PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

julkamam
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2014 19:50

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: julkamam »

Ja teraz leżę na ginekologii w sw Zofii- ciąża jeszcze za mała na patologię. W kazdyn razie wszyscy sa tu przemili! Byłam tu na IP 3 razy i tez wszyscy byli b.uprzejmi. Przyjaciółka rodzila tu 2 razy ( ostatni porod w marcu tego roku) i mowi ze to norma tutaj, ze wszyscy sa tacy mili. Jak wszystko pójdzie jak należy to stanę na uszach żeby tu rodzić. Poprzedni porod mialam na Karowej i byl dla mnie traumą.
Awatar użytkownika
true_ann
Posty: 6559
Rejestracja: 17 maja 2010 21:46

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: true_ann »

jeszcze jedno pytanko: czy opłacałyście położną rodząc w św. Zofii? :) Moja gin, która tam pracuje sugeruje przemyśleć temat...
2010 - pierwsze badanie- słaba armia
03.2014 - ICSI pp
02.06.2014 - szczęśliwe crio
7dpt :testI: 8dpt 82,7, 10 dpt 204,3, 14dpt 2129,9 30.06 serduszko
25.02.2015 ur. Misia
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: Acustica »

true_ann pisze:jeszcze jedno pytanko: czy opłacałyście położną rodząc w św. Zofii? :) Moja gin, która tam pracuje sugeruje przemyśleć temat...
Nie. Miałam tylko lekarkę z Żelaznej, która , przeciwnie, twierdziła, że nie ma po co. Rodziłam z dwoma położonymi z dyżuru i wspominam je bardzo miło :)
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
Kevira
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2014 17:52

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: Kevira »

Ja chciałabym się dowiedzieć, gdzie znaleźć dobrą opiekę i prowadzących ciążę w wawie. Mam już dziecko, ale też raz poroniłam, nie chciałabym, żeby to się powtórzyło. Obawy jednak są spore.
kmpg
Posty: 3623
Rejestracja: 12 lut 2013 17:04

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: kmpg »

Któraś z Dziewczyn polecała tutaj dr Longina Grodka ze szpitala na Solcu. Jestem teraz w 18 tc i dotychczas prowadziłam ciążę u niego i prywatnie u innej pani dr (mającej doświadczenie w ciążach po ivf).
Poza tym że miło mi się z nim żartowało i rozmawiało niestety nie mogę niczego dobrego o nim powiedzieć jako o ginekologu prowadzącym ciążę.
Otóż, nie informowałam go o tym że konsultuję się z innym lekarzem, zresztą początkowo nie miałam takiego planu. Chciałam prowadzić ciążę na nfz, u sensownego lekarza. Na pierwszej wizycie byłam, dostałam receptę na leki, które mi się kończyły, zbadał mnie i powiedział że nie podoba mu się moja szyjka i "twarda macica". Zlecił no spę i leżenie, za 2 dni zaprosił na usg na oddział (w przychodni nie ma). Na usg było ok, poza tym że mam dalej leżeć, oszczędzać się i zapisać na wizytę do niego za jakiś miesiąc ale że dr nie będzie to na za ponad miesiąc. W związku z tym że zorientowałam się że nie mam szansy na to żeby zrobił mi usg w okolicach 12 tc, poszłam na nie gdzie indziej. U dwóch innych ginów okazało się że szyjka jest ok, trudna do zmierzenia bo mam tyłozgięcie ale w porządku a pojęcie"twarda macica" nieznane innym lekarzom jest po prostu napięciem więzadeł.
Na drugiej wizycie, w 15 tc spytał czy "było robione usg w 12 tc" (ciekawe co by zrobiła jakby nie było) no i zbadał mnie -znowu szyjka była nie taka jak być powinna co trochę mnie zdziwiło bo 2 dni wcześniej byłam na wizycie z pełnym badaniem ginekologicznym i usg u drugiej pani dr. No skoro dr tak mówi, to przecież wie. Nie można niczego przegapić. Zaprosił znowu na usg, nastraszył że zostawi mnie w szpitalu. Poszłam na usg, szyjka o długości 29 mm dr nie zadowalała, kazał przyjść za tydzień. Przyszłam, tym razem dostałam ochrzan od pielęgniarek bo spytałam czy dr nie jest na operacji (wtedy byłabym nastawiona na długie oczekiwanie), odczekałam prawie 2 godziny, dowiedziałam się pocztą pantoflową że dr wie o tym że kilka pacjentek czeka na wykonanie przez niego usg i że idzie na operację, zostałam wezwana przez jakąś młodą lekarkę, która ochrzaniła mnie że nie posiadam skierowania na usg (dr sam sobie nie wypisuje, tzn pewnie tak ale nie wręcza pacjentkom do ręki) i tym cudownym sposobem pan dr Grodek zaszczycił mnie przychodząc na wykonanie mi usg.
No i w usg zmierzył szyjkę (3,14) i jej szerokość bo mu się nie podobała. Powiedział że szerokość szyjki jest tak duża że powinien położyć mnie na obserwację na oddział. Zaproponował żebym przyszła w piątek (następnego dnia) i została do poniedziałku. Poprosiłam o możliwość podpisania zobowiązania o leżeniu murem w domu (bo przecież w weekend i tak niczego nie zrobią w szpitalu) i przyjście na kontrolne usg w poniedziałek.
W ten dzień kiedy dr chciał mnie położyć na oddział czyli dziś poszłam na wizytę do mojej dr, przerażona że zaraz stracę dziecko i co- okazało się że szyjka jest długa (potwierdził się pomiar dr) i zamknięta na całej długości. To co dr Grodek wziął za szerokość szyjki to grubość błony szyjki.
Przerażające jest to że ten lekarz jest polecany, uznawany za dokładnie badającego. Podejrzewam że niejednej dziewczynie niepotrzebnie założył pessar, nastraszył albo położył na oddział w celu obserwacji.
30.03.2015 Ignaś
Myracle
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2014 17:52

