BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: jaśaniołek »

Ania G ale jak to USG za dwa dni ... to na pierwszej wizycie tylko krew Ci pobrali ... u mnie lakarz wykonał USG i na koniec zlecił pobrać krew
wydawało mi się, że to się tak robi, ale co klinika to obyczaj
aniołek 16tc [*]
Ania G
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2017 20:27

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: Ania G »

Mój lekarz kazał przyjść już z wynikami krwi.
Awatar użytkownika
northpoland
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2016 00:18

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: northpoland »

Witajcie dziewczyny, obecnie jestem w 4 ciazy, poki co ciaza rozwija sie prawidlowo jest to 8 tydzien, moj ginekolog stwierdzil ze powinnam zrobic badania prenatalne, ale w sumie nie jestem pewna czy chce, wiem napewno ze jesli wszystko bedzie dobrze to urodze to malenstwo ze wzgledu na wszystko, zastanawia mnie czy rzeczywiscie te badania sa takie potrzebne, czy dzieki nim bede w stanie pomoc kropeczce, czy tak naprawde zrobie je tylko dla wlasnego spokoju..
3 Aniołki, czynnik V Leiden G1691A heterozygota i obnnizone białko S- trombofilia wrodzona, Mutacja MTFHR homozygota, p/c jadrowe ANA HEp-2,
jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: jaśaniołek »

northpoland ja tylko napiszę co ja myślę, decyzję sama musisz podjąć
uważam, że warto ... czasami są wykrywane wady, które można zoperować w brzuszku ... albo ciut po narodzinach, ale trzeba mieć informację o stanie dzidzi ... jak nie wykonasz ... możesz nie wiedzieć i nie pomożesz
różne są opinie ... lepiej dmuchać na zimne
aniołek 16tc [*]
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: carmen81 »

jaśaniołek pisze:uważam, że warto ... czasami są wykrywane wady, które można zoperować w brzuszku ... albo ciut po narodzinach, ale trzeba mieć informację o stanie dzidzi .
ja uważam podobnie...sama niedawno takowe wykonywalam..ale oczywiście decyzja należy do nas
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
northpoland
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2016 00:18

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: northpoland »

Dziekuje jaśaniołek moze faktycznie masz racje, w sumie obiecalam sobie ze tym razem zrobie wszystko co w mojej mocy aby pomoc fasolce, wiec chyba faktycznie zrobie te badania.. choc na sama mysl zaczynam sie stresowac :roll:
3 Aniołki, czynnik V Leiden G1691A heterozygota i obnnizone białko S- trombofilia wrodzona, Mutacja MTFHR homozygota, p/c jadrowe ANA HEp-2,
jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: jaśaniołek »

no niestety dwie kreseczki to wielkie szczęście
ale przejść przez 9 m-cy to już tylko stres według mnie
ja niestety swoje szczęście nosiłam tylko 16 tygodni
w 12 tygodniu lekarz stwierdził obrzęk płodu
jak już poszłam na amniopunkcję, to serduszko już nie biło
aniołek 16tc [*]
Awatar użytkownika
northpoland
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2016 00:18

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: northpoland »

Ja ten stres zaczynam przechodzic juz 4 raz, tylko ze teraz z zelaznym zestawem i obojetnym nastawieniem bo inaczej chyba by mi na psyche siadlo :mrgreen:
Dziewczyny doradzcie mi prosze ktore z tych badan powinnam zrobic? slyszalam ze test PAPPA to ponoc naciaganie na kase bo czesto wychodzi nieprawidlowy..
3 Aniołki, czynnik V Leiden G1691A heterozygota i obnnizone białko S- trombofilia wrodzona, Mutacja MTFHR homozygota, p/c jadrowe ANA HEp-2,
jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: jaśaniołek »

wynik testu pappa ponoć zawsze wychdzi nieprawidłowy, gdy wiek jest powyżej 35 lat ... ale najważniejsze jest USG
nie wiem tylko po co badają ... moze dlatego, że jak wychodzi nie prawidłowy
to dziewczyny się w większości decydują na amniopunkcję
a tu to jest w wielu przypadkach naciąganie na kasę
to tylko moje zdanie
u mnie USG wyszło nieprawidłowe, to sama na amniopunkcję się zdecydowałam
aniołek 16tc [*]
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: oluska_m »

