Urlop wychowawczy po adopcji

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

8O a tego to nie wiem..chyba 400zl ale na 100% nie powiem
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
anaiak01
Posty: 61
Rejestracja: 17 kwie 2006 00:00

Post autor: anaiak01 »

dziewczyny, mam pytanie...
3 lutego kończy mi się urlop macierzyński, ulegnie przedłużeniu o 2 tyg (noew przepisy) więc trwac będzie do 17 lutego..
jak pisałam wniosek o urlop macierzyński to prosiłąm też o udzielenie mi urlopu wychowawczego do 1 września 2009 (jestem nauczycielem)....jednak przed pójściem na wychowawczy chciałąbym pobyś na zwolnieniu lekarskim - mój synek wymaga rehabilitacji 3 razy dziennie i pani doktor mówi, iż jak najbardziej takie zwolnienie mi się należy... jak rozwiązac to w pracy? nie mogę przed zwolnieniem wziąść wypoczynkowego bo to szkoła :)))
czy ewentualnie mogę wycochać wniosek o urlop wychowawczy i po prostu pierwszego dnia powrotu do pracy przynieść zwolnienie???
pomocy..
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

anaiak01mysle ze tak tylko wczesniej musisz poinformowac pracodawce o tym ze wracasz(teoretycznie)do pracy



w kwietniu konczy mi sie macierzynski chce isc na wychowawczy za który rok mam wykazac dochody ??
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

wesola30 pisze:Witam!
Od lutego jestem wraz z mężem rodziną zastępczą dla 3,5 rocznego siostrzeńca.Właśnie kończy mi się urlop macierzyński i zastanawiam się czy należy mi się wychowawczy do dnia 4 urodzin małego.Dzięki za szybką odpowiedź.Pozdrawiam


Dodane po: 7 minutach:

Urlop wychowawczy przysługuje w wymiarze 3 lat, ale może trwać nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 lat.
Awatar użytkownika
Sasetka
Posty: 1973
Rejestracja: 22 lis 2005 01:00

Post autor: Sasetka »

Podobno od nowego roku ma być zwiększony limit dochodu na osobę, aby przysługiwał m.in.zasiłek rodzinny i płatny wychowawczy. Teraz jest 504 zł na osobę.
Czy ktoś coś słyszał konkretniejszego w tej sprawie?
Adoptuś Juniorek - lat 7
Brzuszkowa Niespodzianka - lat 3
Kropek - 10 tc [*]
Bączek- tp 23.11.2012
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

tak ...nie zwiekszyli..twierdza ze za 504 zl na osobe to mozna niezle życ :D
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Awatar użytkownika
lorak
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2010 01:00

urlop wychowawczy

Post autor: lorak »

Witam 13 pażdziernika zaadoptowałam prawie dwuletniego chłopczyka , jestem na macierzyńskim urlopie do 5 kwietnia tego roku chcę iść na urlop wychowawczy tylko nie wiem jaki wymiar mi przysługuje czy faktyczne 3 lata czy tylko do osiągnięcia przez mojego synka czwartego roku życia czyli wychodzi 2 lata a należy się na pierwsze dziecko 3 lata czy ktoś mi może pomóc w tej kwestii pozdrawiam
irminka76
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2011 21:17

Re: urlop wychowawczy

Post autor: irminka76 »

Witaj, urlop wychowawczy przysługuje w wymiarze do 3 lat, ale może być udzielony tylko do ukończenia przez dziecko 4 roku życia, także niestety będziesz mogła wziąć tylko ok. 2 lat urlopu.
Przed wychowawczym wykorzystaj urlop wypoczynkowy i zawsze możesz wziąć zwolnienie na dziecko (max. 60 dni), to przynajmniej będzie płatne, bo wychowawczy to już nie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lorak
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2010 01:00

urlop wychowawczy

Post autor: lorak »

no właśnie tego prawnie nierozumiem bo np. gdybym zaadoptowała 4-letniego chłopca to mi się macierzyński należy a co z urlopem wychowawczym już nie? bo wtedy już chłopczyk przekroczyłby wiek a adoptującym rodzicom należą się takie same prawa do 7 roku życia dziecka jeśli chodzi o macierzyński i co wychowawczego już nie można coś mi się to nie zgadza proszę o pomoc pozdrawiam
Awatar użytkownika
misiek123
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2009 00:00

Re: Urlop wychowawczy po adopcji

Post autor: misiek123 »

adoptowaliśmy 5cio i 6cio latka co z urlopem wychowawczym proszę opomoc
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: Urlop wychowawczy po adopcji

Post autor: Madźka »

misiek123 pisze:adoptowaliśmy 5cio i 6cio latka co z urlopem wychowawczym proszę opomoc
niestety nic. :( tylko urlop macierzyński do 7rż.
Awatar użytkownika
Ewcia33
Posty: 49
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Re: Urlop wychowawczy po adopcji

Post autor: Ewcia33 »

witajcie , proszę o rade :
wczoraj poznalam mojego syna , ma 2 miesiące i na razie przebywa w rodzinie zastępczej. Jak zalatwilyście sprawę urlopu macierzynskiego w pracy , ja nikomu jak na razie nic nie powiedziałam o planach adopcyjnych , czekam na decyzję sądu ale..... nie chciałąbym nikomu robić pod górkę i informować pracodwacy na ostatnią chwilę. Z drugiej strony obawiam sie ze zostanę zwolniona z byle powodu zanim sąd wystawi decyzję o pieczy nad synkiem.


co robić ???????????
-mia-
Posty: 263
Rejestracja: 06 paź 2008 00:00

Re: Urlop wychowawczy po adopcji

Post autor: -mia- »

No jak nie powiedziałas do tej pory to sama nie wiem co ci doradzić. Pomyśl tylko, że twój pracodawca może czuć się oszukany i nie chcieć takiego pracownika w przyszłości, o ile planujesz do tej samej pracy kiedyś wrócić to chyba lepiej będzie go poinformować nawet te kilka dni wcześniej, niż odejść z dnia na dzień, bo dzień powierzenia pieczy to pierwszy dzień twojego macierzyńskiego.
Ja powiedziałam dużo wcześniej mojemu pracodawcy i jak planowane były zwolnienia to pierwsza dostałam wypowiedzenie dlatego teraz bym poczekała i powiedziała chyba juz po telefonie, że jest dziecko.
Pozdrawiam
mia
Awatar użytkownika
Ewcia33
Posty: 49
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Re: Urlop wychowawczy po adopcji

Post autor: Ewcia33 »

dzieki za odpowiedz , telefon juz był , synka juz widzialam , dokumenty do sądu wyslane ale.......... okazuje sie ze mozemy czekać na powierzenie pieczy nawet 3 miesiące . I tu zaczyna sie problem bo do pracy wrocić kiedyś bym chciala ale obawiam sie ze "zredukują mój etat" i zostane bez niczego.
Trudna decyzja.....
a synek jest cudowny , najpieknieszy i najsłodszy. ;-)
Awatar użytkownika
edy80
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2011 18:47

Re: Urlop wychowawczy po adopcji

Post autor: edy80 »

Ewcia33

Czy coś się wyjaśniło w twojej spawie? Jestem ciekawa, bo sama mam dylemat, kiedy uprzedzić mojego pracodawcę?
Czy nie dowiaduje się już na etapie, kiedy bierzesz zaświadczenie o dochodach?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”