Czy spełniamy kryteria?

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
WallyZ
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2013 08:45

Re: Czy spełniamy kryteria?

Post autor: WallyZ »

Witam

Z mężem jesteśmy małżeństwem od 10 lat, i mimo starań nie doczekaliśmy się własnego potomstwa. W poprzednim tygodniu złożyliśmy wstępne dokumenty do oao w Częstochowie.
Moja obawa co do kwalifikacji do adopcji bierze się stąd iż posiadam własną działalność gospodarczą, na której za ubiegły rok mam straty wynikające z długoterminowych umów z firmami, natomiast mąż ma stały dochód i stały etat w państwowej firmie.
Czy możemy negatywnie przejść proces weryfikacji w takim przypadku??

I kolejne pytanie ja mam 33 lata, a mąż ma 37 lat, czy istnieje szansa adoptować niemowlaka w naszym przypadku??
sucharek79
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2019 12:48

Re: Czy spełniamy kryteria?

Post autor: sucharek79 »

Witam,
mam pytanie: ja mam 40 lat, mąż 43. Prowadzimy razem działalność gospodarczą, mamy dwójkę biologicznych dzieci (córka 8 lat i syn 6 lat). Chcielibyśmy adoptować chłopca młodszego od synka, ale nie niemowlaka. Czy formalnie jest to możliwe?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
Olaa84
Posty: 62
Rejestracja: 02 lis 2014 22:49

Czy spełniamy kryteria?

Post autor: Olaa84 »

Dzień dobry, w szpitalu u mojego Taty ginekologa urodziło się zdrowe dziecko a matka Ukrainka zrzekła się praw. Dziecko już 2 miesiące leży i czeka a pielęgniarki w dobie wirusa nie mogą zorganizować mu ośrodka adopcyjnego. Czy może jest tutaj ktoś kto byłby zaintersowany skontaktowaniem się ze szpitalem?
Podaję namiary:

Koordynator noworodków pielęgniarka Mariola Milewska
ordynator noworodków Zakrzewska

Szpital 023 6572201
2012 Start

6x pelna stymulacja ICSI, laparotomia i w koncu udalo sie przy 11 transferze!!!

Beta 11dpt 249 i beda blizniaki :) :)

TP 25.04.2017 ale Klara i Daniel przyszli 5 tyg wczesniej na swiat
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Czy spełniamy kryteria?

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
wystąpcie jako szpital jak najszybciej do sądu o pieczę zastępczą, wówczas osoby będą mogły zabrać dziecko. Pieczą zajmują się koordynatorzy (najczęściej w PCPR-ach), bez tych działań żadna fizyczna osoba nie może kontaktować się ani otrzymać informacji o dziecku. W każdym szpitalu są komórki /osoby dot. pracy socjalnej i oni powinni działać. Pozdrawiam, D.Dominik
Path1234
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2022 19:47

Czy spełniamy kryteria?

Post autor: Path1234 »

Witam, mam pytanie od prawie 12 lat jestem rodzina zastępczadla 14 letniej dziewczynki a ostatnio przyjęłam.w pieczę z.7 miesięczna dziewczynke. Docelowo ma ona być przekazana do adopcji Czy mogę złożyć do sadu wniosek o adopcje? Jestem po rozwodzie a za pół roku biore slub z nowym partnerem z którym jest już 5 lat ( tylko ja mam uprawnienia).Jest jakąkolwiek szansa by dziecko u mnie zostało Czy niestety nie ? Pozdrawiam p.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Czy spełniamy kryteria?

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani, jako rodzina zastępcza ma Pani pierwszeństwo w kierowaniu wniosku do adopcji, sprawdziła się też Pani jako opiekunka zastępcza, jednak sądzę, że ośrodek badając zasadność zwróci uwagę na rozwód. Nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie, ale raczej będą się przyglądać. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik
B.Bo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2020 21:49

Czy spełniamy kryteria?

Post autor: B.Bo »

Dzień dobry. Po wielu latach bezskutecznego leczenia oboje z mężem zdecydowaliśmy się na adopcję, było to ponad 10 lat temu- udało się, córeczka jest z nami już 9 lat. Obecnie ma 14 lat, jest wspaniała, mocno kochana, jest dla nas całym światem i my dla niej również =xxx# Od jakiegoś czasu zastanawiamy, się nad adopcją drugiego dziecka... I tu pojawia się pytanie, czy mamy jeszcze szanse na adopcję? Boję się, że wiek działa na niekorzyść. Ja mam 44 lat, mąż 45. Wiem, o tym że różnica wieku między rodzicem a dzieckiem nie może być większa niż 40 lat. Więc, czy mamy szansę na adopcję i w jakim wieku zostanie zaproponowane dziecko? Czy gdybyśmy się zdecydowali na rodzeństwo, to jedno z dzieci może być poniżej 4 roku życia?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”