OAO w Bydgoszczy

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Megi77
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2003 00:00

OAO w Bydgoszczy

Post autor: Megi77 »

Mam na imie Magda i mieszkam w Bydgoszczy, ostatnio zastanawiamy sie z mezem czy nie adoptować dziecka. Ja generalnie jestem juz zdecydowana na 100% ale mój maz sie jeszcze zastanawia, rozumiem go to decyzja na całe zycie. Każdemu na pewno w głowie placzą sie mysli, tak to jest setka pytań na które i tak nie otrzymamy odpowiedzi, np. jakie to dziecko będzie jak dorosnie. Ja osobiscie uważam ze duzo zależy w jaki sposób je wychowamy, a jak Wy sądzicie?
Chciałam jeszcze dodać ze narazie niezłosilismy sie jeszcze do OA.

Bardzo długo wachałam sie czy umieścić ten wątek. Po dłuższych przemysleniach jednak zdecydowałąm sie napisać :) Bardzo bym chciała zebyb B-szcz też miała swój wątek o OA. Jeżeli wątek sie powtórzył a nie doczytałam prosze o informacje to go usunę.
Bardzo proszę o przedstawianie swoich poglądów na temat OA Bydgoszcz.
Mam duzo pytań:
- jaki był pierwszy kontakt z ludzmi w OA?
- czy stwarzają problemy (troche na forum o tym czytałam i o innych OA w całej Polsce)?
- czy trzeba przedstawić zaswiadczenie o niepłodności?
- ile u "nas" adopcja kosztuje?
- czy jak mieszkamy z moja mamą w domku i mamy całe piętro to mamy szanse-dodam ze domek nie jest przepisany na nas ale jedyną osoba dziedziczącą jestem ja?
- jakie dochody min. trzeba przedstawić?
- i ogólnie opisujcie co czujecie. :lol:
Bardzo serdecznie pozdrawiam Wszystkich forumowiczów. :D
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

Witaj :D .
Juz na czacie nieskromnie Ci polecałam wątek, który założyłam, kiedy to my udaliśmy do OA ("Byliśmy w OAO!"). Tam na gorąco opisywałam co nas czekało. Wydaje mi się, ze tam wszystko znajdziesz.

- Jaki był pierwszy kontakt?
Przyjazny. I nie tylko pierwszy kontakt. Ten ostani, dzisiejszy również :D

- Czy stawrzają problemy? 8O Nie zauważyłam.

- Czy trzeba przedstawic zaświadczenie o niepodłodności?
Tak. My przdstawilismy zaświadczenie hm... dość ogólne.

- Ile u nas kosztuje adopcja?
8O Nic. Nie licząc ksiązki, którą kupiliśmy ( o PRIDZIE).

- Mieszkanie i dochody ...
To jest kwestia bardzo indywidualna, ale myślę, że nie będzie problemów. Aaa i nie ma czegoś takiego, jak minimalne dochody. po prostu przedstawiacie zaświdczenie ile zarabiacie. A to i tak o niczym nie świadczy :wink: . Panie i tak przyjdą do domu zobaczyć jak mieszkacie itp. :wink:


Z tego co wiem, to jestem jedyna na forum z naszego OA.
Ha! Jesteś na mnie skazana :hihi:

PS. Chyba, że ujawni się jakiś tajniak :wink:
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

I jeszcze jedna bardzo wazna sprawa. Juz chyba o niej równiez pisałam na czacie.
Ale pamiętaj, że w Bydgoszczy są dwa OA. Jeden miejski. I drugi Caritasu.

Polecam równiez informacje na pierszej stronie Bociana. Tam są wszystkie informacje np. o okumentach, które nalezy złożyć. I jest jeszcze ankieta.

Ale najlepiej to po prostu iść i porozmawiać!!!!!
Awatar użytkownika
Megi77
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2003 00:00

Post autor: Megi77 »

Pati dziekuje bardzo, troche jeszcze błądze na Bocianie, więc dziekuje za wskazówki. Jestem Tobie niezmiernie wdzięczna za wszelkie informacje. Dziekuje. Pozdrawiam serdecznie i musze Cie kiedys wyciągnac na :piwo: :D
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

Jak to ...kiedyś :?: :!: :wink: :D
Wejdź na wątek : Spotkanie w Bydgoszczy.
Awatar użytkownika
Monikafx
Posty: 48
Rejestracja: 11 wrz 2002 00:00

Post autor: Monikafx »

Witaj Megi!
My z mężem jesteśmy już dawno po Pridzie w ośrodku Caritasu w przeciwieństwie do Patrycji. Właściwie mogłabym napisać podobnie jak Pati, ale by wybrać ośrodek myśle że powinniście zajrzeć do obydwu zanim złożycie papiery.
Nasze wrażenia są jak najbardziej pozytywne chociaż samo szkolenie wywołało w nas mieszane uczucia, ale o tym myślę możemy porozmawiać osobiście np. w herbaciarni w najbliższy piątek? Ja na pewno będę może nie na długo, ale na pewno zdążymy porozmawiać. :D
MonikaFx - szczęśliwa mamusia Justysi
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Ewelisia,
sorry, że usunęłam Twój wątek, ale nie ma dużo osób z Bydgoszczy i myślę, że na razie jeden "bydgoski" wątek wystarczy. :)
Pozdrawiam serdecznie.


