OAO w Siedlcach

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Eweliska
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2017 20:31

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: Eweliska »

Witajcie, z mężem mieszkamy niedaleko Siedlec i zastanawialiśmy się nad adopcją w ośrodku w Siedlcach, ale prawdę mówiąc obawiam się, że postawią nam wymóg pięcioletniego stażu małżeńskiego a my jesteśmy małżeństwem dopiero drugi rok. I tak się zastanawiam czy coś się zmieniło w podejściu tego ośrodka... Może znacie inne ośrodki w woj. mazowieckim, które pomimo braku odpowiedniego okresu nie odsyłają przyszłych rodziców adopcyjnych z kwitkiem... Będę wdzięczna za każdą informację w tym temacie :)
olamanola
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2013 23:21

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: olamanola »

Cześć Eweliska, wydaje mi się, że jak pierwszy raz kontaktowałam się z tym ośrodkiem, to usłyszałam, że jest wymóg minimum 3 lat stażu, ale nie mam pewności. najlepiej będzie, jak do nich zadzwonisz, my na pierwszą wizytę czekaliśmy pół roku - może akurat w tym czasie Wasz staż podskoczy do 3 lat?
...bo góry mogą ustąpić.
i pagórki się zachwiać!...
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: Go30 »

Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Eweliska
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2017 20:31

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: Eweliska »

olamanola pisze:Cześć Eweliska, wydaje mi się, że jak pierwszy raz kontaktowałam się z tym ośrodkiem, to usłyszałam, że jest wymóg minimum 3 lat stażu, ale nie mam pewności. najlepiej będzie, jak do nich zadzwonisz, my na pierwszą wizytę czekaliśmy pół roku - może akurat w tym czasie Wasz staż podskoczy do 3 lat?
Skontaktowałam się z ośrodkiem. Faktycznie trzeba mieć minimum 3 lata stażu. Zdecydowaliśmy się jednak na ośrodek w Łomży :)
ewaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017 13:42

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: ewaaaa »

w końcu ktoś pojawił się z okolic Siedlec, bo często odwiedzam tą stronę bo szukałam kogoś z kim można porozmawiać na temat adopcji.

-- 24 kwie 2017 14:59 --

my jesteśmy w trakcie procedury adopcyjnej w OA w Siedlcach. wlaśnie jesteśmy po wizycie w domu. i teraz czekamy na telefon od pań kiedy będziemy mieli testy.

-- 24 kwie 2017 15:25 --

olamanola a czy Pani jest może w trakcie procedury adopcyjnej? proszę o odpowiedź

-- 24 kwie 2017 15:37 --

miki87 my na pierwsze spotkanie czekaliśmy 3 miesiące. umówiliśmy się we wrześniu 2016 a spotkanie odbyło się w grudniu2016.
spotkanie trwało coś ok 1,5godz. rozmawialiśmy na tematy:
dlaczego chcemy adoptować dziecko
o naszych staraniach
o malżeństwie
o naszych wadach i zaletach
było bardzo sympatycznie, miła atmosfera.
Następnie w lutym 2017 zlożyliśmy wszystkie dokumenty.
kwiecień 2017 wizyta w domu.
obecnie czekamy na tel kiedy będziemy mieli spotkania indywidualne.
olamanola
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2013 23:21

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: olamanola »

Ewaaa, tak, jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów. Powinniśmy je złożyć pojutrze, ale nie dotarły nasze zaświadczenia o zarobkach i musieliśmy przełożyć termin na 10 maja (pierwszy wolny). Jesteśmy po dwóch spotkaniach
...bo góry mogą ustąpić.
i pagórki się zachwiać!...
ewaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017 13:42

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: ewaaaa »

my już mieliśmy pierwsze spotkanie w grudniu 2016, w lutym 2017 złożyliśmy dokumenty i teraz w kwietniu mieliśmy wizytę w domu.
aktualnie czekamy na telefon kiedy odbędą się testy i te indywidualne spotkania. Panie z ośrodka powiedziały że kurs prawdopodobnie rozpoczniemy wrzesień-październik.
olamanola
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2013 23:21

