OAO w Zielonej Górze

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Mała M.
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2017 22:04

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: Mała M. »

Witajcie Nowe Kobietki ;)
fajnie, że zaczyna coś się znów tytuaj dziać, a to pewnie dopiero początek tego co Was czeka, bo dziać się będzie oj będzie:)
Podobnie jak psycha polecam OA z Zielonej Góry. sama jestem pod jego skrzydłami i też czekam na ich ruch...
natali_aa
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2018 11:42

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: natali_aa »

Dzień dobry.
Czy mogłabym prosić o informację jak aktualnie oceniacie pracę ośrodka w Zielonej Górze?
Właśnie zastanawiamy się nad wyborem ośrodka adopcyjnego i byłabym wdzięczna za informacje.
Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Psycha
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2016 12:02

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: Psycha »

Witam. Jestem wśród kandydatów oczekujących już na TEN telefon w OA w Zielonej Górze. Ja oceniam pracę ośrodka bardzo dobrze:) Jak przypadku każdej instytucji zdania bywają podzielone, co zauważam wśród znajomych mi osób, również czekających już na adopcję. Choć ja nie mam porównania, ponieważ korzystam wyłącznie z tego ośrodka. Znam osoby, które kontaktowały się też z innymi, i mimo pewnych zastrzeżeń, i tak wolą Zieloną Górę. Ja nie narzekam. Mam bardzo dobry kontakt z zespołem pedagogów i psychologów, zawsze mogę liczyć na ich wsparcie. Wiesz jak jest, z upływającym czasem czekania na dziecko, trudno o obiektywną ocenę. Rodzice frustrują się coraz bardziej zadając sobie pytania "Dlaczego to tak długo trwa?" i agresję kierują na ogół w stronę ośrodka. Też jestem takim rodzicem oczekującym, tez się frustruję, ale zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele dzieci nie ma uregulowanej sytuacji prawnej, jak wiele z nich jest poważnie chorych, jak wielu rodziców również czeka, i że nie każda para pasuje do danego dziecka. Dużo wątków wpływa na ogólną ocenę. Wiem, że to boli, ale adopcja trwa. W moim przypadku od startu do chwili obecnej minęło 1 rok i 9 miesięcy. Jestem 9 miesięcy po uzyskaniu kwalifikacji i czekamy. Znam pary startujące ze mną, które są już rodzicami! Znam takie, które czekają jak ja. Więc nigdy nie wiadomo, zbyt dużo wątków decyduje o czasie oczekiwania. Jeśli o tym myślisz POWAŻNIE, sugeruję złożyć dokumenty jak najszybciej. Gdybym kiedyś zdawała sobie sprawę,że to długi proces, starałabym się o wiele wcześniej. Cóż, we Włoszech proces adopcyjny trwa 5 lat. Ocena zatem zależy od punktu odniesienia. Jestem z Zielonej Góry, chcecie pogadać oko w oko. Jestem otwarta:)))
Psycha
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: myszka333 »

Jak tam oczekiwania? A kto zaczął kurs? Mimo, że my juz po kursie z 5 lat to wspominam bardzo dobrze i nadal mam kontakt z Paniami z oa :) muszę wlaśnie oa odwiedzic :)
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
kleopatra17
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2011 22:24

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: kleopatra17 »

Cześć.
Z tego co wiem, aby podejść do adopcji, należy przejść odpowiedni kurs i kwalifikację.
Jak aktualnie w Zielonej Górze wygląda taki kurs, ile czau trwa itd.?
Ogólnie po jakim czasie od rozpoczęcia, można zacząć oczekiwanie na telefon "mamy dla Ciebie dziecko"?

I jeszcze jedna kwestia, czy będąc mieszkańcem województwa X można korzystać z ośrodka w województwie Y, czy może jest tu ścisły podział administracyjny?
Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: Sonia14 »

Przejdź się do ośrodka i zapytaj, w każdym jest inaczej, a też zmienia się sytuacja nawet w tym samym.

A jaki ośrodek wybierzesz to obojetnie, możesz tam gdzie Ci sie spodoba i pasuje. Nie musi byc to samo wojewodztwo, ja np. tak skonczylam kurs i adoptowalam dziecko.
Czym byłby świat bez miłości...
kleopatra17
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2011 22:24

Re: OAO w Zielonej Górze

Post autor: kleopatra17 »

Skoro wszystkiego można się dowiedzieć poza forum, to proponuję je zlikwidować...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”