PĘCHERZYK PŁODOWY - kiedy widać?

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
MAJA7
Posty: 1293
Rejestracja: 28 lut 2004 01:00

Post autor: MAJA7 »

Betina wiem co czujesz jestem w podonej sytułacii . Ja usg mam w srode i już odchodze od zmysłów....Może znajdzie sie ktos doswiadczony by nam cos poradzic -POCIESZYC....BO ja tylko rycze!!! :cry:
pozdrawiam Maja
Awatar użytkownika
Gosiaczek1971
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2004 01:00

Post autor: Gosiaczek1971 »

Dziewczyny!Póki co, nic nie jest jeszcze przesądzone, choć wiem co czujecie z własnego doświadczenia. Ja w mojej trzeciej ciąży pęcherzyk płodowy zobaczyłam w 6 tc, a bijące serduszko pod koniec 7 tc.

Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni, mocno trzymam :bigok: za następne usg :!:

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
MAJA7
Posty: 1293
Rejestracja: 28 lut 2004 01:00

Post autor: MAJA7 »

Gosiaczek bardzo ci dziekujemu....Liczymy ze jeszcze ktos sie dopisze i udzieli nam jakiejs informacii....Przeglądnełam watki ale nic takiego nie znalazłam..... Prosze napiszciew cos!!! :cry:
pozdrawiam Maja
Awatar użytkownika
Gosiaczek1971
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2004 01:00

Post autor: Gosiaczek1971 »

I jeszcze jedno: w styczniu, gdy leżałam w szpitalu - czekając na cc, leżała ze mną dziewczyna (już do porodu), która bijące serduszko zobaczyła dopiero w 9 tc :!: 8O Podobno chcieli jej zrobić zabieg w 8 tc, ale lekarz, który ją prowadził, powiedział, żeby jeszcze poczekać.
I całe szczęście! - urodziła zdrową dziewczynkę :D .
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
anakonda00
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2005 00:00

Post autor: anakonda00 »

Betinko mi lekarz mówił że na usg coś widac gdy beta HCG przekroczy 1000 jednostek. U mnie maluteńki pęcherzyk było widać w 34dc przy becie ok 1200.
Mogłaś mieć później owulację i póxniej zobaczysz pęcherzyk
Awatar użytkownika
Magdalena33
Posty: 38
Rejestracja: 18 lip 2004 00:00

Post autor: Magdalena33 »

Witajcie Kochani.
Poczytałam Wasz watek i przyszło mido głowy, ze napisze bo moze to Was w jakis sposób pocieszy/uspokoi. Ja pierwsze usg robiłam w 5,5 tygodniu ciazy (lekarz to jakos dziwnie policzyl bo według OM to byłby skonczony 6 tydzien). Było to 24 dpt. Ostania bete jaka robiłam to w 19dpt przeszło 6000 - pozniej juz nie robilam. Na usg było wowczas widac pecherzyk ciazowy z malusienkim zarodkiem (2,5 mm) ale lekarz przed badaniem uprzedzil mnie, ze to moze byc za wczesnie tzn ze moze byc pecherzyk ale zarodek bedzie widac pozniej. Przeciez normalnie kobiety ida na pierwsze usg ok 12 tygodnia ciazy - to tylko my potrafimy tak sobie same napedzac stracha i chciałybysmy najlepiej zaraz po pozytywnym tescie widziec wszystko .... a tu trzeba cierpliwie poczekac.
MAJU, Betino - goraco wierze, ze kolejne usg pokaze Wam wasze fasolki w całej okazałosci - przeciez kazda ciaza jest inna, jedne maluszki pokazuja sie szybciej drugie pozniej. Ja na poczatku wertowałam net w poszukiwaniu danych na temat wielkosci fasolek w danym tygodniu i za kazdym razem natrafialam na zdanie "kazda ciaza jest inna" - czyli w danym czasie u jednej moze byc pecherzyk z zarodeczkiem u innej dopiero za tydzien a nawet pozniej.
Teraz tez przeszukiwalam net zeby znalezc cos dla WAS - znalazłam m.in takie watki: - mysle ze warto przeczytac. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 79&v=2&s=0 i jeszcze tu http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 23&v=2&s=0 tu http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 91&v=2&s=0

