Adopcja w województwie LUBELSKIM

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

mazia356
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2012 17:42

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: mazia356 »

Go30 pisze:mazia356 w Lublinie jest jeden osrodek, na Zana
dzięki

-- 07 mar 2016 22:32 --
mazia356 pisze:
Go30 pisze:mazia356 w Lublinie jest jeden osrodek, na Zana
dzięki
a na Poniatowskiego nie ma? jak wpisuję ośrodki adopcyjne Lublin to mi na Poniatowskiego też wyszukuje
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

Nie, z Poniatowskiego został właśnie przeniesiony na Zana, chyba w 2012 roku.

tutaj masz listę ośrodków z województwa lubelskiego.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


mazia356
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2012 17:42

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: mazia356 »

powie mi ktoś czy na rozmowę wstępną w OA trzeba się wcześniej umówić np: telefonicznie?
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

mazia356 tak, najlepiej zadzwonić i się umówić

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


mazia356
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2012 17:42

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: mazia356 »

Go30 pisze:mazia356 tak, najlepiej zadzwonić i się umówić
dzięki
mazia356
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2012 17:42

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: mazia356 »

a jest tu może ktoś, kto zaczyna albo planuje adoptować dziecko w O.A w Lublinie?
lenia77
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2016 17:53

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: lenia77 »

witajcie, chcielibysmy z m adoptowac dzieciaczka, zastanawiam sie nad oa w lublinie.
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Witajcie, wczoraj zaliczyliśmy 1 WIZYTĘ w lubelskim OA. Po 10.09 pierwsze spotkanie z psychologiem. Czy któraś z Was też stara się o Adopcje w Lublinie? Pozdrawiam.
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
nikollaqe
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011 17:32

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: nikollaqe »

Kassssandra pisze:Witajcie, wczoraj zaliczyliśmy 1 WIZYTĘ w lubelskim OA. Po 10.09 pierwsze spotkanie z psychologiem. Czy któraś z Was też stara się o Adopcje w Lublinie? Pozdrawiam.
Tak, my byliśmy na 1 spotkaniu informacyjnym i też po 10.09 mamy mieć pierwsze spotkanie.
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Witaj. nikollaqe i jak wrażenia? My jesteśmy już po spotkaniu z pedagogiem. Było w porządku. Chciałabym żeby ten czas szybko przeleciał ale z tego co mówiła Pani specjalnie tak rozwlekają spotkania żeby zapełnić okres oczekiwania na kurs i dziecko. Pewnie skończymy razem spotkani indywidualne i spotkamy się na kursie. Zastanawialiście się już nad tym jak to będzie? Jakie dzieciątko chcielibyście, zupełnie małe czy większe? Pozdrawiam
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
nikollaqe
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011 17:32

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: nikollaqe »

Witaj Kassssandra : -) My byliśmy jeszcze w innym ośrodku i tam jest trochę inaczej, sprawniej. Jeśli dobrze zrozumiałam to po złożeniu tych podstawowych dokumentów (podanie, życiorys, zaśw. lekarskie i o niekaralności, zdjęcie) jest wizyta w domu, później spotkanie z psychologiem i testy. Po tym następuje kwalifikacja do szkolenia. Jak zbierze się grupa rusza szkolenie 2 razy w miesiącu przez około 7 miesięcy. Nam Pani powiedziała że może załapiemy się w tym roku jak stwierdziła "jesienią". Cały ten proces szkoleniowy trwa 9-12 m-cy. Później jest ostateczna kwalifikacja i oczekiwanie na tel. z ośrodka (średni czas oczekiwania to rok). Spotkania szkoleniowe zaczynają się przeważnie od godz. 18 czasami 17 i pomimo dojazdu później będę mogła się zwolnić z pracy wystarczy że zrobię to o 14. W Lublinie jak zrozumiałam wszystko kończy się o 15.30. My chyba zdecydowaliśmy się jednak na ten drugi ośrodek. A jeśli chodzi o dziecko to myślimy o trochę starszym tak w przedziale 2-4 lat. W trakcie procedury może się to zmienić i zdecydujemy się np. na 5-latka, sama nie wiem, trudna droga przed nami...
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

nikollaqe pisze:Witaj Kassssandra : -) My byliśmy jeszcze w innym ośrodku i tam jest trochę inaczej, sprawniej.
W Lublinie mówili nam nawet o 2,5 roku oczekiwania... a gdzie Wy chodzicie? Już zaczęliście spotkania? Rozumiem, że kurs zrobicie tez w tym drugim ośrodku??

Pedagożka mówiła że oni celowo tak wydłużają te spotkania żeby zapełnić czas od zgłoszenia się do momentu adopcji.

Jeśli to możliwe powiedź mi gdzie robicie kwalifikacje? Myślisz że w trakcie można zmienić OA?
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
nikollaqe
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011 17:32

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: nikollaqe »

My jesteśmy na etapie gromadzenia podstawowych dokumentów i w najbliższych dniach wyślemy pocztą, będziemy czekać na tel. z ośrodka w sprawie ustalenia wizyty w domu (wywiad środowiskowy). Po tym ma być spotkanie z psychologiem i testy już w ośrodku. Po tym wszystkim analizują dokumenty i podejmują decyzję w sprawie dopuszczenia do szkoleń (taka wstępna pozytywna opinia). I wtedy szkolenie 2 razy w miesiącu przez około 7 m-cy w KOA w Warszawie http://www.adopcja.org/. Przynajmniej tak to wstępnie zrozumiałam (wszystko to trwa max. do roku i wtedy czekanie). Dla nas kwestia dojazdów nie jest problemem. W Lublinie nie złożyliśmy żadnego podania o adopcję tylko wstępna rozmowa była, a z tego co mówiła nam Pani w Lublinie na każdym etapie można zrezygnować. Wy skoro zaczęliście spotkania to pewnie i podanie już złożyliście. Nie wiem jak to jest przy ewentualnej zmianie ośrodka, musiałabyś zadzwonić i zapytać jeśli o tym myślicie. Pozdrawiam : -)
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Czyli wychodzi na to że faktycznie procedura wygląda zupełnie inaczej. My chyba zostaniemy w Lublinie, dojazdy mi nie w smak. A czas oczekiwania... w Lublinie zdecydowanie dłuższy. ale chyba nam to nie przeszkadza. Pozdrawiam
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
nikollaqe
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011 17:32

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: nikollaqe »

Procedura trochę inaczej ale treść szkoleń jest z pewnością podobny. Chyba są jakieś "standardy", tak myślę. U nas przeważyło kilka innych powodów, nie chodzi o czas oczekiwania : -) A Wy o adopcję dziecka w jakim wieku staracie się?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”