Urlop wychowawczy po adopcji

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
nataku
Posty: 3117
Rejestracja: 01 kwie 2003 00:00

Post autor: nataku »

można - jeżeli pracodawca udzieli Gosh całego urlopu za 2009 zaraz na początku roku.
Należy jednak pamiętać, że pracodawca ma też innych "zmęczonych" pracowników, z zaległymi urlopami za 2008 r., których będzie musiał udzielić do końca marca 2009 r. żeby nie popaść w wykroczenie. Jak zobaczy wypoczętą Gosh, to wygna tamtych na urlop, a ją zaprzęgnie do roboty :wink:
Mama Kubusia i Kacperka - zdecydowanie fajnych chłopaków łobuziaków
Awatar użytkownika
monichniulek
Posty: 998
Rejestracja: 21 mar 2003 01:00

Post autor: monichniulek »

właśnie o to chodzi :D
Pozdrawiam
Monika - mama Olgi (XI.2004) i Antka (V.2008)
Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

U mnie taka sytuacja nie wchodzi w grę, bo jestem już na czwartej, ostatniej części urlopu wychowawczego. Więc jakbym wróciła teraz, to już bym nie miała możliwości znowu iść na wychowawczy.
Dlatego do września mam wakacje 8)
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

A czy częścią urlopu wychowawczego nazywamy okres, który jest między pracą czy za każdym razem jak przedłużam urlop (ale jest ciagłość) to jest kolejna "część"?
Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

Ja myslę, że za każdym razem jak przedłużamy urlop. Ja już 4 wnioski napisałam i za każdym razem szef wyrażał mi zgodę na kolejną część urlopu wychowawczego. Przynajmniej taka jets interpretacja mojej kadrowej :? Może nataku zna jakąś korzystniejszą interpretację ;)
Gosh, szczęśliwa mama Stasia Żołnierza :love:
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

gosh pisze:Ja myslę, że za każdym razem jak przedłużamy urlop. Ja już 4 wnioski napisałam i za każdym razem szef wyrażał mi zgodę na kolejną część urlopu wychowawczego. Przynajmniej taka jets interpretacja mojej kadrowej :? Może nataku zna jakąś korzystniejszą interpretację ;)
no to gosh, popsułaś mi humor :wink: czyli została mi jedna część.... :?
Awatar użytkownika
nataku
Posty: 3117
Rejestracja: 01 kwie 2003 00:00

Post autor: nataku »

Madźka pisze:
gosh pisze:Ja myslę, że za każdym razem jak przedłużamy urlop. Ja już 4 wnioski napisałam i za każdym razem szef wyrażał mi zgodę na kolejną część urlopu wychowawczego. Przynajmniej taka jets interpretacja mojej kadrowej :? Może nataku zna jakąś korzystniejszą interpretację ;)
no to gosh, popsułaś mi humor :wink: czyli została mi jedna część.... :?
Dla kogo korzystniejszą? :wink: :lol:

Dziewczyny to jest tak, że pracodawca musi też mieć jakąś pewność zatrudnienia. Na miejsce osoby na urlopie wychowawczym może zatrudnić osobę na tzw. zastępstwo. Nie można żadnej ze stron stosunku pracy trzymać "niepewności". Gdyby zasada czterech części urlopu obowiązywała tylko co do urlopu wychowawczego przerywanego pracą, to osoba na wychowawczym mogłaby teoretycznie wydłużać urlop co tydzień i złożyć ze sto takich wniosków.
Lepiej w takiej sytuacji złożyć wniosek o dłuższy urlop i w sytuacji chęci powrotu po prostu go skrócić.
pozdrawiam
nata
Mama Kubusia i Kacperka - zdecydowanie fajnych chłopaków łobuziaków
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

a jak przez okres urlopu wychowawczego nie bede wybierac wypoczynkowego wiec tak 26*2(biorac pod uwage tylko dni robocze to bedzie tak z 2 i pół miesc)to mozna wybrac go zaraz po wychowawczym?


8O kto wymyslił stope 504 zl Na osobe!!!ona juz od 7 lat obowiazuje nie czas ja podniesc??
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Awatar użytkownika
monichniulek
Posty: 998
Rejestracja: 21 mar 2003 01:00

Post autor: monichniulek »

nie kochana, niacyna133
jeśli jesteś na wychowawczym to za ten czas wypoczynkowy Ci nie przysługuje
jesli wracasz po wychow. do pracy to wypoczynkowy masz ale w ilosci proporcjonalnej do okresu czasu pozostałego do konca roku

np. wróciłaś 1.6 do pracy to przysługuje Ci 13 dni (tak, nataku?)
Pozdrawiam
Monika - mama Olgi (XI.2004) i Antka (V.2008)
Awatar użytkownika
nataku
Posty: 3117
Rejestracja: 01 kwie 2003 00:00

Post autor: nataku »

nie - 7/12 z 26 czyli po zaokrągleniu w górę 16 dni urlopu za 2009 r. i ewentualnie nieprzedawniony nieudzielony urlop zaległy za lata sprzed wychowawczego.
Ale jeżeli urlop wychowawczy obejmował np.: cały 2006, 2007 r., aż do czerwca 2009 r., to za te dwa ubiegłe lata urlop wypoczynkowy nie przysługuje.
Mama Kubusia i Kacperka - zdecydowanie fajnych chłopaków łobuziaków
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

Dzieki dziewczyny...a jz myslalam ze przedłuze sobie czas z synkiem w domu :) ....

Dodane po: 20 minutach:

mam jeszcze pytanie czy to prawda ze ta magiczna stopa na osobe 504 zl ma zostac podniesiona od 2009 ??(moim zdaniem to juz dawno powinna byc wyzsza)
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

natakunie bede otrzymywac pieniedzy na wychowawczym czy moge wiec odrazu wystapic o 3letni urlop wychowawczy??
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

odpowiem za nataku - możesz :D a wymiar urlopu nie ma zupełnie nic wspólnego z pieniędzmi - a gdyby coś, to możesz go przerwać.
nataku pisze: Lepiej w takiej sytuacji złożyć wniosek o dłuższy urlop i w sytuacji chęci powrotu po prostu go skrócić.
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

Madźka :D to fajnie ...a nawet bardzo ..z tego co wiem to 2 lata sa platne a rok bezplatny (w przypadku przepisów na dzis dzien obowiazujacych platny ciezko jest uzyskac bo jak przekracza sie próg 504 zł to mozna pomazyc..na dzis dzien dochody z 2007...takie same zasady naliczania jak do rodzinnego :D )
Ja sie na ten temat nie bede wypowiadac bo ......... :| :mur: ......no wlasnie :D
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Ile wynosi takich zaiłek wychowawczy? 300, 400 zł???
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”