laparoskopia a dwa niedrożne jajowody

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
idalia3
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2008 01:00

Post autor: idalia3 »

Witaj narine34 dzięki za wiadomości szukałam wśród swoich badań immunologi ale nic takiego nie znalazłam, miałam badanie P/cp. plemnikom SPAK wynik ujemny. Nie wiem czy to to samo.Lekarz nie lubił mi tłumaczyć po co są badania .
A ja mam niedrożność jajowodów z jednej strony całkowicie a z drugiej strony częściowo, Tak wszystko ok. Mąż wszystko w najlepszym porządku.
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

idalia3 te p plemnikom to dobrze ale nie wiem czy nie za mało.Ja mam endometrioze i laparoskopowo miałam ja usunieta miałam zrosniete wejscia do jajowodow i przez hsg udało sie udroznic jeden jajowod.Ale do tej pory nie zaszłam.Te badania o ,ktorych pisałam,ze wykonuje lekarz w Łodzi.Badania te kosztuja około 2.000 zł.Drogie ale jak pisałam on jeszcze jakies szczepionki robi z kwi(chyba nie przekreciłam czegos)Trudno powiedziec bo jednak zabieg in vitro jest kosztowny i warto zrobic badanka.Bo lekarze jak polecaja in vitro to juz najlepiej bez badan no bo przeciez po co.Maz tez miał dobre wyniki bynajmniej lekarz z Poznania tak mowił.Kiedys miał słabe ale zmienił prace i mysle,ze tamto było powodem.Na razie nie lecze sie i chyba czekam na cud
Cukierczek
Posty: 2673
Rejestracja: 25 paź 2006 00:00

Post autor: Cukierczek »

idalia3

nie, ja nie zrobiłam lapro,
zrobiłam drugie ivf które niestey nie udane było
mamy jednego mrozaczka wiec chcemy jak najszybciej ruszyć po niego
start od V.06;I,II-08- 2 IUI;IVF 04.08:

12 dpt beta 28,71;15 dpt beta 279,03;21 dpt beta 166 - dlaczego :(;22 dpt beta 241 ??

23 beta 130 :(; II ivf- 7 beta. Mrozaczek II.09 :( histeroskopia,kariotypy oki juz po laparo :))31.03.2010 coreczka :)

Plan:
Awatar użytkownika
idalia3
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2008 01:00

Post autor: idalia3 »

narine34
Dzięki za wiadomości odnośnie tego lekarza to nie masz więcej danych?
Tak prawdę mówiąc na razie nie mam siły na kolejne ivf ale jeśli bym za parę miesięcy zmieniła zdanie to będzie dla mnie cenna informacja i będę wiedziała czego wymagać od lekarzy.
Tak prawdę mówiąc postanowiliśmy sobie dać spokój na razie , przyszła nawet myśl o adopcji ale jeszcze nie wiem czy do tego jestem gotowa bardzo chciałabym swoje .Na razie wykupiłam sobie ziółka nm1 i czekam na cud.
Chciałabym spróbować laparoskopii ale nie wiem czy się tego podejmie jakiś lekarz.
Mam nadzieje ze nas razem spotka ten cud czego ci bardzo życzę


.Cukierczek

Ja już miałam trzy razy inf i nic z tego i już nie mam mrożaczków i nie wiem czy będę miała siły przechodzić to jeszcze raz,
ale trzymam kciuki za twojego kwiatuszka trzymaj się dzielnie .Daj znać jak ci się uda.
pozdrowionka Idalia
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

idalia3 tez tego Tobie zycze kochana!!Wiesz co ja zaraz sprawdze na liscie klinik i podam Tobie.

Dodane po: 2 minutach:

Szczanieckiej 6
Łódź
Telefon: (0-42) 645 92 75
Fax:
Kierownik: prof. Andrzej Malinowski
Mowisz masz!!
Awatar użytkownika
duska2
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Post autor: duska2 »

mam jeden niedrożny jajowód (prawy)w zeszłym miesiącu owulacje miałam własnie z prawego jajnika i okazało sie ze jestesm w ciąży zrobiłam 3 testy i wszystkie byly pozytywne. czy to w ogole mozliwe ? obawiam sie ze to moze byc ciąza pozamaciczna. w poniedziałek ide do lekarza moze któraś z was przezyła cos takiego?
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

duska2 dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych.Moze on tak do konca nie był iedrozny.Trzymam kciukaski oby to była prawidłowa ciaza.Niestety rowniez mam prawy jajowod niedrozny ale w ciazy nie jestem.
Awatar użytkownika
duska2
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Post autor: duska2 »

narine34 dzieki za pocieszenie :) jak juz sie dowiedziałam od mojego lekarza ze owulacja jest z prawego jajnika to wiedziałam ze i tak nie ma sensu starac sie o dzidziusia wiec sobie odpusciłam i chyba dlatego wypaliła
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

duska2 czyli to jakas dobra rada.Odpuscic sobie a tu niespodzianka.Fajnie ciesze sie.
Awatar użytkownika
duska2
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Post autor: duska2 »

narine34 u mnie pomogło zobaczymy tylko z jakim skutkiem
Awatar użytkownika
duska2
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Post autor: duska2 »

okazało sie ze jestem w 5 tyg. jednak wszystko jest mozliwe
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

duska2 kochana gratuluje i sciskam mocno.Jestes ewidentnym przykładem,ze nie ma rzeczy niemozliwych.Nawet jak jest owulka z niedroznego jajowodu tez mozna zajsc.Ciesze sie i zaraz mi poprawiłas humorek.Ja tez mam niedrozny prawy.Buziaki za fasolke.
Awatar użytkownika
duska2
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Post autor: duska2 »

lekarz powiedział ze mimo ze jajowód jest niedrożny to komórka jajowa czasami migruje i sie udało. szkoda tylko ze wczesniej mi tego nie powiedział. moja rada dla ciebie- nie staraj sie juz o dzieciaczka a napewno sie pojawi np. moja znajoma starała sie o dziecko 10 lat i nic w koncu zaadoptowali maleństwo a po miesiącu okazało sie ze jest w ciąży.
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

duska2 tak bo to w wiekszosci ma wpływ nasz psychika i jestem przekonana,ze u mnie tez Dlatego musze sie skupic na czyms innym.
Cukierczek
Posty: 2673
Rejestracja: 25 paź 2006 00:00

Post autor: Cukierczek »

ja zrobilam histeroskopię i jeszcze raz drozność,
ujscia jajowodów w macicy prawidłowe,
pod duzym cisnieniem przeszedł z jednej strony kontrast.
start od V.06;I,II-08- 2 IUI;IVF 04.08:

12 dpt beta 28,71;15 dpt beta 279,03;21 dpt beta 166 - dlaczego :(;22 dpt beta 241 ??

23 beta 130 :(; II ivf- 7 beta. Mrozaczek II.09 :( histeroskopia,kariotypy oki juz po laparo :))31.03.2010 coreczka :)

Plan:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”