PORÓD i CIĄŻA W KRAKOWIE

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

kudłata
Posty: 107
Rejestracja: 19 maja 2011 14:10

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: kudłata »

malenka42 pisze:moja siostra tam rodziła,położne są świetne,tyle,ze małe i zatłoczone sale...
a zeromskiego nie bierzesz pod uwage?
na razie nie ale wiesz jak się ma jeszcze 3 miesiące to można coś wymyślić :lol:

wiem, że mają małe sale ale ponoć rzadko jest baby boom wiec laski na forach piszą, że w 90% jest bardzo pusto
jest już z nami synek Williamek
i lipcu będzie jednak baby girl ;)
Awatar użytkownika
mysza2501
Posty: 421
Rejestracja: 03 lut 2012 22:56

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: mysza2501 »

kudłata pisze:Witajcie, czy możecie polecić w Krakowie jakiegoś dobrego lekarza który poświęca czas na dokładnie zrobienie USG 3D lub 4D i przy tym ma oczywiście dobry sprzęt?
Zamierzam się wybrać a lista lekarzy jest bardzo długa w Krakowie.
Mój obecny lekarz ma tylko 2D i na badaniu robi fotkę wyłącznie główki i kości udowej a ja chce mieć jakaś fajną pamiątkę mojego dzieciaczka tak jak u poprzedniego lekarza.
Hej

Dr Wiecheć
Aniołki: [*] 08.2008 (10tc), [*] 01.2010 (10tc), [*] 11.2012 (10tc), [*] 2013 cb(4,5tc)
Hashimoto, ANA2 1:2560, MTHFR A1298C heterozygota, hiperprolaktynemia, przewlekłe zapalenie szyjki niedużego stopnia i chlamydia trachomatis pokonane po 3-ciej c, incydent zakrzepowy, NK podczas zapalenia krtani i kataru 15%, toks 20%. MLR 0%. LEKI W CIĄŻY nr5: Encorton 10mg, Clexane 0,4, Acard 75mg, Ovitrelle do 11tc = wrzesień 2014 - urodził się nasz kochany synek :-)
Awatar użytkownika
mysza2501
Posty: 421
Rejestracja: 03 lut 2012 22:56

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: mysza2501 »

Witajcie, czy mogłybyście polecić dobrego lekarza w Krakowie, który prowadzi trudne ciąże, na sterydzie, heparynie, dużych dawkach progesteronu (od początku cyklu staraniowego) ma dużą wiedzę i jest zaangażowany w to co robi i nie lekceważy małych problemów? Czy któraś z was mogłaby napisać opinie na temat dr Homy, prof. Krzyśka, dr Leszka Juszczyka (ordynatora na Ujastek)? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Z góry dziękuję.
Aniołki: [*] 08.2008 (10tc), [*] 01.2010 (10tc), [*] 11.2012 (10tc), [*] 2013 cb(4,5tc)
Hashimoto, ANA2 1:2560, MTHFR A1298C heterozygota, hiperprolaktynemia, przewlekłe zapalenie szyjki niedużego stopnia i chlamydia trachomatis pokonane po 3-ciej c, incydent zakrzepowy, NK podczas zapalenia krtani i kataru 15%, toks 20%. MLR 0%. LEKI W CIĄŻY nr5: Encorton 10mg, Clexane 0,4, Acard 75mg, Ovitrelle do 11tc = wrzesień 2014 - urodził się nasz kochany synek :-)
malenka42
Posty: 724
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: malenka42 »

mysza ja mialam trudną ciąże i dr.Krzysztof Stuwczyński prowadził ją książkowo,bylam zadowolona z opieki no i że był cały czas pod telefonem.
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: krętka »

