CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Awatar użytkownika
aneczka0506
Posty: 279
Rejestracja: 14 paź 2010 19:25

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: aneczka0506 »

New_ada rozumiem twoje wątpliwości ale na swoim przypadku mogę Ci powiedzieć, że ryzyko kolejnej cp przy naturalnych staraniach jest ogromne. Też miałam plastykę jajowodu, drugi drozny, teoretycznie ok a cp kolejna. Tak jak pisala moja poprzedniczka chodzi o zeski , które się nie odbudowuja ,tak mi tłumaczył lekarz. Przy ivf ryzyko też jest ale zdecydowanie mniejsze. A kazda kolejna cp to stres ale powiklania i kolejne obciążenia dla organizmu i stracony czas.przepraszam. że może tak bez względnie ale żałuję trochę że mi nikt tego nie uświadomił. Powodzenia
08.10.10-cp 9tc(*)
nowe siły i nadzieje
25.08.11-HSG jajowody niedrożne
29.09.11-laparoskopia ( lewy jajowód udrożniony)
IUI*3
07.08.12-cp 6tc(*)metotrexat
IVF MZ
30.09.13 punkcja
03.10.13 transfer
i 3 kolejne
19.01.15-kolejna cp 5tc(*)metotrexat
WALCZYMY DALEJ no i bylo warto luty2016 moje PODWÓJNE SZCZĘŚCIE!
agga.ma
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2017 12:44

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: agga.ma »

Nie wiem czy ktoś tu jest, ale chyba a potrzebuje pomocy....
Dziewczyny, jestem na początku 7 tygodnia.od 5 krwawienia i plamienia. Cały czas duphaston i zaraz dziennie zastrzyk na podtrzymanie z progesteronu. W 6 tygodniu bardzo silny ból. Ba pierw krzyż i podbrzusza przeszedł na stronę prawa ( bolało jak y kół anerkowa) 2 raz z promieniowaniem na nogę. Ból naprawdę sił y. Wzielam 4 duphastony.i przeszło. Po godzinie Nowe ból, poleciała krew i od razu jak ręką odjął. Dziś znowu czysta krew. Beta hcg rosnie ładnie. Czy to może być ciaza ektopowa? Do giną mam za dni dopiero iść bo wcześniej powiedział ze jeszcze nie widać. We wtorek jeśli beta będzie rosła będzie miała ok 7000. Martwię się. ..
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

agga.ma ciezko powiedziec. U mnie przy dwoch cp beta nie rosla prawidlowo. A bole mialam nie do opisania. Nigdy czegos takiego nie czulam. I promieniowal bol to ramienia/barku. Nie bylam w stanie sie ruszyc. Przy czym nie krwawilam tylko mialam delikatne plamienie.
Jesli sie denerwujesz to zawsze mozesz pojechac na ip.
Z drugiej strony sa na nb dziewczyny, ktore mega mocno krwawily w
normalnej ciazy i maja dzieci.


A jaka masz teraz bete?
agga.ma
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2017 12:44

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: agga.ma »

W czwartek było 1132. Czyli jeszcze niska. Przyrasta w normie troszkę ponad 100% na 48 godzin. Lekarz chciał żebym przyszła we wtorek bo wtedy juz będzie widać. Jak poczytałam to dziewczyny opisują przy ciazy pozamacicznej jako silny jednostronny promieniujacy ból właśnie z promieniowaniem na nogę. .. To mnie zaniepokoiło. Z drugiej strony czułam ból implantacyjny (skurcze jak na miesiaczke- kilkanaście minut) i krew w sluzie przez 2 dni. Wczoraj wyleciała mi świeża krew i wszystko - bez bólu (czułam coś twardego w dole brzucha tylko). Dalej czysto. Czy przy ciazy ektopowej jest to stały ból?
Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

agga.ma podobno widac pecherzyk juz przy becie kolo 1000.
Mysle, ze jesli nie bedziesz czula bolu lub nic nie bedzie sie dzialo dziwnego to poczekaj do wizyty.
Ja mialam dwie cp i ani razu nie promieniowal bol do nogi. Tylko do ramienia i mialam problem z oddychaniem.
Ja nie mialam stalego bolu. To byl za kazdym razem jeden atak bolu trwajacy kilka godzin. Potem spokoj.
samirka
Posty: 462
Rejestracja: 29 mar 2006 00:00

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: samirka »

agga.ma proszę daj znac jak sie zakończyło?
u mnie niby było wszystko ok tylko lekkie plamienia, żadnego bólu beta rosła prawidłowo a ciąża się okazała pozamaciczna. na stół trafiłam już z pękniętym jajowodem i krwią w brzuchu. jestem już po usunięciu jajowodu i niedługo daję szansę mrozaczkom.

mam pytanie jak długo po usunięciu jajowodu czekałyście na miesiaczkę i czy była normalna czy leciało bardziej?

