PUSTY PĘCHERZYK CIĄŻOWY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
minia1
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2007 00:00

Post autor: minia1 »

Aniolek122 ja też mieszkam w Irlandii, jesteś może z Dublina?? też byłam u polskiej pani ginekolog i czekam na pojawienie się zarodka.jak chcesz to odezwij się na moje gg 10965432.paaa
Awatar użytkownika
minia1
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2007 00:00

Post autor: minia1 »

allunia no dobrze jestem w 6tc bo od dni płodnych minęło 4 tyg,ale nie widać zarodka,jak myślisz czy mógł się gdzieś ukryć?? są szanse,jak myślisz????
Awatar użytkownika
aniolek122
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2007 00:00

Post autor: aniolek122 »

ostatni okres mialam 03.06[treść niezgodna z tematem wątku]
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

minia1 pisze:allunia no dobrze jestem w 6tc bo od dni płodnych minęło 4 tyg,ale nie widać zarodka,jak myślisz czy mógł się gdzieś ukryć?? są szanse,jak myślisz????
miniu, uważam że w 6 tc nie musi być widać serduszka ale powinien być widoczny zarodek... ale warto poczytac ten watek od początku, tam dziewczyny pisały o różnych przypadkach, nawet zupełnie beznadziejnych z których były piekne ciąże. Nie ma co martwić się na zapas. Pewne jest to, że teraz, gdy będziesz robic usg w 7 tc, serduszko już musi być.

aniołek, [treść niezgodna z tematem wątku] wg daty twojej ostatniej mies. masz teraz skonczone 13 tygodni i jeśli nie widać dziecka (z rączkami i nóżkami!!) a nie tylko serduszka, to nie ma żadnych szans.....
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
aniolek122
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2007 00:00

Post autor: aniolek122 »

bylam dzisiaj na badaniach
niestety nie ma juz szans:(
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
dzianina
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2007 00:00

Post autor: dzianina »

Witam, [treść niezgodna z tematem wątku] Jak czytam te posty to zastanawiam sie jak długo trzeba czekać , bo piszecie,że zarodek czasem widac dopiero w 11 tygodniu. Ja według miesiączki jutro zacznę 8 tydzień, a według lekarza to będze chyba 7 bo ostatnio mówił ( 29.08),że szósty. usg ma w czwartek.
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

dzianina pisze: Jak czytam te posty to zastanawiam sie jak długo trzeba czekać , bo piszecie,że zarodek czasem widac dopiero w 11 tygodniu.
ale pod warunkiem ze kobieta ma bardzo długie cykle i od ostatniej miesiączki mineło rzeczywiscie 11 tygodni ale od zapłodnienia nie 9! 11-tygodniowy maluch to mała żabka pływająca już i ruszajaca się, a zarodek w ciaży u kobiety regularnie miesiaczkujacej widać już w 5 tygodniu!! Więc jeśli masz regularne cykle i gin nie widzi zarodka na usg gdy ty jestes w 7 tc to jest to powód do niepokoju że coś nie gra [treść niezgodna z tematem wątku]
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
Nilem
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2007 00:00

Post autor: Nilem »

Witam,

czytam Wasz wątek i coraz bardziej trzęsą mi się ręce.

Sprawa ma się tak:
25 lipca miałam ostatnią @, przez mniej wiecej 10 dni cyklu brałam tabletki antykoncepcyjne (uprzedzajac pytania - zapomniałam ich zabrać ze soba na urlop). Po odstawieniu pojawiło się kilkudniowe plamienie.
4 września zrobilam pierwszy test ciążowy - negatywny.
14 września - dwie krechy.
W tym tygodniu byłam u lekarza i na usg (dopochwowym), które wykazało:
"jamie macicy widoczny jest pojedyńczy pęcherzyk ciązowy"
GSD- 12 mm,
CRL słabo widoczne.
W skierowaniu na usg miałam napisane 7 tc, lekarka robiąca USG powiedziała, że nie ma mowy, żeby to był 7 tydzień i kazała przyjść na kolejne badanie za tydzień. Kiedy zapytałąm się, czy coś jest źle, powiedziała "czy coś jest źle, okaże się za tydzień".

