PORONIENIE BEZ CZYSZCZENIA

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
Tigirli
Posty: 671
Rejestracja: 28 lip 2006 00:00

Post autor: Tigirli »

...dzieki Kasiu! [treść niezgodna z tematem wątku] ja krwawilam tylko 5 dni i juz od tamtej pory nic i mnie nie boli brzus, ani nie mam jakichs szczegolnych dolegliwosci jesli chodzi o ta dolna partie ciala, ale oststnie 2-3 dni czuje wewnatrz takie jakby goraco, nie bardzo dokuczliwe, ale czuje, ze jest cieplej niz zwykle. Tak ma byc??
Awatar użytkownika
kasia77_
Posty: 357
Rejestracja: 02 maja 2006 00:00

Post autor: kasia77_ »

Wiesz,Tigirli,ja miałam tylko w czasie tego krwawienia bóle-niezbyt silne,takie jak przy @,takiego odczucia,jak Ty nie miałam,ale -tak myślę-jeśli nie masz temp. ani nic Cię nie boli,to jeśli jedziesz do Polski w niedługim czasie to wystarczy kontrola u ginka(USG,przydałoby się zrobić bhcg-u mnie spada ładnie -2 tyg. po poronieniu spadła do 24)[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
emka357
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2007 00:00

Post autor: emka357 »

witam
mam pytanie..... nie mam jeszcze potwierdzonej przez ginekologa ciazy.... jedynie przez test.... mysle ze bylby to gdzies 3 tydzien ciąży.

wczoraj dostalam silnych bolow jajnika, skurczow i straszne krawienie wraz z dziwnymi skrzepami...

pomyslalam ze to moze miesiaczka, chociaz to akurat nie moglo nia byc skoro trwalo tylko dobę...

i jak to jest jesli to bylo poronienie ?

[treść niezgodna z tematem wątku]
czy bede miala wykonywany jakis zabieg doczyszczania ? na czym on polega ? ile kosztuje miejweicej ?

[treść niezgodna z tematem wątku]
matasiak
Posty: 3287
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Post autor: matasiak »

emka357 jezeli lekarz nie wykaze ciaze radze sie nad tym nie zastanawiac za bardzo , zabiegu nie potrzebujesz na pewno (i lepiej bo organizm sam dochodzi do siebie ) a jezeli to robi sie go w szpitalu bezplatnie , poronienia samoistne we wczesnej ciazy zdarzaja sie bardzo czesto i nie maja one zupelnie wplywu na nastepne ciaze .
Matasiak i Weronika 30.07.2005 i synus Igorek 24.07.2007

http://matasiak.fotosik.pl/albumy/248144.html

http://matasiak.fotosik.pl/albumy/3206.html
Awatar użytkownika
goskum
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2007 00:00

Post autor: goskum »

Poroniłam w 14 tym tyg. i nie miałam zabiegu. Po kontrolnym USG okazało się że wciąż mam jeden zakrzep krwi wielkości 2 cm. Lekarka powiedziała że to samo się oczyści, to kwestia kilku dni.Mam tylko niewielkie plamienia. ZAZNACZAM ŻE JESTEM W ANGLII [treść niezgodna z tematem wątku] Boję się infekcji! Czy zabieg jest konieczny? [treść niezgodna z tematem wątku]
Monek
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 35174
Rejestracja: 05 wrz 2004 00:00

Post autor: Monek »

goskum, [treść niezgodna z tematem wątku] Moze poczekaj jeszcze kilka dni i sprawdz na usg? Tak naprawde z tego, co wiem w takich przypadkach najbardziej niebezpieczne sa stany zapalne. Obserwuj siebie i w razie jakis niepokojacych objawow, podwyzszonej temperatury zglos sie do lekarza.
Dziewczyny, ja wlasnie wczoraj (9t2d) dowiedzialam sie, ze serduszko mojej kruszynki przestalo bic. Czuje sie tez kompletnie zagubiona w kwestii dalszego postepowiania. Lekarz sugeruje lyzeczkowanie, ale ja chcialabym go za wszelka cene uniknac. Boje sie tego zabiegu, bo raz, ze wydaje mi sie byc taki ostateczny i nieodwracalny, a dwa, ze zawsze mialam problemy z kiepskim endo. Co robic? Moze cos poradzicie?
1.06.07. - pożegnałam mojego Aniołka

9dpt zobaczyłam dwie krechy.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.

