PRZYCZYNY PORONIEŃ

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abejot
Posty: 3017
Rejestracja: 03 lis 2004 01:00

Post autor: abejot »

[treść niezgodna z tematem wątku]wg najnowszych badań dla powodzenia ciąży na kazdym etapie najwazniejsze sa prawidlowe przepływy krwi.
Awatar użytkownika
Kasia__T
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2007 00:00

Post autor: Kasia__T »

Witam wszystkich.
Ja jestem po dwóch stratach w 9 i 10 tyg i usłyszałam [treść niezgodna z tematem wątku], że nie ma sensu sprawdzać progesteronu. Jednak po dwóch miesiącach zrobiałam to badanie i wynik jest powyżej normy (w fazie lutealnej). Czy może ktoś wie czy to ma jakiś wpływ na ciążę i mogło być powodem poronienia? Pozd
Awatar użytkownika
anioleczek
Posty: 11
Rejestracja: 08 paź 2007 00:00

Post autor: anioleczek »

Witam.Piszecie,ze poronienia obiawiaja sie kwrawieniami.A co powiecie na taki przypadek.Bylam w 14 tyg.ciazy na USG bylo wsztstko ladnie pieknie wyniki wspaniale.A jednak to sie stalo urodzilam dzien po USG.Doslownie urodzilam dzidziusia.Nie bylo zadnych plamien nic.Po prostu odeszly mi wody plodowe i urodzil sie dzidzius.Od tego czasu minely juz 2 lata.I bociana brak.Czy ktos to umie mi to wytlumaczyc?
Awatar użytkownika
JULI01
Posty: 2299
Rejestracja: 09 lut 2004 01:00

Post autor: JULI01 »

Anioleczek-ja miałam identycznie jak Ty tylko,ze w 15 tyg i okazało się że winne były bakterie paciorkowca i ostry stan zapalny.Tez nie mialam zadnych krwawień tylko wody mi odeszły ,dwa dni po usg na którym było wszystko ok.
pco ,10 lat leczenia,icsi blizniaki [*][*] pamietam o Was (16tc) i Kuba mrozaczek ,cc 25.05.08 .VII 2012 cp ( 6 tc )wracamy po 2 eskimoski ostatnie ,transfer 22.06 :)niestety nie udało sie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5837dcd376f5e439.html
Awatar użytkownika
Mika23
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2007 00:00

Post autor: Mika23 »

Witajcie!!
Ja stracilam Swoje Aniolki 2x :(
zabieg mialam prawie 10 miesiecy temu porobilam mase badan i nic nie wykazaly [treść niezgodna z tematem wątku]

piszecie tutaj o progesteronie a wiec ja w czasie ciazy tej ostatnie robilam sobie go i w 5 tygodniu od daty ost @ moj progesteron wynosil 4,59 czy to mozliwe ze przez to stracilam dziecko???

dodam ze po zabiegu w kolejnym normalnym cyklu zrobilam progesteron w 23dc i wyniosl 12,95 wiec chyba jest ok??? tak mowi moj dotychczasowy gin ale czy ma racje??
Moje Aniołeczki
18.02.2006(10tc)[']
01.01.2007(10tc)[']
Awatar użytkownika
Juanita
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2007 01:00

Post autor: Juanita »

Witam Was
[treść niezgodna z tematem wątku]Pierwsza ciaze poronilam 16 lat temu, w 16 tc.Przyczyny nie znam, bo kto wowczas informowal pacjentki..( Kilka tygodni temu ponowne poronienie, w 11 tc.Tym razem znam wynik histopatol. : ogniskowe cechy wloknienie kosmowki.Ordynator dzialu podczas konsultacjii stwierdzila, ze najprawdopodobniej przyczyna poronienie byla infekcja.
Nie wiem juz sama, czy infekcja rozumiana jako przeziebienie- bylam mocno przeziebiona krotko przed tym, czy inf. jako np. toksoplazoza. [treść niezgodna z tematem wątku]
Czy ktoras z Was spotkala sie z takim wynikiem histopatolog.? [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Ruda2
Posty: 2470
Rejestracja: 16 lis 2007 01:00

