WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

Awatar użytkownika
tora1
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2014 15:41

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: tora1 »

cześć dziewczyny,
w 4 tyg 5 dni robiłam pierwsze usg, był na nim wiodczny malutki pęcherzyk miał ok 3mm/4mm, po tygodniu powtórzyłam usg - dziś jest 5 tyg 5 dni ciąży - mój pęcherzyk jest ładny, równy, ma ok 5mm... ale jest pusty... lekarz dał mi jeszcze tydzień, czyli jak będzie 6 tyg 5 dni kazał mi zrobić ponowne usg... i jak znów będzie pusty pęcherzyk to kazał odstawić wszystkie leki podtrzymujące... i będzie to puste jajo oraz rozwiązanie ciąży. co o tym myślicie? czekać jeszcze do 7 tyg 5 dni i dopiero potem odstawić leki po sprawdzeniu, czy rzeczywiście jajo jest puste i niech się samo poroni... czy jak? strasznie się martwię

-- 22 sie 2014 17:30 --

Wiek ciąży - - - - - Pęcherzyk ciążowy - - - CRL
5 tydzień 1 dzień - - 5 mm - - - - - - - - - - x
5 tydzień 2 dzień - - 6 mm - - - - - - - - - - x
5 tydzień 3 dzień - - 7,5 mm - - - - - - - - - x
5 tydzień 4 dzień - - 9 mm - - - - - - - - - - 1 mm
5 tydzień 5 dzień - - 10 mm - - - - - - - - - 2 mm
5 tydzień 6 dzień - - 11 mm - - - - - - - - - 3 mm
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: carmen81 »

tora1 pisze:i jak znów będzie pusty pęcherzyk to kazał odstawić wszystkie leki podtrzymujące... i będzie to puste jajo oraz rozwiązanie ciąży. co o tym myślicie? czekać jeszcze do 7 tyg 5 dni i dopiero potem odstawić leki po sprawdzeniu, czy rzeczywiście jajo jest puste i niech się samo poroni... czy jak
u mnie w 5 tc też nie było widać zarodeczka a za 2 tygodnie a więc 7tc ładnie bijące serduszko. Nie ma reguł,że w tym tygodniu już napewno musi być widoczny zarodeczek (czasami to kwestia dni). Mój synuś całą ciąże był o tydzień mniejszy (owulacje miałam znacznie później niż zwykle więc i dzidzia zaczęła się później rozwijać). Życzę by za tydzień był już zarodeczek z ładnie bijącym serdusiem a jeśli nie to kwestie odstawienia leków omówić ponownie z lekarzem bądź dla pewności skonsultować się z jeszcze innym.
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
tora1
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2014 15:41

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: tora1 »

dzięki carmen. ja owulację miałam w 13/14 dc. była dokładnie monitorowana i dostałam pregnyl, aby na pewno się odbyła... ale chyba tak właśnie zrobię, jak mi radzisz - konsultacja u innego lekarza przed zasadniczą decyzją, bo bym chyba kota dostała jakbym zorientowała się, że popełniłam błąd i dzidziuś jednak był... liczę na to że maluszek jakiś może zapóźniony jest bo nieco później niż należy zawiązał się... na razie jest mi STRASZNIE przykro ... :(
agami37
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2014 13:13

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: agami37 »

7.7.2014 miałam ostatnią miesiączkę.Cykle 28 dniowe, w połowie cyklu staraliśmy się o dzidzię.Jestem w 47dc w ciąży.Dopiero 2 dni po spodziewanej miesiączce miałam dwie krechy druga słabsza.Test robiłam dzień przed spodziewaną miesiączką i nic. w47dc gin zmierzył pęcherzyk na 53mm bez zarodka.Do tego plamie na brązowo i lekko krwią.nic na to nie dostałam a za 2 tyg mam znowu przyjść na usg.bchg w 36dc 283,5.Czy to pomiar od om? Przy pierwszym dziecku serduszko biło w 48dc a test wyszedł 5dni przed spodziewaną miesiączką.Pobolewa też lekko podbrzusze.CZy jest dla mnie jeszcze szansa?
MonikaGCK
Moderator
Moderator
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16700
Rejestracja: 13 sty 2010 01:00

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: MonikaGCK »

agami37 nikt nie odpowie na to pytanie.... trzeba czekać, wszystko jest możliwe.

niedrożne jajowody

I ICSI 29.01.2011.- SET- IGNAŚ :loving:


Awatar użytkownika
tora1
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2014 15:41

