MENOPUR

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
citri
Posty: 5557
Rejestracja: 10 kwie 2007 00:00

Post autor: citri »

Mira ostantio fosstimon i ównież bóle brzuha co prawda do inseminacji ale były wiec napewno to nei jest bez znaczenia
Córcia 16-10-2008
Dr D
- Dziękujemy !!!!
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

Hej dziewczyny. Stymulowałam się CLO przez całe 11 miesięcy. Bez skutku. W tym cyklu dostałam Menopur po 1 zastrzyku 3, 5, 7 i 9 dc. plus pół tabletki CLO 3-7 dc. Dziś jest właśnie 9 dc. byłam na usg i nie mam żadnych dominujących pęcherzyków. Cykle mam długie i pęcherzyki rosną mi powoli. W poprzednim cyklu jeszcze na CLO dominujące pęcherzyki pojawiły się dopiero w 15 dc a owu stwierdzono w 21 dc.
Chodzi mi o to, że skoro Menopur to gonadotropina to czy nie powinna działać skuteczniej, czyli szybciej pobudzać jajniki do produkcji niż samo CLO - czy to też jest indywidulaną sprawą ?
Przeczytałam artykuł podany przez lewana na poprzedniej stronie tego wątku i skoro Menopur jest skuteczniejszy ponoć w stymulacji niż powszechnie stosowany Gonal, to o co chodzi.. ??
W 12 dc mam kolejne USG żeby zobaczyć czy może po tym czwartym zastrzyku coś ruszyło.. Lekarz bał się u mnie przestymulowania a tu na razie nic się nie dzieje.
Aha dodam, że na razie staramy się naturalnie. Na razie nie słyszeliśmy w Novum o zaleceniach do ICSI.
Proszę dajcie znać. Pozdrawiam
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
magi83
Posty: 192
Rejestracja: 08 sie 2007 00:00

Post autor: magi83 »

gro ja właśnie zaczynam menopur od jutra i tak samo clo, też na razie 5 zastrzyków. Wcześniej jadłam samo clo przez 3 cykle później tamoxifen przez 3 cykle później jeszcze fostimon przez 1 cykl i jak na razie bez efektów. Ten ostatni to też ganodotropina tylko o innym składzie i miałam mniejsze dawki bo w sumie 5 zastrzyków ale od 7 dc i co drugi dzień ale wyhodowałam tylko pęcherzyki ze dwa do 11mm a później stanęły. jestem w podobnej sytuacji tez z PCO więc nie wiem jak na to patrzeć. Też leczę się w Nowum ale tak jak ty napisałaś miałaś owu a u mnie niestety tego brak. :cry:
Zobaczymy co pomoże menopur, czy masz może jakieś odczucia na jego temat oprócz tego, że drogi. U mnie teraz się bali przestumulowania ale nic nie rusza na małych dawkach więc zobaczymy teraz jak zastrzyki codziennie???
U kogo sie leczysz w Nowum ja u dr Obuchowskiej.
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

magi83 ja też u dr O się leczę :) Ale zbieg okoliczności! Domyślam się że na razie staracie się naturalnie ze stymulacją ?

Wiesz co. Po moim ostatnim poście (powyżej) byłam jeszcze raz na usg. W 12 dc wciąż NIC nie urosło :( Dr Taszycka (bo u niej byłam ze względu na dyżur) przepisała mi jeszcze na ten sam dzień 1 zastrzyk z Fostimonu.
Są 2 wytłumaczenia:
1) albo Menopur u mnie nie działa
2) albo jeszcze muszę poczekać. Jak pisałam wyżej na samym CLO (2 x1 tabl w 3-7 dc) miałam dominujące pęcherzyki dopiero w 15dc a owulację Dr O stwierdziła 21 dc.
Wciąż wierzę, że to to drugie wytłumaczenie tylko trapi mnie że to sa silne leki to czemu nie działają skuteczniej (patrz: szybciej).

Co do efektów Menopuru jeszcze się nie chcę wypowiadać, bo może faktycznie wolno na niego reaguję. Może Fostimon pomoże. Zobaczymy :)
Jutro mam kolejne usg i właśnie 15 dc. Jak będzie gorzej niż na CLO (czyli powinnam mieć conajmniej 2 pęcherzyki 11 i 14 mm) to wtedy się zacznę martwić.

Jesteś na innych wątkach. Ja jestem na Jak się leczyć > do dziewczyn ze stymulowaną owulacją i czasem zaglądam na Pogadajmy > Novumove Karolinki ale tam nieśmiało bo na razie nie podchodzimy do IUI ani ICSI - choć to pewnie kwestia czasu. Pozdrawiam.
Jakby coś to odzywaj się na priv. Chętnie wymienię się doświadczeniami.

PS. Ja nigdy nie miałam owulacji sama z siebie. Przez 12 miesięcy byłam na CLO tylko lekarz chyba liczył na efekty a nie zrobił mi ani razu monitoringu cyklu. Ale to historia i lekarza zmieniłam i tym sposobem jestem w novum.
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

gro nie rozumiem dlaczego stymuluja cie menopurem przy pco(niedobor fsh) a nie gonalem f ktory zawiera tylko fsh a nie Lh i fsh (menopur)
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

