CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Ja po rozmowach z wieloma lekarzami uslyszalam, ze jesli byla ciaza pozamaciczna to wlasnie lepiej sie starac z drugiego jajnika- gdyz nawet jezeli ten jajowod jest drozny to jednak moze dojsc do jakiegos sklejenia i pewniejszy efekt daje ten drugi jajowod w ktorej ciazy nie bylo.
Ja mialam chlamydie, stac ciaza pozamaciczna niby wtedy jajowody drozne, ale jednak sugerowano zachodzenie z jajowodu bez przejsc ektopowej.
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
gandzia
Posty: 2402
Rejestracja: 09 kwie 2004 00:00

Post autor: gandzia »

dziewczyny, ja też nie jestem przekonana do opinii, że nie ma znaczenia po której stronie była owulacja, po drożnej, czy nie!
no ale, ja jestem jednak przykładem - gdzie owulacja była z lewego jajnika (prawy jajnik właściwie nie produkuje pęcherzyków), jajowód mam dobry tylko prawy i tam była ciąża (pozamaciczna)

pozdr
Gandzia
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;51;28/st/20060621/n/Szymon+Maks/k/bccc/age.png]Szymon Maks[/url]
[url=http://gandzia.bobasy.pl]fotki[/url]
Awatar użytkownika
gandzia
Posty: 2402
Rejestracja: 09 kwie 2004 00:00

Post autor: gandzia »

[treść niezgodna z tematem wątku]
mnie kazano odczekać trzy miesiące, laparoskopie miałam w sierpniu, a konkretne starania zaczęłam w grudniu
Gandzia
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;51;28/st/20060621/n/Szymon+Maks/k/bccc/age.png]Szymon Maks[/url]
[url=http://gandzia.bobasy.pl]fotki[/url]
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 1197
Rejestracja: 18 lut 2005 01:00

Post autor: Deedee »

Cześć dziewczny!
Ja miałam ciążę ektopową w lewym jajowodzie. Mój ginio zwodził mnie przez 8 tygodni. W 8 tygodniu miałm takie bóle, ze nie mogłam wytrzymać. I jednej nocy mąz musiał zawieść mnie do szpitala. Miałam szczęście trafiłam pod wspaniałą opiekę i nie pękł jajowód. Ciążę usunięto laparoskopem i po 2dniach poszłam do domu. Czułam i czuję się do dzisiaj świetnie. Tylko jakoś zajść nie mogę :( Już 2 lata
Czy faktycznie po ciąży ektopowej tak trudno zajść normalnie w ciążę? CZy to gdzieś w głowie siedzi i blokuje?

Deedee
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Post autor: Ita »

Deedee skoro po dwoch latach nie zaszlas zrob badanie droznosci jajowodow: moglo sie tam cos stac.
Oczywiscie "w glowie" tez moze byc przyczyna.
Ita
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
Awatar użytkownika
mirabelka31
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2005 01:00

Post autor: mirabelka31 »

ja tez mysle ze mam juz to za soba wrescie jestem bez boli i wynik byl juz 0 lekarz mi powiedzial ze kazda kobieta innaczej reaguje jedna ma bole inna nie dzs moge powiedziec ze od 2 tygodni czuje sie wspaniale bez boli [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 1197
Rejestracja: 18 lut 2005 01:00

Post autor: Deedee »

Robiłam HSG - bo o to chodzi? prawda?
Jajowody były niedrożne. [treść niezgodna z tematem wątku]
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Post autor: Ita »

Deedee : tak chodzilo mi o hsg: skoro masz niedrozne to nie zajdziesz w ciaze (tzn cuda zawsze sie zdarzaja): rozumiem ze lecza Cie probujac "udroznic" jajowody.
Mnie lekarz kazal sie nie "bawic" (on to powiedzial bardzo dosadnie) i polecil ivf: mialam juz wtedy 34,5 roku.
Moze gin Ci zaproponuje ponowne sprawdzenie droznosci?
[treść niezgodna z tematem wątku]
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
Awatar użytkownika
aga20
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2005 01:00

POMOZCIE PROSZE!

