Wiek kandydatów na rodziców

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowny Panie,
w zasadzie na tak szczegółowe pytanie opowiedzieć możne raczej ośrodek adopcyjny. Za Wami na pewno będzie przemawiał fakt, że jesteście rodzicami dziewczynki 8 lat-więc braciszek musi być młodszy. Ale - aby nie wróżyć z fusów - proponują zwrócenie się do właściwego ośrodka,
Pozdrawiam serdecznie
D.Dominik
Tojam
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2017 19:59

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: Tojam »

Rozumiem, ze jest dolna i górna granica różnicy wieku miedzy adoptującymi, a adoptowanym. Czy te same różnice wieku dotyczą adopcji osoby spokrewnionej (np. dziecko z małżeństwa mojej siostry)? czy to prawda, że górna granica wieku osób adoptujących wieku nie dotyczy adopcji rodzeństwa już adoptowanego dziecka?
dziewczyna_z_kwiatkiem
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2020 12:34

Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: dziewczyna_z_kwiatkiem »

Dzień dobry,
wiem, że były dziesiątki takich pytań i zwykle odpowiedź jest ukierunkowana na "zależy od konkretnego OA", ale zastanawia mnie podejście OA do dużej różnicy wieku małżonków, a wieku dziecka.
Jesteśmy małżeństwem ponad 10 lat, ja mam 35 lat, a mąż 43. Czy jest szansa na adopcję niemowlęcia? Czy OA biorą pod uwagę wiek najstarszego z rodziców czy raczej wiek matki? Myślimy nad adopcją rodzeństwa, zależy nam na niemowlęciu i rodzeństwie do 2-3 lat. Czy to w ogóle możliwe w naszym przypadku?
mietusek
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2006 01:00

Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: mietusek »

Wotam. Z mezem jesteśmy już 17 lat. Po trzech inseminacjach i dwóch i vitro. Zdecydowaliśmy się na adopcję vzy jakie mamy szansę i w jakim wieku możemy dostać dziecko . Dodam za ja mam 43 ,mąż 41. Walczyliśmy do końca. Z gpry dziekuje za odpowierz

21.01.2009 I IUI w NOVUM! Nieudana :bawling:

20.02.2009 II IUI w NOVUM! Nieudana

17.12.2015 Histeroskopia (polip)

I przygotowania do INVITRO

21.07.2016 punkcja 6 oocytow pobranyc

23.07.2016 transfer 4 zarodki z czego dwa podane dwukomorowe i czekamy


OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
zależy od tego, czy rozpoczęliście już proces adopcyjny czy dopiero zamierzacie, bo okres diagnozy, szkolenia i oczekiwania jest spory. Proszę pytać w swoim oa, czy może wchodzić w grę adopcja dziecka młodszego kilkuletniego. To jest sprawa zawsze indywidualnie traktowana przez specjalistów, tu nie ma jakiegoś sztywnego algorytmu. Pozdrawiam, D.Dominik
B.Bo
Posty: 31
Rejestracja: 22 lis 2020 21:49

Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: B.Bo »

Dzień dobry. Po wielu latach bezskutecznego leczenia oboje z mężem zdecydowaliśmy się na adopcję, było to ponad 10 lat temu- udało się, córeczka jest z nami już 9 lat. Obecnie ma 14 lat, jest wspaniała, mocno kochana, jest dla nas całym światem i my dla niej również =xxx# Od jakiegoś czasu zastanawiamy, się nad adopcją drugiego dziecka... I tu pojawia się pytanie, czy mamy jeszcze szanse na adopcję? Boję się, że wiek działa na niekorzyść. Ja mam 44 lat, mąż 45. Wiem, o tym że różnica wieku między rodzicem a dzieckiem nie może być większa niż 40 lat. Więc, czy mamy szansę na adopcję i w jakim wieku zostanie zaproponowane dziecko? Czy gdybyśmy się zdecydowali na rodzeństwo, to jedno z dzieci może być poniżej 4 roku życia?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”