MIGRENA

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

katia24_81
Posty: 33
Rejestracja: 01 cze 2005 00:00

MIGRENA

Post autor: katia24_81 »

Dziewczyny co moze pomóc na bóle migrenowe w ciąży?Wczoraj mnie dopadło i dzis jeszcze boli mnie głowa.Ten ból jest nie do zniesienia,wrr pulsujący.Jakie tabletki p/bólowe mozna brac w ciąży?
Aniołki sierpień 2002
czerwiec 2005
Awatar użytkownika
Agi27
Posty: 2400
Rejestracja: 13 kwie 2005 00:00

Post autor: Agi27 »

Oj jak ja cię rozumiem. Ja również cierpie na migreny - tak średnio raz w tygodiu i tak mnie trzyma minimum 24 godziny.
Ja narazie w ciąży nie jestem i nawet boję się myśleć czym będe się ratować gdy w nią zajde.
Jak narazie przeszłam wszystkie możłiwe leki.
Od tych za 50 zł. za tabletkę, do zwykłej pyralginy.
Wniosek jest jeden. Raz pomogą raz nie. No pyralgina na pewno nie, prędzej cefalgin np.

Co w ciąży brać można? To zależy w którym tyygodniu ciąży jesteś. Jeśli na samym początku to w zasadzie NIC brać nie można.
Ewentualnie paracetamol i to nie wiecej niż dwie trzy tabletki dziennie.
Ale wiedząc z doświadczenia , paracetamol można o kant d...rozbić
W puźniejszych tygodniach już jest napewno większa możliwość.
Musisz iść do lekarza, on napewno cię nakieruje. I to do neurologa.
Ja po wizycie i tegoż specjalisty już jestem dawno i jedyne co mi zaproponował to przewlekłe leczenie jakimiś blokerami, antydepresantami (dziwne ale prawdziwe) i lekami przeciwpadaczkowymi.
Powiedział że takie leczenie to minimum kilka miesięcy, i pomożwe na góra pół roku.

Niezgodziłam się i tak się męcze kilka razy w miesiącu.
A że staram się o dziecko to tym bardziej niechciałam się truć takimi syfami.
IX.1996 - Najukochańsza córka na świecie :)
IX.2009 - Najukochańszy synek na świecie :)
5 x IUI :(
katia24_81
Posty: 33
Rejestracja: 01 cze 2005 00:00

Post autor: katia24_81 »

Jestem w 20 tyg ciąży.Czytałam ze mozna brac apap ale sie jeszcze nad nim zastanawiam.Zimne okłady pomagaja tylko na chwile wrr.Paskudztwo.
Aniołki sierpień 2002
czerwiec 2005
Awatar użytkownika
Agi27
Posty: 2400
Rejestracja: 13 kwie 2005 00:00

Post autor: Agi27 »

No to myśle że apap spokojnie możesz brać zwazywszy że już jesteś po pierwszym trymestrze. Oczywiście jeśli ci tylko pomoże.
A żimne okłądy jak ci pomagają to możesz czuć się szczęściarą.
Mi ani zimne ani ciepłe nie robią różnicy.
W zasadzie nie wiele jest środków ktore mi pomagają.
IX.1996 - Najukochańsza córka na świecie :)
IX.2009 - Najukochańszy synek na świecie :)
5 x IUI :(
Awatar użytkownika
ruslan
Posty: 846
Rejestracja: 05 sty 2005 01:00

Post autor: ruslan »

katia - witam,ja tez mam migrene,zawsze mialam i akurat w ciazy mnie dopadla,tez mysle,ze mozesz brac apap.Ja biore czasai,bo tego bolu nie da sie wytrzymac. Mysle,ze nie zaszkodzi,z reszta czytalam,ze silny bol glowy moze badziej zaszkodzic niz branie lekow.
Pozdrawiam :wink:
Coreczka ur. 2003r.
Aniolek 20.09.04
Aniolek 18.10.05
Synek ur. 16.11.2006
http://b1.lilypie.com/sD3up2.png
katia24_81
Posty: 33
Rejestracja: 01 cze 2005 00:00

Post autor: katia24_81 »

Dzieki dziewczyny za rady. Byłam na spacerze i wziełam jedna tabletke apapu,troszke ból ustapił ale dalej głowa pulsuje zobacze jak bedzie jutro, juz powinno przejsc, jak nie to wybiore sie do lekarza.Pozdrowionka :wink:

Dodane po: 13 godzinach 20 minutach:

Uff co za ulga jak to cudnie jest kiedy głowa nie boli :D. Mam nadzieje, ze juz mi sie to nie powtórzy w trakcie ciązy ani nigdy :roll:
Aniołki sierpień 2002
czerwiec 2005
Awatar użytkownika
MirkaD
Posty: 84
Rejestracja: 13 mar 2006 01:00

Post autor: MirkaD »

