Genetyczne problemy- przyczyny poronien

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

Dziewczyny, w Poradni Genetycznej przy ul. Sobieskiego w Warszawie mozna zrobic kariotyp na NFZ po poronieniach.
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
lilou75
Posty: 1914
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: lilou75 »

Niestety nie mogę się wypowiedzieć w temacie badań wykonywanych w Warszawie.
W Poznaniu po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego zapisałam się na wizytę w centrum genetyki medycznej, które miało podpisaną umowę z NFZ. Na badanie czekaliśmy ok. 3 miesięcy i zostało przeprowadzone właśnie w ramach NFZ co pozwoliło nam uniknąć kosztów :D
Jeśli mogę coś doradzić - warto już teraz zorientować się w zapisach na badania na nowy rok - limity szybko się wyczerpują, a my np mogliśmy już w październiku zapisać się na styczeń.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ruslan
Posty: 846
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: ruslan »

Dziewczyny
dzieki za odpowiedzi. Na czym polegaja te badania? Czy to sa badania krwi? A tak w ogole, to skierowanie sie daje na badanie genetyczne dla wszystkich takie same,czy gin cos tam pisze konkretnie? Czytalam o tych szansach po wykryciu jakies nieprawidlowosci,jak to jest naprzyklad przy inseminacji,czy potrafia wybrac te plemniki dobre (jezeli oczywiscie chodzi o plemniki)? A jezeli ''wina'' lezy po naszej stronie,czy cos sie da zrobic? Bylabym bardzo wdzeczna za odpowiedzi Dzieki i pozdrawiam
Coreczka ur. 2003r.
Aniolek 20.09.04
Aniolek 18.10.05
Synek ur. 16.11.2006
http://b1.lilypie.com/sD3up2.png
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

ruslan-jesli wykryja cos nie tak to wtedy zalecane jest in vitro, żeby podac zdrowy zarodek. tu chodzi o kariotyp u obojga z krwi, lekarz pisze skierowanie do Poradni Genetycznej dla obojga, a na nim, że jestes po poronieniach i prosi o wykonanie kariotypu. musi byc dopisek-w celu porady i diagnostyki.
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
lwica79
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2005 00:00

Ruslan

Post autor: lwica79 »

ja jestem po dwoch poronieniach i zrobilismy badania genetyczne z mezem, oczywiście bezpłatnie,lekarz rodzinny ma obowiązek wypisać takie skierowanie,ale trzeba mu to uświadomić. Jestem z Leszna a badania mielismy robione w Poznaniu i wcale nie czekałam kilku miesięcy. Moja pani ginekolog dała mi namiary na poradnie w Poznaniu,zadzwoniłam i za 2 tygodnie jechaliśmy. Na wynik czeka sie 6 tygodni!!!pozdrawiam
Awatar użytkownika
ruslan
Posty: 846
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: ruslan »

Wiatm dziewczyny.
Wlasnie zalatwilam skierowania na bad. genetyczne do Centrum Zdrowia Dziecka, ale tam terminy sa dopiero na marzec, nie mamy wyscia poczekamy. Tylko ze, nie wiem czy te skierowania sa dobre, bo lekarz rodzinny nie okreslil jaki maja byc badania konkretnie,tylko,ze sie kieruje na badania genet. z powodu 2-ch ciaz obumarlych. Dziewczyny, czy to wystarczy? A tak przy okazji,czy znacie dobrego androloga w Warszawie? Dzieki i pozdrawiam.
Coreczka ur. 2003r.
Aniolek 20.09.04
Aniolek 18.10.05
Synek ur. 16.11.2006
http://b1.lilypie.com/sD3up2.png
Awatar użytkownika
lwica79
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2005 00:00

Post autor: lwica79 »

czesc Ruslan!!!
takie skierowanie napewno wystarczy,tylko zarowno ty i mąz je musicie miec!!!Badanie kariotypu jest jedno i ma ono wykluczyc wystepowanie translokacji. u mnie np. translokacje wykluczyli ale wykryli mozaicyzm ( na 50 badanych komorek 3 wykryli wadliwe)
Szkoda ze tak dlugo musisz czekac,nam udalo sie troszke szybciej to zalatwic!!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ruslan
Posty: 846
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: ruslan »

Iwica
Dzieki ci bardzo za odpowiedz,czy te wadliwe komorki u ciebie czy u meza? Jakie sa rokowania? Mam na mysli co musicie w takie situacji robic? Invitro by pomoglo? Trzymaj sie cieplutko.
Coreczka ur. 2003r.
Aniolek 20.09.04
Aniolek 18.10.05
Synek ur. 16.11.2006
http://b1.lilypie.com/sD3up2.png
Awatar użytkownika
lwica79
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2005 00:00

Post autor: lwica79 »

hej Ruslan!!!
ta wada jest u mnie,ale jest tak niewielka ze narazie mamy starac sie drogą naturalną,bo ona wcale nie musiała byc przyczyna tych moich poronień. Niestety teraz jakos nie moge zajść, a dodam że te dwa pierwsze razy zachodziłam odrazu:) Być może teraz za bardzo chcemy i nic z tego nie wychodzi,ale nie poddajemy się,może w tym miesiącu sie uda!!!
Buziaki
Awatar użytkownika
donak
Posty: 115
Rejestracja: 10 gru 2005 01:00

Post autor: donak »

czesc dzieczyny
jestem po 4 poronieniach u mnie na szczescie jest wszystko w pozadu pod wzgledem gen
my z mezem nie placilismy za te badania one sa chyba bezplatne
coprawda czekalismy ok 2 m-cy ale to przez to ze najpierw jest wizyta u dr a zaraz potem pobieranie krwi
niestety dlugie jest oczekiwanie na wyniki bo ok 6 m-cy o ile oczywiscie nie bedzie konieczne powtorzenie badania po 1 m-cu ze wzgledu na brak rozmnazania sie komorek i wtedy ponowne 6 m-cy
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

Cześć Dziewczyny
Proszę o pomoc jestem po pierwszym poronieniu ciąża obumarła, chcę zrobić badania kariotypu IgG i IgM na NFZ w końcy płacę ten cholerny ZUS!
Mój lekarz rodzinny mi wystawi skierowanie, ale co powinno zawierać i do jakiej Kliniki ma go wystawić. Dodam że jestem ze śląska!

czekam na odpowiedz.
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

musisz dostac 2 imienne skierowania dla Ciebie i Męża. robicie te badania razem w Poradni Genetycznej. musisz miec napisane na skierowaniu, że jestes po poronieniu (najlepiej gdybys miała napisane ze po 2, bo chyba po 2 poronieniach przysługuje kariotyp na NFZ) i prośbe o konsultacje i badanie kariotypu, ...ale niech inne Dziewczyny sie jeszcze wypowiedzą...
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

Dzięki Grubcie
Od 2 dni przeszperałam cały internet w sprawie poronień, badań genetycznych i daszych prób... :oops:
Jutro idę do mojego lekarza rodzinnego i będę go prosić o skierowanie do Genony w Rudzie Śląskiej... to będzie koszmarny rok...
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

Witam

Niestety Genona w Rudzie Śląskiej zapisy ma dopiero na marzec :oops:
Ja nie mogę tyle czekać!!!
Jeszcze zadzwonię do Zabrza, może tam się uda szybciej... :(
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

ale zapisz sie w Rudzie tak czy inaczej! juz będziesz miała zaklepane miejsce.
ja jak robiłam na NFZ kariotyp to tez czekałam kilka miesiecy na badanie, a potem pół roku na wynik 8O , ale wczesniej zrobilismy prywatnie.
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”