nasienie dawcy

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: bloo »

elises, ja nic nie wycinałam, nie jestem moderatorem :) Trza szefów pytać :)
Awatar użytkownika
elises
Posty: 1675
Rejestracja: 29 paź 2009 01:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: elises »

ups, przepraszam :oops:
napisałaś posta pod moim i ogólnie wydawało mi się że jesteś moderatorem na forum :)
Awatar użytkownika
anolis
Posty: 260
Rejestracja: 13 kwie 2011 17:55

Re: nasienie dawcy

Post autor: anolis »

hej, nie jestem w stanie przeczytac calego watku, ale szukam informacji o klinikach ktore dopuszczaja jawnosc dawcy - nie chodzi mi o poznanie go tylko np o mozliwosc kontaktu po ukonczeniu pelnoletnosci przez dziecko. Albo o nieindyfikujacy kontakt, np o wymiane listow przez klinike.
i bardzo prosze o zostawieniu tego pytania w watku terapeutycznym, bo zastanawianie sie nad tym czy mam prawo powolywac do zycia dziecko, ktore moze bedzie mialo mi za zle puste miejsce w ukladance jest dla mnie naprawde bardzo stresujace. chetnie porozmawialabym o tym z kims, kto ma podobne rozterki
Awatar użytkownika
Madziorex
Posty: 289
Rejestracja: 05 gru 2009 01:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: Madziorex »

Nie wiem jak w Polsce, ale w Europie sporo krajów ma wprowadzone prawo, które nie pozwala na anonimowe dawstwo (tzn. dziecko po osiągnięciu pełnoletnosci ma prawo dowiedzieć się, kto jest jego ojcem). Na pewno tak jest w UK, chyba też północ, Holandia, itp. ale nie jestem tu pewna. Prawo zostało wprowadzone własnie poprzez dociekania, protesty dzieci z nieznanych sprawców, które szukały swoich korzeni. Niestety wprowadzenie tego prawa drastycznie zmiejszyło ilość dawców i są w tych krajach dłuższe kolejki (czytałam, że ok. 2 lat). Też mocno zastanawiałam się nad tą opcją, bo w moim poglądzie dziecko ma prawo poznać swoje korzenie i anonimowość dawstwa dla mnie przy rozważaniach była jedną z trudniejszych rzeczy do zaakceptowania Jak na razie jednak chyba nie będę musiała podejmować tej decyzji.
11.2009 Kryptozoospermia (300 tys.)
01.2010 Operacja żylaków powrózka nasiennego, brak poprawy
05.2010 IMSI, 2 2-dniowe, c. bioch.
08.2010 ET z witryfikacji, 2 2-dniowe :(
09.2010 IVM, 2 2-dniowych :(
02.2011 ICSI, 2 blast. :(
02.2012 ICSI, 3 4-dniowe, beta 12<53<211<442 i niech rośnie ...
Awatar użytkownika
anolis
Posty: 260
Rejestracja: 13 kwie 2011 17:55

Re: nasienie dawcy

Post autor: anolis »

dzieki za odpowiedz Madziorex.
wiem, ze we francji czeka sie ponad rok choc dawstwo jest anonimowe, wiec niestety jawnosc nie jest jedynym powodem malej ilosci dawcow. swoja droga gdy czas oczekiwania jest zerowy mozna sie zastanawiac czy wszystkie wymogi zostaly spelnione... ale to juz inna sprawa ;)
kamkus
Posty: 2694
Rejestracja: 01 lis 2010 18:20

Re: nasienie dawcy

Post autor: kamkus »

bloo pisze:Decyzja o rodzicielstwie dzięki dawstwu powinna być starannie przemyślana i podjęta przez dwie osoby, które są pewne swojego
jestem tego samego zdania.trzymam :bigok: za wlasciwe decyzje
LUTY 2012 JUNIOR JUZ Z NAMI
morri
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: morri »

Powiem tak.. już odrobinę z perspektywy czasu. Mój już były mąż miał 0 plemników. Zdecydowaliśmy się na adopcję (7 lat temu). Miałam w tzw między czasie kontakt z rodzinami po kilku nieudanych in- vitro ( z dawcami i bez) kilku udanych itp. Nasunęło mi się jedno spostrzeżenie - jedyna dobra decyzja jest ta w której żadna ze stron nie nagina się na tyle, że przekracza granice swojej godności bądź idzie na tak duży kompromis, że traktuje je jako poświęcenie. Ja osobiście gdy staraliśmy się o adopcję miałam 26 lat (miałam nawet dużą szansę na powodzenie z tzw wlewek z nasienia dawcy) nie zdecydowałam się. Nie wiem z czego to wynikało - ja chciałam mieć dziecko a nie ciążę. Gdy dotarłam do granicy: Naturalnie nie będziecie mieli dziecka odpowiedź była prosta - adopcja. Z nasieniem dawcy rzeczywiście miałam problem, po prostu nie potrafiłam zaakceptować , że nie jest to nasienie mojego męża. Tak czułam tak zrobiłam uważam, że to była najlepsza decyzja w moim życiu. Kontaktowałam się równocześnie z kobietami, które nie były w stanie zrezygnować z ciąży i też je rozumiem. Ważne jest aby żadne z partnerów po podjęciu z którejkolwiek decyzji nie czuło się z nią źle, to wcześniej czy później wpłynie na związek a związek na wasze dzieci bez względu na to czy były adoptowane czy z in-vitro.
Pozdrawiam
Morri
Awatar użytkownika
iga333
Posty: 1368
Rejestracja: 28 lut 2013 19:21

Re: nasienie dawcy

Post autor: iga333 »

