Maciek - Cud jest juz na swiecie.

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Uśmiałam się... najbardziej ze słownictwa Maćka :wink: Nasze dzieci są w tym samym wieku, więc my też musimy trzymać język za zębami :wink:

Zazdroszczę wypoczynku w Muszynie... i tego śniegu... i basenu :roll: My niestety nie jeździmy na nartach... może więc Amelkę wam podrzucimy, żeby się razem z Maćkiem uczyła :wink:
Marek pisze:I pomyslec ze pojutrze skonczy trzy lata. Nie wierze.
Ja też nie wierzę... Ten czas zdecydowanie za szybko pędzi!!!
Mam nadzieję, że uda się jakąś Majówkę zorganizować i spotkać się ponownie... i popatrzeć na nasze trzylatki 8O

Ucałowania dla całej rodzinki :cmok:
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Maciusiu, z okazji ukończenia 3 latek, życzymy Ci dużo zdrowia, wielu szczęśliwych chwil spędzonych razem z rodzicami i spełnienia marzeń :flowers: :cmok: :flowers:

Amelka z rodzicami
Amri - mama Amelki
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

:clown: Spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń dla TRZYLATKA !!! :clown:
Wielki buziak dla Maciusia :cmok: od młodszej koleżanki Ani !
Ewka
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: Maciek - Cud jest juz na swiecie.

Post autor: Madźka »

Marek 10.01.2004 pisze:Dzisiaj o godz. 10.50 przyszedl na swiat nasz synek Maciek.
Jestesmy niewyobrazalnie szczesliwi.
Rodzicom, nieowyobrażalnego szczęscia na dalsze lata!!!
A Maciusiowi samych piękny i radosnych chwil!!!!

:D :D :D
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

No coz - poplakalem sie. Dziekuje.
Awatar użytkownika
Aska
Posty: 1853
Rejestracja: 24 mar 2002 01:00

Post autor: Aska »

Maciusiu, dużo zdrówka, nieustającego apetytu, odwagi w przedszkolnych bojach i dalszych sukcesów narciarskich :cmok:
Awatar użytkownika
gosiaj69
Posty: 901
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: gosiaj69 »

Marek !Ty zyjesz chłopie! Tak dawno nie mielismy okazji pogadać! Dziś mam sekunde i ten wątek jakoś mi wreszcie wpadł w łapy .
I tak 3 lata minęły od tego pięknego dnia .
Całuski dla Maciusia i niech wam rosnie w zdróweczku .
Juz ja Ci tu bede systematycznie gitare truła. Odezwe sie szybko ,póki co u mnie rotawirus i sraki! Pozdrawiam.gosiaj69
Awatar użytkownika
irma31
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2007 01:00

Post autor: irma31 »

GRATULACJE! NIECHAJ ROSNIE ZDROWO!
Awatar użytkownika
kasiag
Posty: 1348
Rejestracja: 16 gru 2002 01:00

Post autor: kasiag »

Zajżałam dzisiaj w wolnej chwili i cisza.
:(

Marekjak tam Maciuś, co nowego u was?
:glaszcze
[url=http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13590&postdays=0&postorder=asc&start=285]Wątek dzieciaków[/url]
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

Znowu minelo troche czasu. Oto relacja z najnowszych osiagniec Macka:

Wlasnie piec minut temu bylismy sikac - Maciek obudzil sie, jak zwykle zawolal: mama! tata! i poszlismy do lazienki.
Maciek usiadl na kibelku i powiedzial: koniec. teraz zawsze bede sikal na stojaco - jak dorosly menszczyzna.

Tak - powoli robi nam sie dorosly. I to jest coraz bardziej niebezpieczne. w ciagu 15 sekund wchodzi na szafki w kuchni. Bez podstawiania taboretow itp narzedzi. Nie wiem jak to robi. Na razie udalo mi sie go dwa razy sciagac, ale nie udalo sie zobaczyc jak tam wchodzi.

Jest typem obserwatora - zupelnie nie angazuje sie w zabawe ktorej nie zna, musi najpierw dowiedziec sie po co i dlaczego, nie porywaja go tlumy - nie przylacza sie do tanczacych i bawiacych sie dzieci, ale potrafi dokladnie powiedziec co dzieci robily i powtorzyc po nich sekwencje ruchow.
Jest absolutnie przesmieszny. Jego powiedzonka i komentarze czesto doprowadzaja nas do lez - ze smiechu na szczescie.

