Adopcja na ŚLĄSKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

megi.b
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2017 19:27

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: megi.b »

sevilla74 pisze:Witam
Mam pytanie czy wiecie jak długo czeka się na dziecko po kwalifikacjach OA w Wodzisławiu Śląskim, bo słyszę, że tam to idzie sprawnie. My czekamy w Sosnowcu na Skautów już ponad 1,5 roku i cisza.
My adoptowaliśmy naszego synka w 2013. W styczniu rozpoczęliśmy szkolenie, w kwietniu kwalifikacja, a w czerwcu nasz synek z nami w domku. Działają błyskawicznie. Do tej pory jesteśmy najszczęśliwsi na świecie.

-- 25 sty 2017 19:18 --
megi.b pisze:
sevilla74 pisze:Witam
Mam pytanie czy wiecie jak długo czeka się na dziecko po kwalifikacjach OA w Wodzisławiu Śląskim, bo słyszę, że tam to idzie sprawnie. My czekamy w Sosnowcu na Skautów już ponad 1,5 roku i cisza.
My adoptowaliśmy naszego synka w 2013. W styczniu rozpoczęliśmy szkolenie, w kwietniu kwalifikacja, a w czerwcu nasz synek z nami w domku. Działają błyskawicznie. Do tej pory jesteśmy najszczęśliwsi na świecie.
Oczywiści mówię o ośrodku w Wodzisławiu Śląskim.Pracownicy tamtejsi stają na głowie, żeby dzieciaczki jak najszybciej trafiły do kochającej rodziny.
Magdalena8686
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2017 12:45

Adopcja województwo śląskie

Post autor: Magdalena8686 »

Witam,

Szukam samotnych kobiet z województwa śląskiego, które starają się albo są w trakcie adopcji lub adoptowały samotnie dziecko.

Pozdrawiam
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Go30 »

Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Barbara86
Posty: 1194
Rejestracja: 16 mar 2013 10:45

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Barbara86 »

Witam ponawiam pytanie o drugą adopcję w Wodzisławiu Śląskim jest ktoś
Nasz kochany Synek z nami na zawsze :)

Drugie podejście 27.11.2014

Czy jest taka miłość

Która nie przemija?

Jest to ta do syna

On rośnie i ona

Jest olbrzymia.

Ta miłość nie przemija!
goldaj
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2017 12:24

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: goldaj »

Barbara86

Witam,

Chciałam tylko napisać, że OA w Wodzisławiu Śląskim spełnia marzenia.
Pani Kierownik wraz z zespołem działa błyskawicznie. Większość ośrodków kazała nam czekać na samo szkolenie około roku. Nasze ukochane dzieciątko znalazło się u nas w domu około pół roku po tym jak zgłosiliśmy się do Ośrodka.
Z całego serducha polecam ten ośrodek:)
Myszki
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2017 00:39

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Myszki »

Witamy,

Jesteśmy tu nowi. Chcieliśmy z żoną zapytać czy któryś OA przyjmuje na Śląsku z krótkim stażem małżeńskim (1 rok). Czy ktoś mógłby nam poradzić z którymi ośrodkami spróbować się kontaktować? I które polecacie?

Pozdrawiamy
Gingerina
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2015 11:48

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Gingerina »

Słuchajcie Kochani, powstała grupa na Facebook'u dotycząca adopcji na Śląsku

https://www.facebook.com/groups/1350018 ... 6/?fref=nf

serdecznie zapraszam :) zadajemy pytania i się wspieramy!
M.
starania od 11/2011, stwierdzona endometrioza,dwie laparoskopie (2013, 2015), trzy HSG,histeroskopia, inseminacja (09/12), trzy IN VITRO (1/15, 05/15, 2/16) - nieudane
stwierdzona trombofilia, zespół antyfosfolipidowy i 3 mutacje genów, nadaktywność immunologiczna

09/08/17 - kwalifikacja adopcyjna :) czekamy
Magcich11
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 349
Rejestracja: 12 cze 2014 14:41

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Magcich11 »

Kochani w piątek poznaliśmy naszego synka :love: Nie mógł być bardziej nasz, gdy go tylko zobaczyliśmy byliśmy pewni na 100% Jesteśmy zakochani =xxx# Warto było tak długo czekać :love:
lipiec 2015 wizyta w OA
wrzesień 2015 II spotkanie pedagog
październik 2015 I spotkanie psycholog
listopad 2015 II spotkanie psycholog
styczeń 2016 wizyta w domu
luty 2016 mamy kwalifikację na warsztaty
kwiecień 2016 warsztaty
czerwiec 2016 kalifikacja

wrzesień 2017 poznaliśmy naszego synka
barbarka_kr
Posty: 192
Rejestracja: 01 sty 2015 15:46

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: barbarka_kr »

