Prośba o interpretacje

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
piotrol
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2021 20:26

Prośba o interpretacje

Post autor: piotrol »

Panie Doktorze,

moja obecna sytuacja wygląda następująco:

Materiał jest trudny.

1. Pierwsza biopsja - TESE - 2 słomki, 3 zapłodnienia (10 oocytów), 1 blastocysta = dziecko
2. Druga biopsja - TESE - 4 słomki, 4 zapłodnienia ( 15 oocytów ), 0 zarodków - wykorzystane 2 słomki

Zostały nam dwie słomki, ale jak widać, nie ma spektakularnych wyników, jeśli chodzi o zapłodnienia czy zarodki. Czy Pana zdaniem, warto podchodzić do kolejnej procedury, z tym materiałem który został? (chodzi również o kolejną stymulację żony..)

Dodatkowo chciałem zapytać, czy w przypadku ewentualnego MTESE - materiał można transportować do innego ośrodka, celem przeprowadzenia procedury w innym mieście?
Czy widzi Pan szanse, że materiał pobrany z MTese okaże się lepszy, niż ten z TESE? I jest szansa na większą ilość zarodków?

dziękuję i pozdrawiam
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Prośba o interpretacje

Post autor: Jan Wolski »

Witam
Zgodnie z zasadą, należy rozważyć wykorzystanie wszystkich słomek.
Czy było wykonane badanie histopatologiczne materiału z biopsji jąder ?
Biopsja m-TESE jest narzędziem mającym zdecydowaną przewagę nad c-TESE.
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”