Posluguje sie ironia i wie o tym. Zdarza mu sie cos powiedziec i patrzec jaka bedzie nasza rekacja - a potem dodac: "Robie sobie z Ciebie jaja"

Od wrzesnia idzie do przedszkola. Na szczescie zajecia dla 2,5 latkow sa teraz jednym z ulubionych punktow w tygodniu. Ciekaw jestem czy we wrzesniu bedzie tam chodzil rownie chetnie.

Tak jak rok temu bylismy na dlugi weekend w Egipcie - w tym samy zreszta hotelu. Maciek super plywa, ale hitem bylo wrzucanie do wody - jego okrzyki: "Jolka, chodz - chce cie wzucic" beda bez watpienia pamietac wszyscy pracownicy i goscie hotelowi. A biedna mama zamiast (tak jak lubi) lezec godzinami na sloncu musiala wiele razy dziennie wpadac do basenu. Oczywiscie mnie tez wrzucal, ale co mama to mama - ja bylem jedynie rezerwowym.

Maciek jest ostrozny - w czasie pobytu rozcial sobie reke przechodzac obok palmy, ktora miala kolce. Niezbyt gleboko, ale szrama ma jakies 10 cm dlugosci. Od tej chwili ani raz nie przeszedl blisko takiej rosliny. Nawet chodzac po murkach (ulubione miejsce) omijal je sporym lukiem mowiac: "tu nie ide bo jest kaktusa"

Ma nieziemska zupelnie pamiec - sam kiedys mialem niezla, wiec moge to oceniac :-) - bajke wymyslona przez nas i opowiedziana jeden raz - przy zasypianiu na plazy potrafi powtorzyc ze wszystkimi szczegolami.

No i jak zwykle - w dalszym ciagu nie moge sie nadziwic ze On jest. Cudzie trwaj.
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

Ze wzruszenia mam szklanki w oczach.
Jak to dobrze Marku, Jolu ze Wasz CUD jest :D
Buziaki dla Waszej Trójki,
Magda
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

Maciek bardzo ladnie mowi, ale czasem ma problemy z odmiana slow i ich wlasciwym brzmieniem. Jednym z takich slow jest "bób", ktory Maciek zamienia na "bobr", i bobra uzywa do odmiany. Probowlismy pocwiczyc i wyszedl taki dialog:

Ja: Powiedz bób
M: Bób
J: Dobrze. Teraz: Kupilismy bob
M: Kupilismy bob
J: A teraz: bardzo lubie bob
M: Bardzo lubie .. - tu na czole pojawila sie zmarszczka, chwila przerwy i .. - Tato, ale ja nie lubie bobra.
I za sekunde - juz w trybie powtarzania za tata: Bardzo NIE lubie boba.

Oczywiscie - jak latwo sie domyslic Maciek "boba" nie lubi.

I druga historyjka, rowniez z "bobrem" zwiazana.

Po zakupie Maciek niosl worek z bobem sam. Idac rozpoczal swoja zwykla - smiertelna dla mnie - spirale pytan:

M: A dlacego kupiles tego bobra
J: Bo bedziemy go jedli
M: A cemu
J: Bo ja bardzo lubie bob
M: A cemu
J: Bo jest smaczny.
M: Z worka bedzies jad?
J: Nie - najpierw go ugotuje.
M: A cemu
J: Bo bob trzeba przed jedzeniem ugotowac
M: A cemu
J: Bo je sie gotowany
M: A cemu
J: Bo jak sie nie ugotuje to bedzie bolal brzuch
M: A cemu
J: Nie wiem

I tu Maciek zatrzymal sie. Sekunde pomyslal, i zupelnie innym tonem - zjadliwym i nieco agresywnym powiedzial:

To sie dowiedz!

Smialem sie z 15 minut. I od tej chwili Maciek bardzo czesto dazy do tego aby powiedziec mu "nie wiem", i natychmiast stosuje nowo wymyslona formulke.

Trzeba sie bedzie doksztalcic.
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

Mając takie mądre dziecko koniecznie musisz się dokształcic :lol: :lol:
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

:flowers: Wszystkiego najlepszego Maciusiu z okazji urodzinek !!! :flowers:
Ewka
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Maciusiu, życzymy Ci zdrówka i szczęścia z okazji 4 już urodzinek :cmok: :flowers: :cmok:
Amri - mama Amelki
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”