[treść niezgodna z tematem wątku]
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
minia1
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2007 00:00

Post autor: minia1 »

Witam Nilen. Jesli to jest np.5 tc to może być sam pęcherzyk ciążowy bez zarodka ale jesli 7 tc to powinien byc już zarodek z serduszkiem ale przypadki się zdarzają,że bywa to później. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
ryska
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2008 00:00

Post autor: ryska »

Witam, śledzę wasze forum od niedawne ponieważ mój przypadek jest podobny. Staramy się z mężem o dziecko. Ostatni test pokazał że jestem w ciąży-radość ogromna. Gdy odwiedziłam lekarza powiedział, że wszystko na to wskazuje ale na razie jest za wcześnie aby cokolwiek ujrzeć. Po tygodniu na kolejnej wizycie (30.05.2008) widać pęcherzyk płodowy ale niestety jest on pusty. Lekarz mówi, że to 5/6 tydzień (ostatnia miesiączka 18.04.2008)i takie sytuacje się zdarzają. Po 3 dniach będąc na badaniach z powodu pojawienia się upławów widać już było pęcherzyk żółtkowy. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Czy powinnam się niepokoić, że coś może być nie tak? Czy takie przypadki często się zdarzają? W którym tygodniu można ujrzeć zarodek?Proszę o informacje.
Awatar użytkownika
DOTI82
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2008 00:00

Post autor: DOTI82 »

dziś miałam pierwsze badanie usg-okazało się że jestem w 5,5 tygodniu ciązy.Niestety mój pęcherzyk płodny jest pusty-kiedy powinnam się udac na powtórne usg.Proszę o pomoc.Czy to normalne że jeszcze nie widać zarodka??
Awatar użytkownika
cytrynka
Posty: 1294
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: cytrynka »

Wczoraj byłam na USG w 29dpt i dr powiedziała mi,że widać pecherzyk ciążowy o zarysach gładkich jeszcze bez widocznego echa zarodka. Pęcherzyk wielkości 10mm , co odpowiada 5 tygodni ciąży. W lewym jajniku ciałko żółte ciażowe.
Nastepne USG za 2 tygodnie. Tak bardzo sie boje ,żeby nie był to pusty pęcherzyk ciażowy. Choć pani dr powiedziała,że jest bardzo ładny i na pewno jest zarodek tylko go jeszcze nie widać.
NOVUM
I ICSI - 3 transfery nieudane
II ICSI- 1 transfer nieudany(brak mrozaczków)
III ICSI - wlewy, 45dpt (19.06) serduszko przestało bić Aniołek 8tc
Wierzę,że jeszcze odnajde moje szczeście....
danonek5
Posty: 8335
Rejestracja: 28 paź 2006 00:00

Post autor: danonek5 »

[treść niezgodna z tematem wątku]
cytrynkawiem dobrze co czujesz, w 5 tyg ciaży nie widać jeszcze zarodka, za 2 tyg napewno juz bedzie widać.
PCO, lewy jajowód niedrożny

06.2007 1-IUI udana 10.2007 Aniołek

20.05.08 :2 IUI i 09.02.2009 witamy Oskarka na świecie:)

Oskarek

24.07.2012 Patryczek

Awatar użytkownika
Momento
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2007 01:00

Post autor: Momento »

Dziewczyny jak to jest? Jak ja mam pęcherzyk ciążowy z widocznym ciałkiem ciążowym, a w jajniku mam ciałko żółte, to znaczy że mój pęcherzyk nie jest pusty? Kiedy mówi się w ogóle o pustym pęcherzyku: gdy nie widać ciałka żóltego, czy nie widać zarodka? Odpowiedzcie proszę...Jestem w szóstym tyg. ciąży
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Momento, jeśli jest pęcherzyk żółtkowy to bardzo dobrze. zarodeczka jeszcze może nie być widać na tym etapie, ale pewnie wkrótce!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”