Dwa-trzy łyki kawy (czarnej z ekspresu) z sokiem z cytryny - proporcje niecałe pół szklanki kawy i sok z połówki cytryny
Awatar użytkownika
Agija
Posty: 307
Rejestracja: 26 gru 2004 01:00

Post autor: Agija »

Dopisuje sie do listy, tych ktore w ciazy maja migreny. Paracetamol nie dziala. Na pyralginie jasno napisane z wykrzyknikiem - nie brac w czasie ciazy. Probowalam rowniez homeopatii - dagomed na bol glowy, niestety po 2 dawkach zwrocilam wszystko w toalecie, bo niestety w moim przypadku bole sa takie, ze az wymiotuje :(

Ostatnio zwrocilam sie w strone medycyny niekonwencjonalnej, tzn. bioenergoterapii. Musze przyznac, ze 2 razy pomogla mi na bole zanikajace (bo w czasie ataku, nie bylam w stanie do kobiety pojsc).
[url=http://www.ania.jaw.pl/]Nasza Anusia[/url]
Ignis
Posty: 237
Rejestracja: 29 lut 2004 01:00

Post autor: Ignis »

W czasie migreny dla mnie najlepszym sposobem jest leżenie bez ruchu, po ciemku w łazience. Cisza, ciemność i brak ruchu powoduje, że ból nie jest tak silny, zazwyczaj też po jakimś czasie zasypiam sobie w tej łazience i budzę się już bez bólu lub z dużo mniejszym.
Mój lekarz doradzał też picie kawy.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
babinka
Posty: 331
Rejestracja: 30 sie 2005 00:00

Post autor: babinka »

.....
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011 15:58 przez babinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sade
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2009 00:00

Post autor: Sade »

Ja nie wiem, jak będzie sprawa wyglądać z moimi migrenami, bo miewałam je zawsze tuż przed okresem. Ale moja dobra rada dla Was: na migrenę są dobre GORĄCE prysznice! :) Leję sobie zawsze gorącą (ale nie parzącą!) wodę na głowę, na tę część która boli. Ciepło pomaga, w przeciwieństwie do zimnych kompresów, które prowadzą tylko do skurczu naczyń krwionośnych, a potem gwałtownego rozkurczu, który tylko wzmaga ból. Tak więc - ciepłe, gorące kompresy, ciemny pokój, sen i duuuużo wody pić! :)

Trzymam za Was (i siebie też:) ) kciuki!
Awatar użytkownika
Aguś24
Posty: 132
Rejestracja: 07 maja 2010 21:16

Re: Migrena w ciąży

Post autor: Aguś24 »

Znam ten ból w 1 mies ciąży myślałam ze umrę ,blada jak trup całymi dniami leżałam na łóżku ,okłady ,tabletki ,maść rozgrzewająca ,amol, masaże nic nie pomagało tylko lądowałam w kibelku :( 2 miesiąc ból znikł i teraz w 3 mies ciąży powrócił jestem w 14 tyg ciąży i nie wiem jak sobie radzić :(((
" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc
Awatar użytkownika
aneek
Posty: 2466
Rejestracja: 26 lut 2009 01:00

Re: Migrena w ciąży

Post autor: aneek »

Agus24, ja też jestem w 14 tc i od prawie dwóch tygodni migreny mam non stop. Próbowałam z ziołami, ale pomagają tylko przy mniejszych bólach. Przy większych zaparzam sobie mocnej kawy i pije tak maksymalnie pół kubka. Ciutek lepiej. Na leżenie w ciszy i spokoju mam małe szanse bo sąsiad robi remont i od rana do wieczora nie rozstaje się z wiertarką :evil:
Nie mam pomysłów na radzenie sobie. Zaciskam zęby i staram się przetrwać.
Awatar użytkownika
Aguś24
Posty: 132
Rejestracja: 07 maja 2010 21:16

Re: Migrena w ciąży

Post autor: Aguś24 »

aneek to fajnie ze obie jesteśmy w 14 tyg ciąży ja mam termin na 6 listopada, ale lekarz straszy ze może być wcześniak :( tak te bóle migrenowe potrafią człowiek wykończyć teraz to u mnie wygląda tak 3 dni umierania czasami nawet w kibelku a potem 3 dni spokoju oszaleć można , jak już nie daje rady kusze sie na ibuprom mam nadzieje ze dziecku nie zaszkodzi ,pozdrawiam
" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc
Awatar użytkownika
aneek
Posty: 2466
Rejestracja: 26 lut 2009 01:00

Re: Migrena w ciąży

Post autor: aneek »

Aguś, jeśli już musisz wciąć jakąś tabletkę to raczej Apap albo coś innego na bazie paracetamolu. Ibuprom (ibuprofen) jest baaaardzo niewskazany w ciąży.

Ja miałam teraz w sobotę taką migrenę, że wymiotowałam z bólu. Pomógł spacer, potem okłady na głowę i sen...

Trzymaj się dzielnie :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”