Adopcja w województwie LUBELSKIM

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Kiedyś myśleliśmy o ciut większym, ale chyba teraz chcemy takie małe, do 2 lat. I mąż chciałby chłopca. A Wy??
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
nikollaqe
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011 17:32

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: nikollaqe »

Na dzisiaj myślimy w wieku 2-4 lat ale co będzie nie wiemy, może i 5 lat. Jeśli chodzi o płeć to nie chcemy wybierać, tak jak przy biologicznym dziecku chcemy żeby to była niespodzianka : )
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Niewiele osób z lubelskiego tu gości :/... No cóż. Wczoraj II spotkanie z panią pedagog. Bardzo mi te spotkania się podobają. Oj można sobie pogadać się wygadać... miłe te rozmowy... choć wszytko jest skrzętnie notowane. Nie martwi mnie to... w końcu nie udajemy,jesteśmy tacy, mówimy szczerze co czujemy i czego się obawiamy. Jestem po trudnych przejściach lekarskich... wydaje mis ię że to rodzi pewnego rodzaju niepokoje... mam 3 zaświadczenia od lekarzy którzy mnie prowadzą że jest od wielu lat dobrze i tak będzie... am nadzieję że to nie pozbawi mnie szansy na bycie mamą...

Kolejne spotkanie pod koniec listopada. Od nowego roku PSYCHOLOG.
Możliwe że uda nam się załapać na kurs we wrześniu 2017. Byłoby cudownie :-)

-- 26 paź 2016 08:23 --
nikollaqe pisze:Na dzisiaj myślimy w wieku 2-4 lat ale co będzie nie wiemy, może i 5 lat. Jeśli chodzi o płeć to nie chcemy wybierać, tak jak przy biologicznym dziecku chcemy żeby to była niespodzianka : )
My kiedyś też tak planowaliśmy ale chyba chcemy takie do 2 lat, chłopca. Zobaczymy czy to się uda. A Wasza droga jak? Spotkania w toku?
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
Margaret_oz
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2016 18:47

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Margaret_oz »

Witam! Jestem z Lublina i razem z mężem planujemy adoptować dziecko. Mam pytanie czy trzeba się zgłaszać o ośrodków w swoim mieście czy można np. w Warszawie.....chodzi mi o termin oczekiwanie na 1 spotkanie itp. Przeraża mnie termin 2 lat na zakończenie całej procedury + czas na telefon oczywiście....
Pozdrawiam
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Paulina198282 »

Margaret_oz nie ma rejonizacji. Możesz zgłaszać się gdzie chcesz. Weź tylko pod uwagę dojazdy na zajęcia, spotkania z psychologiem itp.
U nas (Warszawa) w grupie była na początku jedna para z lubelskiego ale zrezygnowali z uwagi na dojazdy. I teraz szkoda tego czasu który upłynął od czasu złożenia papierów do rozpoczęcia zajęć.
My w sumie daleko do Warszawy nie mamy - ale zajęcia są popołudniami, czyli w godzinach szczytu. Zdarza się że jedziemy ponad godzinę przez korki.
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Margaret_oz pisze:Witam! Jestem z Lublina i razem z mężem planujemy adoptować dziecko. Mam pytanie czy trzeba się zgłaszać o ośrodków w swoim mieście czy można np. w Warszawie.....chodzi mi o termin oczekiwanie na 1 spotkanie itp. Przeraża mnie termin 2 lat na zakończenie całej procedury + czas na telefon oczywiście....
Pozdrawiam
Witaj Margaret,
ja tez jestem z Lublina, też mnie przeraziła ta data i czas oczekiwania, ale z drugiej strony tyle czasu na dojazdy nie chciałabym tracić. tu w Lublinie blisko i na miejscu. Nawet jeśli gdzieś indziej jest szybciej to wolę ten czas i pieniądze włożone w dojazdy spożytkować na coś innego.
Ja postanowiłam się rozczytywać lekturach, które poleciła mi Pani z OA z Lublina. Zapełniam biblioteczkę, planuję remonty i udogodnienia. Wykorzystujemy z mężem ostatnie chwile tylko we dwoje. Bo czas szybko leci. pamiętam jak moja siostra dowiedział si eo swojej pierwszej ciąży a mały ma już prawie 2 lata. My zgłosiliśmy się w sierpniu a już mamy grudzień. Jestem pewna, że czas nie będzie mi się dłużył. Pozdrawiam.
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
Zawiedzionaaa
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2016 12:40

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Zawiedzionaaa »

Witajcie! Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają te pierwsze wizyty w OA w Lublinie... Chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać, na co się przygotować... Będę wdzięczna za informacje na pw...

