CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

ODPOWIEDZ
asiola111
Posty: 14034
Rejestracja: 21 paź 2010 17:51

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiola111 »

witam,
proszę, poradźcie, bo osiwieje

starania naturalne
29 dc lekkie plamienie - beta 12,7 (pobranie wieczorem)
30 dc lekkie plamienie (dosłownie 1 cm na wkładce na dzień), beta 11,7, usg - nic nie widać, endometrium 18 mm, podejrzenie cb, cp???
31 dc dalej plamienie beta 10,2 (lekarz składania się ku cb, bo spada)
32 dc plamienie zamienia się w @ - najpierw taka brunatno brązowa wydzielina
33 dc od rana @ na maksa, żywoczerwona krew, wszystko jak przy normalnej miesiączce, ale popołudniu odbieram wynik beta 20 ;(
wizyta u lekarza - nadal nic nie widać, bo co ma być widać przy takiej becie, endometrium spadło do 6-7 mm; lekarz skłania się ku cb, ale każe być czujnym...w poniedziałek mam zrobić kolejną betę

samopoczucie ok, brzuch nie boli, piersi również, trochę mnie mdli ale chyba z nerwów
co dalej, jeśli beta nawet trochę urośnie, to nigdy nie zobaczą nic ani w jajowodzie, ani w macicy, więc rozumiem, że laparo odpada...będą czekać aż urosnie do 1000? podadzą metotreksat?

czy przy takich mega niskich wartościach w ogóle możliwa jest cp?

czy przy takich niskich wartościach może się sama poronić / sam się np. jajowód oczyści, czy zawsze konieczna jest ingerencja?

czy beta mogła sobie podskoczyć, bo np. nie cały trofoblast został usunięty?

jestem spanikowana :(
miesiaczka sobie normalnie trwa
Córka
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

asiola111 bardzo dziwne zachowanie bety. Tymbardziej, ze jej poziom jest bardzo niski... na usg na pewno nie bedzie nic widac. Poczekaj do jutrzejszej bety jeszcze.
U nas jesli beta nie rosnie ale nie spada tez to dziewczyny mialy najpierw lyzeczkowanie. Jak nie pomagalo to wtedy operacja. Ale moze gdzie indziej podaja tez lek. Nie mam pojecia. Niestety. Ale na razie nie najstawiaj sie. Poczekaj.
Cp jest mozliwa przy takich wartosciach tak samo jak ciaza "normalna". Przeciez od czegos musi zaczac rosnac.
Mysle, ze wysokosc bety nie ma znaczenia przy oczyszczaniu. Niestety nie wiem jak to jest, ze jedna ciaza sama sie roni a inna nie. Wiem, ze czesto przy cp dochodzi do poronienia tez, ale nie wiem od czego to zalezy.
Moze jutrzejsza beta spadnie skoro masz miesiaczke. Poczekaj do jutra.
A co lekarz mowi? Ma jakis plan.
asiola111
Posty: 14034
Rejestracja: 21 paź 2010 17:51

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiola111 »

AgataTofik lekarz mowil, ze przy takich wartościach bety nie ma niebezpieczeństwa np. pekniecia jajowodu, no bo nic nie rośnie...dr nic nie zaklada, ale jest czujny...ja przekopalam pil netu i w wiekszosci przypadkow beta przy cp rosnie ladnie a potem cyrki ze spadkiem/wzrostem. Ja od czwartku czuje sie okresowo, dlatego zalamala mnie piatkowa beta :(

Jesli podskoczy to mam pilnie skontaktowac sie z dr, pewnie szpital i obserwacja, jak spadnie to moge byc spokojna...tylko ja juz w pt. tez nie mialam robic bety bo przeciez spadala a tu zonk.

Co mieliby mi kyzeczkowac? Macice? Przeciez endometrium sie zluszczylo

Nic nie rozumiem....gdyby nie moje szalenstwo, to w ogole nie zrobilabym bety i dostałabym spóźniony okres...a tak mam nega stres :(

-- 11 gru 2016 21:42 --

AgataTofik no wlasnie, na to nie znalazłam odpowiedzi...ciaza biochemiczna roni sie czesto samoistnie, macica oczyszcza się. Czy w taki sam sposob moze sie poronic ciaza jajowodowa?

