PUSTY PĘCHERZYK CIĄŻOWY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

Awatar użytkownika
jancia
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2004 00:00

Post autor: jancia »

hej Dziewczyny!
Ja mam podobny problem,testy były dodatnie a jak poszlam na USG w 5tc to nic nie bylo widać i gin powiedział,ze moje endometrium jest za cieńkie.Ja nie dałam za wygrana i za tydzien znowu poszłam na usg,wtedy inny gin powiedzial,ze jest mala kropeczka która moze odpowiadac ciaży,ale nie jest pewny.Teraz jestem w 7 tyg(od jutra zaczne liczyc dnia 8 tc)i w USG jest pecherzyk 23mm, ale pusty na dodatke jakiś lekko spłaszczony.Nie iwem co mam o tym myślec bo na razie gin nie dał mi jasnej odpowiedzi,czy jest to pusty pecherzyk, czy po prostu ciaża jest młodsza niz 7tyg. skoro tydzien temu widac bylo tylko ledwo ledwo kropeczke.A jak bylo z wam czy jak pecherzyk ma 23mm to juz powinno byc cos widac?[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
jancia
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2004 00:00

Post autor: jancia »

dziewczyny!Dobre wieści mam dla was!Widziałam bijące serduszko![treść niezgodna z tematem wątku] moje maleństwo jest o 2 tyg młodsze niz wynikałoby to z OM,prawdopodobnie to byla przyczyna calych zawirowań z brakiem ciaży w usg.Kolejna sprawa ,tylko usg przezpochwowe moze dokladnie potwierdzic wczesna ciaże z duzo większa dokladnościa niż przez powłoki brzucha( ja jestem szczupła i tez nic nie było widac)[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
fioo
Posty: 1251
Rejestracja: 03 maja 2005 00:00

Post autor: fioo »

Dziewczyny, mam pytanie, jak duży powinien być pęcherzyk żeby coś było w nim widać, moje dwa :lol: mają po 7 i 9 mm ale oba puste, od transferu minęło 20 dni czyli koniec 5-tego tygodnia.
Jestem przerażona :?
Awatar użytkownika
Doda0202
Posty: 346
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Post autor: Doda0202 »

fioo jeszcze jest czas zeby się wszystko rozwinęło! przede wszystkim nie zamartwiaj się na zapas Gdzieś do 8 tyg powinno być widać płodzik i serce 5 tydzień to jeszcze za wcześnie! Pozdrawiam!
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;31/st/20050901/n/Kochany+Dawidek/k/1f57/age.png]Nasz mały skarb[/url]
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=49633&q=doda0202&k=2]Dawidek[/url] ur. 01.09.2005 o 23.05
Awatar użytkownika
Kasik28
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2005 00:00

Post autor: Kasik28 »

witam!
[treść niezgodna z tematem wątku]
Pojechaliśmy na badanie w 5t5d, pęcherzyk ciążowy miał 15mm czyli dokładnie tyle ile powinien, ale niestety nie byłowidać dzidzi... Załamała się, choć lekarz tweirdził, że czasami w tym wieku jeszcze nie widać, choc sam przyznał, że wolałby już widzieć...Kazał odpoczywac i czekać,,,
W nastepnym tygodniu zaczęłam plamić. Plamienie było poprzedzone dość mocnymi bólami w dole brzucha, także budziłam sie w nocy, a rano plamienie...:(
[treść niezgodna z tematem wątku] lekarz zbadał mnie, niby wsystko w porządku, ale plamienie jest. Decyzja: kładziemy się! Uprosiłam jednak doktorka, że wole i będę leżeć w domu, ze mam teraz urlop itp. Zgodził sie, ale że miałam być jutro u niego na usg postanowił jeszcze dzisiaj zrobic badanie. Był 6t4d - pęcherzyk urósł, miał już 20mm co znowu było odpowiednie do wieku ciąży, ale nadal nie było widać dzidzi ani serduszka!! Na dodatek pęcherzyk ciążowy był płaszczony a lekarz, który robił mi usg powiedział cicho (ale niestety usłyszałam), że to nie jest widok na 7tydzień...:(((
[treść niezgodna z tematem wątku] Wczoraj, tj 7t3d zobaczyłam bijące serduszko!!! To był najpiekniejszy widok na świecie! Dzidzia jest maleńka i ma dopiero 5mm i wg usg jest młodsza o 1,5 tygodnia ale jest!!!! Lekarz powiedział, że takie przesunięcie może sie zdarzyć:)
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
sova
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2005 01:00

Post autor: sova »

Witam,
Piszę na forum pierwszy raz więc prosze mi wybaczyć jeśli piszę nie tam gdzie trzeba - chociaż wydaje mi się, że mój problem jest właśnie "pęcherzykowy". Tak więc jestem w ciąży - dokładnie nie wiem na którym jej etapie - ostatnią miesiączkę miałam 30.10.05 ale moje cykle były okrutnie nieregularne - od 27 do 35-36 dni. Początkowo były problemy z zobaczeniem pęcherzyka 8 i 9.12 nie było go jeszcze widać b-hcg wynosiło 416,4, w poniedziałek 12.12 - 1940 a dziś 14.12 - 3256 - i na usg był pęcherzyk, ale............. No właśnie - ale - na pewno pusty, na dodatek płaski. Patrzę na wynik badania i sama nie wiem co mysleć. Lekarz napisał: Trzon macicy przodozgięty (hmmm - całe życie był tyłozgięty - pzy poprzednich usg też - nie iwem co mysleć), jednorodny echogenicznie. Endometrium 10 mm (czy to nie za mało). W jamie macicy widoczna pasmowata przestrzeń hipoechogeniczna mogaca odpowiadać pęcherzykowi ciażowemu wczesnej ciąży. Jajnik prawy o wym: 37x23 mm, jajnik lewy o wym 27x17 mm. Zatoka Douglasa wolna.
Tyle lekarz.
Głupia z tego jestem - najpierw bałam się, że to ciąża pozamaciczna, teraz ze pęcherzyk pusty. czy ktoś może mnie uspokoić?
To moja druga ciąża, pierwsza obumarła między 8 a 11 tyg - ale wczensiej rozwijała się raczej prawidłowo (do konca tego nie wiem ponieważ nie byłam zbyt intensywnie badana - strasznie młoda byłam i nikt mi nic nie mówił:(
Z góry dziekuję za pomoc
Awatar użytkownika
mimi13
Posty: 52
Rejestracja: 15 lis 2005 01:00