2005: IVF Invimed 5 transferów :(

2006: laparo, histeroskopia, immunologia,hetero MTHFR

08,12,07 ICSI Novum...HCG 11 dpt 371 PATRYCJA (1820g) I ŁUKASZ (3200g) SĄ JUŻ Z NAMI OD 21.08.2008

2017 trzy ciąże naturalne :( usunięte oba jajowody

20,04,2018 transfer mrożonki i 02,2019 jest Kubuś


lulina_
1% dla bociana
Posty: 777
Rejestracja: 23 lis 2014 00:03

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: lulina_ »

Hej :) nie wiem czy jeszcze ktoś tu zaglada, ale zaryzykuje i napisze :)
4.10 miałam transfer blastki betę zrobiłam 7dpt. Wyszła 25, ale progesteron fatalny jak na okres i krwawienie. Myślałam ze ciąża zakończona bo 8dpt tylko 29 a tutaj nastąpił ciąg dalszy...
7dpt 24
8dpt 29
13dpt 278
14dpt 346 wizyta w szpitalu, zrobili usg, nic nie widać, jajniki wyglądają Ok, każe czekać :(
19dpt 326,6
27dpt 328,2

Progesteron cały czas w granicach 6nmol/l
Jak dla mnie ewidentne pozamaciczna na co wskazuje progesteron.
Dodatkowo plamie raz mniej raz mocniej od 6dpt.

I teraz mam pytanie... czy mogę poczekać do poniedziałku ze szpitalem ?
Czy taka niska „stojąca” beta zagraża mi ?
Planuje jeszcze za dwa dni zrobić powtórkę... sama nie wiem...
Mam tez na czwartek usg, ale nie wiem czy iść czy prosto do szpitala... sama nie wiem :(

2012 początek "przygody"

operacja żylaka powrózka nasiennego, niedrożne oba jajowody, kariotypy ok, AMH 0,64



Novum: 3xICSI 6tc

Artemida Białystok:

20.05 ICSI 4AA i... 8tc

14.09 crio 3AA i... cp :(

22.12 crio 3AB i niestety nie tym raz


Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

lulina_ no beta nie za fajna :/ na progesteronie sie nie znam, bo nie badalam przy zadnej pozamacicznej.
Przy pierwszej mialam wartosci kilku tysiecy bety. Badalam ja dopiero w szpitalu po przyjeciu z bolem. A w drugiej cp mialam nizsze wartosci i juz bylam w szpitalu.
Powiem Ci tak. Nie lekcewaz po prostu zadnego objawu. U mnie oba byly okropnym bolem jakby mega zaparcie. Promieniujace do barku. Takiego bolu nigdy nie zapomne. Jezeli cokolwiek Cie zaniepokoi to jedz na ip. Bo jesli fo jest extra no to wiesz ze to zagrozenie zycia.
Przykro mi, ze tak sie stalo.
lulina_
1% dla bociana
Posty: 777
Rejestracja: 23 lis 2014 00:03

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: lulina_ »

AgataTofik dziękuje za odpowiedz :) dzisiaj bolały mnie plecy i co jakiś czas tępo zaboli w plecach. Nie wiem czy to nie jest spowodowane tym, ze zaczęłam znowu się nakręcać, ze to pozamaciczna. Jak nic jutro się nie będzie złego działo to w czwartek zrobię usg. Jak nic nie bedIe wiać, a jajniki będą Ok to poczekam do poniedziałku. Jakoś nie chce na weekend trafić do szpitala. Zastanawiam się jeszcze czy taka mała beta może mi zagrażać... ale pewnie tak :(

2012 początek "przygody"

operacja żylaka powrózka nasiennego, niedrożne oba jajowody, kariotypy ok, AMH 0,64



Novum: 3xICSI 6tc

Artemida Białystok:

20.05 ICSI 4AA i... 8tc

14.09 crio 3AA i... cp :(

22.12 crio 3AB i niestety nie tym raz


Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

lulina_ wiesz wg mnie wszystko zalezy tez gdzie jest ta ciaza. Byc moze taka beta jest objawem ciazy w macicy tylko zle rozwijajacej sie? Nie znam sie na tyle. U mnie cp byly w ciesni jajowodu. Czyli w najgorszym miejscu. Wiem jednak tez, ze czesto dochodzi do poronienia takiej ciazy. W sumie to jest milion scenariuszy.
Moze i sie nakrecasz, ale po prostu badz czujna. Teoretycznie przy takiej becie moze nic nie byc widac, ale no jest to niepokojace.
Wiesz jak by cos bylo nie tak to i w weekend Ci pomoga w szpitalu. Niestety jesli to faktycznie cp to jest to stan zagrozenia zycia. Widzisz mi w szpitalu pekl jajowod i mialam krwotok wewnetrzny. Operacja na cito.
Ale na razie nie zakladajmy czarnego scenariusza.
Obserwuj sie. I nie lekcewaz zadnego niepokojacego objawu.
lulina_
1% dla bociana
Posty: 777
Rejestracja: 23 lis 2014 00:03

