Protusiątka

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Post autor: protus »

Szymonek chętnie chodzi do przedszkola, kredka jest Jego największym wrogiem. Pawełek chodzi na krzywych nóżkach, zwłaszcza lewej, próbuje korzystać z topka, zaczyna wydawać bardziej artykułowane dźwięki oprócz mama, tata, baba, dada i wszystkoznaczącego eeeeeeeeee. Ma z zębów jedynki, dwójki i piątki. Szymonek dogaduje się z Pawełkiem, choć jak zauważyłem, Pawełek jest agresorem i usiłuje Go tłuc. Psicy nie bije.
Pozdro
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

:DDD: wesoło macie :wink: Eeeeeeee u nas też jest wszystkoznaczące :lol: Pozdrawiamy!

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: protus »

Jeszcze się nie pozabijali, choć starają się bardzo. Pawełek prawie nonstop chodzi z obitą głową, Szymonek z obitymi kolanami. Od ostatniego postu przybyło słów - bum, atak, am, ama, tad, ne, hau, uhu, mu, koko i to by było na tyle :? Szymonek prawie jeździ na rowerze na dwóch kołach, zna sporo literek i cyferek, czasami coś przeczyta. i jest po dziecięcemu szczery do bólu. Pawełek je kaszę, biszkopty, wafle ryżowe - reszta może nie istnieć. Jest codzienna walka o chleb/bułkę, wędlinę, mięso, warzywa. Zje chętnie jeszcze jajka i kartofle.
Pawełku kogo kochasz? - Mama, Kogo jeszcze? - Tata, Kogo jeszcze? - Hau, Kogo jeszcze? - milczenie. Kochasz Szymonka? - Ne, ama! Z wymownym gestem rączką(uderza). Ale pracujemy nad tym :wink:
Pozdro
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: zuzola »

Fajnie, że się odezwałeś. Zasób słów imponujący 8) :lol: U nas lipa- bumbum, nie, daj, mama, tata, miau. Filip chyba będzie mimem- tak stwierdziła Zuza, i może mieć rację :mur: Chłopcy się nie pozabijają pewnie, za jakiś czas będzie lepiej... chyba :wink: Pozdrawiam

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: protus »

Niestety już po wakacjach. Pawełek nauczył się pływać w pływaczkach, dalej nie je - opcja "All Inclusive", a my kupowaliśmy mu słoiczki i kaszę!!! Szymonek jeżdzi na dwóch kołach na rowerze, na wakacjach jadł tylko makarony i był oburzony, że nie ma makaronów na śniadanie. Pawełek jak zaliczył głową stół miał zakładane szwy-plasterki.
Pozdro
inspektor
Posty: 1047
Rejestracja: 13 cze 2004 00:00

Re: Protusiątko

Post autor: inspektor »

Protus sto lat chłopie cię nie widziałam!

a ja mam córeczkę :-))))
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: protus »

inspektor!
GRATULACJE!!!

Byliśmy na feriach, nawet znaleźliśmy śnieg, obydwa się nauczyli jeździć na nartach. Pawełek co prawda jeszcze nie umie hamować, ale już kręci, jeździ na wyciągu. Dalej musieliśmy kupować mu słoiczki i robić kaszę...
Pawełek zaczął mówić, powie nawet jak ma na imię i nazwisko. Mówi od 2-3 tygodni. I się pyta...
Pozdro
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: protus »

Szymonek już jeździ na kole na spokojno, jeżeli las, górki, borsztajny to zdarza Mu się zostać upadłym mężczyzną. Od pół roku uczęszcza na aikido. Pawełek godo niewyraźnie, ale teksty ma zabójcze. Dalej nie je. Do jedzenia nadaje sie ino nutella, czasami z rogalem, wszelakie bombony i szokolada, kornflaki i hawerfloki, zupy, suche kartofle, frytki, woda, jajo, bagietka, po ciężkiej walce sucha żymła i to by było na tyle.
Pozdro
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: Bea_7 »

brawa dla Szymonka :clap1:
protus pisze: Pawełek godo niewyraźnie, ale teksty ma zabójcze. Dalej nie je. Do jedzenia nadaje sie ino nutella, czasami z rogalem, wszelakie bombony i szokolada, kornflaki i hawerfloki, zupy, suche kartofle, frytki, woda, jajo, bagietka, po ciężkiej walce sucha żymła i to by było na tyle.
Całkiem spora ta lista produktów żywnościowych jak na niejadka :wink: :D
Jeśli sucha żymła to buła, to ulubiona przekąska mojego Miśka, czasem dostaje na rynku za darmo, bo rozczula wszystkich okrzykiem: Proszę, kup mi suchą bułkę :roll: :wink:

