laparoskopia a dwa niedrożne jajowody

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
duska2
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Post autor: duska2 »

narine34 jeszcze jedno nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale w tym miesiącu w którym zaszłam zaczełam brac tabletki z wiesiołka .czytałam ze to pomogło paru osobą
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

duska2 a wiesz wzystko mozliwe.Ja musze cos brac na sluz bo ostatnio mam bardzo sucho i pozniej mnie wszystko piecze po sexie.A Ja tego wiesiołka kupuje i kupuje i zawsze zapomne.Teraz napewno kupie wiesiołka i omega cos tam gdzies mam zapisane.Najwazniejsze,ze sie Tobie udało.Ciesze sie bo tacy ludzie daja mi wiare,ze jeszcze moze sie udac.Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Anetaaa30
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Post autor: Anetaaa30 »

Mam pytanie do dziewczyn, które maja problem z drożnością jajowodów, czy przechodziłyście jakieś choroby, czy były jakieś przesłanki, że jajowody mogą być niedrożne? Moja lekarka mówiła, że skoro nie przechodzilam zapalenia przydatków to powinny być droże i tego kazała się trzymać. Zastanawiam się czy to sluszne założenie. Czy na pewno są drożne? Czy sa jakies objawy niedrożności?
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

Anetaaa30 witaj kochana.Napisze tak.W dziecinstwie przechodziłam operacje 30 lat temu to normalnie otwierana jama brzuszna.To tez mogło byc przyczyna,ze miałam lekkie zrosty o ktorych dowiedziałam sie około 8 lat temu podczas pierwszej laparoskopii. Ale mimo usuniecia ich nadal nie zaszłam w ciaze. 3 lata temu miałam 2 laparo i miałam juz zrosniete wejscia do jajowodow.Na hsg udrozniono tylko jeden.Czyli kazda ingerencja w jamie brzusznej powoduje zrosty(choc moze nie zawsze)Mam jeszcze do tego endometrioze ona tez powoduje zrosty.Ale zapalenia przydatkow nigdy nie miałam.Ale jesli kobieta nie moze zajsc naturalnie przez okres dłuzszy niz 1 rok to lekarz proponuje laparoskopie albo hsg w celu sprawdzenia droznosci.Nie mozna podjac leczenia nie wiedzac tak naprawde co pacjentce dolega.Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

Ja nigdy ni mialam problemów z tymi sprawami nie przechodziłam operacji mimo to badanie hsg wykazało u mnie jeden niedrożny jajowód mój lekarz mówi ze mogłam mieć stan zapalny o którym nawet nie wiedziałam.Mimo ze jeden mam niby drozny nic z tego nie wychodzi hsg miałam w marcu i od tego czasu nic nie wyszło miałam trzy inseminacje i tez nie pomogło . lekarz zaproponowal mi laparoskopie jestem umówiona na 9 lutego ale po przeczytaniu tego forum mam trochę obawy czy to nie zaszkodzi ale z drugiej strony to w ostateczności to i tak mozna zrobić invitro
Cukierczek
Posty: 2673
Rejestracja: 25 paź 2006 00:00

Post autor: Cukierczek »

Anetaaa30
ja nie miałam nic wczesniej co mogłoby sugerowac zapalenia,
a oba sa niedrozne,
wiec uwazam ze hsg zrób sobie zeby to wykluczyć
start od V.06;I,II-08- 2 IUI;IVF 04.08:

12 dpt beta 28,71;15 dpt beta 279,03;21 dpt beta 166 - dlaczego :(;22 dpt beta 241 ??

23 beta 130 :(; II ivf- 7 beta. Mrozaczek II.09 :( histeroskopia,kariotypy oki juz po laparo :))31.03.2010 coreczka :)

Plan:
Awatar użytkownika
rudziak75
Posty: 124
Rejestracja: 14 gru 2008 01:00

Post autor: rudziak75 »

ja też nie miałam nigdy stanów zapalnych, nigdy mnie nic nie bolało, nie szczypało, cytologia zawsze I, a też jajowody nie drożne. Może być tak, że organizm ma takie tendencje, że jak tylko coś się dzieje(nawet jeśli tego nie odczuwamy), organizm reaguje bardzo szybkim gojeniem wytwarzając bardzo dużo fibrynogenu i kolagenu. To taj jak niektórzy bardzo słabo się goją- blizny sie nie chcą goić, a innym blizny goją się bardzo szybko
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

Może coś w tym jest bo ja mam właśnie takie tendencje do trudnego gojenia się ran więc moze i w tamtych sprawach żle się goiło i powstały blizny ktore zatkały ten jajowód . dowiem sie wszystkiego już za dwa tygodnie ale właśnie się tego obawiam że po tej laparoskopi też będzie mi się żle goiło
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

gosiaczeks_12 to dowiedz sie czy bedziesz miała podany płyn adept,ktopry zapobiega powstawaniu nowych zrostow.A jak nie to zapytaj czy jesli sama kupisz to podadza Tobie go?Koszt tego płynu to około 700-900 zł ale warto.Przede wszystkim pozdrawiam i witam!
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

dzięki za rade napewno zapytam może to coś pomoże . mam nadzieje że im sie uda udrożnić ten mój lewy jajowód bo od pół roku miała owulacje praktycznie tylko z lewego jajnika ,jeden raz tylko był pęcherzyk w obu jajnikach ale i tak w lewym ładniejszy.
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

gosiaczeks_12 Ja mam niedrozny pracy jajowod.Gdybym wiedziała wczesniej zakupiłabym ten płyn a tak.Duzo rzeczy dowiadujemy sie od innych dziewczyn a nie od lekarzy
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

narine30 mogła byś mi napisać jak długo po tej laparoskopi dochodzi się do siebie jak długo miałaś po ytm chorobowe bo moja praca wymaga trochę dzwigania i nie wiem na jak długie chorobowe mam nastawić szefa naszczęscie on jest w prządku i nie ma nic przeciwko.
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

gosiaczeks_12 Ja miałam zwolnienia 2 tyg.Przez tydzien nosiłam szwy no i blizna,zeby sie dobrze zagoiła.Ty musisz tez wziac chorobowe tymbardziej,ze masz taka prace.Zdrowie Twoje jest najwazniejsze.Buziaki!!
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

hej dziewczyny co tu ostatnio tak cicho nic sie nie odzywacie ? ja już odliczam dni do laparoskopi w patek jadę do szpitala a w poniedzałek zabieg . im bliżej tym większego mam stracha no wiecie te dziury w brzuchu to uśpienia ,igly ja strasznie nie lubię szpitali no i nigdy nie miałam żadnej operacji ty m bardziej się boję bo nie wiem co mnie czeka no ale czego by się nie zrobiło żeby wreszcie mieć to upragnione dzieciątko
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

gosiaczeks_12 nie martw sie bedzie dobrze.A laparo pozwoli wykryc ewentualne przyczyny niemoznosci zajscia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”