Film o adopcji :)

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
waniliaka
Posty: 977
Rejestracja: 28 lis 2004 01:00

Post autor: waniliaka »

ja mojego syna "uświadamiałam" na CALINECZCE.... :):):)
wanilka szczęśliwa matka dwóch ludzików





http://wanilia39.blox.pl/html
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Marakuja pisze:Ja ze swojej strony polecam jeszcze film na DVD "Tygrys i przyjaciele" - Tygrys strasznie się martwi że jest jeden na świecie i zaczyna szukać sobie nowej tygrysiej rodziny. Ale oczywiście jest happy end - tygrys uświadamia sobie, że liczą się jego przyjaciele, którzy tworzą mu rodzinę, a nie wymyślone przez niego tygrysy :)
Madźka pisze:Marakuja, z filmów to obowiązkowo "Stuart Malutki". :)
MEA pisze:Chciałabym powiadomić zainteresowane i zainteresowanych, że prawdopodobnie w tym tygodniu w TINIE będzie film na dvd "Pollyanna" - www.filmweb.pl/Film?id=104078 . Zamierzam go kupić, może w przyszłości się przydać. Pozdrawiam wszystkich cierpliwie oczekujących - tak jak ja :kiss:
Dodane po: 23 godzinach 29 minutach:

Film Pollyanna jest w dzisiejszej TINIE. :)
Awatar użytkownika
joania
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Post autor: joania »

Chciałam dołączyć do listy jeszcze 1 film "o adopcji", świetny i dowcipny, tyle że "unikalny" :wink: , mój mąż kupił na Allegro DVD z filmem "łapać Żótego Ptaka". To jest na kanwie Ulicy Sezamkowej - film pełnometrażowy, aktorski, dośc stary "ale jary".
Fabuła mniej więcej taka, że "towarzystwo opieki nad ptasimi sierotami" w postaci babcio-cioć, które wiedzą lepiej zdobywa info, że na Ulicy Sezamkowej mieszka PTAK nie wśród ptaków, tylko - z zgrozo wśród ludzi i potworków. I dawaj go "wyswatać" czyli znajdują mu "ptatsi dom" i przekonują że tam będzie świetnie. No wię Ptak leci.
Przyjeciele z Ulicy Sezamkowej są załamani, ale dobrze mu życzą...
no i rodzina "ptasia" okazuje się dosłownie i niedosłownie "Rodziną Głuptaków" i biedny - co by nie było inteligentny 6-latek Żółty Ptak - nasz bohater opisuje swoje życie z Głuptakami, którzy są tyle mili co przepotwornie głupi... i w końcu wyjeżdża z powrotem na Ulicę Sezamkową , panie z "towarzystwa" go ścigają, Oskar, Groover i Ernie i Bert... a zwłaszcza Nochalopagus - wszyscy szukają go, przygód wiele, trochę zgrozy i dużo zabawy (zwłaszca dla dorosłych, bo humor czasem Monty Pythonowski prawie, jak to w Sesame Street) ... wszystko się dobrze kończy - tam dom mój i szczęście moje, gdzie moi przyjaciele!

Może ta fabułą wydac się komuś nieco kontrowersyjna, ale film naprawdę jest ok.... polecam szczególnie miłośnikom Ulicy Sezamkowej.
usunięty
Posty: 683
Rejestracja: 01 sty 1970 02:00