mysza2501 moja przyjaciółka po przejściach nie poleca prof. Krzyśka, była bardzo zadowolona z dr Juszczyka, ale ona nie miała ciąży na żelaznym zestawie, więc nie wiem jak pod tym kątem...
natomiast migotka poleca dr Hurasa i Berezę, ale pewnie jeszcze sama się odezwie...
ja chodzę do dr Gołąbka (był zastępcą ordynatora na Ujastku) i też jestem zadowolona, a ciążę prowadzi na żelaznym zestawie właśnie...
malenka42 pisze:mysza ja mialam trudną ciąże i dr.Krzysztof Stuwczyński prowadził ją książkowo,bylam zadowolona z opieki no i że był cały czas pod telefonem.
a czy on pracuje w jakimś szpitalu?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
malenka42
Posty: 724
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: malenka42 »

krętka on pracuje w szpitalu ale nie w krakowie,ale jesli chcesz by był przy porodzie to oczywiscie mozna,jak mu coś tam rzucisz ;)
ja nie potrzebowałam,mialam swietne położne i wszystko odbyło sie w najlepszym porządku.
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: krętka »

malenka42 dzięki za info :caluje a gdzie rodziłaś?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: migotka07 »

Krętka jak piszesz o Berezie to pisz ze Tomasz nie Krzysztof, bo to wazne :) Krzysztof ma bardzo bardzo złę opinie
Tomasz prowadzi trudne ciąże na żelaznym zestawie
Hurasa polecam bardzo

Krzyśka nie polecam - sama nie próbowałam ale mojej koleżance tak rozjechał hormony ze potem Milewicz ją rok wyprowadzał

mozna porabować u Przybycienia ale zagadką jest dla mnie to ze jednej pacjentce mowi: szczepienia, a drugiej z taki mi samymi wynikami powie: zadnych szczepien - encorton....
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kudłata
Posty: 107
Rejestracja: 19 maja 2011 14:10

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: kudłata »

a ja w końcu mam chwilę żeby się podzielić wrażeniami z porodu na Kopernika.
Powiem jedno totalny sajgon tam panuje
Masę pacjentek, bo większość dziewczyn z Małopolski czy nawet śląska tam wali przepełnione sale dziecko dostałam na następny dzien bo musiałam czekac az sie miejsce zwolni na sali matek z dziecmi. Wyrzucili nas we wtorek a urodziłam w niedziele, dziecko z zółtaczką, kazali przyjsc na kontrole w piatek okazalo sie ze mial juz tak wysoka zoltaczke ze od razu do Prokocimia a tam straszenie transfuzją. Dobrze że lampy szybko pomogły. Ogólnie wybrałam ten szpital przez to, że mają sprzęt do ratowania dzieci ale nic więcej tam nie polecam. Tłok zamieszanie i dzieci które się rodzą i czekają na mamusie aż się sala zwolni są w pokoju do którego ma każdy dostęp, oddział nie jest zamykany a w pokoju noworodków często nie było położnej. Dzieci sobie same leżały. Ciekawe gdyby ktoś wpadł na pomysł żeby jedno ukraść....
jest już z nami synek Williamek
i lipcu będzie jednak baby girl ;)
malenka42
Posty: 724
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: malenka42 »

ja rodzilam w narutowiczu :)
jak ktos ma pytania to pisac :)
ale jak wiedza,ze ciaza jest po ivf to chuchają i dmuchają!
Awatar użytkownika
mysza2501
Posty: 421
Rejestracja: 03 lut 2012 22:56

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: mysza2501 »

malenka42 pisze:mysza ja mialam trudną ciąże i dr.Krzysztof Stuwczyński prowadził ją książkowo,bylam zadowolona z opieki no i że był cały czas pod telefonem.
Dzięki maleńka. A miałaś żelazny zestaw?
krętka pisze:mysza2501 moja przyjaciółka po przejściach nie poleca prof. Krzyśka, była bardzo zadowolona z dr Juszczyka, ale ona nie miała ciąży na żelaznym zestawie, więc nie wiem jak pod tym kątem...
natomiast migotka poleca dr Hurasa i Berezę, ale pewnie jeszcze sama się odezwie...
ja chodzę do dr Gołąbka (był zastępcą ordynatora na Ujastku) i też jestem zadowolona, a ciążę prowadzi na żelaznym zestawie właśnie...
migotka07 pisze:Krętka jak piszesz o Berezie to pisz ze Tomasz nie Krzysztof, bo to wazne :) Krzysztof ma bardzo bardzo złę opinie
Tomasz prowadzi trudne ciąże na żelaznym zestawie
Hurasa polecam bardzo