jaśaniołek pisze:Ania G ale jak to USG za dwa dni ... to na pierwszej wizycie tylko krew Ci pobrali ... u mnie lakarz wykonał USG i na koniec zlecił pobrać krew
wydawało mi się, że to się tak robi, ale co klinika to obyczaj
nie ma znaczenia kiedy się pobiera krew. Tzn oczywiście ma znaczenie tc, ale nie ma znaczenia czy to będzie kilka dni przed, czy po usg.
Mój dr woli mieć wyniki z krwi już podczas usg, wtedy może wprowadzić wszystkie dane i mam od razu wyliczone ostateczne ryzyka. Dla mnie takie rozwiązanie też było lepsze - jednego dnia poznałam wyniki, bez dodatkowego stresu i oczekiwania czy wyniki biochemii nie pogorszą wyniku badania.
jaśaniołek pisze:wynik testu pappa ponoć zawsze wychdzi nieprawidłowy, gdy wiek jest powyżej 35 lat
jaśaniołek wynik badanie prenatalnego to obliczone ryzyka poszczególnych chorób genetycznych. Tak na prawdę nie ma tu wyniku prawidłowego/nieprawidłowego, może być co najwyżej małe lub duże ryzyko wystąpienia danej choroby. Wiek jest jednym z czynników zwiększających ryzyko, ale nie jest czynnikiem decydującym. Dopiero wszystko razem (wywiad, biochemia, usg) daje całościowy wynik badania i, w przypadku dużego ryzyka jest wskazaniem do dalszych badań (np amniopunkcji).
Amniopunkcja to inwazyjne badanie, niesie za sobą jakieś ryzyko i myślę, że jednak niewielu lekarzy (a przynajmniej mam taką nadzieję) wysyła na nią pacjentki dla kasy... :roll:

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: jaśaniołek »

oluska_m wynik badanie prenatalnego to obliczone ryzyka poszczególnych chorób genetycznych. Tak na prawdę nie ma tu wyniku prawidłowego/nieprawidłowego, może być co najwyżej małe lub duże ryzyko wystąpienia danej choroby. Wiek jest jednym z czynników zwiększających ryzyko, ale nie jest czynnikiem decydującym. Dopiero wszystko razem (wywiad, biochemia, usg) daje całościowy wynik badania i, w przypadku dużego ryzyka jest wskazaniem do dalszych badań (np amniopunkcji).
Amniopunkcja to inwazyjne badanie, niesie za sobą jakieś ryzyko i myślę, że jednak niewielu lekarzy (a przynajmniej mam taką nadzieję) wysyła na nią pacjentki dla kasy... :roll:
ooo super to opisałaś, dokładnie o to chodzi !!!
a z amniopunkcją niestety mam ja inne zdanie ...
aniołek 16tc [*]
Ania G
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2017 20:27

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: Ania G »

Witam was :)

wczoraj miałam USG + wyniki krwi PAPPA (odebrałam je kilka dni przed USG), dzięki badaniom wyliczono mi ryzyko dużo lepsze (miejsze) niż wyjściowe :)
Samo badanie trwało dość długo , lekarz opisywał mi wszystko co widzi bardzo dokładnie.


Zapytałam lekarza czemu kazał mi przyjść z wynikami kiedy w innych klinikach pobierają krew w dniu USG. Wytłumaczył, że najważniejsze jest aby krew była pobrana w odpowiednim tc , a nie ma znaczenia czy jest to kilka dni przed czy po USG. On woli mieć wyniki z krwi już podczas USG i od razu na wizycie wylicza swoimi algorytmami ryzyko. Zatem redukuje tym samym stres dla matki która nie musi czekać po USG kolejnych kilku dni lub tyg.
jaśaniołek
1% dla bociana
Posty: 95
Rejestracja: 09 lut 2017 17:38

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: jaśaniołek »

Ania G pisze: On woli mieć wyniki z krwi już podczas USG i od razu na wizycie wylicza swoimi algorytmami ryzyko. Zatem redukuje tym samym stres dla matki która nie musi czekać po USG kolejnych kilku dni lub tyg.
o to rzeczywiście lepiej ... badanie jest wielkim stresem, a jeszcze jak trzeba czekać, to już w ogóle
aniołek 16tc [*]
anpo1992
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2017 16:03

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: anpo1992 »

Jetem tu pierwszy raz. Proszę o interpretację testu podwójnego PAPPA
PAAP-A 4.2 mlU/ml
beta-HCG 54,3ng/ml
13,3 tc
wiek 24 lata
przezieność karkowa 1,3
kość nosowa widoczna
Anna
Martinaa
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2017 15:43

Re: BADANIA PRENATALNE / test PAPPA

Post autor: Martinaa »

Ania G pisze:Witam, dzis odebrałam wyniki PAPPA z krwi. Nie mam pojęcia jak je czytać. USG mam za dwa dni. Może mi ktoś podpowie?

Wolna podjednostka B-HCG 17,30 IU/L
PAPP-A 1489,00 mIU/L
Aniu, co Ci lekarz powiedział o tych badaniach? Możesz mi napisać jak Ci przeliczyli na MOM?
Od wczoraj szukam kogoś z wynikami podobnymi do mojego, albo w tych samych jednostkach i nic. Wizytę mam w przyszłym tygodniu.
Może ktos cos doradzi, z tego co wnioskuje mam za wysokie Bhcg i niskie pappa.
B-hcg 139,78IU/I
papp-a 934,02 mIU/I
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”