MENOPUR

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Hej pcos rozpoznaje sie na podstawie braku owulacji,obrazu usg hiperandrogenizmu i lh i fsh.Wazna role odgrywa tez estrogeny(jesli jest ich malo)pacjentka nie reaguje na clo.
Awatar użytkownika
magi83
Posty: 192
Rejestracja: 08 sie 2007 00:00

Post autor: magi83 »

gro przepraszam, że teraz podpisuje ale ten tydzień po dniach wolnych jakiś taki rozbity i zaganiany. U mnie na razie jest tak, że jestem po 3 dniach z clo i 2 zastrzykach z menupuru. Na wizytę idę dopiero około 11 dc więc tak pod koniec następnego tygodnia,ale zobaczymy.
Ja biorę menopur w tym cyklu bo w zeszłym byłam na fostimonie i bez żadnych efektów( choć to samo FSH), ale jak rozmawiała z dr to powiedziała, że należy teraz wziąć menopur i spróbować właśnie podawać i LH i FSH aby doprowadzić do odpowiedniej proporcji pomiędzy tymi hormonami, w każdym razie powiedziała, że podawanie tych dwóch hormonów też ma swoje zalety, a nie tylko samego FSH. Z tego co sobie poczytałam to nie ma zależności, że przy pco należy podawać samo FSH, a z drugiej strony nigdy nie wiadomo jak na ciebie co zadziała. Ja po zeszłym cyklu miałam pęcherzyki około 10 mm więc samo fsh tez nie pomogło więc chcę zobaczyć co na mnie zadziała.
Na razie nie myślę bo wiem, że ciągłe myślenie o tym to nie pomaga, a tylko głowa (tj. nas sposób myślenia) dość skutecznie blokuje owu. Niestety jak by dało sie wyeliminować ten efekt stresu i myślenia byłoby znacznie lepiej.

U mnie stosunek lh do fsh to 2, ale zobaczymy????
Awatar użytkownika
gro
Posty: 4929
Rejestracja: 30 sty 2007 01:00

Post autor: gro »

magi83 dzięki:) Wiesz co jak Fostimon nie działał to lekarz na pewno ma rację, że podaje Ci teraz CLO + Menopur. Na mnie ta kuracja nie działała wcale. Ale każda z nasz jest inna :) Jestem pewna, że obecna kuracja przyniesie piękne efekty u Ciebie :D :bigok:
Masz rację z tym nastawieniem. Moje jest bardzo pozytywne. Tylko jak tu mnie myśleć o tym wszystkim jak co 2 dni biega się na usg, bierze zastrzyki i rytm dnia to jest rytm przyjmowania tabletek różnej maści... jakoś nie sposób o tym nie myśleć :?
27.04.2009 Zosia mój CUD
05.03.2011 9tc Jan [*] i Cecylia [*]
http://www.borelioza.org/
Awatar użytkownika
magi83
Posty: 192
Rejestracja: 08 sie 2007 00:00

Post autor: magi83 »

niestety znam ten ból biegania na zastrzyki i do lekarza na usg ale... chyba inaczej się nie da. Na razie jeszcze nie znam efektów więc myślę pozytywnie , ale pewnie p0o wizycie pod koniec tygodnia mina może mi trochę zrzednąć.
Ale nie ma się co na zapas martwić, więc dziewczyny głowa do góry będzie dobrze

Dodane po: 1 minucie:

A mam pytanie bo ja do końca nie wiem czy w pierwszej części cyklu LH i FSH powinny być sobie równe, a przy owulacji to wzrasta LH w stosunku do FSH??
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Magi tak Lh wzrasta od okolo 10 dnia cyklu pod wplywem estriadolu.Fsh tez wzrasta w polowie razem z lh.
Awatar użytkownika
aramgad
Posty: 9307
Rejestracja: 21 kwie 2006 00:00

Post autor: aramgad »

juz rozumiem z tym stosunkiem, wobec tego ktory lek zawiera samo fsh? i czy to jest tak ze menopur po rowno dodaje fsh i lh?
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Samo fsh zawiera gonal f,fostimon i puregon

Dodane po: 3 minutach:

Magi moze potrzebujesz wiecej zastrzykow z fsh,pecherzyki zaczely rosnac to dobry znak.
Awatar użytkownika
magi83
Posty: 192
Rejestracja: 08 sie 2007 00:00

Post autor: magi83 »

patrysiantko miałam w sumie 5 zastrzyków z fostimonu. Teraz w ty miesiącu do 9 dc będę miała też 5 zastrzyków z menopuru, a jak to będzie za mało to dalej w tym cyklu gonal. Nie wiem co o tym sądzić więc zobaczymy. W zeszłym cyklu te zastrzyki zaczęły się później bo dopiero od 7 dc a w tym zaczęłam od 4 dnia (ominęłam 6 bo nie mogłam) i tak do 9 dc dodatkowo clo 1x1. Nie wiem czekam teraz na efekty może wreszcie coś ruszy i mam taką nadzieję. Jeżeli nie to w następnym miesiącu będzie gonal. Robię co miesiąc coś innego żeby zobaczyć na czym są najlepsze efekty.
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

wiesz co szkoda siana na menopur kup sobie gonal f to dla nas najskuteczniejszy lek.Ja bede stymulowana gonalem.Jak reagujesz na clo?Bo ja w ogole .(brak pecherzy)
Awatar użytkownika
magi83
Posty: 192
Rejestracja: 08 sie 2007 00:00

Post autor: magi83 »

Na clo wogóle nie reaguje idą jak cukierki tylko bez smaku
Awatar użytkownika
Anika123
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź 2007 00:00

Post autor: Anika123 »

witam ja tez na clo nie readuje ale po menopurze mam piekny pecherzyk po pierwszej serii tylko nir bylo efektu ale pecherzyki nareszcie rosna
pozdrawiam
Awatar użytkownika
erykah
Posty: 349
Rejestracja: 12 sty 2008 01:00

Post autor: erykah »

Witam,

Możecie mi powiedziec coś na temat czeskiego odpowiednika Menopuru, który nazywa się Merional. Jestem ciekawa, czy któraś z Was ma doświadczenie z tym lekiem? Jak go kupic?

pozdrawiam
syn 12 lat
3xstymulacja w 2008
Amelia ur. 04.05.2009
izy
Posty: 186
Rejestracja: 13 sie 2004 00:00

Post autor: izy »

Erykah
ja się stymulowałam i merionalem i menopurem, nie było żadnej różnicy w stymulacji. Więcej napisałam ci na priva.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
królik77
Posty: 146
Rejestracja: 26 mar 2003 01:00

Post autor: królik77 »

witam i ja
mam brać menopur od niedzieli przez 5 dni , dodam ze we wcześniejszych cyklach brałam clo , działało bardzo ładnie tylko niszczyło moje endo , dlatego gin zdecydował o odstawienu clo i wprowadzeniu menopuru
mam nadzieje ze efekty bedą dobre , usg mam po 4 dniach stosowania menopuru

pozdrawiam i wszystkiego najlepszego
Awatar użytkownika
agacisko
Posty: 403
Rejestracja: 13 lis 2007 01:00

Post autor: agacisko »

hej,ja na clo tez bez odzewu,jestem po stymulacji menopurem 16 dni zaczynalam od dawki 2amp raz a od 8 dnia 4 amp i wyhodowałam 15 pieknych jajeczek choc w 8 dniu byla tylko drobnica. jutro mamy punkcje a potem ICSI i czekamy. pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”