Krzyśka nie polecam - sama nie próbowałam ale mojej koleżance tak rozjechał hormony ze potem Milewicz ją rok wyprowadzał

mozna porabować u Przybycienia ale zagadką jest dla mnie to ze jednej pacjentce mowi: szczepienia, a drugiej z taki mi samymi wynikami powie: zadnych szczepien - encorton....
Dzięki dziewczyny. Musze teraz podjąć decyzję. To rzeczywiście dziwne z tym Przybycieniem. Mnie zlecił badanie rezerwy jajnikowej itd, i powiedział że nawet jak wyjdzie w normie, ale bliżej granicy, to in vitro, namawia mnie na szczepienia, bo bez szczepień bakterie mogą przejść do dziecka. Czy brak przeciwciał blokujących ma coś wspólnego z blokowaniem dostępu bakterii i wirusów do dziecka? Byłam przekonana, że chodzi tylko o odrzucanie zarodka. Nie chcę szczepień, chcę wcześniej spróbować na żelaznym zestawie, którego nigdy nie miałam.
Aniołki: [*] 08.2008 (10tc), [*] 01.2010 (10tc), [*] 11.2012 (10tc), [*] 2013 cb(4,5tc)
Hashimoto, ANA2 1:2560, MTHFR A1298C heterozygota, hiperprolaktynemia, przewlekłe zapalenie szyjki niedużego stopnia i chlamydia trachomatis pokonane po 3-ciej c, incydent zakrzepowy, NK podczas zapalenia krtani i kataru 15%, toks 20%. MLR 0%. LEKI W CIĄŻY nr5: Encorton 10mg, Clexane 0,4, Acard 75mg, Ovitrelle do 11tc = wrzesień 2014 - urodził się nasz kochany synek :-)
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: migotka07 »

mysza2501 no widzisz a u mnie przybycien był jednych z tych lekarzy, ktorzy mowili żeby olać szczepienia ze to bez sensu, zeby brac encorton
nawet odwodził mnie od Histeroskopii (ktorej w koncu nie zrobiłam bo zaszłam w obecną ciaze) bo mowił, ze on by widział na swoim superowym USG ze cos jest tam do sprawdzenia/posprzatania
rezerwy badac nie kazał (miałam wyniki ze sobą - to fakt, bardzo dobre, ale sprzed roku, niemniej ja w ciaze szybko zachodze), sprawdzic tylko czy nie ma endometriozy i brac encorton i zaciążać

a wiem, ze wielu dziewczynom mowi cos zupełnie innego

niemniej jest niesamowicie fajnym lekarzem - pod wzgledem podejscia do pacjenta
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: krętka »

