Przeciwciała przeciwplemnikowe

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: sylvik.g »

kroopkaa pisze:sylvik.g podstawowa sprawa - badanie z krwi najlepiej jak zrobicie oboje... i Ty i mąż.. Bo może być taka sytaucja że Ty "zabijasz" bądź on plemniki...
kroopkaa a czy możliwe jest, że mąż zabija plemniki skoro przed naszą pierwszą IUI wyniki były super, zmierzam do tego, że plemniki w nasieniu żyja i maja się dobrze ale w zetknięciu z moim środowiskiem umierają :(
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: kroopkaa »

sylvik.g jak najbardziej może tak być.... niestety :(
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: sylvik.g »

A czy wobec tego można to jakoś leczyć? Mam na myśli wrogi śluz ...
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: kroopkaa »

sylvik.g z wrogim śluzem są dziewczyny które zachodziły poprzez naturalsy ale... są i na to leki tzn na przeciwciała ale to juz z ginem musisz pogadać. Spokojnie - da się z tym zaskoczyc i donosić :)
Awatar użytkownika
sylvik.g
Posty: 4801
Rejestracja: 03 maja 2011 22:41

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: sylvik.g »

w takim razie jakie badania oprócz nieszczęsnego testu pct należałoby wykonać żeby potwierdzić bądź wykluczyć przeciwciała?
lekarz mówi mi, że za wcześnie na to , ale ja chciałabym już to sprawdzić :)
Zsunaj
Posty: 761
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: Zsunaj »

sylvik.g, żona wykonywała badani ana p/ciała ANA - przeciwjądrowe + ASA (SPAK) przeciwplemnikowe. "Leczenie" było za pomocą Encortonu. Po przyjmowaniu go przez kilka tygodni miano ciał spadło do pożądanego poziomu i wynik kolejnych badań był ujemny czyli stężenie ciał w normie.
krysminalisiecka
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2011 16:44

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: krysminalisiecka »

Witam jestem po nieudanym in vitro wykryto u mnie przeciwciała spak (asa) przeciwplemnikowe i przeciwciała iif przeciw witce plemnika biore od 3 mieśięcy tabletki PABI-DEXAMETHASON które w ogóle nie likwidują
tych przeciwciał.Czy ktoś leczył te przeciwciała jakimi tabletkami i czy je wyleczył i jak długo trwało leczenie,proszę o odpowiedz.
JL
Awatar użytkownika
Martusiaaa
Posty: 224
Rejestracja: 04 lis 2011 11:13

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: Martusiaaa »

Może ktoś miał robiony test Friberga? tj. w kierunku przeciwciał przeciwplemnikowych. Zanim tego testu nie zrobiłam byłam pewna, że to tylko i wyłącznie z surowicy mojej i męża. A okazało się, że ja musiałam oddać krew a mąż nasienie. Czekam na wynik i się bardzo niepokoję.
Można zgłupieć od tych wszystkich badań bo wydaję mi się, że wiem na czym to wszystko polega ale im głębiej w las tym więcej drzew..
Starania od 10.2010r. dr D.
9.12.2011r. I IUI -nieudana
HSG - ok (jajowody drożne),
MLR hamujacy wpływ surowicy 0,00%,

cud naturals :)
1.03. widoczne bijące serduszko :)
jest córcia - TP 26.10.2012
30.05.2013 II kreski na teście ciążowym
19.02.2014 termin porodu - druga córeczka
werka12
Posty: 6182
Rejestracja: 18 sty 2012 20:30

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: werka12 »

Witam wszystkich

U mnie też zdiagnozowano wrogi śluz. Prawie wszystkie plemniki zostały unieruchomione. Lekarz powiedział że nie trzba robić żadnych badań na przeciwciała bo to nie zmienia systemu leczenia. Jednak ja wolałabym je zrobić aby mieć pewność co się dzieje.
Czy moglibyście mi podpowiedzieć jakie badania na przeciwciała robiliście i jaki jest ich koszt?