Ewelisia pisze:HEJ :lol: ...HEJ :lol: :bigok: .... JESTEŚMY CZŁONKAMI EKIPY OCZEKUJĄCYCH NA KWALIFIKACJE...DO TEGO MOMENTU POMOGŁY NAM DOTRZEĆ PANIE Z KOAO ZA CO JESTEŚMY IM NIEZMIERNIE WDZIĘCZNI :bigok: TO NIE BYŁ ŁATWY ORZECH DO ZGRYZIENIA :bash: ALE NA SZCZĘŚCIE WSZYSCY WYTRWALIŚMY :help: A WY ?CZY KTOŚ Z WAS JEST PO PROCEDURZE Z TEGO OŚRODKA? SZUKAMY BRATNICH DUSZ :lol:
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

Ewelisia jesteś z Bydgoszczy? Jeśli tak, to rozumiem, ze czekacie w nie - bydgoskim ośrodku (KOAO..)?
Napisz coś wiecej. Jak wygladało Wasze szkolenie, cała procedura.
Trzymam kciuki za szybki :telefon:
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Patrycja13 pisze: Jeśli tak, to rozumiem, ze czekacie w nie - bydgoskim ośrodku (KOAO..)?
Ja zrozumiałam, że w bydgoskim KOAO...
Awatar użytkownika
Ewelisia
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2004 00:00

Post autor: Ewelisia »

A NIE, MY NIE JESTEŚMY Z BYDGOSZCZY :D ALE WŁAŚNIE W BYDGOSKIM KOAO PRZESZLIŚMY CAŁE PRZYGOTOWANIE, A AKTUALNIE CZEKAMY NA KWALIFIKACJĘ :D :roll: PATRYCJA, CÓŻ W NASZYM PRZYPADKU WSZYSTKO STOI POD ZNAKIEM ZAPYTANIA,MAMY PROBLEM, KTÓRY DLA NAS WOGÓLE NIE JEST PROBEMEM ALE MOŻE MIEĆ WPŁYW NA KWALIFIKACJE :?: OBY NIE.... :cry: ALE CAŁE PRZYGOTOWNIE BYŁO NIESAMOWITYM DOŚWIADCZENIEM 8O BABECZKI Z OŚRODKA TO PEŁNE WERWY I ZAANGAŻOWANIA PRZESYMPATYCZNE KOBITKI A GRUPA MAŁŻEŃSTW ZE SZKOLENIA TO LUDZISKA PEŁNI RADOŚCI , ZROZUMIENIA, OTWARCI :lol: WIEM JEDNO,ŻE BEZWZGLĘDU NA DALSZE DECYZJE,TE NOWE DOŚWIADCZENIA BARDZO NAS UBOGACIŁY....POZDRAWIAM :D :bigok:
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

Ewelisia, rozumiem, ze jesteście w OAO im. Jana Pawła II (Caritas)?
Jeśli tak, to w tym OA przechodziła całą procdurę Monkafx.
Pewnie tez przechodziliście przez PRIDE.
Nie wiem, jaki to problem, który na szczęście dla Was nie jest problemem :wink: , ale z całego serca :bigok: za kwalifikację.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

I jeszcze jedno, a zapisałaś sie na listę Doruni? :D
W imieniu Doruni zapraszam :D
Awatar użytkownika
Ewelisia
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2004 00:00

Post autor: Ewelisia »

OJ DŁUGO TU NIE BYŁAM , ALE BRAKOWAŁO MI BOCIANA... BO TO TAKIE GNIAZDO BRATNICH DUSZ ...PRAWDA :hihi: CÓŻ PATRYCJA13 PRÓBOWAŁAM SIĘ DOPISAĆ DO LISTY ALE NIGDZIE MNIE NIE MA ....A TA NAPRAWDĘ TO DZIEWCZYNY JEŻELI TO CZYTACIE TO PROSZĘ WAS BARDZ GORĄCO ....TRZYMAJCIE ZA NAS :bigok: BO JUTO DLA NAS WAŻNY DZIEŃ .......MAMY KOMISJĘ KWALIFIKACYJNĄ...A WE MNIE JEST TYLE NIEPOKOJU... A CO JEŻELI NIE DOSTANIEMY KWLIFIKACJI? MAMY SZANSĘ NA WSPÓŁPRACĘ Z INNYM OŚRODKIEM... KRĘCE SIĘ ...TO NAPEWO ZE ZDENERWOWANIA...POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE.....
[url=http://foto.onet.pl/5szwu,oe5o44k51cok]Julka nasze szczęście[/url]
Awatar użytkownika
Patrycja13
Posty: 2114
Rejestracja: 18 paź 2002 00:00

Post autor: Patrycja13 »

Lista Doruni jest w Moja adopcyjna droga i tytuł wątku: Tylko dla oczekującyjnych na adopcję (tytuł mogłam przekręcić..)

Oczywicie trzymam kciuki!!!!
Wszystko będzie Ok. Zobaczysz.
Ale jak zapiszesz sie na listę Doruni, to będziesz miała wsparcie wszystkich ... bocianów, a na tym wątku właściwie tylko moje.
Bo kto czyta o OA w Bydgoszczy... :wink:

Jeszcze raz :bigok:
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

Patrycja13 pisze: Bo kto czyta o OA w Bydgoszczy... :wink:
Ja czytam :wink: I oczywiście trzymam kciuki nieustająco, szczególnie mocno dzisiaj i jutro za Ewelisię :D Pozdrawiam Was gorąco!

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”