migotka07 pisze:Krętka jak piszesz o Berezie to pisz ze Tomasz nie Krzysztof, bo to wazne :) Krzysztof ma bardzo bardzo złę opinie
masz rację kochana - ostatnio sprawdzałam i Krzysztof ma opinie beznadziejne... dlatego dobrze, że się odezwałaś i sprostowałaś :)
migotka07 pisze:Krzyśka nie polecam - sama nie próbowałam ale mojej koleżance tak rozjechał hormony ze potem Milewicz ją rok wyprowadzał
niestety potwierdzam - też tak słyszałam od swojej koleżanki...
migotka07 pisze:mozna porabować u Przybycienia ale zagadką jest dla mnie to ze jednej pacjentce mowi: szczepienia, a drugiej z taki mi samymi wynikami powie: zadnych szczepien - encorton....
tak, ale to tylko starając się o ciążę, bo potem niestety on ciąży nie prowadzi, a wielka szkoda, bo podobno opiekuje się pacjentką i dzidzią super!!
mysza2501 pisze:dziwne z tym Przybycieniem. Mnie zlecił badanie rezerwy jajnikowej itd, i powiedział że nawet jak wyjdzie w normie, ale bliżej granicy, to in vitro
u mnie rezerwa wyszła niska, a nie namawiał z kolei na IVF i dziwiłam się dlaczego, sama pytałam, czy już czas by o tym pomyśleć, a on stwierdził, że to nie zwiększa specjalnie u mnie szans, tylko trzeba czekać na TĄ komórkę... pewnie dlatego, że byłam chwilę wcześniej 2 razy w ciąży naturalnej, tylko poroniłam... dlatego prowadził mi 3 cykle stymulacyjne, w tym 1 x IUI, ale się nie udało... wg. mnie to dobry specjalista i traktuje każdy przypadek indywidualnie...
mysza2501 pisze:namawia mnie na szczepienia, bo bez szczepień bakterie mogą przejść do dziecka. Czy brak przeciwciał blokujących ma coś wspólnego z blokowaniem dostępu bakterii i wirusów do dziecka? Byłam przekonana, że chodzi tylko o odrzucanie zarodka. Nie chcę szczepień, chcę wcześniej spróbować na żelaznym zestawie, którego nigdy nie miałam.
ale to ze względu na niskie MLR namawia Cię na szczepienia? u Ciebie widzę, że wyszło ANA, więc powinien Ci zalecić żelazny zestaw... u mnie ANA nie było, ani innych podstawowych przeciwciał i nie chciał mi dać Encortonu, a Clexane powiedział, że włączymy dopiero po pozytywnym teście - prosiłam, błagałam, by starać się na żelaznym zestawie, ale nic z tego przy staraniach nie wyszło, bo on nie widział podstaw... a żelazny zestaw faktycznie włączyłam od pozytywnego testu, bo trafiła się nam niespodzianka...
migotka07 pisze:nawet odwodził mnie od Histeroskopii (ktorej w koncu nie zrobiłam bo zaszłam w obecną ciaze) bo mowił, ze on by widział na swoim superowym USG ze cos jest tam do sprawdzenia/posprzatania
mnie też tak mówił, jednak okazało się, że do posprzątania było, bo ujście prawego jajowodu było zarośnięte po łyżeczkowaniu...
migotka07 pisze:niemniej jest niesamowicie fajnym lekarzem - pod wzgledem podejscia do pacjenta
to prawda - uwielbiam go i jego poczucie humoru :) i zna się na rzeczy, choć na immuno to tak umiarkowanie, ale i tak 100 razy lepiej od innych, a nie można być specjalistą od wszystkiego znowu... każdy w czymś się specjalizuje...
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: migotka07 »

Ja bym chciał zeby kazdy lekarz tak elegancko i z szacunkiem postepował z pacjentkami jak Przybycien - czułam sie u niego prawie jak u przyjaciela ! i jest niesamowicie kulturalnym facetem, naprawde rzadko mi sie zdarzyło obcowac z lekarzem, ktory podaje ręke jak pacjentka schodzi z fotela....
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
Awatar użytkownika
mysza2501
Posty: 421
Rejestracja: 03 lut 2012 22:56

Re: PORÓD i CIĄŻA w Krakowie

Post autor: mysza2501 »

