PLAMIENIE/ KRWAWIENIE/ MIESIĄCZKA PO PORONIENIU

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
ivonne76
Posty: 1273
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: ivonne76 »

No i niestety, nie doczekałam się na @ za to dostałam lekkiego krwotoku i poszłam do gina - zrobil usg i wieści złe. W piątek miałam kolejny zabieg, poprzedziła go histeroskopia, zrobilo się dużo zrostów po grudniowym poronieniu i jeszcze jakieś fragmenty ale czy to były resztki po poronieniu to pokaże wynik histopatologiczny za 2 tyg. Teraz mam czekać znowu te 4-6 tyg. na @ może wreszcie przyjdzie....
Kubuś (") 21 tc :(
ICSI - VI '07, Parens Kraków - udane :)
31.01.2008 jest Kamilek :)
[url=http://lb5m.lilypie.com/8DCxp2.png]Tak rośnie nasz skarb[/url]
28.10.2010 - Crio 2 zarodków - (") 8tc :(
13.11.2011 - Crio 2 zarodków - :(
Awatar użytkownika
aga05
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2010 00:48

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: aga05 »

witam, ja mam pytanie troszkę z innej beczki, byłam w pierwszych tygodniach ciązy, 2-3 tydzien ciąży, pojawiło się plamienie i najprawdopodobniej było to poronienie, ale ja międzyczasie cały czas brałam duphaston który sztucznie potrzymywał jeszcze wszytsko, kiedy dowiedziałam się , że płodu już nie ma, ja odstawiłam duphaston i czekam na krwawienie.. czy ktoś wie jak długo po odstawieniu duphastonu może pojawić się krwawienie?? BO ja się obawiam że może to samo nie zejść i będę musiała mieć łyżeczkowanie, a tego nie chcę przeżywać... czy ktos pomoże w tej sprawie?
slonko74
Posty: 141
Rejestracja: 24 lip 2010 22:59

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: slonko74 »

Dziewczyny, proszę poradźcie bo zaczynam się martwić. 07 marca miałam łyżeczkowanie z uwagi na obumarcie płodu ( 9tc).
Od tego czasu nie mam miesiączki i trochę zaczyna mnie to denerwować.
Jak długo się czeka?? Czy to normalne ? Wczoraj skończył się 5 tydzień od zabiegu...
starania od I/2009 ,leczenie od I/2010
-niedoczynność tarczycy -Hashimoto
- laparoskopia, histeroskpia -OK
- niepłodność idiopatyczna
- poronienie 9 tc :-(
- październik 2012 - 1 ICSI
kasiaq
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2010 13:21

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: kasiaq »

Witam forumki :)
[treść niezgodna z tematem wątku]
Podczas badania prenatalnego 12 tc 4 d lekarz stwierdził "świeże" obumarcie płodu. 15 lutego miałam zabieg [treść niezgodna z tematem wątku] Dziś 59 dzień po zabiegu i nadal @ nie przyszła :( Najbardziej martwię się tym, że byłam 10 dni temu na usg i było wyraźnie widać jakąś ciemną plamę. Lekarz powiedział, że to zwiastun @ i że na dniach się pojawi, ale zaraz będzie nie na dniach tylko 2 tygodnie :( Może któraś z was też widziała taki "zwiastun" na usg?
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Ginja »

Po łyżeczkowaniu na okres czeka się tak samo jak po porodzie nawet do 6-8 tygodni. Także teoretycznie slonko74 i kasiaq macie jeszcze czas.

Jednak kasiaq u mnie "coś" na usg było resztkami łożyska i byłam czyszczona ponownie. Także ja na Twoim miejscu wybrałabym się do innego lekarza. O zbliżającej się @ moim zdaniem może świadczyć jedynie grube endometrium.

Pamiętajcie, że teraz szczególnie powinnyście o siebie dbać i jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości to warto skontaktować się z lekarzem.
Awatar użytkownika
Sasetka
Posty: 1973
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Re: Miesiączka po poronieniu, ile mam czekać??

Post autor: Sasetka »

Do mnie @ przyszła równo po 4 tygodniach, wczesniej przez 2-3 dni lekko zaplamiłam.
@ była bardziej obfita niż normalnie, momentami mnie zalewało, ale nie bolesna i czas trwania normalny.
Adoptuś Juniorek - lat 7
Brzuszkowa Niespodzianka - lat 3
Kropek - 10 tc [*]
Bączek- tp 23.11.2012
nikokoval
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2011 07:35

Re: PLAMIENIE po poronieniu

Post autor: nikokoval »

Dziewczyny, jeśli plamicie to jak najszybciej do lekarza! Ja tak prawie się przekręciłam po poronieniu. Plamiłam przez dwa miesiące, a potem dostałam takiego bólu brzucha, że myślałam, że mąż mnie nie dowiezie do szpitala. Do dzisiaj nie wiem co to było, ale teraz jest już dobrze.
Awatar użytkownika
Gość

Poronienie a okres

Post autor: Gość »