Taką decyzję trzeba wspólnie porządnie przedyskutować, zanim się ją podejmie, bo tak jak piszesz morri ma ona ogromny wpływ na związek i macierzyństwo.
Akurat problem nasienia od dawcy nas nie dotyczy, ale ja chyba również tak jak Ty morri zdecydowałabym się prędzej na adopcję. No chyba że mąż chciałby inaczej, aż z ciekawości go zapytam :>
III szczęśliwa IUI --> 17.07.2015 nasz kochany Oluś :love: po drugiej stronie brzuszka
07.2017 - startujemy ze starankami o rodzeństwo (najpierw naturalnie) :)
Awatar użytkownika
Agnieszka81
Posty: 385
Rejestracja: 07 lis 2006 01:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: Agnieszka81 »

Dziewczyny potrzebuję porady. Chodzi o to, że już trzy razy podchodziłam do AID niestety bez efektu. Ostatni raz w czerwcu 2013. Lekarz powiedział nam, że została jeszcze jedna szansa a potem to już tylko in vitro a my byśmy chcieli zrobić teraz dwa podejścia jedno po drugim i jak się nie uda to dopiero in vitro. Co o tym myślicie ? Ile razy próbowałyście AID i po ilu próbach Wam się udało ? Dodam że leczymy się w Novum. Ostatnie AID robił dr Zamora.
" Bo wszystko zaczyna się od marzeń"

W Novum od 12.08
1AID w Novum(7.03.09):(
2 AID w Novum 02.05.09 :(
19.09.09 bakteriologiczne ;(
01.07.2011 HSG ;)jajowody drożne ;)
23.04.2013 wizyta w Novum ( zamierzam walczyć o swoje marzenia
16.05.2013 3 AID ;(
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: bloo »

Agnieszka81, znajdź wątek AIDówek i tam napisz, myślę że to lepsze miejsce niż wątek stricte psychologiczno - rozkminkowy ;) , skoro nie Jesteś już na etapie "czy podchodzić do AID?", a na etapie konkretnych działań.
W żołnierskim skrócie odpowiadając na Twoje pytanie: wg rekomendacji zaleca się maksymalnie 6 inseminacji (dotyczy zarówno nasienia partnera jak i dawcy), przy czym jest to jedynie rekomendacja, a nie sztywne zalecenie, bo zalecenia zależą od konkretnej sytuacji klinicznej pary.
Rozumiem, że masz 32 lata. Być może dlatego Zamora proponuje Wam przejście do IVF, aby maksymalizować szanse. Finalnie jednak to Wy decydujecie, bo to Wy jesteście klientami, a potem przyszłymi rodzicami. Trudno powiedzieć, która próba AID jest najbardziej udana statystycznie, bo odpowiedź jest inna: ta próba, w której wstrzelicie się idealnie w potrzeby Twojej komórki jajowej i w dodatku w tym konkretnym cyklu będzie to zdrowa komórka jajowa, która następnie zagnieździ się w wypasionym endometrium.
Informacja "jeszcze jedna szansa, a potem in vitro" nie ma obiektywnie żadnego znaczenia ani wagi, chyba że pan doktor planuje osobiście Wam sfinansować próbę IVF?
To nie Wy się leczycie pod dyktando lekarza, a lekarz swoją wiedzą pomaga Wam w zrealizowaniu optymalnego dla Was planu, w optymalnym dla Was czasie i na optymalnych dla Was warunkach.
Awatar użytkownika
Agnieszka81
Posty: 385
Rejestracja: 07 lis 2006 01:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: Agnieszka81 »

bloo bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Twoje słowa podniosły mnie na duchu ;)
" Bo wszystko zaczyna się od marzeń"

W Novum od 12.08
1AID w Novum(7.03.09):(
2 AID w Novum 02.05.09 :(
19.09.09 bakteriologiczne ;(
01.07.2011 HSG ;)jajowody drożne ;)
23.04.2013 wizyta w Novum ( zamierzam walczyć o swoje marzenia
16.05.2013 3 AID ;(
kamkus
Posty: 2694
Rejestracja: 01 lis 2010 18:20

Re: nasienie dawcy

Post autor: kamkus »

wiem wiem juz nikogo tu nie ma ale nie wiem gdzie napisac i kogo sie zapytac.Jak juz wiecie junior ma 4 lata a od stycznia ubieglego roku mysle a wlasciwie myslalam o rodzenstwie dla juniora.odezwalam sie do swojej kliniki bo mialam rezerwacje 3 slomek nasienia tego samego dawcy co junior.A tu klops okazalo sie ze nie mam juz tych slomek-SWIAT MI SIE ZAWALIł.Przeryczalam tygodnie,miesiace dzwonilam do swojej kliniki czy pojawil sie znowu moj dawca i nic,podobno jest wycofany bo bylo 10 ciaz.Pani nie chciala mi odp czy jakas para u nich ma rezerwacje tego dawcy.
Mam pytanie czy inna klinika ma tego mojego dawce pod tym samym numerem co moja klinika i czy jest jakas szansa by sie cos i gdzies dowiedziec np gdzie moga byc jeszcze slomki tego mojego dawcy-z gory dziekuje za pomoc
LUTY 2012 JUNIOR JUZ Z NAMI
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: nasienie dawcy

Post autor: bloo »

pisz bezpośrednio do banku nasienia, w którym jest zarejestrowany dawca. Tylko tu bym widziała szansę.
kamkus
Posty: 2694
Rejestracja: 01 lis 2010 18:20

Re: nasienie dawcy

Post autor: kamkus »

bloo jakos oni nie sa chetni do pomocy i do udzielania info.
LUTY 2012 JUNIOR JUZ Z NAMI
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: nasienie dawcy

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”