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: Myracle »

Kevira pisze:Ja chciałabym się dowiedzieć, gdzie znaleźć dobrą opiekę i prowadzących ciążę w wawie. Mam już dziecko, ale też raz poroniłam, nie chciałabym, żeby to się powtórzyło. Obawy jednak są spore.
Doskonale cię rozumiem, bo sama byłam niedawno w podobnej sytuacji, na szczęście trafiłam pod dobrą opiekę (klinika demeter). Trudno mi jednak wskazywać kogoś konkretnego. Znajoma była u innego ginekologa w tej placówce i też była zadowolona.
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: kostraczek »

A ktos rodził w szpitalu bródnowskim?
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


gkati
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2014 15:09

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: gkati »

Witajcie
Podbijam temat....bo widzę że nie było żadnych aktualizacji...prowadzenie ciąży po in vitro w Warszawie...

Jestem po in vitro w Novum z wynikiem pozytywnym i zaczynam się zastanawiać jakiego lekarza wybrać do prowadzenia ciąży(przeszukałam internet i nie znalazłam informacji by obecni w novum ginekolodzy pracowali w lokalnych szpitalach)
Proszę o polecenie kogos kompetentnego , kto mógłby się mną zająć...najchętniej lekarza który przyjmuje prywatnie Ale tez pracuje w szpitalu tak by na rozwiązanie mógł mnie tam zabrać
Dziękuję
Kati :-)
kmpg
Posty: 3623
Rejestracja: 12 lut 2013 17:04

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: kmpg »

gkati miałam podobny pomysł ale w końcu zdecydowałam inaczej i nie żałuję. Ciążę prowadziłam u dr Karwackiej, w gyncare. Polecam z całego serca. Wszystko dopilnowane, sprawdzone, kontakt telefoniczny lub smsowy w każdej chwili. Trafiłam na patologię ciąży w 25 tc do szpitala im. Orłowskiego. Dr tam nie pracuje ale Jej nazwisko jest znane. Potem do wyboru miałam gdzie chcę rodzić i wybrałam Inflancką. Miałam cc ze względu na położenie pośladkowe. Zaczęłam rodzić przed wizytą u kolegi mojej doktor, z którym miałam umawiać się na konkretny termin. Ale skierowanie na cc miałam od dr. Zresztą polecam ten szpital, warunki rewelacyjne.
30.03.2015 Ignaś
Awatar użytkownika
perfidia
Posty: 53
Rejestracja: 21 maja 2007 00:00

