KILOGRAMY W CIĄŻY

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

KILOGRAMY W CIĄŻY

Post autor: foksal »

Pod koniec czwartego miesiąca nie przytyłam ani grama. Następna wizyta - w połowie piątego miesiąca. Jeśli znów waga się nie zmieni albo przybędzie mi tylko jeden kilogram - czy to bardzo źle, zważywszy, że bobo rozwija się prawidłowo i rośnie, brzuch też..?
Awatar użytkownika
peja
Posty: 446
Rejestracja: 26 sty 2004 01:00

Post autor: peja »

Foksal każda kobieta inaczej przybiera na wadze w okresie ciąży. W tej chwili dziecko czerpie z Twoich zapasów. Jeśli masz wszystkie wyniki Ok to ciesz się ciążą. Na stronie www.noworodki.pl masz kalkulator wagi w ciąży i możesz sobie wyliczyć ile orientacyjnie masz przytyć pamiętaj jednak, że jesli lekarz mówi, że Twoja waga jest dobra to się tego trzymaj.
Życzę spokojnej ciąży.
[url=http://img206.imageshack.us/my.php?image=dsc006697pz.jpg][img=http://img206.imageshack.us/img206/8404/dsc006697pz.th.jpg][/url]
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

peja pisze:Foksal każda kobieta inaczej przybiera na wadze w okresie ciąży. W tej chwili dziecko czerpie z Twoich zapasów. Jeśli masz wszystkie wyniki Ok to ciesz się ciążą. Na stronie www.noworodki.pl masz kalkulator wagi w ciąży i możesz sobie wyliczyć ile orientacyjnie masz przytyć pamiętaj jednak, że jesli lekarz mówi, że Twoja waga jest dobra to się tego trzymaj.
Życzę spokojnej ciąży.
No właśnie lekarz nie jest specjalnie zachwycony, ale nie robi też miny grabarza.
Awatar użytkownika
giorgia
Posty: 986
Rejestracja: 11 lut 2005 01:00

Post autor: giorgia »

Foksal, ja tak mialam. Tyc zaczelam dopiero w polowie 5 mca . Za to jak jak mi brzusio zaczal rosnac to od razu zrobilo mi sie lepiej, a kilogramy na wadze zaczely rosnac a tempie imponujacym. W sumie w 4,5 mca 18 kg sie tego zrobilo :? Teraz, dwa tyg po porodzie zostalo mi 5 kg, wiec chyba nie jest tragicznie
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Waga dzidzi nie ma nic wspólnego z wagą mamy. Ja jestem w 34/35tc, dzidzia rośnie tak jak powinna (nie jest ani za mała ani za duża) a ja przytyłam aż 22 kg (tzn tyle było 2 tygodnie temu a teraz pewno już z 26kg :oops: ).
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

giorgia pisze:Foksal, ja tak mialam. Tyc zaczelam dopiero w polowie 5 mca . Za to jak jak mi brzusio zaczal rosnac to od razu zrobilo mi sie lepiej, a kilogramy na wadze zaczely rosnac a tempie imponujacym. W sumie w 4,5 mca 18 kg sie tego zrobilo :? Teraz, dwa tyg po porodzie zostalo mi 5 kg, wiec chyba nie jest tragicznie
A mnie tam nie robi się lepiej, przeciwnie - jak patrzę w lustro, to wyć mi się chce. Wyglądam jak szafa trzydrzwiowa i już się boję następnej wizyty - mam 15 stycznia - bo na pewno każą mi na wagę wejść:( Wiem, ze to bobo, ale to mi nie pomaga. Moja kobiecość została shańbiona wielkim jak góra lodowa brzucholcem:( Buuuuu! A jak mi tak zostanie?!
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

Agula26 pisze:Waga dzidzi nie ma nic wspólnego z wagą mamy. Ja jestem w 34/35tc, dzidzia rośnie tak jak powinna (nie jest ani za mała ani za duża) a ja przytyłam aż 22 kg (tzn tyle było 2 tygodnie temu a teraz pewno już z 26kg :oops: ).
OOO, jak ja przytyje 22 kg to chyba się zabiję. Przecież ja tak niska jestem, 158 cm, jak ja będę wyglądać?! Jak KULA ŚNIEGOWA!!! Oby więc nie, ja mam słabe nerwy i pół zycia strawione na odchudzaniu się. Mam plan przybrać 12 kg - maksymalnie - zgodnie z zaleceniem lekarza. Trzymajcie kciuki!!!
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Foksal trzymam za Ciebie kciuki! Ale spokojnie- jeżeli teraz nie przybierasz za dużo to będzie ok. Ja od początku ciązy przybierałam po około 3kg/ m-c dopiero później "poszłam na całość".
Ale co zrobić. Byleby dzidzia była zdrowa. Też mi nie jest do śmiechu jak patrzę na siebie w lustrze a najgorsze jak pakowałam swoje rzeczy sprzed ciąży- teraz te bluzeczki są maleńkie a ze spodni mogłabym sobie zrobić jedną nogawkę a i tak nie wiem czy bym w nią weszła :?
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

