ADOPCJA ZAGRANICZNA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

ADOPCJA ZAGRANICZNA

Post autor: hanula »

Witam Wszystkich

Jesli jestes Polakiem lub Polka :D
- mieszkasz zagranica i chcesz adoptowac dziecko z Polski lub innego kraju :D
- mieszkasz w Polsce i chcesz adoptowac dziecko z innego kraju :D

to to jest temat w ktorym mozesz:
- dowiedziec sie jak i gdzie zaczac procedure adopcyjna
- pomarudzic na urzednikow tu i tam
- udzielac rad
- wspierac
- cieszyc sie szczesciem swoim i innych
Ostatnio zmieniony 10 sie 2012 11:17 przez hanula, łącznie zmieniany 19 razy.
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

No coz chyba jestem sama
Zadnej Polonii
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

spoooko Hania, odezwą się - jest tutaj trochę polonii, swego czasu były na temat adopcji zagranicznych burzliwe dyskusje:)

Pozdrawiam Cie serdecznie i trzymam kciuki za Twoja adopcje!
Lidka, mama Stasia i Basi
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Dzieki Licia :P
Troche mnie pocieszylas :lol:
Uzbrajam sie wiec w cierpliwosc :? choc prawde mowiac z ta u mnie nie najlepiej :?
Czekanie nie jest moja mocna strona choc obecna moja sytuacja zmusza mnie do intensywnych cwiczen :? :? :?
Awatar użytkownika
docia28
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2004 00:00

Post autor: docia28 »

bardzo interesuje sie adopcja dziecka z zagranicy ale nie wiem od czego zacząć myslę ze będą z tym problemy
moze komus sie udalo?
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

docia28
a z jakiego kraju chcesz adoptowac dziecko?
Awatar użytkownika
docia28
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2004 00:00

Post autor: docia28 »

kazdy mówi ze nasze polskie domy dziecka pękają w szwach a ja chcę dziecko z zagranicy ale nasze dzieci w domach dziecka w Polsce maja o niebo lepiej niz dzieci w Rumunii (o ile tam to mozna nazwac domem dziecka) wystarczajaco duzo sie o tym naczytałam i naoglądałam, to dlaczego nie moglabym zaadoptować wlaśnie takiego dziecka
dlaczego każdy sie dziwi ? wiem ze to będzie trudne i na pewno jezeli sie zgłosze do ośrodka adopcyjnego to będą na mnie patrzeć jak na kosmitę i dziwić sie co ja to wymyślam, ale od czegos trzeba zacząć
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

docia28 pisze:kazdy mówi ze nasze polskie domy dziecka pękają w szwach a ja chcę dziecko z zagranicy ale nasze dzieci w domach dziecka w Polsce maja o niebo lepiej niz dzieci w Rumunii (o ile tam to mozna nazwac domem dziecka)
Jasne, w naszych polskich domach dziecka polskie dzieci mają świetnie i niczego im nie brakuje. :?
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Docia28 zgadzam sie z Toba, maja o niebo lepiej...

Zycze powodzenia
Ostatnio zmieniony 10 sie 2012 11:19 przez hanula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
docia28
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2004 00:00

Post autor: docia28 »

Wiesz Madźka jak nie znasz położenia dzieci w domach dziecka w krajach biedniejszych to nie zabieraj głosu :!:
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Mam pytanie, moze jest na forum ktos zagraniczny - polonijny, kto adoptowal juz dziecko z Polski? :?:
Czy mozecie mi powiedziec co trzeba "zalatwiac" juz po otrzymaniu propozycji dziecka? 8O
Jest dla mnie oczywiste, ze sprawa musi przejsc przez sad!
Ale jak wygladaja odwiedziny, zawiazywanie wiezi z dzieckiem?
Jak dlugo trzeba czekac na rozprawe w sadzie?
Jak dlugo trzeba czekac (juz po procesie sadowym) by moc zabrac dziecko do domu tzn. wywiezc z Polski?
:?:
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

docia28 pisze:Wiesz Madźka jak nie znasz położenia dzieci w domach dziecka w krajach biedniejszych to nie zabieraj głosu :!:
8O 8O 8O

chciałam zuważyć, że ja nic nie napisałam o położeniu dzieci w domach dziecka biedniejszych krajów :!:
Awatar użytkownika
rozyczko
Posty: 216
Rejestracja: 22 paź 2004 00:00

Post autor: rozyczko »

Czesc!
Oboje z mezem jestesmy Polkami i obecnie mieszkamy w Angli. Mamy 6 letnia corke Ole i chcemy zaadoptowac 5-6 letnia dziewczynke z Polski.
Wlasciwie dopiero skontaktowalismy sie z agencja, ktora sprawdzi czy nadajemy sie na rodzine adopcyjna. W piatek rozmawialam z pania z Osrodka Adopcyjnego w W-wie, ktora powiedziala mi, ze sprawa nie bedzie latwa, bo jest malo dzieci do adopcji w tym wieku. Stwierdzila rowniez, ze dziewczynka nie moze byc starsza od naszej biologicznej corki. Co Wy na ten temat sadzicie? My wybralismy ten wiek tylko ze wzglegu na szkole, ktora w UK zaczyna sie w wieku 5 lat. Temu dzieciaczkowi byloby super trudno przystosowac sie do nowego miejsca i szkoly z obcym jezykiem.
Pozdrowienia
Ewa i Piotr
Awatar użytkownika
Agna
Posty: 3013
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Agna »

co do wieku - moim zdaniem też o wiele lepszy jest wiek młodszy od wcześniejszego w rodzinie rodzeństwa; co do adopcji zagranicznych - rzeczywiście niewiele jest dzieci - "pojedynczych" czyli bez kilkorga rodzeństwa, zdrowych i ok. 5 letnich, powiedziałabym baaaardzo niewiele;

do adopcji zagranicznych idą te dzieci, które nie znalazły domu w kraju, a zatem chore, z problemami albo garstką rodzeństwa;
Mama Jasia :), Małgosi :), Szymka :) i Martusi :)
www.agna01.neostrada.pl
[url=http://www.zielona.poczekalnia.prv.pl][img]http://193.243.146.13/astley/bar.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

Witaj rozyczko!!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 sie 2012 11:20 przez hanula, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”