LISTA CIĘŻARÓWEK po CRIO

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
mariak
Posty: 140
Rejestracja: 16 wrz 2004 00:00

LISTA CIĘŻARÓWEK po CRIO

Post autor: mariak »

Witajcie!
Jestem przed pierwszym criotransferem. Próbowałam prześledzić poszczególne Wasze historie zakończone szczęśliwymi transferami mrożonych zarodków ale jest to trudne ze wg na to, że w większości jesteście weterankami i prawie każda z Was ma po kilkaset postów. W związku z tym, w celach poznawczych, zwracam się do Was o podanie n/w danych:
1. nick
2. przyczyna niepłodności (niepłodność męska, żeńska - tu proszę wymienić przypadłości, nieustalona)
3. przebyte zabiegi najlepiej chronologicznie (np.: HSG, 3 x inseminacja, laparoskopia, ICSI, etc); przy laparoskopii i histeroskopii prosze zaznaczyć czy były to zabiegi diagnostyczne czy operacyjne
4. data criotransferu/nazwa kliniki
5. leki przyjmowane przed criotransferem
6. grubość endometrium oraz dzień cyklu podczas criotransferu
7. dane o zarodkach:
- ile zarodków transferowano
- ile komórek miały poszczególne zarodki (ew. dane o częściowej fragmentaryzacji)
- czy wykonano zabieg AH (na ilu zarodkach)
8. leki przyjmowane po criotransferze
9. zachowanie po criotransferze - leżakowanie czy praca i aktywność fizyczna.

Mam nadzieję, że te dane będą pomocne wszystkim nam oczekującym na transfer mroziaczków.
:help:
Ostatnio zmieniony 04 cze 2005 19:45 przez mariak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Super ale to będzie jakaś lista :D i czy moderator pozwolił, jeśli tak to zaparoszę wszystkie dziewczyny z wątku "transfer mrozaczków- wiem ze bylo, ale..." fajnie by było bo rzeczywiście eszystkie się pytamy jedna drugiej a to jakie leki brała, a który to transfer, a którym dniu cyklu i czy robiła AH a jak tak to na ilu zarodkach i tak dalej 8) i wreszcie ilość ciąż uzyskanych po crio transferze bo nie można go porównać do trasferów po IVF/ICSI

Oczywiście mam nadzieję że będziesz go prowadzić Mariak jak moderator pozwoli (chyba że już pozwolił :roll: )!
Wiadomość do Amri wysłana :D
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
asiawzdomku
Posty: 3372
Rejestracja: 17 wrz 2003 00:00

Post autor: asiawzdomku »

o matko nie wiem czy da sie tak zrobić ja raczej połowy z tych rzeczy nie pamiętam

1.asiaw
2.żeńska i męska
3. histero ale na własne życzenie/ niepotrzebne zreszta, 1 icsi 2 transfery mrozaków z uwagi na hiperstymulacje nie było embriotrnasferu nie mrozaków
4.crio udany 20.09.2003 Novum podano 3 zaraodki bez ah wszystkie 3 sie zagnieżdziły
5.progynowa i dalej nie pamietam
6. nie pamietam wiem ,że endo słabe około 8,5 w najgrubszym miejscu
7. jak wyżej 3 bez ah wszystkie 3 sie przyjęły więcej nie pamietam
8. nie pamietam standardowo z karteczki w novum
od 12 maja 2004 mamy Isię i Maciusia:)
i niespodziankową Karolinke 05.01.09r.
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Myślę, że jeśli będą to tylko tak ważne dane, bez dyskusji nie na temat, to wątek się utrzyma :wink:
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

To fajnie że się utrzyma ten wątek, w sumie może tak zostać że każdy kto będzie chciał swoje dane wpisać to po prostu jego post z tymi danymi zostanie :) Czyli nic nie piszemy innego (tak jak ja teraz :oops: ) tylko same dane o tym jak doszło do ciąży :loving:
Czekamy na kolejne wpisy :D Koniec już mojego pisania 8)
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
ellami
Posty: 903
Rejestracja: 14 paź 2003 00:00

Post autor: ellami »

