OAO w Bydgoszczy

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ulba
Posty: 64
Rejestracja: 27 lip 2011 19:30

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: ulba »

My jesteśmy po. Szkolenie da się wytrzymać. Księgi życia tzn. prace domowe też idzie zrobić choć szczerze mówiąc czasami miałam dość. Powodzenia.
Ulba
Gosiak87
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2013 19:15

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: Gosiak87 »

Cześć
Jestem tu nowa, dopiero się zarejestrowałam na forum :)

My z mężem dzieci mieć nie możemy i postawiliśmy na adopcję, byliśmy już w OA w Bydgoszczy na Karpackiej, jednak nie jesteśmy 3 lata po ślubie i musimy poczekać do rocznicy, choć do czerwca niedaleko. I Pani jak byliśmy mówiła nam, że jak przyjdziemy w czerwcu to zaczniemy kurs. Ale tak czytam tu i czytam, że tak długo się czeka na te kursy? Wiecie czy coś się zmieniło w tej kwestii? Czy nadal tyle się czeka?
03.2013 pierwsza wizyta w OA
11.06.2013 - złożyliśmy dokumenty w OA
25.02-04.06.2014 - kurs :D
19.08.2014 mamy Kwalifikacje :-)
ulba
Posty: 64
Rejestracja: 27 lip 2011 19:30

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: ulba »

Chciałam się pochwalić, że w zeszłym roku 30 stycznia dostaliśmy kwalifikację. Miesiąc później okazało się, że jestem w ciąży i teraz mam dwumiesięcznego synka. Na ten moment kończę sprawy adopcji choć być może jeszcze kiedyś wrócę do tematu. Życzę powodzenia i wytrwałości wszystkim czekającym.
Ulba
AniaM81
Posty: 10622
Rejestracja: 07 paź 2009 00:00

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: AniaM81 »

ulba gratuluje =xxx#
M- 1680 48cm,godz.10:25,10pkt.

W- 2060 45cm, godz.10:28,10pkt.

ur9.10.14r
nela1
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2012 16:19

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: nela1 »

Cześć Wszystkim. Jestem tu nowa po raz pierwszy. Po wielu bezowocnych staraniach w klinice w Gdyni skłaniamy się z mężem w kierunku adopcji. Chcemy się umówić na pierwsze spotkanie w OAO w Toruniu (jesteśmy z Toruniu). Chciałam Was podpytać czy na takie spotkanie trzeba sie jakoś przygotować, nastawić na coś i tak w ogóle. Wątek toruński na tym forum jakoś słabiutko się prezentuje. Tak w ogóle to się zastanawialiśmy czy jak my z Torunia to musimy udać sie do OAO w toruniu czy możemy do jakiegoś innego? Chociaż z drugiej strony dojazdy itp. Boje sie czy tu u nas nie jest tak że to wszystko długo trwa. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam.
P.S. Jakie macie zdanie czy też doświadczenie na temat DOAO. Bo tez mamy dylemat gdzie lepiej się udać czy do DOAO czy kujawsko-pomorskiego.
asiorek120
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2010 12:56

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: asiorek120 »

Cześć nela1!
Ja ukończyłam szkolenie w OA Bydgoszcz, więc nie wiem jak jest w Toruniu.Na spotkaniu zapytają Was o motywy adopcji, o zarobki o to jak długo jesteście małżeństwem.Raczej nie trzeba się szczególnie przygotowywać na pierwsze spotkanie. Z tego co wiem to w katolickim ośrodku czeka się dosyć długo.Ja jestem po kwalifikacji i oczekuję na Bobasa.Jak chcesz coś więcej wiedzieć to napisz.
mama adoptusia Jaśka
AniaM81
Posty: 10622
Rejestracja: 07 paź 2009 00:00

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: AniaM81 »

nela1 :bigok:
asiorek120 :bigok:
M- 1680 48cm,godz.10:25,10pkt.

W- 2060 45cm, godz.10:28,10pkt.

ur9.10.14r
Awatar użytkownika
fiolecik
Posty: 60
Rejestracja: 11 sie 2010 08:18

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: fiolecik »

Witam,
Wyciągam wątek, bo coś tu jakoś cicho się zrobiło.
Oczekujemy na dziecko w ośrodku na Karpackiej. To już nasza druga adopcja (mamy 7 letniego synka). Nie możemy się doczekać już doczekać rodzeństwa dla synka.

