szanse na ciążę po ŁYŻECZKOWANIU

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
zuzia111
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: zuzia111 »

NOWINKA77Pytałam,bo ja chcałabym zaryzykoać i zajść drugi raz w ciążę,też się boję,ale u mnie były jakieś zmiany ropne myślę że to przezprzebytą w ciąży anginę.Wiem że teraz jest nawet fizycznie za wcześnie ale jak będę mogła to jak najszybciej będziemy próbować.A ty kiedy zamierzasz pokonac swój lęk?
Awatar użytkownika
NOWINKA77
Posty: 848
Rejestracja: 17 sty 2008 01:00

Post autor: NOWINKA77 »

zuzia111 pewnie, najlepiej niech Twój gin zrobi Ci bad. czy stan zapalny minął...
Ja musze zrobic jeszcze bad. w kierunku zespołu antyfosfolipidowego i potem zobaczymy co jeszcze, ale pewnie zielone światło dostaniemy nie wcześniej jak w kwietniu, może pod koniec...
Mój lęk nie paraliżuje mnie, po prostu jest i wiem, że nawet jak zajdę znów w ciążę to mnie nie opuści.
Co ma być to będzie, pewnie że chce zajsc w ciążę i mieć dzieci, ale po tym wszystkim po prostu nie czuję entuzjazmu kiedy znów pomyślę o kolejnych wizytach u lek.

Chyba mocno odbiegłyśmy od tematu wątku... ;)

Dodane po: 2 minutach:

zuzia111 życzmy sobie POWODZENIA I BEZTROSKIEJ CIĄŻY, no i spotkania znów tutaj ze wspaniałymi wieściami o narodzinach naszych pociech ;)
starania 2007-2008: hyperPRL,zesp.LUF,HSG(-+),mięśniaki,
laparo,wrogi śluz,4xIUI,p/c p/osłonce przeźr.+
15/12/2008 - strata Córeczki w 16t.c.
15/01/2010 - zostałam mamą! :)
Awatar użytkownika
zuzia111
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: zuzia111 »

nowinka77wies może jakie powinnam zrobić?moja pani gin powiedziła że usg żeby się upewnić czy jest oki jest nie potrzebne bo tam i tak nie będzie widać.Czekam na wynik toksoplazozy i jadę do białego,ci u mnie tylko pocieszaja i namawiają do kolejnej ciąży a wtedy wszystkie wyniki się zrobi :(
Awatar użytkownika
NOWINKA77
Posty: 848
Rejestracja: 17 sty 2008 01:00

Post autor: NOWINKA77 »

zuzia111 U Ciebie, jak zrozumiałam, poronienie związane było z anginą, która spowodowała stan zapalny, a więc znany jest jego powód. Nie jestem lekarzem, ale ja zrobiłabym sobie wymaz z pochwy i kanału szyjki macicy i jeśli wyszedł by ok spróbowałabym jeszcze raz... Ale skoro jedziesz do Białegostoku to tam skonsultuj swój przypadek i wypytaj o wszystko - myślę, ze tamci lekarze najlepiej będą wiedzieli co ewentualnie sprawdzić.
starania 2007-2008: hyperPRL,zesp.LUF,HSG(-+),mięśniaki,
laparo,wrogi śluz,4xIUI,p/c p/osłonce przeźr.+
15/12/2008 - strata Córeczki w 16t.c.
15/01/2010 - zostałam mamą! :)
Awatar użytkownika
zuzia111
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: zuzia111 »

NOWINKA77gdzie robi się te wymazy?ja mam bałgaan w główce,bo im bardziej się tym interesuję to słyszę o nowych badaniach,a ja mam wizytę w białymstoku 11.04ja mam nadzieję że to tylko ta angina była powodem straty maleństwa???
Awatar użytkownika
NOWINKA77
Posty: 848
Rejestracja: 17 sty 2008 01:00

Post autor: NOWINKA77 »

zuzia111 każdy ginekolog moze je wykonać w gabinecie... Wymaz z pochwy i kanału szyjki macicy robi się po to aby określić na posiewie jaką masz florę bakteryjną, czy jest prawidłowa, czy przypadkiem nie ma w niej jakiejś bakterii chorobotwórczej, jak np. paciorkowiec przy anginie... Na wynik czeka się około 10 dni. Porozmawiaj z ginekologiem, myślę że on najlepiej będzie wiedział co zrobić.
starania 2007-2008: hyperPRL,zesp.LUF,HSG(-+),mięśniaki,
laparo,wrogi śluz,4xIUI,p/c p/osłonce przeźr.+
15/12/2008 - strata Córeczki w 16t.c.
15/01/2010 - zostałam mamą! :)
Awatar użytkownika
zuzia111
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: zuzia111 »

NOWINKA77Chciałam zapytać cię jeszcze może wies ile kosztuje badanie endometrium prywatnie?bo moja gin twierdzi że mi żadne badania nie są potrzebne.słyszałam też,że powinnam zrobić te przeciwciała antykardiolipidowe,nie wiem już sama,bo chcę uniknąć następnego poronienia :(

