PORÓD i CIĄŻA w Warszawie

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magosia1
Posty: 2367
Rejestracja: 08 cze 2005 00:00

Post autor: Magosia1 »

kasiavirag dr. Niemiec konsultuje chyba w Damianie, ale nie wiem, czy przyjmuje tam normalnie pacjentki. [treść niezgodna z tematem wątku]
4 IVF udane, Emanuel ur. 2 lipca 2007 roku :-)

Teraz bój o rodzeństwo...
marzec 2011 stymulacja nieudana
maj 2011 stymulacja nieudana
lipiec 2011 - punkcja 1 komórka, transfer 1 zarodka... bhcg 0
pażdziernik 2011 -punkcja 2 komórki i transfer 2 zarodków, test 12 listopada 2011
Awatar użytkownika
kika24
Posty: 1641
Rejestracja: 05 lis 2004 01:00

Post autor: kika24 »

kasiavirag ja ci polecam mojego lekarza prowadzacego - dr. Pazio 8) Chodze do niego co prawda prywatnie, ale on jest z Damiana. Zamierzam tez u niego rodzic wlasnie w Damianie 8)

Jest super. Bardzo dokladny, wszystko swietnie tlumaczy, zwlaszcza na usg, ktoire robi bardzo szczegolowo, nie odwala nigdy i robi je na kazdej wizycie. Ma tez dosyc zdrowe podejcie do ciazy :wink: Nie robi problemu ze zwolnieniami itd. Naprawde polecam.
IVF -czerwiec 2006 - nieudane
CrioET lipiec 2006 i jesteśmy szczęśliwymi rodzicami [url=http://b3.lilypie.com/jrjAp2/.png]Stasia[/url]:)
+ niespodziankowy [url=http://b1.lilypie.com/uZLAp2.png]Franek[/url] :)
Awatar użytkownika
mononika
Posty: 1726
Rejestracja: 06 mar 2006 01:00

Post autor: mononika »

kasiu jak oceniasz poród w Im i Dz i ile lat temu to było?
http://mononika.fotosik.pl
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;30/st/20070104/n/Klaudia/k/f1a0/age.png[/image]
Klaudia[/url]
Klaudia przyszła na świat 4.01.2007.
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Poród K-O-SZ-M-A-R (28,5 h "naturalnego zakończonego ostatecznie cc) , opieka położnych i ich pomoc -GENIALNE, anastezjolog - genialna, lekarze-położnicy bez ordynatora bali się kichnąć.
Za to neonatologia: fantastyczna! najlepsza na świecie.
Ale:
nalezy pamiętać, że to było prawie 9 lat temu. Wierzę, że musiało się tam pozmieniać :) ku lepszemu :) :) :)

p.s. u mnie po prostu pani doktor z IMiDz źle zrobiła usg, twierdząc, że dziecko małe, a okazało się, że moja kruszynka ważyła tylko 4480 g i miała zaledwie 61 cm...
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
PROMYK7
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2006 01:00

Post autor: PROMYK7 »

Jeżeli ktoś szyka dobrego lekarza ze szpitala praskiego przy miśkach, to z całym sercem mogę polecić dr. Sarnowską. W zeszłym roku robiła mi operację (ciąża pozamaciczna). Poradziła sobie super i zostawiła po sobie dwa calutkie i super drożne jajowody. Zresztą przyjmuje też prywatnie. Mogę podzielić się numerem kom.

A może ktoś zna dobrego lekarza z LUX-MED-u? Mam tam abonament i poszukuję jakiegoś gina nawet na zwykłe przeglądy okresowe.
Awatar użytkownika
wawa40
Posty: 59
Rejestracja: 27 sty 2006 01:00

Post autor: wawa40 »

Przeczytałam tu wiele różnych opinii, ale nie znalazłam nigdzie nic o Karowej.Chodzę tam państwowo do dr Teligi, trudno mi ją polecać, bo to dopiero 2 wizyty, wydaje się ok, ale jak to w państwowej przychodni nie ma czasu na pogaduchy, praktycznie o nic nie można zapytać.Czy któraś z was wie coś na temat porodu właśnie na Karowej?
Awatar użytkownika
zebrra
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2006 01:00