Pozdrawiam wszystkich.
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Zawiedzionaaa pisze:Witajcie! Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają te pierwsze wizyty w OA w Lublinie... Chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać, na co się przygotować... Będę wdzięczna za informacje na pw...

Pozdrawiam wszystkich.
Cześć, Zawiedzionaaa
my jesteśmy przed 3 spotkaniem z Pedagogiem. Byliśmy też na spotkaniu wstępnym z Panią dyr. z OA. Na razie jesteśmy zadowoleni i pozytywnie nastawieni na przyszłość. Nie wiem co konkretnie cię interesuje.
Tak naprawdę szczegółów dowiesz się na 1 wstępnym spotkaniu. Wydaje mi się że nie warto wyrabiać sobie opinii za wczasu. Pierwsze spotkanie jest ogólne.
Potem bardziej osobiście. A ponieważ jesteśmy różni, nasze granice intymności tez są różne. Trudno powiedzieć co komu akurat może nie pasować i z kim się dogada.
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
Awatar użytkownika
Angelissima
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2016 14:26

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Angelissima »

A może jest ktoś kto stara się o adopcję dzieciaczka w Zamościu? My jak narazie jedynie podjęliśmy decyzję, że w nowym roku zgłaszamy się do OA. Obawiam się całej tej papierologii i procedury... O Zamościu czytałam i słyszałam dużo dobrego ale może ktoś jeszcze coś ciekawego podpowie. :-)
Pistacjova88
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2016 19:18

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Pistacjova88 »

Angelissima pisze:A może jest ktoś kto stara się o adopcję dzieciaczka w Zamościu? My jak narazie jedynie podjęliśmy decyzję, że w nowym roku zgłaszamy się do OA. Obawiam się całej tej papierologii i procedury... O Zamościu czytałam i słyszałam dużo dobrego ale może ktoś jeszcze coś ciekawego podpowie. :-)
My również powoli dojrzewamy do decyzji aby zaadoptować dziecko. I jeśli w końcu podejmiemy tą decyzję to zgłosimy się na pewno do Ośrodka Adopcyjnego w Zamościu i również nie wcześniej niż w nowym roku.
Chociaż nie mam pojęcia od czego zacząć. Najpierw trzeba tam zadzwonić i umówić się na spotkanie?
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Paulina198282 »

Tak. Zadzwonić i sie umówić na spotkanie - warto wziąć pod uwagę, że na takie spotkanie też nieraz trzeba czekać.
Na spotkaniu porozmawiacie , dowiecie się jakie dokumenty zebrać, jak przebiega procedura itp. Jeśli masz jakieś pytania to zapisz, a na spotkaniu wszystkiego się dowiesz.
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
Awatar użytkownika
Angelissima
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2016 14:26

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Angelissima »

Pistacjova88 to może poznamy się osobiście ;-) jak już zrobicie konkrety krok to się odzywaj ;-) jak my z mężem się wybierzemy to też się tym podzielę. Poznałam fantastyczną dziewczynę, która w Zamościu złożyła papiery o adopcję razem z mężem. bardzo chwaliła Panie tam pracujące. I ogólnie polecała OA także trochę mnie uspokoiła i upewniła, że właśnie tam się udamy :-D
Kassssandra
Posty: 201
Rejestracja: 20 lut 2013 15:19

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Kassssandra »

Halo, halo, nie wierzę, że nie ma tu nikogo z OA w Lublinie.
Dziewczyny jak Tam wam się wiedzie?
Jak pokonujecie Tą drogę?
Pozdrawiam, wszystkie Forumowiczki.
co będzie to będzie... najważniejsze, że mamy siebie
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Go30 »

Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


ToCoPrzedNami
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017 12:50

Re: Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: ToCoPrzedNami »

Kassssandra pisze:Halo, halo, nie wierzę, że nie ma tu nikogo z OA w Lublinie.
Dziewczyny jak Tam wam się wiedzie?
Jak pokonujecie Tą drogę?
Pozdrawiam, wszystkie Forumowiczki.

Witaj,
to mój pierwszy post na forum. My dopiero zaczynamy nasze spotkania z pedagogiem w OA w Lublinie. Mogę Cię poprosić żebyś opowiedziała jakie są Twoje odczucia? jak to wygląda z Twojej perspektywy?

Nie ukrywam, że wśród naszych znajomych nikt nie miał problemów z płodnością oraz nie starał się nigdy o adopcję dziecka, dlatego fajnie by było wymienić doświadczenia z kimś, kto również przez to przechodzi. Ewentualnie jest może ktoś kto zakończył proces adopcyjny w Lublinie i chciałby się podzielić odczuciami?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”