PUSTY PĘCHERZYK CIĄŻOWY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

Awatar użytkownika
Pati78
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2005 00:00

Post autor: Pati78 »

Wynik mego USG w 7 tyg, NIJAKI, nie jest dobrze i nie jest najgorzej. Niby cos tam pykalo, ale slabusko, sama ledwo widzialam. Gin stwierdzil ze czasami tak bywa jak dziecko jest ulozone za blisko scianki. Dal mi nadzieje, powiedzial ze jakby bylo w 100% zle to by mi powiedzial a tak mysli ze sie uda.
Awatar użytkownika
malenkaa
Posty: 1352
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: malenkaa »

witam

2 tygodnie temu mialam robione usg wyrok pusty pechrzyk ciazowy przypadajacy na 6 tc o wielkosci 18mm, nie uwierzyłam babie ktora robiła usg bo 04 czerwca miałam miesiaczke a ona mi tu wyjedza z taka informacja. poczekałam cierpliwie przez 2 tygodnie robiac bete i doczekałam sie po 2 tygodniach moje malesnstwo ma 1,07 cm i bijace serduszko sama słyszalam. jest to dopiero 7 tc a nie jak ona twierdzi powinnien teraz byc 9 tc.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
basiulka
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2007 00:00

Post autor: basiulka »

Witajcie dziewczyny!
Śledzę ten wątek pilnie, bo temat dotyczy i mnie. Jestem w 9/10 tyg ciąży. Mam za sobą 3 razy USG i diagnozę o pustym pęcherzyku płodowym. HCG wciąż rośnie. Nadzieje mam już nikłe, ale ponoć cuda się zdarzają. Jeden lekarz chciał mi już parę dni temu robić zabieg, a inna lekarka (Kraków - świetna kobitka - dr Pyra-Czerniak) powiedziała, że znała przypadki, choć bardzo ich niewiele że po 10tym tyg pojawiał się zarodek. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
DorotaP
Posty: 95
Rejestracja: 21 sty 2004 01:00

Post autor: DorotaP »

dziewczyny, czy jeśli jajo jest puste to bhcg rośnie??
Awatar użytkownika
muzynka
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2007 00:00

Post autor: muzynka »

z tego co wiem to rosnie ,tak bylo w moim przypadku . niestety roslo do pewnego momentu potem zaczelo spadac
Awatar użytkownika
basiulka
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2007 00:00

Post autor: basiulka »

jak jajo jest puste BHCG rośnie... mnie rośnie.... [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
genetix
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00

Post autor: genetix »

Witam Was serdecznie.
Przeczytałam ten wątek w zdłuż i w szerz. Powiem jedno. Cuda się zdarzają i mam nadzieję że ja też tego cudu doznam.
Mieszkam w UK i jestem w ciąży, właściwie to od ostatniego dnia miesiączki można rzec że to 10t2d jednak mam długie cykle.
Według mnie i męża to teraz około 7 tydzień ciąży od owulacji - tak nam się wydaje...
Ale nieważne. 2 tygodnie temu byłam na badaniu USG z powodu plamień - brunatnych, pojawiających się tylko i wyłącznie podczas kiedy byłam na toalecie.
Lekarz zapisał mnie na usg. W między czasie wylądowałam na pogotowiu bo troche więcej ich się pojawiło i pobolewał mnie lekko brzusio. Na pogotowiu przebadali, ale bez usg, bo nieczynne w weekendy i był ty czas świąt. Niby to była cytologia i palce, ale ogólnie wysłali mnie do domu i kazali czekać na usg.
W końcu doczekane usg. Był to 8 tydzień od ostatniej miesiączki ale 5 od owulacji.
I co widze na ekranie - pęcherzyk, ale bez zarodka.
Lekarka wezwała mnie do gabinetu i powiedziała że mogą to być 2 przyczyny:
1. Albo za wcześnie żeby było coś widać
2. Albo zarodek obumarł i poronie
Zapytałam lekarke - i co teraz? A ona że mam czekać bo za 2 tyg mam się zgłosić na kolejne usg.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
basiulka
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2007 00:00

Post autor: basiulka »

[treść niezgodna z tematem wątku]Niestety... W czwartek pojawiły sie plamienia, trafilam do szpitala i na usg... Juz zaczelo mi sie poronienie... Zrobili mi zabieg[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
genetix
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2007 00:00

Post autor: genetix »

nistety cudu nie było[treść niezgodna z tematem wątku]...
Awatar użytkownika
evie
Posty: 2513
Rejestracja: 03 sty 2006 01:00

Post autor: evie »

Dziewczyny - rozumiem, że przy pustym pęcherzyku beta rośnie, ale mam pytania:
1. do jakiego poziomu rośnie?
2. czy progesteron i estradiol rosną tak samo jak przy zamieszkałym pęcherzyku?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2007 16:46 przez evie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abejot
Posty: 3017
Rejestracja: 03 lis 2004 01:00

Post autor: abejot »

[treść niezgodna z tematem wątku]
Evie, u mnie Bhcg rosła do ponad 6 500, a potem spadła po tygodniu do 3500 :(
Progesteron miałam wysoki 170 jedn.
Awatar użytkownika
Dominika62
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2007 00:00

Post autor: Dominika62 »

Jestem po USG dopochwowym. Na wyniku badania ultrasonograficznego mam napisane: Zarodek: echo zarodka CRL=5mm co odpowiada (Hadlock, 92) 6+2 Akcja serca: nieobecna Ocena pęcherzyka żółtkowego: średnica: 3mm kształt pęcherzyka owalny.
Data ostatniej miesiączki: 16 maj
Aktualny wiek ciążowy wg ostatniej miesiączki: 10+2
Termin porodu wg Naeglego: 2008-02-23

CZy jest taka szansa, że ta ciąża jednak jest dużo młodsza i serduszka jeszcze nie widać???????? Lekarz powiedział, że nie. Dał skierowanie do szpitala.

[treść niezgodna z tematem wątku]
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

Dominika - no, jest źle :-( w takim wieku ciąży już dawno powinno być widać serduszko, a nawet powinnas je już słyszeć... jesli cykle miałaś regularne to znaczyłoby że owulacja była gdzieś w okolicach końca maja, więc Twój dzidziuś powinien być juz duży :-( [treść niezgodna z tematem wątku]
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
Dominika62
Posty: 58
Rejestracja: 26 lip 2007 00:00

Post autor: Dominika62 »

Pani doktor kazała jeszcze czekac do przyszłego wtorku. Powiedziała, że "bardzo ciekawy jest obraz USG" potem określiła ten obraz jako dziwny. Pęcherzyki są dwa, równe , okrągłe,(po min 15 mm każdy). Jeden wygląda na pusty, w drugim widac echo zarodka, echa serduszka nie widac. Powiedziąła że wygląda to na 6 tydzien.

Dodane po: 1 minucie:

i tak sie zastanawiam, czy może się zdażyć, że w drugim pęcherzyku jednak zarodek zacznie się rozwijać. Mi się wydawało, że jakąś malutką jasną kropeczkę tam widzę, ale z tego wszystkiego nie zapytałam.

A może zaliczyć jeszcze jednego lekarza??
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

Dominika - powiedz jedno: czy twoje cykle były regularne zawsze czy zdarzały ci się jakieś np 40-, 50-dniowe lub jeszcze dłuższe?
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”