PRZYCZYNY PORONIEŃ

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nikkia
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2006 00:00

Post autor: Nikkia »

klarcia13, mam już synka z pierwszej ciąży, ma 1,5 roku ,także dopiero teraz coś się stało, bo byłam w stanie donosić a teraz niestety nie....
Powodu poronień nie znam, ginekolog kazał zrobić badania na toxoplazmozę i cytomegalię i to wszystko. Chociaż w obu tych poronionych ciążach byłam przeziębiona, także mogę przypuszczać, że to był powód... nie ma jednak pewności...
Awatar użytkownika
Doris253
Posty: 331
Rejestracja: 22 sty 2009 01:00

Post autor: Doris253 »

Witam Was
Ja również poroniłam dwa razy i w obu przypadkach staranka trwały pół roku. po pierwszym poronieniu musiałam jeszcze odczekać rok.
Jak do tej pory nie znalazłam przyczyny (podstawowe badania).
Awatar użytkownika
bogusia13
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Post autor: bogusia13 »

Nikkia,Doris ja też pierwszą ciąże donosiłam z tym,że była to ciąża bliźniacza,jeden zarodek rozwijał się prawidłowo natomiast drugi obumarł. Gdy po dwóch latach zaczęłam starać się o kolejne dziecko okazało się,że to nie takie proste,zachodziłam w ciąże bez problemu ale nie mogłam jej donosić,6 tydz. i poronienie i tak 3 razy. W końcu lekarz w Gamecie skierował mnie na badanie immunologiczne i okazało się,że mam przeciwciała przeciwjądrowe stąd te niepowodzenia :cry: Może Ty też przebadaj się w tym kierunku...
Awatar użytkownika
bogusia13
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Post autor: bogusia13 »

Dziewczyny ja po drugim poronieniu zmieniłam lekarza(bo stwierdziłam,że coś jest nie tak,tym bardziej,że jedno dziecko mam) i trafiłam do Gamety,tam zrobiłam kariotyp-wyszedł ok i zaczęliśmy starać się po raz trzeci. Brałam różne leki jednak niestety sytuacja się powtórzyła,zlecono mi więc immunologię i znaleźli mój problem. doris253 lekarz nie zaprzeczył gdy spytałam czy dziecko może urodzić się chore.
Awatar użytkownika
reniferek01
Posty: 20002
Rejestracja: 09 maja 2008 00:00

Post autor: reniferek01 »

Cześć dziewczyny. Czy któraś z Was orientuje sie czy gronkowiec złocisty może mieć wpływ na poronienie albo wady płodu :?:
20.04.09 ICSI Invimed :(
25.08.09 crio Invimed :(
16.02.10 ICSI Bocian :(
02.07.13 oa mamy cudownego synka Grzesia

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca"Paulo Coelho
Awatar użytkownika
calineczkaaaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 lut 2009 01:00

Post autor: calineczkaaaa »

Awatar użytkownika
agilis
Posty: 69
Rejestracja: 05 sie 2008 00:00

Post autor: agilis »

cześć dziewczyny
W grudniu miałam zabieg łyżeczkowania -ciąża obumarła w 8tc. Starałam sie o to dziecko ok 2 lat (ponad rok intensywne leczenie). przyczyna obumarcia w moim przypadku musiała byc bakteria która spowodowała ubamarcie płodu, od zabiegu wlecze sie za mna zapalenie błony sluzowej macicy i pomimo wielu antybiotyków i leków wciaz mam ostre zapalenie. Martwie się bo naczytałam sie ze takie przewlekłe zapalenie nic dobrego nie wróży a ja biore kolejna partie leków i znowu czekam czy pomogą....
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Post autor: quassi »

Kobietki, my też niestety swego czasu straciliśmy kruszynkę... Jeśli chodzi o poszukiwanie ewentualnych przyczyn, to robiliśmy badania dotyczące m.in. toksoplazmozy, cytomegalii, przeciwciał czy bakteryjne. Wszystko wyszło ok. Dlatego uznano, że są dwie możliwości: konflikt serologiczny (oprócz różnych RH mamy dodatkowo kiepską kombinację grup krwi) lub patologia gamet (u mnie PCO, owulka tylko po stymulacji hormonalnej; u mężunia słaba armia, 90% anomalii w budowie utrzymane się pomimo długotrwałego leczenia). Niestety w naszym przypadku ustalenie powodu nic nie dało - ze względu na jedno i drugie nie można wykluczyć podobnej sytuacji w przyszłości :((
6 lat starań... (*)5tc (*)7tc (*)10tc (*)7tc :cry2:
26dpt-są :love: :love: 13.07.2012-35t4d córeczki!
Awatar użytkownika
Magdolo
Posty: 8852
Rejestracja: 09 lis 2009 01:00

Post autor: Magdolo »

czesc dziewczyny
jestem nowa na tym watku, ale tez mam juz za soba 2, a w zasadzie 3 aniołki (ostatni - w ciazy pozamacicznej). aktualnie robie rózne badania i znaleziono u mnie ureaplazme. bakteria z tych chlamydiwatych.
9.2006 Jula; 8.2008 [*], 2.2009 [*], 8.2009 cp [*]
2011 InviMed 30.05 ET, 3xcrio :(
SEZON II
29.09. pick up; bez ET, 26.11 crio :(
crio 26.04.
bety 12-101, 14-167, 16-288
27.05
Awatar użytkownika
fidelka
Posty: 70
Rejestracja: 11 sty 2004 01:00

TOXOPLAZMOZA

Post autor: fidelka »

Witajcie kochane

Moj problem polega oczywiscie na stracie ciązy.Poroniłam 2 ciąze urodzilam zdowe jedno dziecko ale po przejsciach w ciazy.