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: tora1 »

wieści u mnie nie są pomyślne, niestety... byłam dziś u innego niezależnego lekarza - innego niż u tego do którego chodzę... potwierdził możliwośc pustego jaja płodowego, kazał zbadać B-hcg w odstępie dwóch pełnych dób (48h) - jeśli będzie tendencja spadkowa to wiadomo... dzisiejsza beta - 5173,0 (6 tyg 2 dni), następna za dwa dni - jak będzie 6 tyg 4 dni (czwartek).
generalnie tak...
pęcherzyk ciążowy jest wewnątrz macicy, w 4 tyg 5 dni miał ok 3mm,
tydzień później 5 tyg 5 dni - 5mm, dziś jest 6 tyg 2 dni - 11.9mm, ale...
kształt okragły, zarys ściany pęcherzyka nieprawidłowy - owalny, brak echa zarodka...
B-hcg ma być zrobione, aby mieć 100% pewność, ponieważ znane są przypadki, że mimo wszystko pęcherzyk okazywał się mieć zawartość (zarodek z echem). Okazywało się to dopiero powyżej skończonego 7 tyg. czyli np. może to być 7 tyg i kilka dni... niekiedy decydują zaledwie pojedyncze dni...
o ile do tego czasu nic się nie zmieni to niestety, i nie będzie zarodka + echa to... po "ptokach" i zabawa od początku. lekarz powiedział mi, że miał przypadki, że ciąża była młodsza o 2-3 tyg niż to wynikało z obliczeń ostatniej miesiączki... to pojedyncze i rzadkie przypadki, ale się zdarzają, więc TEN piątek (6 tyg 5 dni) jest zdecydowanie za wcześnie na rozwiązanie ciąży... o ile beta nie będzie spadkowa, bo jak będzie to wiadomo...
agami37
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2014 13:13

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: agami37 »

Niestety poroniłam.Zaczeło się piątkowym plamieniem.Z niedzieli na poniedziałek rwało podbrzusze.W poniedziałek wydaliłam pęcherzyk.Jutro idę na łyżeczkowanie.Pęcherzyk nie rozwijał się od jakiegoś tygodnia...Nie było zarodka...Emocje nadal są a bliscy i lekarz mówią "mogło być chore".Tylko, że nie jest to takie proste dla nas, które to przechodzą....tora1 trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Gość

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: Gość »

Wiem co czujesz przeszlam to samo w czerwcu tylko obeszlo sie bez lyzeczkowania,poronienie farmakologiczne w szpitalu i u mnie juz byl zarodek i biło krotko serduszko .....ale za krótko.:( nie ma wytlumaczenia , dlaczego tak sie stało, bo juz bylam pewna ze wkoncu bedzie dobrze a tu takie zycie daje nam niemile niespodzianki, nie moge sie z tym wszystkim do konca pogodzic, ze bylo juz tak blisko a jednak nie......
ja0508
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2014 13:30

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: ja0508 »

Witam:) jestem w 5 tyg i 6 dniu ciąży( tak wyliczyło usg) ,wg ostatniej miesiączki wychodzi 7 tc. Serce bije , niby wszystko w porządku, CRL to 2,7 mm. Czy to nie jest wg Was za mało ? Lekarz nie mówił nic co mogło by mnie zaniepokoić a następna wizyta i usg w 8 tc. To moja druga ciąża, pierwsza była idealna.
Dziękuje :)
Martysia90
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2014 12:09

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: Martysia90 »

Witajcie!!

Mam trudną sytuacje

Dziś wypada mi 8tydż i 2 dzień ciązy z OM a według USG to 7tydz 3 dzień, dziś poraz pierwszy zobaczyłam coś na USG- pęcherzyk 23 mm a to "coś" 4 mm, myślicie że jest szansa na dobrą ciążę w tak późnym stadium? Dodam, że mam mdłości, bóle głowy i małą temperaturę. Moja beta z poniedziałku to 40002.
Chciałam przesłać swoje USG ale chyba się nie da :(
Nana.J
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2014 13:46

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: Nana.J »

Witam serdecznie,
Od 9 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, mam długie nieregularne cykle w dodatku bezowulacyjne według mojej ginekolog. 22.sierpnia miałam ostatnią miesiączkę, 5 października dostałam lekkie krwawienie więc doszłam do wniosku że mojemu organizmowi "przypomniało się" o okresie, coś mi nie pasowało że niby okres szybko się skończył więc 8.10 zrobiłam test ( a raczej kilka) na których widoczna była słabiutka 2 kreska. 9.10. poleciałam na bete i wyszła 541 :) :love: po weekendzie 13stego października, później powtórzona beta wyszła już 2677 co mnie totalnie uspokoiło i doszłam do wniosku że nie mam po co iść na razie na usg. Odczekałam tydzień i 20stego poszłam do nowej pani ginekolog która przyjmuje najbliżej mojego nowego miejsca zamieszkania. Pani popatrzyła na betę powiedziała że idealna, chyba nie do końca dotarła do niej data ostatniej miesiączki, zrobiła usg i najpierw nie mogła nic znaleźć to mnie ciążą pozamaciczną postraszyła, później powiedziała że jej się nie podoba mój prawy powiększony jajnik 35mm że niby nowa komórka ma się uwolnić, i w końcu coś znalazła 4,6 mm pęcherzyk ciążowy.... uznała ze za mały i że albo bardzo wczesna ciąża ale że się źle rozwija i że za tydzień kolejne usg i na receptę duphaston.
Siedzę jak na szpilkach i dostaję na głowę.Nie jestem w stanie sobie tego poukładać, możliwe żeby beta ładnie przyrastała a po tygodniu tylko 4,6 mm pęcherzyk był widoczny? Czy do tego czasu powinien być już większy??? :mur: bo na datę mojej ostatniej miesiączki nawet nie patrzę, bo przy takich "cyklach" jak moje to ruska ruletka kiedy miałam owulację... :( Martwi mnie ten tydzień między betą a usg powinien być ten pęcherzyk większy???
kasienka_f
Posty: 195
Rejestracja: 14 paź 2013 11:10