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: perfidia »

Ja polecam dr Zbigniewa Sujkowskiego z Enel- medu jako ginekologa i endokrynolog panią dr Barbara Melaniuk. Ja mam problemy z tarczycą i szczerze mogę polecić. Miałam wszystkie badania zlecone kiedy trzeba. Czy pracują w szpitalach to nie wiem, ale mi na tym jakoś specjalnie nie zależy bo małe są szanse że akurat trafisz do szpitala w którym pracuje dany lekarz i jeszcze na jego zmianę. Poza tym porodem kieruje położna więc wybierz lepiej szpital z dobrą opieką położniczą i dobrymi warunkami.
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: Acustica »

perfidia pisze: bo małe są szanse że akurat trafisz do szpitala w którym pracuje dany lekarz i jeszcze na jego zmianę. Poza tym porodem kieruje położna więc wybierz lepiej szpital z dobrą opieką położniczą i dobrymi warunkami.
Rodzić teoretycznie możesz w każdym szpitalu (brak rejonizacji), więc trafienie do szpitala, w którym pracuje lekarz prowadzący ciążę nie jest wcale takie trudne. Aczkolwiek w szpitalach , gdzie oddziały położnicze są oblegane (właśnie w szpitalach z dobrą opieką położniczą) lekarz prowadzący ciążę pracujący w danym szpitalu może spowodować, że jak pojawisz się na izbie przyjęć to nie wyślą cię do innego mniej obleganego szpitala ;-)
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
Awatar użytkownika
słońceświeci
Członek Stowarzyszenia
Posty: 77
Rejestracja: 01 lip 2015 15:06

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: słońceświeci »

Zaczęłam maraton szukania lekarza prowadzącego po ivf. W przychodniach "rejonowych" (bemowo) lekarze z pożalsięboże opiniami, nie wiem czy warto tracić na to czas i nerwy nawet dla zaoszczędzenia na rutynowych badaniach. Polecono nam pytanie w przychodniach przyszpitalnych - imid termin za 1,5 mies. bez gwarancji comiesięcznych wizyt i możliwości wykonania usg, żelazna wyłącznie odpłatne wizyty. Zostają prywatne gabinety - biznes się kręci, niektóre nawet oferują pakiety usług, żeby taniej wyszło.
Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć będę wdzięczna. Póki co jestem pod opieką mojej kliniki niepłodnościowej i się z niej nie ruszam ;)
jakkolwiek będzie i tak jest dobrze
Julle
Posty: 53
Rejestracja: 30 kwie 2016 18:55

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: Julle »

Hej dziewczyny,
chciałam trochę odświeżyć wątek.
Czy któraś z Was korzystała może z wizyt u lekarza w Luxmedzie i nie miała problemów z terminami wizyt, badań itd?
Wiem, że można iść do prywatnego gabinetu i za wszystko zapłacić, ale skoro już mam ten abonament Luxmed to może warto tam spróbować?
starania od początku 2014
PCOS/kiepskie plemniki
05.2015 ICSI i 6 zarodków w 3 transferach :-(
03.2016 ICSI i 2 zarodki, pierwszy zarodek - ciąża biochemiczna :cry2: , drugi :-(
01.2017 ICSI i 6 zarodków. Świeży blastuś i po 12 dniach bhcg 520 :-)
10.2017 nasze szczęście jest już z nami :-D
Awatar użytkownika
słońceświeci
Członek Stowarzyszenia
Posty: 77
Rejestracja: 01 lip 2015 15:06

Re: PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Post autor: słońceświeci »

koleżanka prowadziła 2 ciąże w ramach abonamentu w Luxmedzie i nie pamiętam żeby narzekała. sprawdź czy twój abonament wyłącznie obejmuje luxmedy, bo często "pracownicze pakiety" w swojej ofercie mają dużo więcej prywatnych podmiotów niż tylko luxmed.
jakkolwiek będzie i tak jest dobrze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”