Nigdy nie modlilam sie o bete 0....nigdy, az do teraz
Córka
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

asiola11 no tak.
Zobaczysz jutro. Wiesz nie wiem jak do konca bylo z endometrium tych dziewczyn ze szpitala. Az tak sie nie wypytywalam. Nie wiem tez na jakim poziomie byly ich bety. Po prostu tak lekarze reagowali. Ale wiesz, to juz ostatecznosc po obserwacji w szpitalu.
Na razie sie nie martw. Wartosci sa niskie. A moze wlasnie ten okres sprawi, ze wszystko sie oczysci. Obserwuj siebie. I jakby cos Cie niepokoilo to wal do lekarza albo szpitala.
Ja mialam objaw kazdej cp wiec to nie jest tak, ze nic sie nie dzieje. Gdyby lekarz sie niepokoil to by Cie wyslal do szpitala. Tak mysle...
wiem ze cp w jajowodzie to tzw poronienie trąbkowe, ale nie wiem za duzo na jego temat. Ale pamietaj tez ze cp to nie tylko jajowod. Dlatego wlasnie lekarze kaza obserwowac bete jak takie dziwne rzeczy sie dzieja.
Trzymam kciuki, zeby jutrzejsza beta byla 0.
asiola111
Posty: 14034
Rejestracja: 21 paź 2010 17:51

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiola111 »

AgataTofik dzieki. Mnie nic nie boli, lekko podbrzusze, ale minimalnie, jak przy normalnej @ nic poza tym.
No nic, czekam. Dobrze, ze lekarz uwazny.
Gratuluje coreczki :) dziekuje ze sie odezwałaś, nie bardzo mam z kim o tym pogadac
Córka
asiula1111
Posty: 1735
Rejestracja: 04 lut 2012 21:48

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiula1111 »

asiola111 myślę, że ie powinnaś się tak martwić, bo raczej to cb.
Rozumiem Cię doskonale, bo to samo przeżywałam niedawno.
Moja beta była 5,07, 2 dni później 65,77, 2 dni później 0,59, a następne 2 dni później ponad 2. Pojechałam do mojego gin. Zrobił usg i uspokoił mnie, że takie niewielkie skoki bety się zdarzają, a przy cp beta jest wyższa od kilkuset do nawet tysięcy. Nie kazał mi już więcej robić bety tylko czekać na @ i zrobić po niej dopiero dla pewności. AgataTofik ma rację, powinno wszystko spaść po @.
2012 4xIUI 7tc cp
Provita
1.imsi VIII.13 crio-II.14:(
2.imsi 08.14
7-8tc córunia[*]
szczep-Sacha
3.imsi IV.15 b/en
30.04.15 transfer:(
Novum-totalna klapa:
4.icsi 09.15- 0 :(
5.icsi 01.16- 0 :(
dc.Paśnik
6.imsi GC XI.16cb
crio 8A,8B 31.03.18-9dpt-27,56,10dpt-50,96,12dpt-102,40,14dpt-244,30,16dpt-530,50,18dpt-1131,19dpt-p 6,4mm,23dpt 2645-p 7,9mm,27dpt-4566,z-3,7mm,30dpt-6093,z-5,5mm
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

asiola111 spokojnej nocki
asiula1111 nie rozumiem jakto beta jest wyzsza przy cp. Przeciez przy kazdej ciazy beta rosnie od 0. Nie wskakuje nagle na setki. Ja przy drugiej cp bylam czujna i robilam bete w dniu spodziewanej @. Byla 96 bodajze. Po czym po 2 dniach tylko 144. I to juz byla podstawa do podejrzewania cp.
asiula1111
Posty: 1735
Rejestracja: 04 lut 2012 21:48

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiula1111 »