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: kasienka_f »

witam. ja do wczoraj cieszyłam się ładnie przyrastającą betą i czekałam na usg wyznaczone na 7 stycznia. miałam criotransfer dwóch 3 dniowych zarodków 3 grudnia. niestety wczoraj koło 23 w łazience zobaczyłam krew. w szpitalu zrobiono mi betę, która wyniosła 4843 (25dpt), na usg lekarz zobaczył spłaszczony pęcherzyk 17 mm bez echa zarodka. powiedział mi, że zarodek przy takiej becie powinno być już widać, miał mi zrobić jeszcze usg na "lepszym sprzęcie" ale ostatecznie odpuścił ....... za dwa dni mam powtórzyć betę. czy jest jakaś szansa, żeby była z tego jeszcze zdrowa ciąża? dodam że krwawienie zakończyło się po 2 godzinach - teraz plamię na brązowo - taki brudny śluz. nic mnie nie bolało ....... i w sumie nic nie boli - może troszkę brzuch.

strasznie się boję .......... czytam, że czasami te zarodki pojawiają się później ale to krwawienie ..... i ten spłaszczony pęcherzyk :(
Awatar użytkownika
tora1
Posty: 31
Rejestracja: 05 sie 2014 15:41

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: tora1 »

byłam dziś 08/01/2015 na usg... bardzo na nie czekałam, że rozstrzygnie w tę lub tamtą stronę... nadal jednak jestem w zawieszeniu... chociaż bym powiedziała, że raczej w stronę minus... no więc, tak:
- pęcherzyk ciążowy 8,9 mm co odpowiada 4 tyg + 6 dni (od OM 7 t + 1 dzień)
- zarodek 1,9 mm
- ciałko żółtkowe 5 mm
- echo zarodka nieuwidocznione.
trofoblast jednorodny. jajnik lewy z ciałkiem żółtym, jajnik prawy z ciałkami żółtymi.

to czekanie mnie wykańcza - zrobiłam się strasznie nerwowa i nie do wytrzymania...
kasiapastel2
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2013 19:26

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: kasiapastel2 »

Hej dziewczyny czy któraś tu jeszcze zgląda??? Mam pytanie do Was bardziej doświadczonych:) Może któraś też miała taką sytuację..
Otóż 2 lata temu moja pierwsza ciążą-pozamaciczna w lewym jajowodzie (szpital metotrexat)
rok temu badanie HSG prywatnie roztworem soli i USG - oba jajowody niedrożne (disgnoza in Vitro)
w październiku pogodzenie z losem i decyzja na wiosne in Vitro
dziś ciąża prawidłowa wewnątrzmaciczna :) Szok i wielka radość ale i niepewność. Wczorajsze badanie USG:
pęcherzyk ciążowy z echem pojedynczego zarodka
CRL - 1,9mm mGSD 7,1mm wg wielkości 5tydz 3dzień wg miesiączki 6tydz 3dzień bardziej obstawiam wiek wg wymiarów bo miałam zawsze spozniające się miesiączki a jak były regularne to ok 31dc. Martwię się jednak, bo nie było bicia serduszka. Gin powiedział, że zarodek jeszcze jest za mały i coś wspomniał, że nie ma jeszcze tarcz no i że narazie jest ok za 3tyg kolejne USG (miało być za 2 ale wtedy go nie ma akurat). Powiedzcie mi czy to są normalne wyniki czy to że nie ma jeszcze serduszka to powód do zmartwień? na necie czytałam, że kobietki mające tej wielkości zarodki miały już serduszka bardzo się martwię bo lekarz dysponuje dość dobrym sprzętem...
Dewilka
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2015 09:20

Re: WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Post autor: Dewilka »

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa.
Tydzień temu powiedziano mi, że poroniłam ale drugi lekarz zapisał Duphaston i kazał leżeć. Objawy ciąży wciąż się nasilały i czekałam na cud.
Wczoraj poszłam do lekarza a on mi mówi, że nastąpiła wada genetyczna bo pęcherzyk ma 22mm, a CRL tylko 3mm i YS 2,1mm.
Do tego stwierdził macicę dwurożną i powiedział, że pęcherzyk umiejscowił się w najwyższym miejscu macicy, a powinien na dole. Ponoć jest na skraju jamy macicy i wżera mi się w mięśniówkę.
Powinnam dziś zaczynać 8 tydzień ale muszę udać się do szpitala i usunąć ciąże bo zagraża mojemu życiu ... no i jest źle rozwinięta:(
Jestem zrozpaczona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”