Post autor: aga20 »

WITAM!
Ja mam pytanie do wszystkich ktore moga mi pomoc!
Czy ciaze pozamaciczna mozna wykryc testami ciazowymi?Wspolzylam z chlopakiem raz z zabezpieczeniem i potym robilam sobie 2 razy test i dwa razy wyszlo ze niejestem w ciazy!Juz prawie miesiac spoznia mi sie miesiaczka,w tym czasie mam mdlosci,wymiotuje i mam czasem duze bole w boku brzucha(okolice jajnika) bylam u ginekologa,robilam cytulogi i wyszlo mi ok-I grupa!Pani ginekolog powiedziala mi ze jest wszystko ok,chociaz ja niam miesiaczki juz miesiac,a w nocy czasami niemoge spac!Mowila cos o cescie czy cos takiego,ze jakies cialo zolte na jajniku,ze jajeczko musi byc wydalon,[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Deedee
Posty: 1197
Rejestracja: 18 lut 2005 01:00

Post autor: Deedee »

Aga20 , ja nie wiem jak było w przypadku innych dziewczyn, ale z ciążą pozamaciczną chodziłam 9 tygodni, bo nie dało jej się wykryć. Testy wychodziły mi negatywne, aż własnie do 9 tygodnia, ale tu tez dziwna sprawa test z moczu raz wychodził pozytywnie, raz negatywnie. Dopiero jak wylądowałam w szpitalu lekarz zrobił mi test z krwi i wyszła ciąża.
Po za tym od 25 dnia cyklu zaczęłam plamić i tak było do końca. Natomiast ból był czasami nie do wytrzymania.
Zrób sobie USG dopochwowe, jeżeli miesiac spóźnia Ci się @ to napewno Ci coś wykarze.
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Post autor: Ita »

aga20, zrob sobie przede wszystkim test na HCG z krwi i powtorz po dwoch dniach. U mnie beta wyszla dodatnio juz 3 dni po opoznionej miesiaczce. Pozatym dobre usg by sie przydalo: naprawde dobre: to nie jest normalne ze masz takie bole, ale to niekoniecznie musi byc zaraz pozamaciczna: szczegolnie z zabezpieczeniem.
Ita
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
Awatar użytkownika
aga20
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2005 01:00

Post autor: aga20 »

DEEDE jak zaczelas plamic,tzn mialas krwotoki z pochwy???Ja robilam dwa razy tesy z moczu!NIEWIEM,a na cytologi nic takego by niewyszlo jak by cos bylo faktycznie z pozamacicznej? [treść niezgodna z tematem wątku].A testy z krwi to sie robi w szpitalu?Ta ostatnio ginekolog facetka mi powiedziala zeby czekac,ze to jest spowodowane ze jakies jajeczko z jajnika sie nieuwaolnilo,ze to sie zdarza i zeby czekac![treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
aga20
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2005 01:00

Post autor: aga20 »

ITA a u Ciebie wyszedl pozytyw po 3 dniach,ale mialas normalna ciaze czy pozamaciczna?
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Jak pisalam Ci w opowiedzi na Twoj poprzedni post Aga20 i tak jak radza dziewczyny zrob test z krwi na bhcg i idz do lekarza z dobrym usg.
Ja przy pozamacicznej mialam straszne bole ale dopiero kolo 7-8 tydzien, na usg wykryli w 8 tygodniu, a test wyszedl z moczu 5 dni po spodziewanej miesiaczce. Do tego od samego poczatku male brudzenie, kawa z mlekiem, a pozniej kolo 8 brazowe.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Post autor: Ita »

aga20
Test sikany mi wyszedl w 3 dni po spodziewanej miesiaczce: ciaza pozamaciczna.Juz wtedy czulamsie bardzo zle a w 5 dniu zaczelam plamic (gdyby nie test to bym myslala ze to @). Beta w pozamacicznej czesto "skacze" : tak jak u Dedee.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Test lepjej zrobic w prywatnym laboratorium: w wiekszych miastach trzeba poszukac tekiego co zrobi test w ciagu godziny.
[treść niezgodna z tematem wątku]
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”