Witam. W sierpniu poroniłam (poronienie całkowite) ok 6 tc.Po poronieniu okres dostałam 8.09 po 33 dniach. Wcześniej miesiączki miałam co 28 dni. Biorąc pod uwagę, że zawsze mój cykl wynosił 28 dni okres powinnam dostać 5.10, a do dziś go nie mam. W ciąży nie jestem - wynik testu negatywny. W połowie września byłam w ginekologa na kontrolnej wizycie i wszystko było dobrze. Co mam o tym myśleć? Dodam, że biorę 1 tab Bromergonu dziennie. Czy po poronieniu cykl jakoś mógł się rozregulować? Czekać czy znów umawiać się na wizytę u lekarza?
Awatar użytkownika
gigitok
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2011 18:33

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: gigitok »

Witam,
[treść niezgodna z tematem wątku] poronilam 7 października-8tc. Zaczelo sie od krwawień i sporego krwiaka. Ciąża obumarla a ja mialam lyżeczkowanie. Na wizycie kontrolnej po tygodniu od zabiegu gin na usg zdiagnozowal tkankę-pozostalośc po czyszczeniu-ok.1cmx1cm i plyn w zatoce Douglasa. Na ostatniej wizycie-tuż przed spodziewaną miesiączką na usg, wolnego plynu w macicy nie uwidoczniono ale tkanka wciąz jest a na domiar zlego dolaczyla torbiel krwotoczna na prawym jajniku 4,5x3,2x 2,7. Miesiączkę dostalam w 28 dniu po zabiegu ale jest ona troszke inna niż do tej pory. Skąpa i na przemian ciemna -stara krew ze świeżą. Zauważylam też że konsystencja jest bardziej gęsta. Nie wiem co mysleć.
lipiec 2007-7tc niezupelne i zbieg
styczeń 2008-6tc samoistne
czerwiec 2009-7tc krwiak samoistne
7 październik 2011-8tc krwiak i zabieg
jpbrod
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012 16:22

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: jpbrod »

Witam wszystkich,
u mnie zabieg był 03.01 to już 57 dzień i @ nie widać, co prawda od dwóch tygodni czuję się jakbym miała wieczny stan przed @. Na wizycie u gin (15.02) powiedziała, że macica wygląda tak jakbym miała na dniach dostać @ a tu już prawie 2 tygodnie i nic :(
Czy któraś z was też tak długo czekała na @ po zabiegu? Już zaczynam się trochę denerwować...
jpbrod
Awatar użytkownika
maka79
Posty: 1203
Rejestracja: 08 maja 2007 00:00

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: maka79 »

jpbrod warto skonsultowac sie z lekarzem
to moga byc jakies zachwiania hormonalne

ja dosc dlugo plamilam po poronieniu i okazalo sie ze mialam jakis stan zapalny
po tabletkach szybko ustapilo i pozniej wszystko wrocilo do normy [treść niezgodna z tematem wątku]
ponad 4 lata prób
IV 2008 aniołek [*]
20VII dwie kreseczki po 3 m-cu z Clo.
15.08.2008-bijące serduszko, 17mm
coreczka 2009
jeszcze jeden cudzik, tym razem po ICSI, termin na lato 2013
Awatar użytkownika
renia167
Posty: 4487
Rejestracja: 16 lip 2008 00:00

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: renia167 »

jpbrod ja dostalam @ po 33 dniach ale wiem ze niektore czekaly dlugo i ok 60 dni to nie bylo czyms dziwnym. Jak sie niepokoisz lub zle czujesz z powud nadchodzacej zbyt dlugo @ moze idz do lekarza, moze poda Ci cos na wywolanie @ albo przynajmniej uspokoi
Aniołek 07.07.2008 (10t.c.)
Tomek 04.05.09
C.b. 05.10
Aleks 15.10.11
jpbrod
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012 16:22

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: jpbrod »

u mnie @ pojawiła się po 75 dniach i 5-dniowej przygodzie z Luteiną, [treść niezgodna z tematem wątku]
jpbrod
Sabinak2
Posty: 4269
Rejestracja: 19 wrz 2010 21:11

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: Sabinak2 »

To ja dopiszę, że po obu poronieniach @ pojawiła się po niecałych 6 tygodniach od zabiegu.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Starania od 2009
luty 2010: brak serduszka
16. 03. 2010: Aniołek [*] - 9 tc
listopad 2010: jest serduszko!
20. 01. 2011: poronienie septyczne [*] - 14 tc
05. 08. 12: urodził się nasz syn - Wiktor
19. 05. 14: drugi synek - Jeremi
Awatar użytkownika
KasikK
Posty: 1390
Rejestracja: 27 sie 2010 19:12

Re: MIESIĄCZKA PO PORONIENIU - kiedy?

Post autor: KasikK »

U mnie po pierwszej stracie @ przyszła po 4 tygodniach a po drugiej po prawie 40 dniach.
Nasz Ślub
01.2010 r Aniołek [*] 9tc
07.2010 r Aniołek [*] 10tc
i Małgosia
Sławek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”