Zostałam zobligowana do wpisania się, a więc:
1. ellami
2. niepłodność żeńska
3. laparoskopia, 2 ICSI, 5 transferów
4. 3.12.2004, Novum
5. Folik, Progynova, Clexane, Acard, Pregnyl, Encorton, Bromergon
6. 21 dc, endometrium 11mm
7. transfer 3 zarodków (jeden się nie rozmroził :( ), 14, 12 i 6 komórkowiec, AH na wszystkich
8. Pregnyl, Luteina, Folik, Progynova, Clexane, Acard, Zinnat (przez 5 dni), No-spa, Encorton, Bromergon
9. Jeden wyjątkowo silny dzidziuś został ze mną.

Mam nadzieję, że to optymistyczna relacja dla wszystkich czekających. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2005 18:12 przez ellami, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

.

Post autor: Anitina »

hmmm...no to i ja sie dopisze

1.Anitina
2. nieplodność zenska
3.HSG- mialam podejsc do inseminacji, ale naprodukowałam za duzo jajeczek :wink: i wyszlo z tego in vitro...
4.20.04.2004 AM Białystok
5.progynowa, acard, utrogestan(-4 dni przed transferem)
6.19dc, endo 11mm
7. transfer 2 zarodków w stadium blastocysty bez AH, przyjąl sie jeden
8. progynowa, utrogestan potem zmieniony na duphaston

No to tyle. Powodzenia starającym sie!!!!
Ostatnio zmieniony 22 cze 2006 15:33 przez Anitina, łącznie zmieniany 1 raz.
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
Karolina111
Posty: 458
Rejestracja: 10 gru 2002 01:00

Post autor: Karolina111 »

1. nick: Karolina111
2. przyczyna niepłodności: niepłodność męska
3. przebyte zabiegi: ICSI, wcześniej dwa nieudane transfery (w tym jeden crio)
4. data criotransferu/nazwa kliniki: 01.03.2003/Consilium
5. leki przyjmowane przed criotransferem: progynova, luteina
6. grubość endometrium oraz dzień cyklu podczas criotransferu: 11 mm (o ile dobrze pamiętam) i 17 dzień cyklu
7. dane o zarodkach:
- ile zarodków transferowano: jeden
- ile komórek miały poszczególne zarodki: nie chciałam wiedzieć
- czy wykonano zabieg AH: nie
8. leki przyjmowane po criotransferze: luteina, biogonadyl, póżniej turinal i kaprogest.
9. po transferze przez 2 tygodnie chodzilam do pracy bo była lekka i niestresująca, później wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy.
Pozdrowienia dla wszystkich starających się.
Karolina
Ostatnio zmieniony 14 cze 2005 08:25 przez Karolina111, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://by.lilypie.com/1jA6p1.png]Natasza[/url]
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Re: Ciąże po criotransferach

Post autor: Jagus »

Witam i ja :) Oto moje info:
1. Jagus
2. niepłodność męska
3. ICSI
4. data crio: 18.04.2005/ Novum
5. przed crio: folik, od dnia podania pregnylu: progynova, encorton, bromergon, utrogestan, metformax
6. grubość endometrium 9,5 mm na 3 dni przed transferem; dzień cyklu podczas criotransferu - 21 dc
7. dane o zarodkach:
- ile zarodków transferowano - 2
- ile komórek miały poszczególne zarodki: 1 dziesięciokomórkowy, drugi jeszcze bardziej rozwinięty (komórki już zaczęły się łączyć więc nie wiadomo dokładnie ile ich miał)
- czy wykonano zabieg AH - nie
8. leki przyjmowane po criotransferze: progynova, encorton, folik, acard, clexane, utrogestan, bromergon, metformax

Jeden dorodny maluszek został ze mną :love:
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20060106_-8_Ninusia++is.png]Nineczka[/url]
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20080811_-8_Igunia+is.png]Igunia[/url]
Aniołek Kubuś [*]
25.01 CRIO - 18.02 widziałam serduszko...
Awatar użytkownika
kasssia
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2004 00:00

Post autor: kasssia »

