PODRÓŻOWANIE w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

PODRÓŻOWANIE w ciąży

Post autor: bella76 »

Dziewczyny, czy wyjeżdżacie na wakacje? a jeśli tak, to jak? pociąg? samochód, samolot?
Ja mam dosyć dużo planów wakacyjnych :wink: Najpierw 10 godzinna podróz pociągiem w czerwcu (5 miesiąc) ale na szczęscie na leżąco, potem na Mazury samochodem, ale to dosyć blisko no i w lipcu samolot.
Czy podróże w ciązy mogą być niebezpieczne? jakie macie doświadczenia? co Wam mówią lekarze?
bella i nOvumowa Laurka :love:
Awatar użytkownika
Venezia
Posty: 1484
Rejestracja: 18 lis 2003 01:00

Post autor: Venezia »

Myślę, że podróz pociągiem czy samochodem nie będzie problemem, bo 2 trymestr jest najlepszy na podrózowanie. Nie wiem jak z samolotem ze względu na ciśnienie :?

Ale Ci fajnie 8) , ja w tym roku nie mam wakacji :wink: lato spędzę w smierdzącej warszawce :?

Ja przed wyjazdem w góry byłam u lekarza i nie widział przeszkód, ale to był koniec 3 miesiąca.

Teraz jestem w 6 miesiącu i na pewno by nie pozwolił.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=19073&grupa=0&kat=9&a=venezia
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Mi właśnie Zamora powiedział,że z tego wszystkiego samolot najlepszy. Tylko pod koniec ciąży może być niebezpiecznie no ale 6 miesiąc to jeszcze nie koniec :wink:
Vene, a czemu myślisz, że teraz by Ci nie pozwolił?
bella i nOvumowa Laurka :love:
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

bella - ja mialam poczatkowo zakaz a potem "w dalekim stopniu niezalecane" loty samolotem - wiec sobie odpuscilam.
jezdzilam sporo autem (pierwsza wyprawe mialam do trojmiasta... i to w tydzien po transferze... ale ciii... nikomu o tym nie mowie :))
potem jak zaczely mi sie plamienia to mialam szlaban i na samochod, ale gdy one ustapily, to nie bylo przeciwskazan :)
Awatar użytkownika
sznurcia
Posty: 1375
Rejestracja: 08 gru 2003 01:00

Post autor: sznurcia »

taaaaaaa podrózujemy ;)) Od 7 miesiecy najdalej od domu byłam w Katowicach ;) czyli jakies 15 km, Zwazywszy na to ile jezdzilismy wczesniej to az nieprawdopodobne ;)
Najpierw mialam zakaz ze wzgledu na zagrozona ciaze, a pozniej jak doktorek dał pozwolenie i zaczelismy planowac jakis weekend chociazby to sie zaczely problemy z cisnieniem i znow szlaban :(
Ale nic to :) Za niecałe 2 miesiace bobas bedzie z nami i juz myslimy o jakims tygodniowym wypadzie z bąblem jesienia :))
Jesli sie dobrze czujesz i lekarz nie widzi przeciwskazan to korzystaj Bella :)
Awatar użytkownika
Venezia
Posty: 1484
Rejestracja: 18 lis 2003 01:00

Post autor: Venezia »

Bella, bo teraz muszę więcej leżec niż siedziec a to przez skracającą się szyjkę :? ale jak napisała sznurcia jak lekarz pozwoli to korzystaj 8)
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=19073&grupa=0&kat=9&a=venezia
AgnieszkaW
Posty: 851
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: AgnieszkaW »

Ja podrozowalam, 500 km ze Slaska do Olsztyna i z powrotem, samochodem, w I i na poczatku II trymestru. Teraz juz sie troche boje, wole byc blisko mojej lekarki, ona tez jest spokojniejsza ze sie nigdzie dalej nie "pcham".
Aga
mama
[url=http://b2.lilypie.com/zhhsp2.png]Kuby[/url] i [url=http://b1.lilypie.com/6nu9p2.png]Wisienek[/url]
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

ja juz wskoczylam w III trymestr, dlatego zrezygnowalam z lotu samolotem, ale planuje jeszcze pojechac do trojmiasta/wwy. mysle ze w maju/czerwcu jeszcze sie skusze na podroz autem. w lipcu bede zdychac z goraca i nie w glowie beda mi podroze ;)
Awatar użytkownika
marchewka22
Posty: 566
Rejestracja: 07 maja 2003 00:00

Post autor: marchewka22 »

ja w piatym miesiacu bylam pociagiem we Wroclawiu, a na poczatku osmego samochodem w Sopocie. ponoc jak ciaza nie jest zagrozona, to mozna poleciec samolotem w drugim trymestrze.
buziaki
Marchewka
Awatar użytkownika
beemka1
Posty: 1471
Rejestracja: 28 lis 2002 01:00

Post autor: beemka1 »

Też słyszałam, ze drugi trymestr jest najlepszy na podrózówanie. Ja jednak mało się ruszałam, bo plamiłam na poczatku, a jak dodac jeszcze pierwszą nieudaną ciążę, to wolałm sobie odpuścic. Co innego ciąża bez komplikacji, jak u Belli - tylko pozazdrościć :)
Beemka i Calineczka Marysia ur. 30.05.2004 plus Zosia ur. 10.06.2006
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=42439&k=6&q=beemka1&nxt=0
Awatar użytkownika
RaGo
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: RaGo »

Ja się wybieram w lipcu samolotem na 2 tyg.do Bułgarii (6 miesiąc). Mój gin mówi, że podróżowanie nie jest wskazane w ciąży, ale że moja odpukać ma się dobrze no i podróż nie będzie długa, to dał mi swoje błogosławieństwo.
Gosia z Igorem (27.10.2004r.) i Szymonem (tp. 14.06.2006r.)
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

No My się troszkę baliśmy, choić na początku ciąży pkonywaliśmy kilka razy trase do Wa-wy. To 400 km w jedną stronke.
Potem niestety zaczeły się problemy i najdalej podróżowaliśy po 30 km.
Ale fakt, że jeżeli z ciążą jest ok. to nie ma przeciwskazań :)

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
lavita
Posty: 1239
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

Post autor: lavita »

Ja podróżuję. W czwartym miesiacu wybraliśmy się do rodziców na święta 350 km pociągiem, teraz w piątym miesiącu też się chcę wybrać jak na wizycie wszystko będzie ok. No i w lipcu chciałabym zrobić sobie wakacje też u rodziców.
Wybrałam pociąg, bo mniej się denerwuję, pierwszą klasą jest dość przyjemnie.
Lavita z Izunią ur. 29.09.2004 (ICSI Invicta)
i Justynką ur. 27.07.2006 r.
Awatar użytkownika
MA_GOSIA
Posty: 2060
Rejestracja: 23 lut 2004 01:00

Post autor: MA_GOSIA »

JA co miesiąc odbywam 200 km podróż (w obie strony) na co miesięczną wizyte, oprócz zwykłego zmęczenia nie wpływa to na ciąże, przynajmniej jak na razie. :D
Małgosia i Mikołaj ur.30.08.2004
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście :) Moja ciąża rzeczywiście przebiega książkowo (tfutfu :wink: ) ale tak sobie myślę, że jak wsiądę to tego samolotu, to na pewno będę się denerwować..
Wypytam jeszcze dzisiaj lekarza dokładnie o wszystkie za i przeciw latania, to Wam napiszę, może komuś się przyda :)
Xymena, a jak argumentowali Twoi lekarze zakaz latania??
bella i nOvumowa Laurka :love:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”