Magcich11 pisze:Kochani w piątek poznaliśmy naszego synka :love: Nie mógł być bardziej nasz, gdy go tylko zobaczyliśmy byliśmy pewni na 100% Jesteśmy zakochani =xxx# Warto było tak długo czekać :love:
wspaniale!!! :love:
8 lat bez maleństwa
Endometrioza, laparotomia 2012
IX 2016 IVF-ET
XI 2016 CRIO 8 dpt beta 25, 10 dpt beta 18 :(
I 2017 CRIO 9 dpt beta 4 :(
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Go30 »

Magcich11 gratulacje i :bigok: za szybkie zabranie malucha do :domek:

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


krasnal76
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2079
Rejestracja: 17 wrz 2012 21:14

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: krasnal76 »

Magcich11 pięknie :love: i wyczekiwana :fala
trzymam :bigok: za szybkie zabranie Synka do domu ;)

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA

11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014

13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)



23.03.2015 TEN TELEFON



24.03.2015 Poznanie Córki



01.04.2015 Jedziemy razem do domu



26.05.2015 Na zawsze razem



 



 



 


Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Nulka89
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2018 11:07

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Nulka89 »

Cześć,

Jestem świeżynką na bocianie, choć czytam wiele wątków od dłuższego czasu. Jesteśmy z mężem niepłodni, mamy bagaż smutnych doświadczeń, niewielkie szanse na biologiczne, zdrowe dzieci. Rozmawiamy o adopcji. Ja od zawsze chciałam adoptować dziecko niezależnie od tego, przed czym musieliśmy teraz stanąć, wiec mam chyba łatwiej; mąż nadal nie otwarł się na nią na 100%. Nie jest tak, że nie chce, po prostu uważa, że mamy dać sobie szansę na swoje dzieci, że jeszcze jest czas. Mamy 29 i 30 lat. Znamy się 12 lat. Wydaje mi się, że to jest dobry czas z uwagi na naszą sytuację, ale nie o tym chciałam :).

Zastanawiam się jak teraz wygląda sytuacja "rynku" OA na śląsku? Któryś polecacie? Któregoś powinniśmy się wystrzegać? Macie jakieś porady jak chodzi o podejście do procedury? Od czego zacząć?

Dziękuję za każdą pomoc! =ooo*
Starania od: 05/2016
Poronienia: 8tc 02/2017, 6tc 07/2017
Translokacja zrównoważona chromosomu 1 i 8
Awatar użytkownika
Elleri
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2018 15:55

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: Elleri »

Witam,
Jestem, tak jak Nulka89 wyżej, nowa na bocianie. Bociana znalazłam wczoraj :)
Myślę o adopcji od dłuższego czasu, tyle, że do tej pory to był tylko taki rzucany tekst przeze mnie, a częściej przez męża, "to zaadoptujmy sobie dziecko", "to przygarnijmy sobie jakiegoś urwisa". Staramy się o dziecko już od dłuższego czasu, ale z powodu częstych infekcji zatok, brania leków, często starania te były w kratkę. Od roku są comiesięczne, ale bez powodzenia. Teoretycznie jestem zdrowa, co prawda przed nami cała ta walka o to żeby mieć własne, czyli wszystkie badania.
I stąd myśl, czemu by nie spróbować ruszyć z procedurą adopcyjną już? Czas oczekiwania na dziecko to około 2 lata. Może w tym czasie nam się uda mieć własne, a może nie. Ale przecież nie chcemy mieć tylko jedynaka :) A lata mi lecą (w tej chwili ja mam 28, mąż 30, i jesteśmy 8 lat po ślubie), i co roku czuję co raz większą pustkę.
Stąd dołączam się do pytania Nulki? Jak ma się sytuacja "na rynku"? Do którego OA najlepiej się udać żeby nie stać w "kolejce" na np. warsztaty? Doczytałam, że w Sosnowcu czeka się w tej chwili rok, a jak wygląda sytuacja w innych ośrodkach?
Myśli o dziecku... od września 2013r.
Ogólne starania od kwietnia 2015r.
Intensywne starania od kwietnia 2017r.
Ciąż - zero. Myśli depresyjnych - milion.
kropeczek123
Posty: 49
Rejestracja: 30 lis 2015 23:03

Re: Adopcja na ŚLĄSKU

Post autor: kropeczek123 »

Nulka89 powiem Ci tak jeśli chodzi o męża to daj mu czas. Moj maz do samego kursu nie byl przekonany co do adopcji. Tak naprawdę dopiero podczas kursu nabral przekonania. Tylko pamiętajcie nic na siłę, jedli jedna strona nie chce to to wszystko nie ma sensu.

Elleri możecie zacząć z procedura zeby czas leciał, ale pamiętaj że aby zakończyć procedurę musicie sie pogodzić z tym, ze nie macie biologicznych dzieci, bo inaczej cala procedura nie ma sensu. Biorąc pod uwagę ze jesteście dopiero na początku szukania przyczyny niepłodności tak jak piszesz ja proponuję Ci skupić sie najpierw na jednym, a po zakończeniu dopiero na drugim. Zarówno jak starania naturalnie jak i procedura adopcyjna to jest ogromny stres, wiec zeby to sie później na Was nie odbiło.

Życzę Wam, abyście podjęli najlepsze dla Was decyzje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”