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: olamanola »

oo to wszystko poszło sprawnie i szybko! my niestety już w tym roku nie załapiemy się na kurs :(
...bo góry mogą ustąpić.
i pagórki się zachwiać!...
justynka80
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2017 12:55

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: justynka80 »

Witam chciałam sie dołaczyć jestem tez z okolic siedlec czy rzeczywiscie staż małżenski jest tam 3 lata.A moze ktoś moze polecic inny osrodek adpocyjny .Jestesmy z mężem 2 lata po slubie .A jak jest w Otwocku moze ktos wie
Eweliska
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2017 20:31

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: Eweliska »

justynka80 pisze:Witam chciałam sie dołaczyć jestem tez z okolic siedlec czy rzeczywiscie staż małżenski jest tam 3 lata.A moze ktoś moze polecic inny osrodek adpocyjny .Jestesmy z mężem 2 lata po slubie .A jak jest w Otwocku moze ktos wie
My jesteśmy z Mińska Mazowieckiego i wybraliśmy ośrodek w Łomży. Jesteśmy 2 lata po ślubie.
olamanola
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2013 23:21

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: olamanola »

justynka80 pisze:Witam chciałam sie dołaczyć jestem tez z okolic siedlec czy rzeczywiscie staż małżenski jest tam 3 lata.A moze ktoś moze polecic inny osrodek adpocyjny .Jestesmy z mężem 2 lata po slubie .A jak jest w Otwocku moze ktos wie

my na razie jesteśmy zadowoleni z ośrodka w Siedlcach, w lipcu czeka nas wizytacja. nie umiem powiedzieć jak jest w innych ośrodkach, w otwocku też nie byliśmy, wybraliśmy Siedlce ze względu na odległość, pozdrawiam :)
...bo góry mogą ustąpić.
i pagórki się zachwiać!...
justynka80
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2017 12:55

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: justynka80 »

Witam dawno na to forum nie zagladałam bylismy z mezem na rozmowie w osrodku w siedlacach ale niestety jak myslałam odesłali nas ze względu na staż małżenski bedzie 2 lata w wrześniu kazali nam przyjechać po nowym roku i zobaczym co nam powiedza .jestem troche zawiedziona
olamanola
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2013 23:21

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: olamanola »

Justynka80, już wrzesień, do nowego roku już tylko 3 miesiące. dacie radę :) trzymam kciuki!
...bo góry mogą ustąpić.
i pagórki się zachwiać!...
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Gość

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: Gość »

Zdecydowaliśmy się z mężem podjąć pierwsze kroki w stronę adopcji. I umówiliśmy się na pierwszą rozmowę w Siedlcach. Mam co prawda jeszcze zamrożone zarodki, ale już naprawdę nie mam siły ciągnąć in-vitro. Poza tym mamy po 35 lat i zdajemy sobie sprawę, że jeśli chcemy adoptować maluszka to warto się tym już zainteresować. Wiem, że ośrodki oczekują, aby ścieżka in-vitro była zamknięta, tylko pytanie czy to pozostawia jakąś interpretację? Ja jestem już bardzo zmęczona i sfrustrowana - nie chcę już ciągnąć hormonów, wizyt, zabiegów. Boję się też trochę ciąży ze względu na ryzyko poronienia (wspomnienia okoliczności poronienia z zeszłego roku mrożą mi krew w żyłach). A o większej rodzinie (niż nasza dwójka) marzę, zawsze marzyłam, mój mąż także. Czego się mamy spodziewać? Czy wiecie ile czasu trwają procedury w Siedlcach? Czy ktoś z was został poinformowany że nie może na razie przystępować do adopcji, bo jego ścieżka starań o naturalną ciążę nie jest zamknięta?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”