PUSTY PĘCHERZYK CIĄŻOWY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ijo
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

PUSTY PĘCHERZYK CIĄŻOWY

Post autor: ijo »

Jestem w 6 tygodniu ciąży (tak stwierdział lekarz na badaniu ginekologicznym). Wczorja byłam na badaniu USG, lekarz stwierdził, że pęcherzyk ciążowy jest pusty. Kazał przyjść na następne badanie USG za tydzień.
Jak zdążyłam się dzisiaj zorientować może to oznaczać obumarłą ciążę.
Proszę Was, czy ktoś miał podobny przypadek. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

nie mialam takiego problemu, ale kojarze ze dziewczynom zdarzalo sie ze mialy pusty pecherzyk a przy kolejnej wizycie okazywalo sie ze wszystko jest ok :)
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
mooniia
Posty: 2309
Rejestracja: 15 cze 2003 00:00

Post autor: mooniia »

ijo u mnie stwierdzono pusty pecherzyk płodowy na przełomie 6/7 tyg. a ze przy okazji plamiłam zakwalifikowano mnie do zabiegu :-?
[treść niezgodna z tematem wątku] Dzis mój "pusty pecherzyk płodowy" ma skonczone 3 tyg lezy własnie na moich kolanach i jest sliczna zdrowa dziewczynka-wiec spokojnie odczekaj ten tydzien[treść niezgodna z tematem wątku]
szczęśliwa mama mieszana biologiczno-adopcyjna x 5 (Małgosia, Marta, Marcysia, Marysia i Milenka :) )
+
Aniołek 01.06.2003 [*]
Mikołajek 15.12.2011 [*]
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Wiele zalezy od sprzetu, niektore usg pokazuja juz ciaze w 5 tygodniu, inne nie, inne tylko pecherzyk w 6, a inne juz zarodek. POczekaj ten czas i daj znac.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
sznurcia
Posty: 1375
Rejestracja: 08 gru 2003 01:00

Post autor: sznurcia »

Moja kolezanka miala bardzo podobna sytuacje jak Mooniia :) Teraz to puste jajo jest 5 letnim czortem :))
Awatar użytkownika
Kazia
Posty: 1604
Rejestracja: 04 sie 2003 00:00

Post autor: Kazia »

Byłam dziś na USG, a własnie skończyłam 6 tydzień ciąży. Doktór naprawde się natrudził, żeby odnaleźć zarodek, a sprzęt ma doskonały...

Spokojnie bym odczekała jeszcze tydzień 10 dni i poszła na USG jeszcze raz.
mama Biedronki (13.12.2004 - III IUI)
w drodze po rodzeństwo od 2008 V IUI, 1 ISCI, 3 crio, dwie straty,
2011 II ISCI, klapa, mrozaki kwiecień 2012, i tyle. Dość
Awatar użytkownika
joljolka
Posty: 501
Rejestracja: 01 lis 2003 01:00

Post autor: joljolka »

wszystko zalezy od tego jakiej wielkosci jest pecherzyk ciazowy, ten wymiar powinien byc wpisany w badaniu, najprawdopodobniej jest to b. wczesna ciaza i po prostu malucha jeszcze nie widac, u mnie pusty pecherzyk potwierdzono dopiero po kolejnych badaniach ktore trwaly do 8/9 t.c. powodzenia :lol:
z maleńką fasolką :loving:
pamiętam o Was moje Aniołki :cry2:
[color=red][b]Suwaczki zostały usunięte przez administratora jako niezgodne z regulaminem forum[/b][/color]
Awatar użytkownika
ijo
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: ijo »

hej
własnie dzisiaj idę na kolejne badanie usg, mam nadzieję że wszystko się w końcu wyjaśni, nie potrafie normalnie funkcjonować. dalej nic nie wiem.
przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, proszę napiszcie jak to faktycznie jest: ostania miesiączkę miałam 1 kwietnia, jeden lekarz mówi że to 7 tydzień, drugi że początek 6 tygodnia, inny że to przełom 6/7 tygodnia.
jak stwierdził lekarz u którego byłam w środę że to dopiero 6 tydzień i pęcherzyk ma prawo byc jeszcze pusty!!!!
Jak to faktycznie jest, wg moich wyliczeń powinien to byc 7 tydzień licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. jak byłam ostatnio w środę u lekarza to faktycznie mógło to być 6 tydzień. Ale sama już nic nie rozumie, mam straszny mętlik w głowie a to tego od 2 tygodni żyję w ciągłym stresie i niepewności.
Awatar użytkownika
MA_GOSIA
Posty: 2060
Rejestracja: 23 lut 2004 01:00

Post autor: MA_GOSIA »

Tygodnie ciąży liczy się rzeczywiscie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, ale w rzeczywistosci ciąża jest o dwa tygodnie młodsza, tak to jest zagmatwane, nie wiem czemu tak się po prostu przyjęło.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Małgosia i Mikołaj ur.30.08.2004
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Tygodnie ciazy najczesciej stosowane liczenie to od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. Inaczej sie nie liczyc, gdyz data zaplodnienia nie jest tu miarodajna. Jesli 1 kwietnia to tak jak u Kazi skonczony 7 tydzien.
W 5 tygodniu moze nie byc widac zarodka, w 6 tez, ale nie wiem jak jest w 7. Moze Kazia byla w tym czasie na usg i wie, ale nie jest to tez reprezentatywne, gdyz lekarza moaja rowniez rozne usg, o roznej czulosci.
Ja bylam w 5tyg. byl pecherzyk, a w 8 tyg maluch z bijacym sercem.
Daj znac jak bedzie po wizycie.
A na wczesny etapie nawet trudno dokladnie podawac wiek ciazy, zawsze liczy sie od dnia miesiaczki. Zreszta lekarz jak robi usg pyta sie o date ostatniego krwawienia i wtedy patrzy na etap rozwoju ciazy.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
ijo
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: ijo »

cześć wszystkim
nareszcie mogę podzielić się z Wami wszystki najlepsza wiadomością jaką tylko może usłyszeć kobieta. Wszystko jest ok. Małe FILIPIĄTKO( to tak od nazwiska Filip) ma 13 mm i bijące serduszko. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
ijo
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: ijo »

hej, byłam wczoraj u lekarza, widziałam mojego małego dzidziuska na usg, ruszał rączkami i nóżkami, serducho wali mocno, wszystko jest ok.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
kozunia
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2004 00:00

Post autor: kozunia »

ja tez dzis byłam na USG i prawdopodobnie oje ciąża jest pusta
trudno u mnie ustalic wiek ciazy ale napewno jest to około 7 tygodnia niby wszysko rosnie pecherzyk ale serduszka nie widac
jestem załamana
Awatar użytkownika
zabka
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2003 01:00

Post autor: zabka »

Kozunia ale czy ty masz sam pęcherzykczy może widać zarodek bez bijącego serduszka.
A powiedz czy robiłaś B-HCG?
Bo widzisz kiedy ja byłam na USG w 7 TC był sam pęcherzyk 14 mm ale bez zarodka. dopiero jak poszłam ok 8 tc pojawił się zarodek 6mm tyle że nie widac serduszka. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
kozunia
Posty: 125
Rejestracja: 25 maja 2004 00:00

Post autor: kozunia »

Kochnani cud kolejny!!!
wróciłam z konsultacji z Krakowa i co nie ma pustej ciązy tylko
dwa pięknie bijące serduszka!!!!!
jednojajowe
tyle ze to nie prawie ósmy tydzień tylko 6 tydzień i jeden dzień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”