Post autor: zebrra »

Witajcie, ktoś pytał o dobrego lekarza z Enel-Medu z czystym sumieniem mogę polecić dwóch dr Dziąga i dr Chlabicza. Sama prowadzę ciążę u tego drugiego. Na pierwszej wizycie dostałam jego komórkę, na każdej robi szybkie USG, żeby sprawdzić czy dzidzia zdrowa, oprócz tego normalne USG, badania dodatkowe np. przezierność karku (podobno nie wszyscy robią to badanie), dokładny, spokojny, rzeczowy. Potrafi mnie uspokoić (a to już dużo, bo po pierwszej ciąży z gestozą i stanem przedrzucawkowym i po poronieniu bywam niespokojną pacjentką...)

[treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
aniuszkaa
Posty: 938
Rejestracja: 18 cze 2003 00:00

Post autor: aniuszkaa »

A ja polecam dr. Ledowicza, który pracuje na Solcu. Dr udziela odpowiedzi na wszystkie pytania, do tego jest konkretny, spokojny, wszystko tłumaczy. Jeśli chodzi o sam szpital to mam doświadczenia sprzed trzech lat kiedy spędziłam 1,5 miesiaca na ginekologii - warunki fatalne, ale personel - lekarze i pielęgniarki po prostu SUPER !!! Teraz podobno cały oddział jest po generalnym remoncie i warunki są świetne (pewnie za jakiś czas wybierzemy się żeby ocenić ;) ). I podobno szkoła rodzenia na Solcu jest za darmo.
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10748;28/st/20070630/e/Oskarek+/k/4c96/event.png
Awatar użytkownika
zizia
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2004 00:00

Post autor: zizia »

Ja tez polecam dr Ledowicza z Solca.Prowadził moją ciążę z komplikacjami,dostępny 24h/dobę pod telefonem.Był przy porodzie i robił mi cc.Do tego ma intuicję lekarską i do każdej pacjentki podchodzi indywidualnie.Przechodziłam również poronienie u niego i myślę że dzięki niemu było mi łatwiej.Facet z sercem, wyczuciem i wiedzą.Solec jest teraz po drugim remoncie.Jak ja rodziłam w sierpniu 2005 było troche inaczej ale byłam zadowolona z wyboru.
Mama Kubusia 08.2005 i Maciusia 04.2008 oraz 2 aniołków 11.2006(5 tydz), 02.2007(9 tydz)
Awatar użytkownika
kika24
Posty: 1641
Rejestracja: 05 lis 2004 01:00

Post autor: kika24 »

kasiavirag mysle ze Pazio tez robi cc w Damianie. Jak z nim rozmawialam to mi powiedzial ze jesli dzidzia bedzie do 3800 to rodzimy naturalnie a powyzej to bedziemy rodzic cc, a potem na moje pytanie czy mam gwarancje ze to on bedzie przy porodzie powiedzial ze jesli go nie bedzie to znaczy ze polamal obie nogi i rece :wink: wiec chyba w razie cc tez to on ma byc!!! [treść niezgodna z tematem wątku]
IVF -czerwiec 2006 - nieudane
CrioET lipiec 2006 i jesteśmy szczęśliwymi rodzicami [url=http://b3.lilypie.com/jrjAp2/.png]Stasia[/url]:)
+ niespodziankowy [url=http://b1.lilypie.com/uZLAp2.png]Franek[/url] :)
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Poprzendia ciąże (9 lat temu) prowadziłam u dr Kucharskiego (IMiDz i Damian), w Damienie byłam na genialnej szkole rodzenia. Ale rodziłąm w IMiDz -i to był mój bład... hihi sam poród koszmar, ale potem opieka nad małym b. dobra.
Teraz zapytałam o Damiana i dr prowadzący (początki) powiedział, że on by żony nie wysłał by tam rodziła... No i tak to.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Qrczę, mam do wyboru Wolską (bo prof Jakimiuk) albo jeden z lepszych szpitali poza W-wą -bo polecany przez mojego gina b. dobry ordynator, moja osobista siostra tam rodziła i bardzo chwali i ciotka na położnictwie jako położna, blisko domu itp...
No i u mnie CC prawie na bank...
Mam rozterki.
Pomóżcie...
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
kika24
Posty: 1641
Rejestracja: 05 lis 2004 01:00