Pierwsza ciaze poronilam - puste jajo plodowe
II ciaza nie moglam zajsc dosc dlugo cykle stymulowane udalo sie co sie okazuje mialam toxoplazmoze silna 100% awidnosc wykryta w 7 tyg ciazy i od te tez pory rovamycyna do konca rozwiazania - urodzilam Zdrowego synka za co Dziekuje Bogu.
Po urodzeniu niczym z mezem sie nie zabezpieczelam bo stwierdzilam ze jak bedzie drogie dziecko to bedzie cudownie nie wychodzilo az do 24 grudnia 2009 kiedy zrobilam test i wyszly dwie kreski. wielkie zaskoczenie wielka radosc a zarazem strach. duphaston oczywisicie kontrola lekarza.ciaza zatrzymala na 4tyg zaczely sie silne plamienia i wiedzialam ze poronie tak tez sie stalo.

tylko teraz sie zastanawiam czy przyczyna tego poronienia mogla byc toxoplazmoza ktora przeszlam w 2005 roku?? czy przebyta toxoplazmoza moze zagrazac kolejnej ciazy czy jest grozna dla zarodka???
Awatar użytkownika
kika111
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2009 01:00

witaj

Post autor: kika111 »

o ile dobrze wiem to przebyta toksoplazmoza niemusi byz zagrożeniem tylko to taka bakteria która bywa czesto napotkana w zyciu codziennym wiec od 2005 roku mogłas sie zarazic ta bakteria ponownie, a toksoplazma w początkowych tygodniach moze niesc wieksze ryzyko poronienia niz w póżniejszym trymestrze.
moje dwa ukochane aniołki *15maj 2009* *9wrzesien2009 i synek Sebastianek ur.9 maja 2011 ważył 3940 mierzył 58cm 10pkt nasz największy sukces
Awatar użytkownika
Netii
Posty: 76
Rejestracja: 05 maja 2009 00:00

Post autor: Netii »

ja dziś odebralam wyniki badań krwi, nie znam się na tym ale hemoglobina w dolnej granicy normy oraz podwyższone inne parametry, gdzie swyczytalam że mogą wskazyać na niedobór żelaza, podobnie dość niska hemoglobina, kiedyś mialam stwierdzoną anemię, czy to mogloby być przyczyną poronień w tak wczesnej ciąży?
3 lata...i nic....morfologia 2%
w końcu 04.09 - II kreseczki
08.05.09 - nie już Ciebie :(
29.12.2009 - II piekne krechy
8 tc - Kruszynka nie rośnie :(
9 tc - 01.02.2010 [*]
Awatar użytkownika
pyzia
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2009 00:00

Post autor: pyzia »

hm....ja po poronieniu dopiero zrobiłam toxoplazmoze,z której wyszło ze ją miałam dawno temu i lekarz mi powiedział ze na nią choruje sie tylko raz i że więcej jej nie bede mieć jak również to ze nie zaszkodzi to przy ewentualnych następnych ciążach...
luty 2010r.synek(*)
styczeń 2012r. cudowne II kreski na teście!!
termin porodu wyznaczony na sierpień 2012r.:))
Cudzie trwaj!!
Awatar użytkownika
natalia23
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2010 00:00

Post autor: natalia23 »

Witam wszystkich. mam 23 lata i bardzo chciałabym zostać mamą jednak mam juz za sobą 2 poronienia

Dodane po: 5 minutach:

w wieku 20 lat trafiłam do szpitala z podejżeniem wyrostka okazało się jednak że to było krwawiące ciałko żółte, przeprowadzono mi zabieg po którym mam bliznę jak po cesarskim cięciu. z jamy brzusznej odessano mi ponad 0,5 litra krwi.... obawiam się że ta operacja a dokładniej pozostała po niej blizna przyczynia sie do moich poronień :(
Awatar użytkownika
loreni
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2010 00:00

Post autor: loreni »

Witam Was dziewczyny jestem tu pierwszy raz . Poroniłam 3 razy ostatnio w lutym 2010 :( obecnie jestem po badaniach immunologicznych i przed zabiegiem histerioskopi(mam nadzieje że nie pomyliłam nazwy) nie bardzo orientuje sie w wynikach tych badań a dwa mnie nie pokoja nie są w normie Interleukina 10 466 pg/ml norma 1530-3830
interleukina 2 118pg/m norma 20-45 czy wiecie moze co to oznacza????jestem przerażona a wizyte mam za jakis czas:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”