10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.

25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.
Awatar użytkownika
goskum
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2007 00:00

re: cudaczek

Post autor: goskum »

Dzięki Monek za małą podpowiedź. Ja też bałam sie strasznie zabiegu i teraz żałuje, że nie poszłam od razu na ten zabieg jak mi proponowali zaraz po poronieniu, dużo o tym czytałam i większość pisze że po 8 tyg. c.raczej konieczny zabieg. Samo mi nie zeszło, dlatego wciąż sie marwie, a tu w Anglii "doktorki" napisali, że "poronienie całkowite", chociaż USG pokazało co innego (sama widziałam) teraz musze iść prywatnie bo się wciąż martwie. Zrób jak podpowiada Ci intuicja i może zaciągnij opinii dwóch różnych lekarzy.

Dodane po: 10 minutach:

Poroniłam 10 dni temu i obawiam się żę beta-HCG sikaniec wyjdzie pozytywnie bo za krótki okres po poronieniu. Problem w tym, że ja krwawiłam tylko 1 (pierwszy) dzień, później tylko plamiłam, a teraz wogóle nic. Może faktycznie masz racje nie panikować i nie biegać po kilka razy do lekarzy prywatnie [treść niezgodna z tematem wątku] tylko iść tak za 2 tyg i sprawdźć raz a pożądnie. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
goskum
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2007 00:00

Post autor: goskum »

W pierwszym dniu dostałam krwotkoku takiego, że musiałam jechać do szpitala, w drugim wydaje mi się że zeszło łożysko(tak jakoś wyglądało), może też jeszcze troszeczke było krwi, a później to już tylko plamiłam na ciemno brązowo. [treść niezgodna z tematem wątku]
Monek
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 35174
Rejestracja: 05 wrz 2004 00:00

Post autor: Monek »

u mnie w piatek zadzialala natura... Uniknelam zabiegu, nawet srodki farmakologiczne okazaly sie zbedne. Teraz tylko biore antybiotyk na wszelki wypadek. [treść niezgodna z tematem wątku]
1.06.07. - pożegnałam mojego Aniołka

9dpt zobaczyłam dwie krechy.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.

10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.

25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.
Awatar użytkownika
goskum
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2007 00:00

Post autor: goskum »

Po 2 tyg. po poronieniu robiłam test sikany i wciąż pozytywny! Ta druga kreska troszkę słabsza(robiłam popołudniu), ale wciąż bez problemu zauważalna. Czy to źle? Gdzieś czytałam, że wynik pozytywny może pojawiać się kilka tygodni po poronieniu! [treść niezgodna z tematem wątku]
Monek
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 35174
Rejestracja: 05 wrz 2004 00:00

Post autor: Monek »

goskum, moze powinnas pojechac na pogotowie i zrobic usg? Zobaczyc, co sie dzieje? Mnie lekarz powiedzial, ze dwa tygodnie po poronieniu (jesli bylo calkowite) beta powinna juz byc wlasciwie zerowa. A jaka byla czulosc tego testu? Nie chce Cie martwic, ale jesli mozesz, to lepiej to sprawdz. A masz jakies niepokojace objawy? Mnie lekarz uczulal na podwyzszona temperature, bol w dole brzucha i okolicy ledzwiowej kregoslupa, przedluzajace sie krwawienie. Wyczytalam tez w necie, ze calkowite wydalenie pozostalych tkanek moze nastapic dopiero przy kolejnej @, kiedy dochodzi do zluszczenia endometrium. Czy Ty nadal krwawisz? Szkoly sa rozne, jak zauwazylam, ale najwazniejsze jest to, zeby nie bylo infekcji, wiec badz czujna. [treść niezgodna z tematem wątku]
1.06.07. - pożegnałam mojego Aniołka

9dpt zobaczyłam dwie krechy.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.

