URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Go30 »

kasiaitak kadrowa nie ma prawa żądać od Ciebie dokumentu z danymi dziecka. Najlepiej w momencie składania dokumentów do sądu wystąpić także z pisemną prośbą o wydanie zaświadczenoa o toczącym się postępowaniu. Dokument taki odbierasz wraz z postanowieniem o pieczy. Jest w nim informacja, że w tut. Sądzie toczy się postępowanie o przysposobienie małoletniego, ur. dn. X. Na tej podstawie dostajesz macierzyński. Nie pamiętam, później chyba trzeba dołączyć nowy akt urodzenia,

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


kasiaitak
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2009 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: kasiaitak »

Wielkie dzięki za odpowiedz :)
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: k_anilorak »

kasiaitak - nie zawsze są taki document wyda od razu - to zależy od jego "widzimisię".
Ja zrobiłam kopię postanowienia sądowego, na którym zamazałam markerem dane dziecka i dane państwa biologicznych. Została tylko data i miejsce urodzenia dziecka, bo to się nie zmiania. Zrobiłam kopię jeszcze raz i dałam kadrowej (samo zamazanie nie zakryje danych). Oczywiście kadrowa chciała dokument w oryginalnej formie ale jej powiedziałam, że nie ma prawa prosić o taki dokument. Żeby był wilk syty i owca cała poprosiła mnie o pismo, że ze względu na trwające postępowanie sądowe i ochronę danych osobowych dokument jest w takiej a nie innej formie, dopisałam jeszcze, że deklaruję dostarcznie wszystkich dokumentów - tj. nowego aktu uordzenia dziecka po zakończonym postępowaniu sądowym. Kadrowa była "kryta" a w ZUS też nikt nie robił problem z urlopem macierzyńskim.
kasiaitak
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2009 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: kasiaitak »

Cenne informacje :) Bede przygotowana na każdy atak kadrowej ;) wielkie dzięki Dziewczyny!
Ewunia1111
Posty: 163
Rejestracja: 21 lut 2014 09:42

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Ewunia1111 »

Ja też zamazałam dane dziecka i zrobiłam kilkakrotnie ksero, by nic nie było widać.
26.08.16 zadzwonił TEN telefon!

Mamy córeczkę!
kasiks
Posty: 765
Rejestracja: 27 gru 2007 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: kasiks »

Witam! Zostaliśmy rodzicami po raz drugi :) Ja obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, mam zwieszoną działalność gospodarczą. Wiem , że należy mi się świadczenie rodzicielskie. ale w mops żądają aktu urodzenia, natomiast my mamy dopiero pieczę. Czy w zwiazku z tym swiadczenie nalezy mi się dopiero od dnia adopcji? Do obecnego aktu urodzenia nawet my nie mamy prawa a co dopiero mops, jednak panie tradycyjnie wiedzą lepiej. Proszę o odpowiedź, moze juz ktoś miał podobny problem
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: k_anilorak »

Na dokumencie obosieczny jest data urodzenia dziecka. Nie mają prawa prosić o cokolwiekbinnego. Uderz do szefa urzędu zamiast przepychać się z niedouczonymi babkami. Od dnia pieczy masz dziecko na utrzymaniu i prawo do zasiłku.
kasiks
Posty: 765
Rejestracja: 27 gru 2007 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: kasiks »

k_anilorak dziękuję za odpowiedź. Jutro jadę po zaświadczenie o postępowaniu, mogę im ewentualnie napisac oswiadczenie że dostarcze akt po adopcji i niech spadają ;) Poczytalam watek i opracowałam plan ;) tetaz bede działać ;)
jaityka
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2014 12:56

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: jaityka »

A czy jest możliwość wzięcia urllopu macierzynskiego z tydzień przed sprawą, ze wzgledu na toczące sie postępowanie i konieczność kontaktów, które trudno jest ppogodzić z pracą? Otrzymuję sprzeczne informacje na ten temat:)
XI 2014 - złożenie dokumentów w OA
IX 2015 -kurs
XII 2015 - kwalifikacje
28 IX 2016 - zadzwonił telefon!
3 X 2016 - poznaliśmy naszą córeczkę :)
9XII 2016 - mamy pieczę
9.03.2017 - razem na zawsze:)
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: yennefer23 »

urlop macierzynski nalezy Ci sie z dniem powierzenia pieczy, nie wczesniej. moze byc natomiast pozniej (to znaczy, ze nie musisz rozpoczynac urlopu w dniu powierzenia pieczy).

toczaca sie sprawa i kontakty z dzieckiem nie sa podstawa do udzielenia urlopu macierzynskiego. kazda z nas kombinowala jak mogla w tym czasie. moze masz jeszcze urlop wypoczynkowy do wykorzystania?
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
jaityka
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2014 12:56

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: jaityka »

Niestety, nie mogę korzystac z urlopu wypoczynkowego w tym czasie. No cóż, szkoda. Dzięki:)
XI 2014 - złożenie dokumentów w OA
IX 2015 -kurs
XII 2015 - kwalifikacje
28 IX 2016 - zadzwonił telefon!
3 X 2016 - poznaliśmy naszą córeczkę :)
9XII 2016 - mamy pieczę
9.03.2017 - razem na zawsze:)
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: k_anilorak »

jaityka - bierz zwolnienie lekarskie i się nie przejmuj.
Radinesa
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2011 20:15

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Radinesa »

Cześć, jestesmy w trakcie kontaktow z dzieckiem. juz wiemy ze bedzie mozna ado siostrzyczke ale za ok 3-4m-ce. Czy urlop macierzyński bedze mogla przedluzyc na drugie dziecko?
2015-07: złożenie dok w oa
2015-11: kwalifikacje - czekamy...
monia211
Posty: 113
Rejestracja: 30 mar 2010 00:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: monia211 »

Dziewczyny , mam powierzenie pieczy nad dzieckiem od 15.02 . 15 i 16 byłam na dwóch dniach opieki nad zdrowym dzieckiem, od dziś na opiece na chorym dziecku ( tyczy sie to mojego pierwszego dziecka) . Czy mogę wystąpic o urlop macierzyński np 2-3 tygodnie od powierzenia pieczy?
Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Sonia14 »

monia211 pisze:Dziewczyny , mam powierzenie pieczy nad dzieckiem od 15.02 . 15 i 16 byłam na dwóch dniach opieki nad zdrowym dzieckiem, od dziś na opiece na chorym dziecku ( tyczy sie to mojego pierwszego dziecka) . Czy mogę wystąpic o urlop macierzyński np 2-3 tygodnie od powierzenia pieczy?
chyba nie, pamietam, ze mi mowila, ze trzeba od razu, bo w jednym zakladzie bylam, a w drugim sie pytalam po czasie, to juz nie moglam
Czym byłby świat bez miłości...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”