Czy jest ktoś kto również czeka na swoje dzieciątko w tym ośrodku? Jak długo już czekacie, czy kolejka jest strasznie długa i powoli się przesuwa, a procedury trwają latami czy jednak się coś dzieje?
Pozdrawiam wszystkich czekających o doczekanych
asiorek120
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2010 12:56

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: asiorek120 »

Ja czekałam 3 lata od złożenia dokumentów.W zeszłym roku w lipcu zostałam mamą 2 miesięcznego Jaśka.Pod koniec kwietnia skończy już roczek.Nasza cała grupa PRIDE po dwóch latach od końca szkolenia doczekała się swoich dzieci.
mama adoptusia Jaśka
Awatar użytkownika
fiolecik
Posty: 60
Rejestracja: 11 sie 2010 08:18

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: fiolecik »

Asiorku gratuluję synusia. Czyli ten okres oczekiwania 2-3 lat, o którym w ośrodku panie mówią, jest jak najbardziej realny.
Jak oceniasz pracę ośrodka? Byliście z kontaktu z paniami zadowoleni?

My przy pierwszej adopcji szkoliliśmy się w katolickim ośrodku i niestety tak jak kilkoro poprzedników, którzy się tu wcześniej wypowiadali nie mieliśmy dobrych doświadczeń. A na karpackiej jest całkiem inaczej, więc chciałam wiedzieć czy moje zdanie na temat tego ośrodka podzielają też inni.
asiorek120
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2010 12:56

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: asiorek120 »

fiolecik ja nie wiem jak jest w KOA,ale podobno czeka się jeszcze dłużej.Ja z mojej perspektywy mogę polecić Karpacką.Szkolenie PRIDE super.Do dzisiaj trzymamy się z naszą grupą i spotykamy.Panie są bardzo miłe,od szkolenia nas prowadziły,jechały z nami do dziecka,w sądzie zeznawały, jedna z nich była OP Jaśka. Mam pytanie.Czy Ty musisz przejść cała procedurę od początku przy drugiej adopcji?
mama adoptusia Jaśka
Awatar użytkownika
fiolecik
Posty: 60
Rejestracja: 11 sie 2010 08:18

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: fiolecik »

Przy drugiej adopcji w większej części procedura jest podobna - wywiad w domu, dokumenty (opinie, zaświadczenia o zdrowiu i zarobkach), rozmowa z psychologiem i pedagogiem. Szkolenia nie przechodzimy, jedynie moduł doszkalający - jest to kilka indywidualnych spotkań z psychologiem, na których omawiamy niektóre problemy, które mogą wystąpić przy wejściu drugiego dziecka do rodziny. Jest też kwalifikacja.
Troszkę procedury się różnią, bo tu trzeba rozważyć sytuację rodzinną, brane pod uwagę jest już dziecko, które jest w rodzinie, jego potrzeby, problemy zdrowotne, itd. Dokładnie analizowany jest dobór rodziny do dziecka i odwrotnie, również pod katem obecnego dziecka. Oczekiwanie jest inne niż na pierwsze dziecko, bo z jednej strony łatwiej, gdyż dziecko już jest w domu i absorbuje nasz czas i myśli, ale z drugiej trudniejsze, bo przy drugiej adopcji jest dłuższe oczekiwanie, bo pierwszeństwo mają pary bezdzietne. Wiadomo, ze to jeszcze wszystko zależy od oczekiwań rodziców.
asiorek120
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2010 12:56

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: asiorek120 »

fiolecik tak jak piszesz wszystko zależy od oczekiwań przyszłych rodziców.Im mniej wymagań tym krócej się czeka.My również będziemy się starali o drugą adopcję.Jeszcze nie teraz,ale na pewno pomyślimy o rodzeństwie dla synka.
mama adoptusia Jaśka
niuniek-2002
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2018 14:22

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: niuniek-2002 »

Witam ,jestem nowa , jesteśmy zapisani na pierwszą wizytę na wtorek do OA na Karpackiej czy ktoś może podzielić się swoją opinią w tym czasie bo ostatni wpis jaki znalazłam był z 2015 r , jakie są wasze odczucia na temat ośrodka , jak długo obecnie czeka się na szkolenie , jak to wogóle wygląda w praktyce , jakiekolwiek informacje są dla mnie pomocne bo jest nowicjuszem w tej dziedzinie ... pozdrawiam
Iskra_80
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2018 10:12

Re: OAO w Bydgoszczy

Post autor: Iskra_80 »

niuniek-2002

My też właśnie jesteśmy na etapie składania papierów. Byliśmy na ul. Karpackiej, bardzo miła wizyta ale myślimy o przeniesieniu się do Jaksic. Kolejka w Bydgoszczy jest masakryczna :(. Może się spotkamy na kursie :) powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”