Więcej niż 4 nieudane ivf i co dalej

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
niespodzianka
Posty: 2103
Rejestracja: 23 sty 2004 01:00

Post autor: niespodzianka »

Fana ja 29-go idę na wizytę i zaczynam menogony. Mam nadzieję, że w połowie listopada będzie transfer - oczywiscie ze szczęśliwym zakończeniem. Zastrzegam dla siebie 1-szego wiruska jakiego wyślesz na forum.
treść wymoderowano
Awatar użytkownika
niespodzianka
Posty: 2103
Rejestracja: 23 sty 2004 01:00

Post autor: niespodzianka »

fana ja jestem na takim etapie, że na razie nie ma z czego zdawać relacji :) , dziś pierwszy dzień własciwej stymulacji - menogony.
Awatar użytkownika
agnieszkawu
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2009 01:00

Re: Więcej niż 4 nieudane ivf i co dalej

Post autor: agnieszkawu »

witajcie,
jestem załamana na maxa,
jestem po 5 transferach: 3 jedno-kom. ( w tym jedna była bardzo marniutka) i 2 dwu-kom.
dla podniesienia szans na implantację przed ostatnim transferem miałam 2 wlewy z intralipidu i scretching (nie wiem jak to sie pisze, a chodzi o nacięcie śluzówki). Mija 11 dzień po tym 5 trasnferze i mam brunatne plamienie co zazwyzaj oznacza u mnie niepowodzenie.

lekarze twierdzą, ze wszystko jest w normach, a wszelkie działania mają "zwiększyć szanse" po nie udanych próbach, ale nic to nie zmienia !!
moze któraś wie jak jeszcze mozna probować?
Awatar użytkownika
lolitka200
Posty: 510
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Re: Więcej niż 4 nieudane ivf i co dalej

Post autor: lolitka200 »

zeby to kto wiedzial co sie zle dzieje

kobity - czy wy za kazdym podejsciem mialyscie zmieniany lub modyfikowany protokol stymulacji? i jesli tak, jak to wplynelo na jakosc zarodkow?
Ja - podwyzszone TSH, Moj M - brak plemnikow w spermie

5xICSI i nic
VI IMSI 07.2011: beta w 13dpt - 170, 15dpt - 307, 17dpt - 611 :)) i nasz najukochanszy synus jest juz z nami.
http://dobrzebozdrowo.blogspot.com/2013/07/odzywianie-przy-ivf-i-nie-tylko.html
Awatar użytkownika
krupek
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2009 00:00

Re: Więcej niż 4 nieudane ivf i co dalej

Post autor: krupek »

Cześć Dziewczyny,

A co myślicie na temat zmiany lekarza?
Ja leczę się w invimedzie , więc kliniki nie chcę zmieniać. Ale może inne- świeże- podejście lekarza coś pomoże?
Psychika w końcu jest bardzo ważna.
Awatar użytkownika
balbina07
Posty: 11510
Rejestracja: 14 paź 2006 00:00

Re: Więcej niż 4 nieudane ivf i co dalej

Post autor: balbina07 »

Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
Leonidas
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2010 17:17

Re: Więcej niż 4 nieudane ivf i co dalej

Post autor: Leonidas »

Ja chyba także jestem przypadkiem, którego szanse na własne dziecko zostały przekreślone, a jednak dzięki uporowi i lekarzowi, który zdecydował się zaryzykować jestem w ciąży z bliźniakami.
Ze względu na silne PCO i b. duże ryzyko hiperstymulacji jajników zaczynałam od IVM-u, na IVF-ie sie skończyło.
Moja historia w skrócie:
klinika nr 1:
1. IVM: 2008: stymulacja, punkcja, transfer (2 zarodki); kolejne dwa criotransfery (po 2 zarodki)
klinika nr 2:
2. IVM icsi: 2008: stymulacja, punkcja, transfer (3 zarodki); kolejne dwa criotransfery (po 3 i 2 zarodki)
3. IVM icsi: 2009: stymulacja,punkcja,transfer (3 zarodki).
4. IVM icsi: 2009: stymulacja,punkcja,transfer (3 zarodki).
5. IVM icsi: 2010: stymulacja,punkcja, transfer (3 zarodki).
nadszedł czas na pierwszy IVF
1. IVF imsi 2010: stymulacja, punkcja, zespół hiperstymulacji jajników = przymusowa przerwa, kolejna stymulacja, criotransfer (1 zarodek w stadium blastocysty), szczęście trwało krótko... 16.12.2010
długie bo miesięczne wakacje
i znowu klinika nr 1:
2. IVF imsi 2011: stymulacja, punkcja, zespół hiperstymulacji jajników pod kontrolą i transfer dwóch zarodków... i ciąża bliźniacza (zostały mi jakieś 3 - 4 tygodnie do porodu) :)
Podsumowując 5 pełnych cykli IVM i 1 IVF nie przekreśliły mojej szansy przy kolejnym podejściu do ostatniego IVF.

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”