Dodane -- 29 Lut 2012 23:25 --

Jeszcze jedno pytanie: Czy któraś z was podchodziła do in vitro przy stiwrdzonym wrogim śluzie? Czy się udało? Czy wrogi śluz ma wpływ na zapłodnienie in vitro? Bo już sama pogubiłam się w tym wszystkim............ :(
Niespodziewajka: 29dc :testI: 30dc: beta 363,8; 32dc: beta 867,8; 47dc: widzieliśmy serduszko :love:, jest dziewczynka :love:,

Po latach walki od 21.02.2015r. Kasia jest juz z nami



Powrót do starań o rodzeństwo: 34 dc: :testI: ; 36dc beta 858,5 ; 38
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: yennefer23 »

werka12 ja mam zdiagnozowane p/c przeciwplemnikowe we krwi, wykonalam test Friberga (z krwi) w Diagnostyce, cena nie pamietam dokladnie ale chyba meidzy 20 a 30 pare zlotych
nie wiem jak wrogi sluz, ale p/c w krwi mialy wplyw na dobor dawek leku przy procedurze in vitro - dostalam wieksza dawke encortonu niz w przypadkach standardowych
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
werka12
Posty: 6182
Rejestracja: 18 sty 2012 20:30

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: werka12 »

yennefer23 rozumiem że miałaś zdiagnozowaną wrogość śluzu i dlatego robiłaś test na p/c przeciwplemnikowe we krwi? Bo mi lekarz nie zalecił weryfikacji z jakiego powodu mamy tą wrogość.....
A chyba powinno się zbadać z jakiego powodu nie mogę zajść w ciąże jak można na tej podstawie ulepszyć procedurę in vitro.

Dodane -- 02 Mar 2012 11:07 --

Mój lekarz twierdzi że nie ma powodu aby rozbić inne dodatkowe badania bo i tak nie ma na to "lekarstwa"
Niespodziewajka: 29dc :testI: 30dc: beta 363,8; 32dc: beta 867,8; 47dc: widzieliśmy serduszko :love:, jest dziewczynka :love:,

Po latach walki od 21.02.2015r. Kasia jest juz z nami



Powrót do starań o rodzeństwo: 34 dc: :testI: ; 36dc beta 858,5 ; 38
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: yennefer23 »

werka ciezko podwazac decyzje lekarza.
ja nie mam zdiagnozowanego wrogiego sluzu, nigdy nie badalam sie pod tym katem, moj poprzedni lekarz uwazal ze to nie da wiele, bo i tak zdecydowalismy sie na inseminacje, ktora omija "problem szyjkowy"
przy in vitro to w ogole nie mialo znaczenia
natomiast p/c we krwi maja, bo walcza z zarodkiem wiec stad wieksza dawka encortonu
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
werka12
Posty: 6182
Rejestracja: 18 sty 2012 20:30

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: werka12 »

Wiem ze trzeba zaufać lekarzowi, ale i tak idę jeszcze do innego aby poznać jego opinię. Na pewno nie zaszkodzi.
Dziękuję Ci za istotne informacje...
Niespodziewajka: 29dc :testI: 30dc: beta 363,8; 32dc: beta 867,8; 47dc: widzieliśmy serduszko :love:, jest dziewczynka :love:,

Po latach walki od 21.02.2015r. Kasia jest juz z nami



Powrót do starań o rodzeństwo: 34 dc: :testI: ; 36dc beta 858,5 ; 38
Awatar użytkownika
dziiuba
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012 19:00

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: dziiuba »

dziewczyny wyszły mi przeciwciała plemnikowe na jeden + co to oznacza?mój gin twierdzi że nic złego jestem po 2 poronieniach .
6tc(*)2009,6tc(*)2010,niedoczynnośc tarczycy haschimoto,Hiperprolaktynemia,przeciwciała przeciwplemnikowe +,MRL 35%
jestem chłopczykiem TP 12.12.12r
agnessssss
Posty: 321
Rejestracja: 15 lis 2011 16:18

Re: Przeciwciała przeciwplemnikowe

Post autor: agnessssss »

dziiuba pisze:dziewczyny wyszły mi przeciwciała plemnikowe na jeden + co to oznacza?mój gin twierdzi że nic złego jestem po 2 poronieniach
Mój Prof.twierdzi ze one nie maja znaczenia w zachodzeniu w ciaze :D ja mam tez raz + ale nigdy nie bylam w ciazy :cry: raz mi wyszlo ze ich nie mam to pewnie ma racje z tym.
stramy sie od 2007, 9 iui za mną ;-) 2013 Naturalny cud !!!
córka 3650 ;-)
staramy sie od 2014 ,laparoskopia 2016 jeden jajowod niedrozny .endometrioza II ;-(
Natural marzec 2017 :testI:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”