Dodane po: 5 minutach:

A tak w ogóle to u mnie w mieście nie robia tych badań antykardiolipidowych :( nie wiem gdzie mam się zgłosić :(
Awatar użytkownika
NOWINKA77
Posty: 848
Rejestracja: 17 sty 2008 01:00

Post autor: NOWINKA77 »

zuzia111 moim zdaniem Twoja ginka ma rację. U Ciebie ewidentnie przyczyną była angina, stan zapalny spowodowany bakterią... Musisz wyleczyć gardło, zrobić sobie te wymazy i posiew z gardła, może masz chore migdały, które sieją na organizm. Dlatego mialaś przepisany ten antybiotyk - po zakończeniu badania zrób wymazy.Stosuj też lactovaginal, jak tylko przejdzie krwawienie.
Nie wiem ile kosztuje badanie endometrium, nie miałam robionego i ja bym sobie je darowała na Twoim miejscu, nie wydaje mi się, że jest konieczne abyś to robiła.
Rozumiem, ze się martwisz co będzie, każda w naszym przypadku tak ma, ale panika nie jest wskazana. Moim zdaniem powinnas się przede wszystkim uspokoić, wyciszyć...
A najlepiej będzie jak omówisz wszystkio w Białymstoku, weźmiesz wszystkie wyniki jakie do tej pory robiłaś oraz wyn. bad. histopatologicznego płodu.
starania 2007-2008: hyperPRL,zesp.LUF,HSG(-+),mięśniaki,
laparo,wrogi śluz,4xIUI,p/c p/osłonce przeźr.+
15/12/2008 - strata Córeczki w 16t.c.
15/01/2010 - zostałam mamą! :)
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Dziewczyny o badaniach prosze juz pisac na watku o badaniach.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
justysia8000
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2009 01:00

Post autor: justysia8000 »

czesc dziewczynki ja poronilam 21 lutego ciaza obumarta w 7 tyg bo byl stan zapalny i mialam lyzeczkowanie,jak poszlam do lekarza z wynikami to powiedzial mi ze moge zaczac sie starac dopiero pod koniec wrzesnia,troche mi sie to nie widzi,moj narzeczony wraca na swieta i planujemy zaczac jak tylko wroci,trzymajcie kciuki:)
Awatar użytkownika
zuzia111
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: zuzia111 »

justysia8000Nie boisz się??może coś w tym jest,skoro tak ci gin powiedział.
Awatar użytkownika
monia12
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2009 01:00

Post autor: monia12 »

witam wszystkich!!! Ja niestety też dołączyłam do tego grona zabieg miałam 1.sierpnia 2008, potem leczenie antybiotykowe i staranie się dzisiaj mamy marzec i dalej nic w trakcie badań okazało sie ze mam trochę podniesioną prolaktynę więc dostałam bromergon kończę już drugie opakowanie i dalej nic. Jak myślicie czy powinnam zrobić jakieś badania (mam już 30 lat) i cały czas się staram a tu nic.
Awatar użytkownika
justysia8000
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2009 01:00

Post autor: justysia8000 »

Zuziu 111 lekarz mi powiedzial ze tyle powinno sie ogolnie czekac ale kazda z nas ma inny organizm,niektore kobiety juz po miesiacu od zabiegu zachodza w ciaze.bede sie starac a kiedy zajde to zalezy tylko od mojego organizmu
Awatar użytkownika
zuzia111
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: zuzia111 »

justysia8000Ja miałam zabieg27lutego jestem gotowa żeby spróbować,ale ja słyszałam o 3 m-cach,a zresztą nie doczekałam się [email protected]ęc czekam :( choc mam już coraz mniej cierpliwości.

Dodane po: 8 minutach:

monia12Ja nie znam się na tym bo do lekarza mi daleko :) ale ja na twoim miejscu zaczęłabym szukać,moi lekarze nie spełniaja moich oczekiwań,więc umówiłam się na wizytę w białymstoku.Tam są naprawdę dobrzy specjaliści.Polecam.
Awatar użytkownika
monia12
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2009 01:00

Post autor: monia12 »

zuzia111 Ja niestety mieszkam w Krakowie więc do Białegostoku mi daleko. Jutro idę na kolejna wizytę i zobaczymy co tym razem. Ba tak naprawdę to po tym wszystkim mój lekarz kazał mi tylko zrobić badania z krwi dotyczące tarczycy, testosteron, progesteron. prolaktynę i tyle więc prolaktyna wyszła górna granica i dał mi leki i dalej nic, po zabiegu też nie miałam jakiś specjalnych badań tylko cytologię i tyle. Nie wiem co mam już robić gdzie się udać. Coś mi jeszcze wyszło na szyjce i prawdopodobnie będe miała zamrażane ale jeszcze zobaczymy. Może ktoś zna w Krakowie jakiegoś dobrego specjalistę (prywatny gabinet).
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”