Witam. Oto moje dane;
1. kasssia
2. niepłodność męska, pco.
3. laparoskopia, hsg, histeroskopia, usunięcie mięśniaka, dwa zabiegi icsi;
a) pierwsze icsi - Bytom / nieudane /
b) drugie icsi - Novum ; pierwsza ciąża poronienie, druga ciąża po drugim criotransferze.
4. 29 listopad 2004 / Novum /
5. leki przed; encorton, metformax, clexane, folik, 2 dni( chyba) przed criotransferem luteina.
6. grubość endo - niepamiętam - ponad 10mm, dzień cylku 19.
7. transferowano 2 zarodki / bez AH /
- jeden ładny, symetryczny, 8 komórkowy,
- drugi słabiutki, dwukomórkowy, z fragmentacją.
8. leki po: clexane, luteina, folik.
---------------------
kasssia z Mareczkiem urodzonym 22.08.2005
Ostatnio zmieniony 19 lip 2006 10:52 przez kasssia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowalka
Posty: 529
Rejestracja: 23 lip 2003 00:00

Post autor: Kowalka »

Czesc no to i ja sie wpisze

1. Kowalka
2. nieplodnosc zenska - brak jajowodu przy ICSI, do crio bez obu
3. 2x HSG, 3x laparoskopia, 1x laparotomia, 1x histero, 2x IUI, 1x ICSI
a)pierwsze ICSI + transfer - ciaza pozamaciczna = usuniecie drugiego jajowodu.
4. 17 kwiecien 2005 (drugi transfer) - Klinika na Unii Lubelskiej w Szczecinie - szpital panstwowy.
5. nie przyjmowalam zadnych lekow - bylam na cyklu calkowicie naturalnym.
6. endo ok. 11mm - 14dc.
7. transfer dwoch zarodkow 4-komorkowy i 3-komorkowy (przy odmrazaniu stracil komoreczke byl 4-komorkowy przy zamrazaniu); nie bylo AH.
Przyjal sie jeden zarodek
8. 3x1 Duphaston, 3x1 Luteina, 1x1 Encorton, 1x1 Acessan; 1x1 Folik
I ICSI 2005 cp
CRIO 2005 Synus Wiktorek ur. 09.01.2006
II ICSI 8dpt bhcg-62,72, 10dpt-233,3 13dpt-754,8
Mamy bliźniaki Jasiu i Franuś 28.04.2011 (wcześniaki 29tc)
Awatar użytkownika
MeggyS
Posty: 2179
Rejestracja: 28 maja 2003 00:00

Post autor: MeggyS »

Ok, to i ja napiszę:
1. MeggyS
2. niepłodność męska
3. HSG, IUI, 3 x ICSI (2 x Szczecin - Ars Medika, drugi raz w szpitalu na Unii; 1x nOvum, ciąża po drugim transferze, ale z mrozaczków)
4. 30 kwietnia 2004 nOvum
5. przed transferem 3 miesiace na logeście, encorton, folik.
6. endo ok. 8 mm, dzień cyklu 19
7. transferowane 2 zarodki bez AH
- jeden 10 blastomerowy
- jeden 6 blastomerowy
8. leki po transferze utrogestan, clexane, folik.
Meggy + nOvumowy Misiu urodzony 22.01.2005 i niespodzianeczka 33 tc [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/baby.gif[/img]
Awatar użytkownika
grey_mouse
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lip 2003 00:00

Post autor: grey_mouse »

1.grey_mouse
2. niepłodnść żeńska - niedrożny jajowód, policystyczny jajnik nad drożnym jajowodem
3. laparoskopia z histeroskopią, naturalna ciąża po laparoskopii z pustym jajem płodowym zakończona łyżeczkowaniem, ICSI z powodu nie dających się wyleczyć bakterii w nasieniu
4. 1.03.05/nOvum
5. encorton, bromergon, folik, Progynova
6. to był pierwszy transfer z mrozaków, endo 10 mm, transfer 19 dc
7. transferowano 2 zarodki, rozmrożone jako 8 komórkowe, przed transferem jeszcze się dzieliły, bez fragmentacji, oba z AH
6. do testu: Clexane, Acard, bromergon, folik, Progynova, Luteina, ze względu na AH dostałam osłonowo antybiotyk - Augmentin na 3 dni zaczynając od dnia transferu; po pozytywnym teście: folik, Progynova, Utrogestan, Kaprogest
No i jeden jest ze mną :love: już 15,5 tyg.
Trzymam :bigok: za wszystkie mrozakowe mamy :cmok:!
z Szymonkiem 14.11.05 i Gabrysią 26.05.09
Awatar użytkownika
Jaga
Posty: 582
Rejestracja: 02 mar 2002 01:00