Pozdrowionka i zaglądaj częściej protusie :lol:
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątko

Post autor: protus »

Po wakacjach idą duże zmiany - Szymonek idzie do szkoły a Pawełek do przedszkola. Na razie obaj są chętni, zobaczymy.
Pawełek dostał żelki, zjadł prawie wszystkie, kiedy usłyszał, że powinien się podzielić. Najpierw zostawił 3 żelki - dla Szymonka, Mamy i Taty, po chwili zostały 2 żelki - "bo Taty nie ma, jest w pracy", po kolejnej chwili tylko jeden - "Mama zjesz na pół z Szymonem" 8O . Pawełek wszystko kryje i przestawia, ile to razy było szukanie kluczy, czapek, telefonów (je akurat łatwo znaleść, o ile nie są rozładowane), itd. Jeżdżę z Szymonem na rowerze po parę kilometrów, za Pawełkiem jeszcze biegam. By Szymonek jadł czereśnie Dziadek nauczył Go strzelać pestkami i zjadł wszystkie... Szymonek już nieźle czyta, zdał egzamin na swój pierwszy żółty pas (9kyu) i jest fanatykiem Gwiezdnych Wojen, zwłaszcza Wojen Klonów. Pawełek robi przewroty w przód mimo swoich tylko trzech lat. Szymonek jest tatinsynkiem, a Pawełek mamimsynkiem.
Pozdro
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Protusiątko

Post autor: Ewka »

Czas leci, dzieci rosną, a my wciąż tacy sami ;)
Pozdrówka!

Ps. Od trzech lat nie zmieniłeś tytułu wątku na "Protusiątka"??
Ewka
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątka

Post autor: protus »

Ewka pisze:Ps. Od trzech lat nie zmieniłeś tytułu wątku na "Protusiątka"??
Zmobilizowałaś mnie ;-)
W domu już mały Reisefiber, szał zakupów, ciekaw jestem ile zabawek przygotują chłopcy do zabrania?
Pozdro
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątka

Post autor: protus »

Szymonek nauczył się pływać pod czujnym okiem instruktorki i zdobył "kartę pływacką" po trzech lekcjach 8O . Pawełek dalej nie je - najgłośniejsze dziecko na jadalni - "ja nie cie jeeeeeść", "ja tego nie lubieeee", "ja cie lodyyyy" itd. Niestety już po wakacjach.
Pozdro
inspektor
Posty: 1047
Rejestracja: 13 cze 2004 00:00

Re: Protusiątka

Post autor: inspektor »

i co tam, co tam?
ja w trzeciej ciąży :mrgreen:
wyprowadzam się na południe
i takei tam
ale zdrowim i szczęśliwim
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Re: Protusiątka

Post autor: protus »

inspektor - GRATULACJE!!!
U nas obecnie piłkoszał dosłownie i w przenośni. Gramy w bala, oglądamy mecze - odpowiednio ubrani i pomalowani, wyklejamy albumy itd. Tęsknimy za wakacjami i obecnie za słoneczną pogodą. Szymonek kończy już pierwszą klasę, a Pawełek pierwszy rok w przedszkolu. Pawełek dalej niejadkiem oprócz słodyczy. Np. na spacerze krzyczy "Tato jestem głodny, daj mi coś do jedzenia!", ludzie się patrzą dziwnie na mnie, proponuję "Mamy pyszną szyneczkę w domu, dam Ci", a Pawełek - "Nie lubię szynki, ja chcę coś normalnego", "Co Pawełku?" - "Coś słodkiego - Nutellę" itp.
Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”