzupelniajaca chemioterapie a po pieciu latach mialem wznowe i przeszedlem ciezka chemioterapie, lekarze rokuja ze choroba nie wroci na 95 %. Minely trzy lata.Zamierzamy z zona adoptowac dziecko , poniewaz zona tez ma problemy z plodnoscia, jak myslicie, moga nam robic pod gorke ze wzgledu na moja chorobe w historii ?
Kadcyla
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2023 21:39

Choroba onkologiczna

Post autor: Kadcyla »

Tak. To jest problem. Ja jestem 5 lat po leczeniu raka piersi i dostałam decyzję odmowną. W wielu ośrodkach jest stosowany w takiem przypadku międzynarodowy algorytm: Choroba nowotworowa ma według klasyfikacji TNM 4 stadia. Algorytm jest następujący:
1. Choroba w momencie wykrycia w stadium I - wymagany okres karencji 5 lat od zakończenia leczenia
2. Choroba w momencie wykrycia w stadium II - wymagany okres karencji - 10 lat od zakończenia leczenia
3. Choroba w momencie wykrycia w stadium III lub IV - brak możliwości starania się o adopcję bez względu na czas, jaki upłynął od zakończenia leczenia
Opinię musi napisać onkolog, niektóre ośrodki wymagają opinii zbiorowej kilku lekarzy z tzw. konsylium.
politik2267
Posty: 47
Rejestracja: 19 paź 2023 19:31

Choroba onkologiczna

Post autor: politik2267 »

Rozumiem twoje obawy dotyczące adopcji dziecka ze względu na twoją historię choroby nowotworowej. Ważne jest, abyś był otwarty i szczery zarówno ze swoją żoną, jak i z agencją adopcyjną na temat twojego zdrowia i przebytego leczenia. Kluczowe jest również zapewnienie agencji, że jesteś w dobrym stanie zdrowia i że choroba nie stanowi przeszkody dla ciebie jako rodzica adopcyjnego.

Wiele agencji adopcyjnych bierze pod uwagę indywidualne okoliczności rodziny, zdrowie i historię zdrowotną podczas procesu adopcyjnego. Ważne jest, abyś przekazał wszystkie istotne informacje dotyczące twojego stanu zdrowia agencji adopcyjnej, aby mogli dokładnie ocenić twoją zdolność do opieki nad dzieckiem.

Pamiętaj, że każda sytuacja adopcyjna jest unikalna, i istnieją różne czynniki brane pod uwagę przez agencje - adopcyjne. Niektóre agencje mogą mieć bardziej restrykcyjne kryteria zdrowotne niż inne, dlatego warto zasięgnąć opinii kilku agencji i wybrać tę, która najlepiej odpowiada waszym potrzebom i sytuacji.

Ostatecznie, najważniejsze jest dobro przyszłego dziecka i wasza gotowość oraz zdolność do zapewnienia mu kochającego i bezpiecznego domu, niezależnie od waszej historii zdrowotnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”