Post autor: usunięty »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Bywalczyni pisze:Dziś kupiłam gazetę “ Rodzice”, a w niej dodatek bajka “ Pani Pajączkowa i jej wesoła gromadka”. Myślę, że to jest idealna bajka dla rodziców, którzy mają dylemat jak przekazać dziecku, że jest adoptowane.
Właśnie oglądam tą bajeczkę z moją 20 mc córeczką i płaczę. Uważam, że ta bajka pozwoli mi w łatwiejszy sposób przekazać dziecku o adopcji.
Sasetka pisze:Bywalczyni "Pani Pajaczkowa...." jest również w TVP1 w dobranocce . :wink:
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Zaraz pędzę po gazetę :D
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Dziewczyny pozwoliłam sobie wkleić z innych wątków na ten temat, mam nadzieję, że się nie gniewacie :roll:
neki pisze:Witajcie.
Piszę, żeby podzielić się wrażeniami. Wczoraj z mężem obejrzeliśmy sobie do kolacji polecaną na Bocianie przez marycha bajkę "Pani pajączkowa i jej wesoła gromadka". Bajka jest bardzo bardzo mądra i ładna. Nakapało mi trochę łez do talerza. :crying: Pani pająkowa i pania ważka tak pięknie i prosto mówią że adopcja jest dawaniem miłości.
A płytkę nabyłam w Tesco, za jedyne 19.99. :!:
Acha, Gochaze! Film jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i czeskiej :wink:
Adoptato pisze:A wiesz neki, że ja nie znałem tej bajki i kiedyś obejrzałem jeden odcinek w TV...
Ależ byłem zaskoczony, kiedy mała ważka wraz z jakimś drugim stworkiem opowiadała swoje życie od chwili tragicznej utraty rodziców, przez poniewierkę i opuszczenie, aż do dnia zaadoptowania przez Panią Pająkową. Byłem w ciężkim szoku... Pomyślałem, że jednak coś sie dzieje w tym temacie. Dobrze, że się tworzy tego typu bajki.
**********************************************************
foczka pisze:Ogladają wasze dzieci dobranockę Pani Pajakowa? Wczorajszy odcinek był o adopcji. Adoptowne owady szukały miejsca swoich narodzin. Bardzo mnie uderzyło stwierdzenie "prawdziwa mama" (to ta która urodziła :? ). Kiedy powiedziałam Kindze, że jest tez adoptowana, usłyszałam stanowcze "NIE" :( .
hawana pisze:
foczka pisze:Bardzo mnie uderzyło stwierdzenie "prawdziwa mama" (to ta która urodziła :? ). Kiedy powiedziałam Kindze, że jest tez adoptowana, usłyszałam stanowcze "NIE" :( .
ludzie chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że wszystkie dzieci oglądają dobranocki :? Jak można coś takiego dać w TV :roll: Beznadzieja....Ja to bym napisała do TV swoje uwagi na ten temat :? Gdzie mają psychologów i pedagogów od produkcji dla dzieci????.
natabocian pisze:Nie no bez przesady, ja oglądałam i wszystko było ok. Po prostu o adopcji, o tym, że mama adopcyjna kocha swoje dziecko bardzo mocno i że jest dla niej największym skarbem i takie tam ładne rzeczy. A potem, dziecko że to włąśnie rodzina jest jego największym szczęściem itd.
Ja bym się nie czepiała słówek, dzieci pewnie nie zwróciły na nie uwagi.
marycha pisze: Moje dzieci uwielbiają Panią Pajączkową. Kupiłam jakiś czas temu film godzinny o początkach rodziny Pajączków - właśnie o tym jak Pani Pajączkowa brała ślub, urodziły się dzieci a potem adoptowała dalszą trójkę.
foczka pisze:Pani Pająkowa.
Dzieci robiły drzewo genealogiczne. Kazdy owad miał coś wleić. Adoptowane owady szukały miejsca swoich urodzin, swoich korzeni. Jeden owad "Błysk"( :?: ) nie mógł znaleźć tego miejsca. Bardzo sie martwił, że nigdy nie znajdzie swojej prawdziwej mamy. Mama Pajakowa opowiadała jak ona szukała mamy i zalazła ją babcia (inny owad). Skończyło się wszystko dobrze. Drzewo genealogiczne powstało.
marycha pisze:W filmie Pani Pajączkowa mówi bardzo fajne zdanie:
"Nie jest ważne, czy ktoś jest pajączkiem, ważką, pluskwą czy muchą - wszystkie dzieci muszą mieć mamę, która je kocha najbardziej w świecie"
Moje dzieciaki słuchją tego jak zaczarowane...
Awatar użytkownika
malwinka
Posty: 1326
Rejestracja: 20 lis 2002 01:00

Post autor: malwinka »

"Italianiec" (Italianetz) - jest taki rosyjski film o chłopcu, którego ma adoptować włoska rodzina, on jednak postanawia odnaleźć swoją biologiczną mamę. Głównym tematem filmu są ciemne strony międzynarodowych adopcji.

Więcej np. na amerykańskiej stronie filmu: http://www.sonyclassics.com/theitalian/index.html
albo w recenzjach, np. z "New York Timesa": http://movies2.nytimes.com/2007/01/19/m ... 9ital.html
lub innych:
http://www.imdb.com/title/tt0450450/externalreviews

Nie wiem, jakie są szanse, żeby dało się go zobaczyć w polskich kinach (choć był w 2005 r. na poznanskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino, gdzie dostał nawet Grand Prix)... W każdym razie gdyby ktoś miał okazję go zobaczyć, to chyba warto.
[url=http://www.thebabycorner.com/countdowns/image.php?type=2&o=9&c=2&date=2008-01-30&babyname=]Michaś[/url] ||| [url=http://wa.lilypie.com/d40fp2.png]raczej siostra[/url]
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: Film o adopcji :)

Post autor: quassi »

na warsztatach ogladalismy fragmenty "chlopca z marsa": http://www.youtube.com/watch?v=kVZnyPphyvg
wiem, ze film mozna kupic m.in. w empiku i na allegro - juz sie nie moge doczekac, zeby obejrzec reszte :)
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: Film o adopcji :)

Post autor: Madźka »

ja poszukuję filmu na podstawie książki "Dziecko ze śmietnika", o tym samym tytule.
Był "puszczany" TVP w lutym zeszłego roku. Może ktoś ma, wie gdzie jest? Będę wdzięczna. :)
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: Film o adopcji :)

Post autor: Kasia i Eneasz »

Ja polecam wczorajszy program o OAO:
http://www.tvp.pl/katowice/spoleczne-i- ... ia/3887871
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: Film o adopcji :)

Post autor: quassi »

ja planuję obejrzeć "mother and child" - zwiastun obiecujący: http://www.youtube.com/watch?v=0OAVqxnPqWQ

opis filmu z internetu: historia trzech kobiet - pięćdziesięcioletniej matki, która przed laty jako nastolatka zdecydowała się oddać córkę do adopcji, owej córki, która nadal nie może pogodzić się z porzuceniem a sama obecnie spodziewa się dziecka oraz kobiety, która wraz z mężem przygotowuje się do adopcji. może już ktoś oglądał ten film?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”