10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.

25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.
Awatar użytkownika
goskum
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2007 00:00

Post autor: goskum »

MONECZCZKU [treść niezgodna z tematem wątku] Narazie nic mi się nie dzieje, mierzę codziennie temp. i jest ok. Do lekarza najwcześniej pójdę w następną sobotę, bo lekarka-Polka jest obecnie na urlopie! W szpitalu angielskim w czasie poronienia (miałam tak silne skurcze, że musiałam jechać)pobrali mi krew z żyły, czy nie mam infekcji i wyszła, ale później pobierali mi wymaz krwi z pochwy i infekcji tam nie było.(widocznie podwyższone OB miałam od czegoś innego) Nie przepisali mi wtedy żadnego antybiotyku. Wzięłam antyb. na własną rękę (miałam jeszcze z Polski).Minęły dzisiaj 2 tyg i już nie krwawię,krwawiłam tylko 1-2 dni po poronieniu,teraz mam taki delikatnie brązowy śluz! A ty jaką miłaś b-HCG? Badałaś już? Wiem, że może ciężko ci o tym pisać, ale spytam: czy miałaś też takie straszne skurcze jak ja przy poronieniu, porównywalne do porodowych? Bo lekarz tutaj powiedział, że to normalne?
Monek
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 35174
Rejestracja: 05 wrz 2004 00:00

Post autor: Monek »

Goskum, wszystko mozesz przeczytac w moim blogu (znajdziesz, jak klikniesz na ikonke "profil" pod moim postem). Mialam skurcze. Bol byl okropny, no ale zyje. Jakos... Bety jeszcze nie robilam, mam zrobic za dwa tygodnie. Dodam, ze wlasnie wylecialo ze mnie cos jeszcze. Takie dosyc duze i twardawe, podluzne, jakby sznureczek. Przed czulam skurcze, ale juz nie tak intensywne i bolesne jak wczesniej.
Obserwuj sie uwaznie. Dobrze, ze mierzysz temperature. W razie niepokojacych objawow, zglos sie na pogotowie. I moze powtorz sikanca za pare dni? Najwazniejsze teraz, zeby beta spadala, moze po prostu czasami trwa to dluzej?
1.06.07. - pożegnałam mojego Aniołka

9dpt zobaczyłam dwie krechy.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.

10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.

25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.
Awatar użytkownika
goskum
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2007 00:00

Post autor: goskum »

[treść niezgodna z tematem wątku] OD poronienia minęlo już 3 tyg, a ja mam wciąż wynik lekko pozytywny> Lekarka trochę mnie uspokoiła mówiąc, że wynik po poronieniu taki bywa. Macice mam już bez pozostałości ciąży. Lekarka była sama zdziwiona, że tak samo wszystko szybo zeszło (jak na14 tc) [treść niezgodna z tematem wątku] "Bez zabiegu organizm łatwiej powraca do normy" odpowiedziała :D [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
justyna24
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2007 00:00

Post autor: justyna24 »

ja na poczatku tylko lekko plamilam,wtedy gdy dowiedzialam sier o ciazy.gdy poronilam zaczelo wszystko ze mnie obficie wylatywac,krwotok mialam przez ponad dwa tygodnie.czesem zapowiadalo sie ze to juz koniec a innym razem sie nasilalo i tak przez ponad dwa tyg.na nastepna miesiaczke czekalam 7 tygodni.[treść niezgodna z tematem wątku]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”