Post autor: Ruda2 »

Witaj.
Mój wynik z badania histopatologicznego jest bardzo podobny.Dzisiaj idę do lekarza na konsultacje więc jeśli powie mi coś więcej napisze na pewno..Ja niestety tydz przed poronieniem dostam infekcji dróg rodnych niestety leczona byłam tylko globulkami i niezostał mi pobrany wymaz wiec nawet nie wiem czy było to spowodowane jakaś bakterią czy nie..i też miałam peknięcie pęcherza owodniowego.
Awatar użytkownika
sliwka_w_klopocie
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2008 01:00

Post autor: sliwka_w_klopocie »

[treść niezgodna z tematem wątku] jestem swiezo po poronieniu. Zabieram sie do szukania przyczyn. To byla moja pierwsza ciaza, ale mezowi przytrafilo sie to juz wczasniej dwa razy z poprzednia partnerka. To juz wiec trzecie poronienie na jego koncie.[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Edith
Posty: 154
Rejestracja: 16 sty 2003 01:00

Post autor: Edith »

Sliwka,
Po stronie faceta lezy problem z nasieniem. Mogą być w nim bakterie, wiec warto Go przebadac. [treść niezgodna z tematem wątku]
Poza tym moze byc za taki stan rzeczy odpowiedzialny kariotyp. Moze byc on nosicielem tzw translokacji zrównowżonej i przenosić ja na potomstwo w postaci uszkodzonego chromosomu, pod którym kryje sie choroba genetyczna. [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Przypominam ze to watek o przyczynach poronien a nie o szukaniu lekarza, mamy taki watek tutaj.
lekarze specjalisci od poronien
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
bogusia13
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Post autor: bogusia13 »

Witajcie,jestem tutaj pierwszy raz.W 2003 urodziłam zdrowego synka,żadnych problemów z donoszeniem ciąży.Dwa lata temu podjeliśmy z mężem starania o następne dziecko i nie udaje nam się. Dwa tyg.temu trzeci raz poroniłam :cry: .Czy ktoś nam powie dlaczego???
Awatar użytkownika
jola76
Posty: 80
Rejestracja: 25 mar 2008 01:00

Post autor: jola76 »

bogusia nie możemy tobie powiedzieć dlaczego bo same nie wiemy-[treść niezgodna z tematem wątku]
Aniołek 17.03.08(13 tydz) (*)
Awatar użytkownika
didi82
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2007 01:00

Post autor: didi82 »

Witam!!! Ja jestem tydzień po zabiegu łyżeczkowania-ciąża obumarła w 6tc. [treść niezgodna z tematem wątku]
Teraz chcemy zrobić badania by poznać przyczynę. Na razie szukam informacji tutaj. Może możecie mi coś doradzić?
maj 2001- Aniołek :cry:
09.04.2008- Aniołek :cry:
HSG-macica hypoplastyczna
30.10.2008 - I wizyta w OAO
kariotyp-inwersja chrom. 9
11.12.2008- Aniołek :cry:
KWALIFIKACJA 06.2009
26.10.2010 Jessica jest z nami :)
Awatar użytkownika
jola76
Posty: 80
Rejestracja: 25 mar 2008 01:00

Post autor: jola76 »

didi82-[treść niezgodna z tematem wątku]co do poradzenia tobie co masz zrobić to w moim przypadku będzie to trudne ponieważ u mnie do obumarcia ciąży doszło z innej przyczyny!na pewno badania musisz zrobić a jakie to najlepiej będzie wiedział lekarz-[treść niezgodna z tematem wątku]
Aniołek 17.03.08(13 tydz) (*)
Awatar użytkownika
bogusia13
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Post autor: bogusia13 »

Didi82 a robiłaś badania genetyczne i imunologiczne?Może to tutaj tkwi przyczyna?Leczyłaś się pod tym względem? :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”