Adopcja w województwie LUBELSKIM

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emma33
Posty: 773
Rejestracja: 03 lip 2011 20:57

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: emma33 »

Mały na początku był nieufny i nie bardzo lubił przytulanie. Od jakiś 2 tyg sam wprost pcha się na ręce. Nadal jesteśmy na etapie "kto tu rządzi" czyli wymuszanie krzykiem.Jednak z każdym dniem jest coraz lepiej.Ogólnie mały jest bardzo grzecznym i pogodnym dzieckiem.Wciąż gaworzy i uśmiecha się do wszystkich i wszystkiego.Prawdziwy skarb:)
04.2011r.pierwsza wizyta w OA
28.05.2013r. :telefon: SYNEK :bobas:
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, proszę Was o przestrzeganie regulaminu. Zgodnie z zasadami regulaminu działu, ten wątek merytoryczny poświęcony jest sprawom formalnym związanym z adopcją.

Na pogaduszki zapraszam do działu - Pogadajmy o adopcji. Nie ma tam obecnie osobnego wątku dla Waszego OA/miasta/regionu, jednak każda z Was może taki wątek założyć samodzielnie. Chętnie pomogę jeżeli będą problemy edycyjne :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Ashaya
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2013 11:34

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Ashaya »

Dołączyłam do forum specjalnie po to żeby dowiedzieć się jak to wszystko wygląda w Ośrodku w Zamościu. Z tego co czytałam wypowiadały się osoby z tego miasta. I było też takie zapytanie ale nikt nie odpowiedział więc odświeżam.

Jaki jest czas oczekiwania, jaki jest konieczny staż małżeński itd. wszelkie informacje będą na wagę złota.

I tak ogólnie do wszystkich pytanko: czy ze stażem mniejszym nawet niż rok mamy w ogole po co iść do ośrodka czy absolutnie nie ma szans?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Gość »

Ashaya, my z mężem szkoliliśmy się w Zamościu w 2011r. Jesli chodzi o podejście, stosunek do par małżeńskich pań w Ośrodku, to jest to OAO naprawdę przyjazny człowiekowi. Zdecydowaliśmy się na Zamość bo nie mieliśmy tego nieszczęsnego 5-letniego stażu, a w Lublinie nawet z nami rozmawiać nie chcieli. Byliśmy 2,5 roku po ślubie. Relacje małżeńskie, stopień dojrzałości do adopcji dziecka "wychodzą" w trakcie szkolenia i podczas testów psychologicznych. Ja naprawdę polecam ten ośrodek. Miałam podwyższoną adrenalinę przed testami, a było naprawdę przyjemnie i jeszcze się człowiek czegoś o sobie dowiedział. Trochę na kursie mało jest /w/g mnie/ treści dotyczących RADu, FASu, ale pomimo tego bardzo, bardzo polecam Zamość. Tam patrzy się na sytuację małżonków a nie na magiczny 5 letni staż. Powodzenia, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to ....pytaj.
Awatar użytkownika
tmg
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2013 12:03

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: tmg »

Cześć,
Czy ktoś oczekuje na rozpoczynające się we wrześniu szkolenie w AO Lublin?
magdagorska
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2010 16:02

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: magdagorska »

Pewnie już nie przeczytasz tej wiadomości do jutra ale mamy zacząć w Lublinie we wrzesniu
Magda
Awatar użytkownika
tmg
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2013 12:03

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: tmg »

magdagorska pisze:Pewnie już nie przeczytasz tej wiadomości do jutra ale mamy zacząć w Lublinie we wrzesniu
Cześć Magda,
Czyli jesteście w grupie piątkowej a my środowej więc się nie spotkamy na szkoleniu.
magdagorska
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2010 16:02

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: magdagorska »

Tak, rozpoczęliśmy w piątek.
Magda
Ashaya
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2013 11:34

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Ashaya »

Czyli ze stażem mniejszym nawet niż rok nie ma nawet po co iść do ośrodka...
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: yennefer23 »

Ashaya idz, porozmawiaj, nie mozna poddawac sie na samym poczatku :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
emma33
Posty: 773
Rejestracja: 03 lip 2011 20:57

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: emma33 »

Ilona84 co u Was? Nadal czekacie?
04.2011r.pierwsza wizyta w OA
28.05.2013r. :telefon: SYNEK :bobas:
magdagorska
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2010 16:02

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: magdagorska »

Przepraszam ile czekaliście na synka od uzyskania kwalifikacji?
Magda
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

Nie wiem jak emma ale w naszej grupie kwalifikacje były na przełomie czerwca/lipca. Pierwszy tel. zadzwonił w lipcu,do teraz 5 par się doczekało,wiec szybciutko po kwalifikacji.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Ashaya
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2013 11:34

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Ashaya »

Dziewczyny a czy w ośrodku adopcyjnym patrzą na wiek? Oboje z Mężem skończyliśmy właśnie 26. Tak się zastanawiam czy nie za mało? I co generalnie oceniają w człowieku? Ja jestem bardzo wrażliwą i uczuciową osobą i boję się że może być to postrzegane jako minus :( Tyle się o tym mówi że tak trudno adoptować dziecko aż ciarki przechodzą :(
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

Ashaya w Lublinie bardziej niż wiek liczy sie staż małżeński. Cieżko jest rozpcząć procedurę jeśli jest poniżej 5 lat, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Najlepiej jest umówić się na spotkanie. Wrażliwość i uczuciowość to cechy jak najbardziej porządane.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”