Agula26 pisze:Foksal trzymam za Ciebie kciuki! Ale spokojnie- jeżeli teraz nie przybierasz za dużo to będzie ok. Ja od początku ciązy przybierałam po około 3kg/ m-c dopiero później "poszłam na całość".
Ale co zrobić. Byleby dzidzia była zdrowa. Też mi nie jest do śmiechu jak patrzę na siebie w lustrze a najgorsze jak pakowałam swoje rzeczy sprzed ciąży- teraz te bluzeczki są maleńkie a ze spodni mogłabym sobie zrobić jedną nogawkę a i tak nie wiem czy bym w nią weszła :?
Ja popakowałam normalne stroje już dawno do pudła, żeby mnie nie drażniły :twisted: . Najgorzej, że powoli w zimową kurtkę przestaję się mieścić :evil: A Ty się mieścisz? Ile Ci jeszcze do końca tej męki zostało??
Awatar użytkownika
ch_aga
Posty: 1004
Rejestracja: 06 paź 2004 00:00

Post autor: ch_aga »

To i ja się wypowiem - w 26 tc miałam na plusie 12,5 kg :oops: Następne ważenie za 2 tygodnie, mam nadzieję że tak jak ostatnio przybędzie mi tylko 2 kg. Gdzieś wyczytałam, że w ostatnim trymestrze powinno się tyć 0,5 kg tygodniowo.

Pozdrawiam
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20060329/n/Mateuszek/dt/-11/k/fb82/age.png]Jestem już taki duży...[/url]
Awatar użytkownika
anakonda00
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2005 00:00

Post autor: anakonda00 »

Jestem w 16.2tc. Dokładnie w 15.3tc miałam 2,5 kg na plusie. Nie wymiotowałam w pierwszym trymestrze i miałam dzikie napady głodu-az się dziwię że tylko tyle załapałam.
Teraz II trymestr i podobno te 0.5kg tygodniowo- a ja nadal boję sie kupić spodnie ciażowe:)
Awatar użytkownika
Alexia
Posty: 393
Rejestracja: 29 lis 2004 01:00

Post autor: Alexia »

Widzę, że to "przybieranie" jest bardzo indywidualne...
Ja do 20 tyg + 4kg
od 20 - 24 tyg + 4 kg
w brzuszku bliźniaki...

Jak tak co 1 tyg = 1 kg... To jeszcze będzie jakieś 10kg do przodu :roll:
...jestem przerażona!
MAMY CÓRCIĘ I SYNUSIA :loving::loving:
Awatar użytkownika
Agula26
Posty: 315
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: Agula26 »

Foksal ja w kurtki zimowe już od jakiś 2 m-cy nie wchodzę. Nawet od mamy sobie wzięłam rozmiar L ale zapomnij! Wyciągnęlam ze starej szafy płaszczyk krótki sprzed 3-4 lat i w nim chodzę. Mam go już serdecznie dość ale nie będę przecież kupować nowej kurtki w XXL rozmiarze!
Ja mam wizytę u gina w poniedziałek i będzie podjęta decyzja kiedy odstawić tabletki na przedwczesny poród. Wydaje mi się, że urodzę przed terminem może w 37 tc a ogólnie termin mam na 6 luty.
Już mi wszystko jedno z tą wagą- tak coś czułam, że jak przez całe 26 lat byłam szczupła, nie wiedziałam co to dieta, pożerałam wszystko i każde ilości to mi się to odwróci w ciąży i będę słoniem.
W poniedziałek pewno się dobiję jak stanę na wadze. Jak przekroczę 80kg to chyba zacznę wyć!
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

anakonda00 pisze:Jestem w 16.2tc. Dokładnie w 15.3tc miałam 2,5 kg na plusie. Nie wymiotowałam w pierwszym trymestrze i miałam dzikie napady głodu-az się dziwię że tylko tyle załapałam.
Teraz II trymestr i podobno te 0.5kg tygodniowo- a ja nadal boję sie kupić spodnie ciażowe:)
Ja w spodniach ciążowych chodzę już od drugiego miesiąca ciąży:) Bardzo wygodne. Mam dwie pary - dżinsy i sztruksy z szerokim, elastycznym pasem w talii i fantastycznie się noszą, im większy brzucholec tym lepiej.
Polecam!
Awatar użytkownika
foksal
Posty: 110
Rejestracja: 16 lip 2005 00:00

Post autor: foksal »

anakonda00 pisze:Jestem w 16.2tc. Dokładnie w 15.3tc miałam 2,5 kg na plusie. Nie wymiotowałam w pierwszym trymestrze i miałam dzikie napady głodu-az się dziwię że tylko tyle załapałam.
Teraz II trymestr i podobno te 0.5kg tygodniowo- a ja nadal boję sie kupić spodnie ciażowe:)
Ja w spodniach ciążowych chodzę już od drugiego miesiąca ciąży:) Bardzo wygodne. Mam dwie pary - dżinsy i sztruksy z szerokim, elastycznym pasem w talii i fantastycznie się noszą, im większy brzucholec tym lepiej.
Polecam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”