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: lulina_ »

I już wszystko jasne... byłam na usg u swojego lekarza i podejrzenie pozamacicznej w prawym jajowodzie... wysłała mnie do szpitala...
W szpitalu potwierdzone, ciąża w prawym jajowodzie, jajowod już spuchnięty...
generalnie oba jajowody mam niedrożne, i lekarz zadecydował, ze lepiej usnąć ten prawy bo i tak mi się już nie przyda a poza tym, więcej już się w nim nie zagniezdzi...

2012 początek "przygody"

operacja żylaka powrózka nasiennego, niedrożne oba jajowody, kariotypy ok, AMH 0,64



Novum: 3xICSI 6tc

Artemida Białystok:

20.05 ICSI 4AA i... 8tc

14.09 crio 3AA i... cp :(

22.12 crio 3AB i niestety nie tym raz


Awatar użytkownika
Gość

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: Gość »

lulina_ bardzo mi przykro.
Uwazam, ze to dobra decyzja. Ja tez mam usuniete oba jajowody. I bardzo sie ciesze bo gdyby dr na sile je ratowali to cp moglaby sie powtorzyc. A ja nie chce tego koszmaru raz jeszcze.
Trzymaj sie
samirka
Posty: 462
Rejestracja: 29 mar 2006 00:00

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: samirka »

lulina_ tak mi przykro... ja teraz żałuję ze nie zdecydowałam się usunąć od razu drugiego (bo też do niczego) a tak to będą się znów stresować czy nie będę mieć kolejnej cp. Ja tez trafiłam na stół z pękniętym jajowodem i krwia w brzuchu... dobrze ze przynajmniej się wyjaśniło w Twoim przypadku bo przy cp czekanie nie jest wskazane..

2005: IVF Invimed 5 transferów :(

2006: laparo, histeroskopia, immunologia,hetero MTHFR

08,12,07 ICSI Novum...HCG 11 dpt 371 PATRYCJA (1820g) I ŁUKASZ (3200g) SĄ JUŻ Z NAMI OD 21.08.2008

2017 trzy ciąże naturalne :( usunięte oba jajowody

20,04,2018 transfer mrożonki i 02,2019 jest Kubuś


lulina_
1% dla bociana
Posty: 777
Rejestracja: 23 lis 2014 00:03

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: lulina_ »

Kochane :) u mnie nic nie dzieje się normalnie, nawet z ta ciąża tak jest :)
Beta z 31.10 ponad 300... dzisiaj przed zabiegiem zrobili mi betę i... tylko 100... laparoskopia wstrzymana do jutro. Rano powtórka krwi i decyzja co dalej. Z jednej strony juz się pogodziłam z tym zabiegiem, tez pomyślałam, ze tak lepiej ze pozamaciczna z prawej strony już nie bedzie mi groziła... a tutaj taka niespodzianka :(

2012 początek "przygody"

operacja żylaka powrózka nasiennego, niedrożne oba jajowody, kariotypy ok, AMH 0,64



Novum: 3xICSI 6tc

Artemida Białystok:

20.05 ICSI 4AA i... 8tc

14.09 crio 3AA i... cp :(

22.12 crio 3AB i niestety nie tym raz


samirka
Posty: 462
Rejestracja: 29 mar 2006 00:00

Re: CIĄŻA POZAMACICZNA /ektopowa/

Post autor: samirka »

lulina przy tak małych betach często się zdarza ze organizm sam wchłania zarodek i nie ma śladu po ciąży. U mnie ciaża wg bety była książkowa ale beta miała prawie 4000 wiec nie było na co czekac. dobrze ze jesteś pod opieką... może wcale nie trzeba będzie robić żadnych operacji a wszystko się samo oczyści dlatego czekają. Ja też podchodzę do transferu mrozaczkowego mam nadzieję w grudniu i mimo ze mam jeden jajowód to bardzo się boję kolejnej cp. Kiedyś sądziłam że przy IVF cos takiego mi nie grozi a jednak bardzo się myliłam...

2005: IVF Invimed 5 transferów :(

2006: laparo, histeroskopia, immunologia,hetero MTHFR

08,12,07 ICSI Novum...HCG 11 dpt 371 PATRYCJA (1820g) I ŁUKASZ (3200g) SĄ JUŻ Z NAMI OD 21.08.2008

2017 trzy ciąże naturalne :( usunięte oba jajowody

20,04,2018 transfer mrożonki i 02,2019 jest Kubuś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”