Ania i małe podsumowanie ...Ewki

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

W cyklu zdobywania nowych doświadczeń dziś była jazda pociągiem do Krakowa i z powrotem. Ania od rana była bardzo podekscytowana, bo pociąg znała głównie z "Lokomotywy" Tuwima i z "Tomka i przyjaciół". Wprawdzie w ubiegłe lato byliśmy na przejażdżce, ale to była wycieczka wąskotorówką, a dziś prawdziwy pociąg.
Ani bardzo się podobało, najpierw było oswojenie się z przedziałem, potem spacerowała na korytarzu, siedziała na korytarzowym krzesełku, rozmawiała z panią konduktorką itp.
Ja natomiast ostatnio jechałam pociągiem 13 lat temu i muszę przyznać, że w pociągach nic się nie zmieniło, jest tak samo jak i 20 lat temu, czyli brudno, lepko i niezbyt przyjemnie pachnąco. Mnie wystarczy na długo, Ania chętnie pojechałby znowu.
W Krakowie kolejne nowe doświadczenie - jazda tramwajem, ale jakoś przeszła bez większego echa, bo tylko 3 przystanki, spędzone zresztą przy automacie do biletów - udało nam się kupić 1 - potem automat odmawiał współpracy i już trzeba było wysiadać. Poszliśmy zobaczyć Smoka Wawelskiego, Ania nabyła tam pluszowego smoka w czapce krakowskiej i jedną pocztówkę - ze smokiem oczywiście. Potem powrót na Stare Miasto, trochę zwiedzania (oglądania z zewnątrz) i najprzyjemniejsza część wycieczki - zakupy pamiątkowe w Sukiennicach. Było trochę emocji, bo tyyyle rzeczy się Ani podobało, ale w końcu trzeba było coś wybrać - stanęło na jednej rzeczy typowo pamiątkowej i jednej typowo odpustowej.
Po powrocie było krótkie podsumowanie, czyli opowiadanie co się podobało najbardziej, zakończone pytaniem :
- To gdzie jedziemy w przyszły weekend? :D
Ewka
Awatar użytkownika
Wioleta
Posty: 5485
Rejestracja: 24 sty 2003 01:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Wioleta »

A może wyprawa pod miasto ? Do nas autobusem?
Szczęśliwa mama [url=http://szipszop.pl/tickers/2151.gif]JJ[/url] i [url=http://szipszop.pl/tickers/16861.gif]Kini[/url]
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

Wiolcia, wiesz, że my zawsze chętne, ale trudna to wyprawa bez auta. Ania jest do 16.00 w przedszkolu i tylko obietnica wielkiej frajdy może ją wyciągnąć stamtąd przed tą godziną. Jesteśmy w domu najwcześniej 16.30, Ania je obiad i możemy wyjść po 17.00. Zanim dotrzemy do autobusu jadącego "pod miasto" minie kolejne 30-40min. plus dojazd - to będzie 18.00, więc ani dzieci się nie pobawią, ani my nie nagadamy. Daj znać kiedy masz wolny dzień i jak nie będziemy Ci wtedy przeszkadzać, to urwiemy się z przedszkola i przyjedziemy wcześniej :)
Ewka
Awatar użytkownika
Wioleta
Posty: 5485
Rejestracja: 24 sty 2003 01:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Wioleta »

Całkiem wolny to dopiero 29 lipca ale ja w domu jestem już ok 15 i nawet mogę was zabrać autem do nas - bo dzieci w domu.
Szczęśliwa mama [url=http://szipszop.pl/tickers/2151.gif]JJ[/url] i [url=http://szipszop.pl/tickers/16861.gif]Kini[/url]
Awatar użytkownika
siwaczka
Posty: 3267
Rejestracja: 14 lis 2002 01:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: siwaczka »

Witajcie Dziewczęta ..... dawno Tu nie byłam :roll:
Pozdrawiam ...
... a ja tańczyć chcę ...
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

Wioleta no to jak nam się Ania nie rozchoruje, to się umówimy w przyszłym tygodniu. Od wczoraj ma znowu katar i trochę pokasłuje.
A w przedszkolu panuje ospa, dzieci odpadają jedno za drugim, Ania została w gronie nielicznych, które nie chorują i jestem bardzo ciekawa czy złapie, bo jest zaszczepiona. Oby nie!
siwaczko witaj, miło Cię tu widzieć :D
Ewka
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

Wróciliśmy z Bukowiny Tatrzańskiej i muszę to odnotować - Ania przeszła trasę ok. 14 km! Owszem było trochę narzekania na bolące nóżki (właściwie nie wiem, która z nas narzekała więcej), ale liczy się fakt!
Po powrocie do hotelu szalała jeszcze w basenach : w "mocydełku" i "bystrym potoku", a mama z tatą masowali obolałe członki w "boniorze basisty" :lol:
Ewka
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

Wczoraj podczas spaceru Ania z tatą natknęli się na przemarsz orkiestry wojskowej (z okazji Święta Wojska Polskiego). Z zaciekawieniem przyglądała się grającym w orkiestrze muzykom, a potem powiedziała:
-Dobrze, że tędy przechodziliśmy, bo ja nigdy jeszcze nie widziałam tuby*.