Post autor: kika24 »

[treść niezgodna z tematem wątku] Nam w Novum tez powiedzieli ze Damian to niekoniecznie itd. Ale... moja znajoma rodzila tam dwoje swoich dzieci i mowi ze nigdzie indziej sobie nie wyobraza, a to naprawde normalne malzenstwo bez jakiegos zadecia itd. Poza tym ja mam do Pazio zaufanie. On twierdzi ze w Damianie jest swietna opieka, oczywiscie powiedzial ze to jest wedlug niego tylko decyzja podyktowana warunkami finansowymi i ze jak wole to moge rodzic u niego na Solcu albo w praskim. Ponadto watpie w by w szpitalu panstowym przy porodzie byl na pewno twoj lekarz prowadzacy, na sto procent anestezjolog w gotowosci i neonatolog juz przy porodzie - tak przynajmniej twierdzi Pazio. Ja tez sie dlugo wahalam czy nie rodzic u Jakimiuka, ale nasluchalam sie wielu niefajnych historii na temat Woloskiej :roll: koniec koncow jak mi Pazio powiedzial ze on nie widzi zadnych przeciwwskazan do rodzenia w damianie (a w koncu on tez zajmuje sie IVF i zna ryzyko itd) to sie zdecydowalismy...
IVF -czerwiec 2006 - nieudane
CrioET lipiec 2006 i jesteśmy szczęśliwymi rodzicami [url=http://b3.lilypie.com/jrjAp2/.png]Stasia[/url]:)
+ niespodziankowy [url=http://b1.lilypie.com/uZLAp2.png]Franek[/url] :)
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

[treść niezgodna z tematem wątku]
Też znam parę dziewczyn, któe rodziły w Damianie. I u jednej nie było tak pięknie (dr Niemiec popisał się leżeniem na brzuchu koleżanki i w efekcie szyjka, powiedzmy niekoniecznie cała) w przypadku reszty -same plusy.
[treść niezgodna z tematem wątku]. Ale dalej poproszę o opinie nt leparzy prowadzących ciąże. (a o szpitalac moze na wątku szpitale w w-wie)
pozdrowionka,
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
Magosia1
Posty: 2367
Rejestracja: 08 cze 2005 00:00

Post autor: Magosia1 »

kasiavirag not o teraz mnie przestraszyłaś, bo dr, Niemiec jest moim lekarzem prowadzącym i to on będzie odbierał poród. A może On musiał na tym brzuchu leżeć? Moja bratowa miała też ten problem i lekarz uratował jej dziecko właśnie tym, że walnął się na brzuch i malucha po prostu wycisnął.....

A co do Damiana, też całe życie po prywatnych klinikach biegam i aż się boję państwowych szpitali, ale prawda jest taka, ze jak coś poważnego się dzieje, to tylko duże szpitale są przygotowane maszynowo na problemu.... Byłam operowana w Damianie i było ok, ale na poród chyba zdecyduję się w IMiDZ. W razie problemów z Maluszkiem mają bardzo dobry wydział neonatologii....
4 IVF udane, Emanuel ur. 2 lipca 2007 roku :-)

Teraz bój o rodzeństwo...
marzec 2011 stymulacja nieudana
maj 2011 stymulacja nieudana
lipiec 2011 - punkcja 1 komórka, transfer 1 zarodka... bhcg 0
pażdziernik 2011 -punkcja 2 komórki i transfer 2 zarodków, test 12 listopada 2011
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

TAAAA neonatologię mają fajną (przynajmniej mieli 9 lat temu) ale poród, choćbym miałą na ulicy, to napewno po raz drugi nie w IMiDz. Trauma po pierwszym wciąz trwa...
Teraz chcę spokoju, profesjonalizmu, uprzejmości i kompetencji lekarza, który SAM decyduje co ze mną, a nie czeka 18h aż ordynator łaskawie przyjdzie. Bo lekarka przyjmująca mnie do porodu źle zrobiła usg i moje dziecię oceniła na 1,5 kg mniejsze niż było.
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”