No właśnie 144... a asiola pisze, że ona przyrastała minimalnie i w 33dc ma tylko 20
Rzecz jasna czujnym trzeba być, ale na cp po moich przeżyciach i po tym co powiedział mi gin, uważam, że mała szansa
2012 4xIUI 7tc cp
Provita
1.imsi VIII.13 crio-II.14:(
2.imsi 08.14
7-8tc córunia[*]
szczep-Sacha
3.imsi IV.15 b/en
30.04.15 transfer:(
Novum-totalna klapa:
4.icsi 09.15- 0 :(
5.icsi 01.16- 0 :(
dc.Paśnik
6.imsi GC XI.16cb
crio 8A,8B 31.03.18-9dpt-27,56,10dpt-50,96,12dpt-102,40,14dpt-244,30,16dpt-530,50,18dpt-1131,19dpt-p 6,4mm,23dpt 2645-p 7,9mm,27dpt-4566,z-3,7mm,30dpt-6093,z-5,5mm
asiola111
Posty: 14034
Rejestracja: 21 paź 2010 17:51

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiola111 »

asiula1111 , AgataTofik jade zaraz na bete...zwariuje z nerwow w pracy
Dzieki ze jestescie

-- 12 gru 2016 08:08 --

Pobrane, za mna tez laska na beta mam nadzieję że nie pomyla probek.

-- 12 gru 2016 17:12 --

beta 5,1
myślicie że mogę już przestać się tak bardzo martwić? spadło z 20...
kiedy teraz kontrolować?
Córka
Enigma7
Posty: 331
Rejestracja: 10 paź 2016 17:19

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Enigma7 »

asiola111 przy ciąży pozamacicznej z tego co wiem bo miałam beta nie spada. Tylko rośnie ale nie tak jak powinna czyli wolniej. Myśle ze żebyś byś zrobiła bety to nawet nie wiedziała byś ze była ciąża. Po prostu dostała byś spóźniony okres.
2015r. Laparoskopia diagnostyczna. L. jajowod niedrożny, P. drożny
2016r. Marzec Cp. Usunięcie jajowodu prawego.
2016r. Czerwiec Histeroskopa- wynik prawidłowy
2016r. Listopad in vitro.
18.12. Transfer 4AA
27.12 beta: 333,
31.08.17 SYNEK
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

asiola111 mysle, ze mozesz odetchnac. Ja bym zrobila kontrolnie za kilka dni albo za tydzien.
asiola111
Posty: 14034
Rejestracja: 21 paź 2010 17:51

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiola111 »

Enigma7 AgataTofik
Dziewczyny mimo trudnego dnia dzis, odetchnelam, dziekuje Wam za wsparcie. Troche zaczynam wierzyc, ze moze jeszcze sie uda i okruszek zostanie.

-- 12 gru 2016 19:07 --

Enigma7 to samo powiedzial mo lekarz, ze takie przypadki sie zdarzają

Rozkminiam czy zrobic teraz jakies badania na chlamydie, myco i ureaplasme
Córka
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

asiola111 praktycznie kazdy przypadek moze sie zdarzyc. Raz w szpitalu lezalam z dziewczyna co jej beta raz rosla raz spadala (ale wysokie wartosci). Miala lyzeczkowanie bo nic nie bylo widac juz bardzo dlugi czas. Potem dalej to samo z beta. Juz nie wiem teraz czy ja operowali bo cos sie zaczelo dziac czy zeby zobaczyc co sie dzieje. Okazalo sie, ze Maluch zagniezdzil sie w rogu macicy i musieli ja usunac... to chyba najbardziej extremalny przypadek o jakim slyszalam :(
Ja po cp na pierwszej wizycie w klinice mialam wszystkie wasnie te wymazy. Ale wyszly ok... mysle ze nie zaszkodzi sprobowac.
asiola111
Posty: 14034
Rejestracja: 21 paź 2010 17:51

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: asiola111 »

AgataTofik jaaa nie strasz. Dzis leciutko kluje lewy jajnik, ale mnie zawsze okolo 6-7 dnia cyklu tak kluje jak jajo rośnie...osiwiec można
Córka
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

asiola111 nie strasze. Na poziomie Twojej bety badz spokojna. Tak napisalam jakie przedziwne rzeczy sie zdarzaja. Kiedys nawet nie wiedzialam ze to istnieje.
Sprawdz bete za jakis czas i odetchniesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”