* na żywo :wink:
Ewka
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

Ania ma od kilku tygodni szkatułkę na zęby mleczne i nie może się doczekać, kiedy jej wypadnie pierwszy ząb. Co kilka dni przynosi z przedszkola wieści, kto stracił zęba, a u niej codziennie się któryś "rusza", ale wypaść nie chce. Zamiast tego, pojawił się pierwszy górny stały trzonowiec, co też okazało wydarzeniem godnym ogłoszenia w przedszkolu :lol:
Ewka
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

Jutro ostatni dzień w przedszkolu. Od ubiegłego tygodnia Ania odliczała dni, a dziś rano spojrzała na kalendarz i powiedziała:
-Dziś się już nie liczy, więc został mi jeden dzień.
-Liczy się, liczy - jeszcze całe dwa dni w przedszkolu.
Pomimo, że od miesięcy przygotowuję ją do zmiany, to dziś była smutna.
Ania kocha swoje przedszkole, bardzo zżyła się z dziećmi, cały ostatni tydzień (popołudnia, aż do wczoraj) był dość intensywny, pełen spotkań i zabaw z koleżankami i kolegami z przedszkola, a dziś po powrocie od razu zajęła się rysowaniem, malowaniem, układaniem puzzli itp., czyli sama się wyciszała. Przychodziła do mnie i się przytulała.
-Smutno ci, że odchodzisz z przedszkola?
-Uhmmm - odpowiadała z miną w podkówkę.
-Zobaczysz, w szkole poznasz nowe koleżanki i kolegów i też będzie super!
Odpowiedziała lekkim uśmiechem.
Serce mi się kraja jak na nią patrzę. I nie pojmuję, dlaczego 5-letnie dziecko musi iść do szkoły?
Ewka
Awatar użytkownika
ellami
Posty: 903
Rejestracja: 14 paź 2003 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: ellami »

Pomysł z pięciolatkami do szkoły jest :firing:

Powodzenia dla Ani w nowej szkole. Pisz Ewka jak jej się tam wiedzie.
Ellami - mama Anusi (ur. 29.08.2005)- Novum
oraz Martynki i Zuzanki (ur. 23.11.2009)- Szpital Prosta + Invimed Warszawa.
Marzenia się spełniają a wiara czyni cuda.
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

ellami zbieram się do opisania, ale wciąż nie mam czasu i siły. Napiszę krótko, jest nieźle. Ania jest w grupie pięciolatków, są odizolowani od reszty szkoły - mają zaadoptowane dawne mieszkanie służbowe, w którym do ich dyspozycji są 3 pokoje i własna łazienka przystosowana w 100% do małych dzieci (mały kibelek, niska umywalka itp.) Grupa liczy 16 dzieci.

Nie ma wielkiego entuzjazmu, ale Ania mówi, że " fajnie jest w szkole". Widzę, że z dnia na dzień odważniej i radośniej tam idzie. Od pierwszego dnia dość łatwo weszła w nową grupę, ale widziałam, że nie jest do końca na luzie. Wiadomo, nowe miejsce, nowa pani, nowe dzieci. Pani mówi, że nie ma najmniejszego problemu z Anią, że jest wręcz super. Ciekawe, czy przyjdzie jakiś kryzys tak jak było w przedszkolu: pierwsze tygodnie świetnie, a potem była niechęć. Mam nadzieję, że tak nie będzie.

Dziś byłyśmy na szczepieniu i w drodze powrotnej wstąpiłyśmy do przedszkola. Zostałyśmy wspaniale powitane, pani, która była wychowawczynią Ani wyściskała ją i ze łzami w oczach mówiła, że tęskni. Byłyśmy tam ok. pół godziny i musiałyśmy obiecać, że wpadniemy na dłuższe posiedzenie. Obiecałyśmy i dotrzymamy obietnicy, bo czujemy się tam jak w domu.
Ewka
Awatar użytkownika
ellami
Posty: 903
Rejestracja: 14 paź 2003 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: ellami »

Widzę, że wasza szkoła świetnie przygotowała się do przyjęcia pięciolatków.
A Ani życzę, by z każdym dniem podobało jej się coraz bardziej.
Ellami - mama Anusi (ur. 29.08.2005)- Novum
oraz Martynki i Zuzanki (ur. 23.11.2009)- Szpital Prosta + Invimed Warszawa.
Marzenia się spełniają a wiara czyni cuda.
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Ewka »

ellami pisze: A Ani życzę, by z każdym dniem podobało jej się coraz bardziej.
I podoba się, na szczęście! Chyba trochę nie doceniłam swojego dziecka, większość (jak nie wszystkie) moich czarnych scenariuszy pryska jak bańki mydlane. Nie zmienia to faktu, że jestem niezadowolona z pójścia do szkoły w wieku 5 lat, zwłaszcza jak czytam, że pani Hall prawie się przyznała do pomyłki (szkoły nieprzygotowane, obciążenie rodziców dodatkowymi kosztami w zerówkach itp.) i jest rozważane przesunięcie reformy edukacji o 8 lat! Chyba kogoś ustrzelę! :evil:
Ewka
Awatar użytkownika
Gosia13
Posty: 2646
Rejestracja: 18 lip 2004 00:00

Re: Anna Maria i małe podsumowanie ...Ewki

Post autor: Gosia13 »

Ewka z tego co słyszałam to w przyszłym roku maja objąć obowiązkiem szkolnym tylko sześciolatki urodzone styczeń-sierpień, a rodzice dzieci urodzonych od września do grudnia mieliby wybór. Mam nadzieję, że tak będzie, wtedy nie będzie przeładowania w szkole, bo rozłoży sie to na dwa lata.
[url=http://www.ciazowy.pl/Gejsza13,album-h-m-czyli-hania-i-mania,23.html]Album[/url]
[url=http://dzidziusiowo.pl/php/img2-02032006004_2112931524_Haneczka_4.jpg]Hania[/url] [url=http://suwaczki.maluchy.pl/li-23426.png]i Mania[/url]
[*] Iskierka ledwo rozbłysła i zgasła 7tc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”