patrysiantko nie mam zielonego pojęcia. Byłam na usg dziś (15 dc) - mam tylko jednen pęcherzyk dominujący ale ma tylko 8,7 mm i już raczej nie podrośnie:(
Było o niebo lepiej na samym CLO (2 pęcherzyki 11 i 14 mm w 15 dc).
We wtorek jeszcze raz idę. Jak ten jeden nie urośnie to klapa.. Już czuję że jest klapa.. Trochę się podłamałam. Mam wrażenie, że lekarka sama się pogubiła, bo jak spytałam czy to normalne że po stymulacji samym CLO reaguje się lepiej niż na 5 zastrzykach z gonadotropin, to powiedziała że to nie jest normalne i ją to dziwi... Plus to, że chciała mi dać dzis w 15 dc jeszcze jeden Fostimon... Ja sama stwierdziłam, że skoro po 5 zastrzykach jest tak marnie, to chyba jest słaba szansa na to, że po 6 się coś poprawi.. Przyznała mi rację..... :evil:
Cóż w przyszłym tygodniu zobaczę jeszcze.
Dzięki za odpowiedź patrysiantko :)
magi83 ręcę mi opadają... daj koniecznie znać jak u Ciebie działa Menopur. Kiedy będziesz u Dr O ? Ja we wtorek rano.
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Gro ja tez lecze sie w klinice nieplo ale zagranica moj profesorek jest obcykany w sprawach pco i powiedzial ze oni dawno przestali dawac menogon czy menopur pacjentka z pco(slaba reakcja).A clo pobudza produkcje fsh wiec dlatego tak sie dzieje u ciebie.popros doktorke o gonal lub puregon(dobrze dziala czyste fsh)

Dodane po: 1 minucie:

a fostimon to fsh czyli szansa ze cos sie ruszy.ale wiecej ich potrzebujesz.
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

patrysiantko dzięki za info... będąc pierwszy cykl na gonadotropinach ciężko mi sie jeszcze w tym połapać. Dr chciała mi dać dziś jeszcze jeden Fostimon, ale wniosek był jak powyżej... Od następnego cyklu na pewno tego przypilnuję, żeby stymulacja była na samym fsh. Dzięki :caluje
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Gro a jakie ty masz wyniki?Jakie lh i testosteron?Mialas owulacje po clo,bo jesli pecherze tobie rosna do jakiegos momentu po clo to moze dodac troche fostimonu w polaczeniu z clo i owulka gotowa.
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

patrysiantko dzięki za pomoc.
Dokładnych wyników nie pamiętam, napiszę wieczorem z domu.
Ale w skrócie FSH około 4, LH około 7 - czyli stosunek nie jest jak powinien 1:1 - co wskazuje na PCO (?)
Prolaktyna w górnej granicy normy i raczej rosnąca przez kolejne badania.
Testosteron na skraju górnej granicy normy.
Wszystkie powyższe badania powtarzam w tym i na początku następnego cyklu więc się okaże czy coś sie zmieniło.
**********************************
CLO na pewno u mnie dawało to, że prawidłowo rosły pęcherzyki, ale nie wiem czy same z siebie pękały. Na monitorowanym cyklu jeszcze będąc po CLO dostałam już pregnyl i wtedy pękł.
Czy myślisz, że powinnam spytać o to lekarza żeby wrócić do CLO plus ew. Fostimon ?
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
citri
Posty: 5557
Rejestracja: 10 kwie 2007 00:00

Post autor: citri »

Od nowego cyklu bedę stymulowana menopurem więc temat mnie zainteresował, a jak to siema do moich wyników (wszystkie ok bo dokładnie nie pamietam): LH mam 7, FSH 8,5, testosteron chyba 0,83 (górna granica) wiec dobrze że menopur?

W cyklu z clo byla ciaża biochemiczna, koleny clo i fostimon porosły takie sobie bo generalnie mam kłopot z wielkoscią (zawsze i w aturalnym i w sytmulowanym) pękaja pieknie udaje sieuchwycić na usg moment wielkosci ok 16/18 mm wiekszych juznie bo pękniete nastepnego dnia

Dodane po: 40 sekundach:

acha pekajasame i na clo i na clo i fostimon nie miałam pregnylu
Córcia 16-10-2008
Dr D
- Dziękujemy !!!!
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Gro to moze prolaktynke trzeba obnizyc?
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

patrysiantko Biorę od roku bromergon na zbicie prolaktyny ale wynik się pogarsza.
Ostatnie wyniki:
Prolaktyna z grudnia 2007: 331 mlU/l (40-530)
Poprzednia z 20 XII 2006: 254 mlU/I
Jeszcze poprzednia z 05 VI 2005: 173 mlU/I
Teraz jeszcze raz będę ją robić w nowym cyklu.

citri wyniki FSH i LH chyba masz OK. Wydaje mi się że Menopur powienien lepiej działać, ale nie znam się do końca (jeszcze) na tym...
U mnie nie zadziałał bo mam FSH do LH w stosunku prawie 1:2 (a powinno być 1:1 około)
A ile brałaś zastrzyków z Fostimonu i ile CLO ?
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
aramgad
Posty: 9307
Rejestracja: 21 kwie 2006 00:00

Post autor: aramgad »

dziewczyny, dlaczego piszecie ze menopur nie przy pcos, podajac argument, ze to i fsh i lh, a pcos to male fsh w porownaniu z lh? kazde pcos jest inne i np u mnie i fsh i lh sa wysokie, choc jest rzeczywiscie roznica spora bo to stosunek okolo 10fsh do 18lh
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

aramgad chodzi właśnie o ten stosunek FSH do LH (który nie jest zbliżony do 1:1) tylko LH jest dużo wyższe. Wiem, że każde PCO jest inne. Może źle się wyraziłam i nie chodziło mi, że w PCO FSH musi być niskie. Absolutnie nie to miałam na myśli, tylko właśnie ten stosunek obydwu hormonów. Mam nadzieję, że patrysiantko to potwierdzi. Pozdrawiam
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”