Post autor: Jaga »

1. Jaga
2. czynnik immunologiczny, niedroznosc jajowodow
3. 2 poronienia (przy zajsciu w naturalny sposob), HSG, 3 laparoskopie (w tym usuwanie laparoskopowe miesniakow) histeroskopia
4. 2.07.2004 nOvum
5. przed kriotransferem: Folik, 1/2 Clostilabgetu na owulacje, Encorton, Bromergon,
6. endo w dniu transferu bodajze 7,8 (dokladnie nie pamietam) owulacja nastapila samoistnie na 1/2 Clo w 19 dc (w niedziele 2 pecherzyki jeszcze byly w poniedzialek juz nie), transfer byl w piatek czyli 23 dc.
7. dane o zarodkach:
- transferowano 2 zarodki
- 6scio i 8io komorkowiec w momencie zamrozenia, w momencie transferu oba 9cio komorkowe, bez fragmentacji - oba pomiedzy klasa A i B
- AH na jednym zarodku (6scio komorkowiec)
8. leki przyjmowane po criotransferze :
po: Encorton (do momentu pozytywnego testu, pozniej w zmniejszonej dawce jeszcze przez jakis tydzien) Luteina dopochwowo, Clexane (do 16srtego tyg. ciazy) potem (do 30 t.c.) Acard (Acard brany byl rowniez na poczatku przez 3 tyg, ale zostal odstawiony z powodu krwiaczka i przeszlam na samo Clexane) i na endometrium bodajze Prygnowe, ale krotko, oczywiscie Folik
9. po kriotransferze lezakowanie i zwolnienei przez caly okres ciazy choc pozniej (w 2 trymestrze) ciaza nie wymagala lezakowania - na zasadzie "na zimne dmuchac"
rezultat - Coreczka za tydzien i 2 dni skonczy 3 miesiace ;)

Pozdrawiam
J.
[url=http://www.freeyabb.com/phpbb/index.php?mforum=forumbanitow][b]Piąta Strona Świata[/b][/url]
"Dla wszystkich o otwartych sercach i głowach, którzy szukają dziury w całym i piątej strony świata oraz wierzą, że nie ma rzeczy niem
Awatar użytkownika
kostesia
Posty: 1054
Rejestracja: 01 gru 2002 01:00

Post autor: kostesia »

1. Kostesia
2. Nieustalona
3. Inseminacja - w latach 1998 - 2000; sporo ich było, na pewno coś ok. 10 razy; w 2001 podejście do ivf zakończone sukcesem ( dwie dziewczynki ur. w listopadzie 2001r )
4. 29/11/2004 novum
5. Nie pamietam.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
6. Hmmm... endo - cos ok. 12mm/13 mm; i chyba 17 dc. Ale szczerze mówiąc też nie pamiętam i równie dobrze mógł być to 19albo nawet 21 dc
7. Przetransferowano dwa zarodki - oba ośmiokomórkowe, bez Ah. Przyjął sie jeden
8. Clexan,acard, luteina na zmianę z utrogestanem; folik; progynova; zdarzał się tez kaprogest
9. Po criotransferze byłam na zwolnieniu do testu ( potem troche też ze względu na niski progesteron ) - Oszczędzanie i polegiwanie w tym czasie sprawdziło mi się to po ivf i jak widać teraz też:) Tym razem akurat w czasie zagnieżdżania się miałam wysoka gorączke i paskudne przeziębienie, ale mimo to jeden Maluszek sie utrzymał.

PS. Jako moderator podpisuję sie pod tym, co napisała amri - proszę TYLKO o konkretne odpowiedzi.

Życzę wyciągania słusznych wniosków wszystkim podchodzącym do crio :bigok:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”