migotka07 pisze:mysza2501 no widzisz a u mnie przybycien był jednych z tych lekarzy, ktorzy mowili żeby olać szczepienia ze to bez sensu, zeby brac encorton
nawet odwodził mnie od Histeroskopii (ktorej w koncu nie zrobiłam bo zaszłam w obecną ciaze) bo mowił, ze on by widział na swoim superowym USG ze cos jest tam do sprawdzenia/posprzatania
rezerwy badac nie kazał (miałam wyniki ze sobą - to fakt, bardzo dobre, ale sprzed roku, niemniej ja w ciaze szybko zachodze), sprawdzic tylko czy nie ma endometriozy i brac encorton i zaciążać
Migotka Twój mrl jest wysoki, może dlatego Przybycień nic nie mówił na temat szczepień u Ciebie. Jak proponował sprawdzić czy nie masz endometriozy? Sugerował laparoskopię? Mnie prof. Józef Krzysiek chciał zrobić laparo, ale się nie zdecydowałam, poszłam do Przybycienia. Przybycień powiedział, że 60% kobiet z Hashimoto ma endometriozę, ale on by takiej kobiety po laparoskopii nie przyjął jako swojej pacjentki, bo endometriozę usuwa się pod temperaturą 60 stopni C i można za bardzo podgrzać jajeczka; dlatego laparoskopii nie poleca mimo wszystko.
migotka07 pisze: a wiem, ze wielu dziewczynom mowi cos zupełnie innego
tak niektórzy mają...
migotka07 pisze: niemniej jest niesamowicie fajnym lekarzem - pod wzgledem podejscia do pacjenta
Ma specyficzne poczucie humoru, jest bezpośredni (niektórym może sie wydać, że za bardzo, i czasem używa brzydkich słów) ale mnie to nie przeszkadza. Ma dużą wiedzę, mam do niego szacunek. (na immunologii się nie zna za dobrze)
krętka pisze: tak, ale to tylko starając się o ciążę, bo potem niestety on ciąży nie prowadzi, a wielka szkoda, bo podobno opiekuje się pacjentką i dzidzią super!!
On nawet nie przyjmuje na wizytę innych pacjentek niż z problemami z zajściem. Powiedział mi, że poronieniami się raczej nie zajmuje, tylko robieniem dzieci :-)
krętka pisze: u mnie rezerwa wyszła niska, a nie namawiał z kolei na IVF i dziwiłam się dlaczego, sama pytałam, czy już czas by o tym pomyśleć, a on stwierdził, że to nie zwiększa specjalnie u mnie szans, tylko trzeba czekać na TĄ komórkę... pewnie dlatego, że byłam chwilę wcześniej 2 razy w ciąży naturalnej, tylko poroniłam... dlatego prowadził mi 3 cykle stymulacyjne, w tym 1 x IUI, ale się nie udało... wg. mnie to dobry specjalista i traktuje każdy przypadek indywidualnie...
dobry
mysza2501 pisze:namawia mnie na szczepienia, bo bez szczepień bakterie mogą przejść do dziecka. Czy brak przeciwciał blokujących ma coś wspólnego z blokowaniem dostępu bakterii i wirusów do dziecka? Byłam przekonana, że chodzi tylko o odrzucanie zarodka. Nie chcę szczepień, chcę wcześniej spróbować na żelaznym zestawie, którego nigdy nie miałam.
krętka pisze:ale to ze względu na niskie MLR namawia Cię na szczepienia? u Ciebie widzę, że wyszło ANA, więc powinien Ci zalecić żelazny zestaw... u mnie ANA nie było, ani innych podstawowych przeciwciał i nie chciał mi dać Encortonu, a Clexane powiedział, że włączymy dopiero po pozytywnym teście - prosiłam, błagałam, by starać się na żelaznym zestawie, ale nic z tego przy staraniach nie wyszło, bo on nie widział podstaw... a żelazny zestaw faktycznie włączyłam od pozytywnego testu, bo trafiła się nam niespodzianka...
Tak, z powodu MLR. [treść niezgodna z tematem wątku]
Aniołki: [*] 08.2008 (10tc), [*] 01.2010 (10tc), [*] 11.2012 (10tc), [*] 2013 cb(4,5tc)
Hashimoto, ANA2 1:2560, MTHFR A1298C heterozygota, hiperprolaktynemia, przewlekłe zapalenie szyjki niedużego stopnia i chlamydia trachomatis pokonane po 3-ciej c, incydent zakrzepowy, NK podczas zapalenia krtani i kataru 15%, toks 20%. MLR 0%. LEKI W CIĄŻY nr5: Encorton 10mg, Clexane 0,4, Acard 75mg, Ovitrelle do 11tc = wrzesień 2014 - urodził się nasz kochany synek :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”