Pozdrawiam cieplutko i oczywiscie trzymam kciuki za pomyslny rozwój sytuacji.
Magdalena
Magdalena33
Awatar użytkownika
MAJA7
Posty: 1293
Rejestracja: 28 lut 2004 01:00

Post autor: MAJA7 »

Magdalenko.....bardzo ci dziekujemy....tylko osoby z bociana takie jak ty potrafia nas zrozumiec w ciezkich dla nas chwilach :cry: Ja narazie jakos sie trzsymam byle by do srody....a potem zobaczymy....Może to u mnie było rzeczywiscie za wczesnie to usg....skoro transwer miałam 23 wrzesnia.../A tu tak człowieka zdołują :evil: / Tymbardziej ze były to mrozaczki i może one wiecej czasu potrzebują ? Sama już niewiem..... Kto jeszcze miał taki przypadek PLIS!!! :o
pozdrawiam Maja
Awatar użytkownika
stefka
Posty: 150
Rejestracja: 23 wrz 2005 00:00

Post autor: stefka »

Betinko,miałam identyczna sytuacje jak Ty. W 32 dniu cyklu BHCG wyszło mi 128.Gdy poszłam do lekarza a wg OM był to 5 tydzień,lekarz niczego nie widział na USG,tak jak u Ciebie powiedział mi,że może to być ciąża pozamaciczna ale niczego jeszce nie przesądza i kazał czekać 2 tygodnie.Dokładnie w 7 tygodniu ciąży było widać maleńki punkcik-
miał 6 mm.Teraz jestem juz w 37 tygodniu ciązy i za chwilę rozwiązanie :)
Takze dziewczyny,nie martwcie się na zapas.Wiem,ze to trudne, bo te 2 tygodnie czekania były straszne ale trzeba wierzyć,że się uda!Trzymam kciuki za Was i gorąco pozdrawiam.
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=45553&q=tucha5&k=2]nasz synuś[/url]
Awatar użytkownika
Gosiaczek1971
Posty: 136
Rejestracja: 12 gru 2004 01:00

Post autor: Gosiaczek1971 »

Dziewczyny, myślę że to też ma znaczenie: jakość sprzętu usg, czy badający jest dobrym diagnostykiem, dzień owu, oraz dzień implantacji zarodka.

MAJA7, BETINA mocno trzymam :bigok: i pozdrawiam :!: :flowers:
Awatar użytkownika
Kati29
Posty: 1394
Rejestracja: 21 cze 2007 00:00

Post autor: Kati29 »

Podciągam wątek.Dziewczyny wreszcie po prawie 3 latach starań jakimś cudem udało się:) Tyle że beta późno zaczeła przyrastac (późna implantacja), potem kilka dni dramatu z powodu krwawień,ale Kropeczka przetrwała i jest ok.Wczoraj byłam u ginki (3 tyg od owu, 5,1 od OM, beta 228) i nic nie było widać.Ginka powiedziała,że 3 tyg od zapłodnienia powinien być pęcherzyk.Ale czy to nie zależy bardziej od bety??Mnie beta zaczela przyrastac dopiero w 14dpo więc wszystko może chyba dziać się z kilkudniowym opóźnieniem...Powiedzcie coś na ten temat,proszę.Nastepną wizytę mam we wtorek (to będzie 6 tc od OM)
Córcia 8lat:)
Starania od IX 05
Kropeczko,bądź najjaśniejszym Aniołkiem..(+08.05.08 )
11dpo beta 5,5, 22dpo beta 1442
26dpo usg: pęcherzyk ciążowy 8,4mm,ciałko żółte 3,3mm
33dpo:Kruszynka ma 4,2mm i bijące serduszko:)
1.03.09 ur. córeczka Oliwka:)
Awatar użytkownika
niki114
Posty: 18
Rejestracja: 08 kwie 2007 00:00