Post autor: mimi13 »

Witam [treść niezgodna z tematem wątku]jestem (jeszcze) w ciąży. OM 27/10/5 wiec dzisiaj dokładnie minął 7 tydzień, a po wczorajszym USG (lekarz dobry i sprzęt też) pęcherzyk ma 19 mm, ciałko żółte 5 mm, ale dzidzi brak o serduszku nie wspominając.
Na razie mam nie panikować, ale wczoraj myślałam, że mi własne serce pęknie... Czy to możliwe, żebym za tydzień mogła Wam się pochwalić?
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
lavita
Posty: 1239
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

Post autor: lavita »

mimi....a jak długie masz cykle? bo jeśli dłuższe niż 28 dni to dzidzia będzie młodsza...[treść niezgodna z tematem wątku]
Lavita z Izunią ur. 29.09.2004 (ICSI Invicta)
i Justynką ur. 27.07.2006 r.
Awatar użytkownika
Nezzie
Posty: 300
Rejestracja: 12 lut 2005 01:00

Post autor: Nezzie »

mimi ja na pierwszym USG w 6 tygodniu (właściwie prawie początek 7 tygodnia) też widziałam tylko pęcherzyk. Kolejne USG miałam w 8 tygodniu i było już widać zarodek z bijącym serduszkiem więc narazie jeszcze się nie martw, bo wszystko może być OK. Skoro masz dłuższe cykle to dzidzia też może być młodsza.
Awatar użytkownika
AniaiPawel
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2005 01:00

Post autor: AniaiPawel »

CZeść
Byłam na USG w piatym tygodniu i lekarz powiedział, ze to jeszcze zbyt wczesniej - widać było tylko pęcherzyk i ciałko żlote. Potem tutaj znalazłam watek pustego pęcherzyka i troche zaczełam sie martwić Do lerzarza ide 16 stycznia a 17 zacznie sie 7 tydzień. Czy mysłicie że lekarz nie chiał mnie niepokoić pustym pęcherzykiem czy naprawde było jeszcze zbyt wczesnie. To jest moja pierwsza ciąża po inseminacji (też pierwszej) i USG było wykonane pięć tygodni od pierwszego dnia miesiączki ale troche ponad trzy trzy tygodnie po zabiegu zapołodnienia.
Napiszcie i bo bardzo sie niepokoje.
,
Awatar użytkownika
Marti1
Posty: 927
Rejestracja: 24 wrz 2003 00:00

Post autor: Marti1 »

lekarz Cię nie okłamał. w 5 tc może spokojnie nie być widac jeszcze zarodka :D u mnie też nie było
Aniołek (12tc) -08.2003
Synuś, 19.05.2006
Awatar użytkownika
rybcia2
Posty: 96
Rejestracja: 10 mar 2005 01:00

puste jajo

Post autor: rybcia2 »

moja koleżanka w sobote dowiedziała się , że ma puste jajo płodowe, czy możecie wytłumaczyc mi co to oznacza? Dlaczego wobec tego miała takie objawy jak w ciąży? Nigdzie nie mogę znależc na to odpowiedzi a nurtuje mnie to pytanie, będę wdzięczna za odpowiedż
Awatar użytkownika
Agnieszka76
Posty: 748
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Post autor: Agnieszka76 »

Puste jajo płodowe tzn że była/jest w ciaży, ale z tego jaja nie wykształci się człowieczek, ponieważ w tym jaju nie ma zarodka. Dlatego miała objawy ciąży.
[treść niezgodna z tematem wątku]
rozpoczęte starania o rodzeństwo dla Wiktorka...
Awatar użytkownika
Pati78
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2005 00:00

Post autor: Pati78 »

Witam
Pierwsze USG w 5 tyg i widac pecherzyk, wszytsko na dobrej drodze. 2 gie USG w 6 tygodniu, pecherzyk podrosl, jest pecherzyk zolciowy, ale gin szukal i szukal i fasolki dojrzec nie mogl, powiedzial ze jest ok, za tydzien juz powinno byc bicie serduszka. Moje 3 USG az w piatek, nie wiem jak wytrzymam tyle dni, bo tak sie martwie, bardzo bym chciala juz zobaczyc serduszko i bijace.
anneta
Posty: 2213
Rejestracja: 27 gru 2004 01:00

Post autor: anneta »

pati ja tez dopiero w 7t zobaczyłam fasolki i ich serduszka,sporo też zależy od sprzętu a czasem po prostu tak sobie wolniej rosną.
1 IVF/ICSI nieudane Vital Medica

2 ICSI Novum transfer 24.10

mama bliźniaków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”