Post autor: niki114 »

Kati29 glowa do gory, to bardzo wczesnie na usg, normalnie jak kobietki nie maja zadnych problemow ani poprzednich zlych przezyc to raczej sie nie robi usg na tak wczesnym etapie. Ja zrobilam pierwsze usg przy becie 1897 w 37 dc i nic nie bylo widac. Tydzien pozniej 45 dc, beta 18700 pokazal sie pecherzyk i wg usg jest to 5 tc + 2 dni :) Tez sie bardzo martwilam bo pierwsza ciaza byla pozamacicza :( Nie martw sie na zapas, musisz uzbroic sie w cierpliwosc, wiem ze to bardzo trudne, ale pomysl ze stres zle dziala na malenstwo, pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
czarna_mamba
Posty: 187
Rejestracja: 26 kwie 2008 00:00

Post autor: czarna_mamba »

Kati - a czy wiesz na pewno kiedy była owulacja? Bo może później. U mnie na początku 6 tygodnia było widać zarodek z serduszkiem, ale wiele dziewczyn czeka do 7 czy nawet 8 tygodnia na taki widok. Każda ciąża inna, ale wiele zależy od sprzętu do USG. Daj znać jak będziesz wiedziała więcej i na razie się nie martw, bo jeszcze nie ma czym.
Awatar użytkownika
Kati29
Posty: 1394
Rejestracja: 21 cze 2007 00:00

Post autor: Kati29 »

niki114,czarna_mamba,dzięki dziewczyny.Siedze jak na szpilkach,ale juz trace nadzieje,bo beta z wczoraj do dzisiaj przyrosła tylko 25%,a dotychczas rosła po 85% na dobe...
czarna_mamba,tak wiem dokladnie kiedy byla owu (mialam monitoring i pregnyl),ale wiem tez ze implantacja zarodka była w 13 dpo więc późno.
Córcia 8lat:)
Starania od IX 05
Kropeczko,bądź najjaśniejszym Aniołkiem..(+08.05.08 )
11dpo beta 5,5, 22dpo beta 1442
26dpo usg: pęcherzyk ciążowy 8,4mm,ciałko żółte 3,3mm
33dpo:Kruszynka ma 4,2mm i bijące serduszko:)
1.03.09 ur. córeczka Oliwka:)
Awatar użytkownika
daid
Posty: 220
Rejestracja: 23 mar 2006 01:00

Post autor: daid »

Dziewczyny ja mam podobny problem. Nie wiem dokłądnie kiedy doszło do zapłodnienia, bo powinnam być góra na początku 5 tygodnia. Beta wyszła 15000 i pecherzyk ma 15 mm, co wskazuje podobno na 6-7 tydzień. Lekarz powiedział, ze mogę sie spodziewać pustego pecherzyka ciążowego i mam czekać jeszcze tydzień. Jeżeli nic nie bedzie to :(
Myślicie, ze jest jeszcze szansa?
Invicta
I IUI marzec 2008 - Klapa :-(
II IUI kwiecień 2008 - V.2008 [*] aniołek :-( :-(
III IUI X. 2008 - VI IUI III.2009 - Klapa :-(
naturalny cud!!! :-) V.2010 Witaj synku!!!
Awatar użytkownika
czarna_mamba
Posty: 187
Rejestracja: 26 kwie 2008 00:00

Post autor: czarna_mamba »

Kati - głowa do góry, wtorek już niedaleko.
Daid - szansa jest zawsze, przecież lekarz też kazał jeszcze poczekać, a nie skierował na łyżeczkowanie. Bądź cierpliwa.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”